Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny / wzmacniacze za 3000PLN. Ale ile tak naprawdę wydano na ich produkcję?


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Benjamin Braddock, 3 Lut 2010, 10:34

>Therion jak czytam to co wypisujesz to nie wiem czy płakać czy śmiać się, przeciesz to jakaś

>magia... jaką masz pewność, że mm czy saturn ma marżę 40-50%??? z tego wynika że np. pianocrafta810

>jak mają za 1999pln to kupuja po 1000-1200. a kolumny powiedzmy jakieś heco za 999pln to muszą kupić

>za 500???, często te sklepy mają ceny rynkowe ewentualnie ciut droższe ale 40%???

 

 

 

 

Widzisz, rożnimy się tym, że Tobie trudno w to uwierzyc w to, co ja wiem napewno. Nie napisalem ze MM ma 40-50% marży, bo ma znacznie wiecej 60-70% (to zalezy od asortymentu, na niektorych produktach drobnych ma nawet 150%). PANOWIE, nie bylo moją intencją dyskusja nad marżami. Takie są I już a jak nie wierzycie, to idzcie na wodke z jakims szefem salonu audio, to potwierdzi. MOJĄ INTENCJĄ BYLO POKAZANIE JAK NIEWIELKIE PIENIĄDZE SA PRZEKAZYWANE NA RZECZYWISTE WYTWORZENIE NASZYCH ZABAWEK. A to że żyjemy w czasach, gdzie do wytworzenia ketchupu nie używa sie pomidorow, albo miesa do parówek to tu nie ma o czym dyskutowac. Tak jest i basta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Therion, 3 Lut 2010, 15:48

>Widzisz, rożnimy się tym, że Tobie trudno w to uwierzyc w to, co ja wiem napewno. Nie napisalem ze

>MM ma 40-50% marży, bo ma znacznie wiecej 60-70% (to zalezy od asortymentu, na niektorych

>produktach drobnych ma nawet 150%)."

 

Z samej swojej natury marża nie może przekroczyć wartości 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

tak sie składa, że jestem kierownikiem jednego z działów w jednym ze sklepów xyz w Warszawie i jak to czytam to śmiać mi się chce a zarazem płakać 150% na drobnych produktach i 60-70%, ogarnij się człowieku i nie siej popeliny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yotomeczek, 3 Lut 2010, 08:47

>Czysta demagogia :)

>Kilka założeń aż kuje w oczy:

>- 50% marży w sklepie? Marzenie handlowca

 

Dwa dni temu byłem w Galaxy (dość duże centrum handlowe w Szczecinie). Na witrynach większości sklepów napisy "obniżka 30, 50, 70%). Musiałem kupić sobie dwie koszulki i spodnie od dresu. Byłem pewny że trafię jakąś szmaty za 100-150 zł. Wyszedłem po godzinie z dwiema koszulkami i spodniami jedno i drugie z ciekiego polaru na prawdę dobrej jakości uboższy o... 60 zł.

 

Przecena 70%. Myślisz że dopłacają do interesu? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hon666

marża może przekroczyć 100% kup sobie kilo pomidorów na giełdzie, a kilo pomidorów na targowisku, albo dowolnego innego warzywa. Minimum 100%.

Jak to mówią, lepsze deko handlu jak kilo roboty... tak to chyba leci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy mają między 20-30% marży jak jest dalej nie wiem ale pewnie też nie mało. Tylko nic w tym dziwnego jak w sklepie z ciuchami np reserved, cary itd robią wyprz - 70% i jescze na tym zrobią a podatki, transport fabryka ma koszty takie same jak fabryka np wzmacniaczy i nikt nie marudzi a galerie handlowe pełne. Jak by mieli robić za darmo to by woleli nie robić tylko np pisać posty na forum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Benjamin Braddock

3 Lut 2010, 16:13 Therion

tak sie składa, że jestem kierownikiem jednego z działów w jednym ze sklepów xyz w Warszawie i jak to czytam to śmiać mi się chce a zarazem płakać 150% na drobnych produktach i 60-70%, ogarnij się człowieku i nie siej popeliny"

Ja rozumiem że tobie jako jednemu z kierowników działu twoja firma xyz mówi jakie ma marże na sprzęcie przecież jak ci powie że 100% to będziesz chciał podwyżkę a tak jak ci powiedzą że mają marży 5% to podwyżki tobie nie ma z czego dać i jeszcze pracowników każą ci ścigać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiles tu jedynie koszty na dzis dzien, a trzeba jeszcze pamietac o tym ze ktos te kolumny musial wymyslec, zaprojektowac, przetestowac itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomtu przeczytaj to co napisałeś i się zastanów nad tym, nie zapomnij, że to Ja robię zamówienia z przedstawicielem handlowym, i wiem jaką cenę mam na danym towarze i jaką mam marżę. eh nie udzielam się więcej w tym temacie a tym bardziej nie dyskutuję z kimś kto nie ma zielonego pojęcia o handlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34,

