Skocz do zawartości
IGNORED

DAC Zero zniekształcony dźwięk na RCA i brak na wyjściu słuchawkowym


michal_basta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam DAC Zero, który zaczął sprawiać mi kłopoty. Używałem go od roku, został kupiony po solidnych przeróbkach jednego z forumowiczów - wymieniona większość kondensatorów, HDAM, opampy na wzmacniaczu słuchawkowym na LT1364CN8. Używałem go cały czas tylko ze słuchawkami, pewnego dnia odmówil współpracy. Przy wsuwaniu jacka od słuchawek do gniazdka słychac było tępe, głośne stuki w słuchawkach, oczywiście zero dźwięku. Nie świeciły się diody na wzmaku słuchawkowym, więc zakładalem, że padły opampy - ale po kolei.

 

W tzw międzyczasie zakupiłem kolumny aktywne licząc, że na wyjściu RCA będzie ok. Przeliczyłem się, wyjście RCA na początku gra w miarę dobrze, ale po paru minutach coraz bardziej dźwięk się zniekształca. Zawsze jeden głośnik wyraźniej niż drugi trzeszczy. Czasem już od samego początku trzeszczy, zwłaszcza na jakiejś ostrzejszej muzyce, bo na spokojnych partiach jest ok. Po paru minutach już trzeszczy tak mocno, że trudno zrozumieć jakikolwiek dźwięk.

 

W międzyczasie znowu zakupiłem opampy NE5532 żeby cokolwiek wsadzić do wzmaka i sprawdzić, czy problem występuje tylko na RCA. Niestety, co prawda diody na wzmaku już się świecą, ale dźwięku jak nie było tak nie ma. Dalej mocno stuka w słuchawkach przy wpinaniu jacka, stuka nawet, gdy DAC nie gra żadnej muzyki. Co gorsza, po wypięciu słuchawek z DACa zauwazylem, że są one dość mocno nagrzane i na drugi dzien zaczął trzeszczeć lewy głośniczek słuchawki. Posiadam Grado SR80, grają normalnie, ale jak sie podgłosi to słychać wyraźne pierdzenie.

 

Przedstawiłem możliwie najdokladniej moje problemy, nie jestem niestety elektronikiem, ale mam znajomych elektroników w razie czego, tylko nie znają się na audio. Być może ma ktoś wskazówke od czego zacząc poszukiwania problemu, wtedy mógłbym zlecić kolegom poszukiwanie rozwiązania... Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba sie trzeba do tego co przerabial zglosic, a nie na forum temat zakladac, bo jak Ci mozna teraz pomóc? ten co tuningował musi Ci pomoc jesli wie co zrobil....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 2 Lut 2010, 17:10

 

>Jestem fanem AN ale za te ,,tjuningi,, to bym za...l tych wszystkich ,,fachowcow,,.

>

>robix

 

A od kiedy to AN DAC Zero ma wyjście słuchawkowe i opampy w analogówce?

Autorowi wątku na pewno chodzi o chiński Zerodac.

 

Skoro gra (czasem ;-)) to znaczy ze przetwornik AD1852 żyje, a zdupczyła się analogówka. Na pewno jest napięcie stałe na wyjściu, dlatego się usmażyły słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o chiński Zero DAC.

 

Do autora przeróbek już uderzalem, niestety nie mógł nic poradzić, a wyglądało nawet na to, że coś popsuł, bo niby na początku na wyjściach RCA grało ok, ale jak przyszło do wysyłki to już nie. Aczkolwiek w to nie wierzę, pewnie po prostu chodziło o to, że tuż po uruchomieniu na wyjściu RCA dźwięk jest w miarę ok i dopiero po chwili sie kaszani...

 

Ze słuchawkami mnie nie pocieszyliście no ale nic, czekam na dalsze złote myśli forumowiczów, a potem trzeba bedzie się do czegoś zabrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja niedoczytalem hihiu:)

 

Zniesmaczony ostatnimi doswiadczeniami Z grzebanymi AN jestem nieco przewrazliwiony to fakt.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_basta

za kase Ci przerabial czy za darmo jako przysluge, jakis eksperyment , ktorych tutaj wiele? jak za kase, to odeslij i niech naprawia teraz, jak Ci po przyjacielsku przerobil bez gwarancji , ze bedzie gralo to sam nie wiem, wogole widziales zeby ktos cos na forum, na odleglosc komus naprawil? przeciez to niemozliwe, musisz oddac do naprawy albo wyrzucic ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'tuż po uruchomieniu na wyjściu RCA dźwięk jest w miarę ok i dopiero po chwili sie kaszani...'

to sa jakies jaja naprawde:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak pisze pr1nce.