 

>A jak wytłumaczyć fakt,że w Warszawie jest firma Sound Art,gdzie produkują niezłe wzmaki,które można

>zamówić z pominięciem sklepu-po prostu w zakładzie gdzie je produkują.-Wszystko fajnie,tylko te

>ceny.Bez sklepu wzmacniacz hybrydowy Jazz kosztuje u nich coś około 16.kzł-to w sklepie ponad 20

>kzł? Tak tylko informacyjnie, w grudniu Jazz w SoudArt'cie też kosztował już 20kPLN.

 

Tak tylko informacyjnie: w grudniu Jazz w soundarcie też kosztował już 20kPLN.

 

>Nie wiem czy koszt części użytych do jego budowy wynosi chociaż połowę jego ceny.

 

Takie założenia sa bezsensowne. Niech wynosi nawet mniej. Jesli ktoś potrafi budować za 20% wartosći rynkowej podobnie grające urzadzenia, to dlaczego ma tego nie robić. Są kupujacy, więc widocznie tyle są warte. Konkurencja na kazdej półce cenowej jest ogromna i szybko weryfikuje przeszacowane urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benjamin Braddock, 3 Lut 2010, 16:13

>Therion

>tak sie składa, że jestem kierownikiem jednego z działów w jednym ze sklepów xyz w Warszawie i jak

>to czytam to śmiać mi się chce a zarazem płakać 150% na drobnych produktach i 60-70%, ogarnij się

>człowieku i nie siej popeliny

 

 

Jestem dyrektorem sprzedaży w firmie innej branży, ale mój serdeczny kolega jest szefem dzialu RTV/AGD w hipermarkecie. Stąd wiem.

Dwa miesiące temu negocjowałem marże kolumn do sklepu, który planowałem (nadal planuję) otworzyć. Rozmawiałem z kilkoma dostawcami. ZA KAŻDYM RAZEM rozmowa rozpoczynała sie od 40% marży. Max mi zaproponowana to 55% a nie nazwam się MM.

 

Nie chce Ci się wierzyć w 150% ?! Przyklad? Kości pamięci zostaly kupione po 14zł a sprzedane za 59 PLN - wg ciebie jaka to marża? Bo wg mnie ponad 300%.

 

W mojej firmie trzymam marżę na min 100% by dawać z niej upusty dystrybutorom 30-40%. Na niektórych produktach tez mam 300% marży.

 

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marża jest zależna od branży. Czym artykuł bardziej niszowy, w rezultacie niższa sprzedaż-marża wyższa. Normalne prawa rynku. Jak producent sprzedaje chińszczyzne za parę złotych w tysiącach egzemplarzy na miesiąc to "stać go" na niewielką marże. I odwrotnie. Branża audio należy do branż niszowych. Nie zaspokaja podstawowych potrzeb. Tu są ogromne marże.

Kiedyś zrobiłem test dzwoniąc do firmy audio i zapytałem o system rabatów. To był producent kabli. Już na początku zaproponowano mi "zestaw startowy". Uwaga 50% ceny katalogowej. Przy większym zamówieniu 70%. Tak się zirytowałem, że żałowałem długo tego telefonu.

Więc wybijcie sobie z głowy że kable za 200-400 pln są ze srebra. To teoretycznie nieopłacalne dla producenta. Przykład:

400pln cena w sklepie

sklep kupił od producenta za maksymalny rabat 280 pln.

Producent też musiał zarobić swoje powiedzmy 50%=140 pln

od tego odejmijmy produkcję peryferyjną, czyli pudełko, ulotka w środku, etykietki, transport...i nie wiem co tam jeszcze. Są jeszcze koszty stałe. Lokal, pracownicy, podatki, księgowi...nie wiem kto jeszcze łapę wyciąga. do tego promocja produktu, reklama. TO ILE ZOSTAJE NA KABEL I WTYKI ?

30-50 pln ? Przyzwoite wtyki to przecież koszt 30-50 pln.