 

Oczywiście nie liczę, że ktoś zgadnie na odległość. Sądziłem, że może po dość charakterystycznych objawach ktoś ze specjalistów coś sobie skojarzy, w którym miejscu zacząć szukać problemu. Nie wiem po co ta napinka, nie oczekuję, że ktoś mi telepatycznie naprawi sprzęt, ale jak mówię - nie znam się, warto spytać a nóż ktoś ma jakąś sugestię, bo wydaje mi się, że problem nie może być jakiś wielce skomplikowany. Mam znajomych z elektroniki na AGH, więc zawsze mogę zlecić naprawę tyle, że nie wiedzą od czego zacząć, bo audio się nie bawili, ew. jakiego typu usterki mogą to być, np coś się zwarło czy właśnie jakieś zimne luty.

 

Na razie zbieram sugestię, a potem się pomyśli co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, odkopię temat, ponieważ mam podobny problem.

 

Od ponad 2 lat posiadam przerobionego Zero-Dac'a. Nie przerabiałem go sam, po prostu takiego go kupiłem poprzez allegro, więc nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem. Przeróbki to (cytując opis sprzedającego) :

 

- modyfikacja FrankenZERO ( wymiana kondensatorów na ELMA, Panasonic, Nichicon oraz diód na Ultrafast), bypass wszystkich istotnych kondensatorów na PIO

- wymiana wzmacniacza operacyjnego na zbudowanego z elementów dyskretnych AudioGD OPA- MOON

 

Wszystko było miodzio, niestety do czasu. Parę dni temu po podpięciu słuchawek nic nie grało, słychać było tylko narastający szum. W obawie o słuchawki wyłączyłem daca. Po ponownym włączeniu grał jak zawsze, ale po ok. 10s dźwięk zaczynał cyklicznie przerywać (jednocześnie gasły czerwone ledy w sekcji słuchawkowej. Po kilku ponownych próbach z serii "wyłącz się, napraw się, włącz się" :) dźwięku na włączonym preampie nie było, a bez niego był zniekształcony. Przy tym coraz słabiej świeciły w/w ledy. Ostatecznie dźwięku brak - strzela tylko w głośniki przy próbie przełączania źródła, co teraz nawet się nie udaję, bo nie słyszę kliknięcia przekaźnika przy próbie wyboru coaxial/optical. Ledy się nie świecą (nie licząc tych na panelu przednim), pali się tylko jeden na płycie głównej - ten najbliższy lewej strony płytki.

 

Zauważyłem dwie sprawy - pierwsza jest dość oczywista - kabelek wychodzący ze wzmacniacza operacyjnego OPA-MOON wisi w powietrzu i chyba nie powinno tak być. Czy ktoś wie gdzie go podpiąć ? Druga rzecz to wydęty kondensator w sekcji słuchawkowej (zdjęcia poniżej).

 

Te dwie rzeczy byłbym w stanie sam naprawić, chociaż nie powiem - amator ze mnie, ale coś tam już kiedyś robiłem lutownicą. Niestety na tym moja wiedza się kończy. Czy jesteście w stanie coś mi podpowiedzieć ? Co mam sprawdzić itd. Przede wszystkim nie wiem co z tym kabelkiem. Gdy wyeliminuję pierwsze 2 "usterki", to następnym krokiem będzie chyba oglądanie PCB pod lupą ? Gdybym sobie nie radził, to czy ktoś z Was, zaufanych osób, podjął by się naprawy ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Wzmacniacz operacyjny na co dzień był odizolowany papierem od otoczenia :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

p1040124.th.jpg

p1040123u.th.jpg

p1040119e.th.jpg

p1040118f.th.jpg

p1040128l.th.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nikt nie miał Moona i nie wie gdzie ma iść ten kabelek ? Widziałem parę zdjęć i wynika z nich, że powinien być połączony z jakąś śrubką od PCB.. tyle moich domysłów. Nie chcę niczego bardziej skopać, więc chce się upewnić każdego kroku. Może ktoś byłby chętny wziąć tego DACa do siebie na warsztat ? Oczywiście odpłatnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.