 

 

Niestety z moich wyliczeń na kabel nie zostało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie kupujac kabelki na widok których niektórzy nasi koledzy sie ślinią i umierają tak naprawde płacimy za cene kilku marnych ulotek i chinskich wtyczek rca...smierć frajerom..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kalkulacji nie dopisałem - w tych 60% producenta mieszczą się także bardzo wysokie koszty reklamy i wypromowania nowego produktu (również udział w targach, produkcja ulotek, katalogów dla dealerów. itp)

 

W owych 50% marży sklepów audio też mieszczą się koszty reklam, tym razem lokalnych. Czasami dystrybutorzy dostają budżet na reklamę gratis (za dobrą sprzedaż), czasami jest on ukryty w marży lub np. koszty są dzielone 50% sklep i 50% dostawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Therion

Przyklad? Kości pamięci zostaly kupione po 14zł a sprzedane za 59

>PLN - wg ciebie jaka to marża? Bo wg mnie ponad 300%.

 

według mnie marża wyniosła 76,27%. Nie myl chłopie marży z narzutem albo tzw. "przebitką"

Dyrektor sprzedażty to zobowiązuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 3 Lut 2010, 19:19

 

I bardzo dobrze. Ty zarabiasz 300% na kosciach. Zarobisz, uzbierasz i wydasz te pieniadze na coś co produkuje moja firma (gdybym w takiej pracował) dzieki czemu ja dostanę podwyzkę i wydam zarobione pieniądze na lepszy sprzęt. Czy tak trudno zrozumieć warunki ekonomii rynkowej. Tak powstawały wszystkie liczace sie gospodarki światowe. Jestesmy 50 lat za nimi przez okres utopii socjalistycznej, ale mam wrazenie że coniektórzy tesknią za tym czasem. Wszystko wtedy, łącznie z marżami było ustalane odgórnie...

 

Jak na razie na rynku RTV widać wyraźną erozje cenową. W '95 na TV musieliśmym wydać trzy średnie pensje, dzisiaj tez możemy bo wybór jest o wiele wiekszy ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić nowoczesny LCD za 60% średniej krajowej. Nie ma różnicy waszym zdaniem?

 

Oczywiście temu trendowi nie poddaje się hi-end jak w przypadku kazdego dobra luksusowego, ale tam nie ma sensu doszukiwać się racjonalnej kalkulacji kosztowej. To są z założenia komponenty drogie i takie mają być. Jak będziemy bogatsi to będą jeszcze droższe, bo wybrana grupa docelowa ich nie kupi.

 

Dyskusja o marzach, cenach, nieuczciwej polityce dystrybutorów uważam za bezsensowną. Jeśli jakiś dystrybutor jest amatorem i nie potrafi właściwie wpisać się z ceną w rynek to pójdzie z torbami. Niezaleznie czy da za wysoką ceną, czy za niską - porazka w obu przypadkach.

 

Są ludzie którzy potrafią coś tam sobie złozyć i to zawsze wyjdzie taniej. Tak jak taniej jest samemu przełozyć opony w samochodzie. Ja nie potrfaie nic złozyć, a oponami nie lubie się brudzić. Wolę wiec samochód zostawić w warsztacie, a sprzet kupic w salonie. Sam w tym czasie zajmując się zarabianiem pieniedzy... i moim zdaniem to właśnie jest normalność.

 

Pozdr.

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hon666, 3 Lut 2010, 19:34

nie myl chłopie marży z narzutem albo tzw. "przebitką" >Dyrektor sprzedażty to zobowiązuje

 

 

Upraszam jak mogę by wytłumaczyć proces, ale OK:

 

 

Marża to stosunek zysku ze sprzedaży do ceny sprzedaży (zysk to różnica między ceną sprzedaży, a kosztem pozyskania towaru).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanmazur

 

Marża jest zależna od branży. Czym artykuł bardziej niszowy, w rezultacie niższa sprzedaż-marża

>wyższa. Normalne prawa rynku. Jak producent sprzedaje chińszczyzne za parę złotych w tysiącach

>egzemplarzy na miesiąc to "stać go" na niewielką marże.

 

Maja taniej bo zwyczajnie kradną gotowe projekty i jadą z koksem bez: designerów, sztabu elektroników, i innych odpowiedzialnych za powodzenie projektu.

DIY w większości właśnie zagląda do środka i wie jak to samemu zrobić a w chinach jest luźniejsze prawo i niemalże robią co chcą.

 

Przykład, treschold stasis=usher 1,5 (na układzie tresholda), ale w tamtym czasie w stanach używało się często techniki wojskowej w audio, a w chinach leci po taniości, choć podobno udało się sklonować tego tresholda całkiem nieźle.

 

Inna historia o której już pisałem na temat caspiana a znam to z drugich ust: oprowadzają właściciela Roksan po zakładzie i po liniach produkcyjnych w poszukiwaniu tańszych zamienników, i patrzy jakiś projekt leży obok linii na której coś klecą, no to sobie zajrzy, patrzy....... PRZECIEŻ TO MÓJ PROJEKT CASPIANA NAD KTÓRYM PRACOWAŁEM WIELE LAT, a chińczyk coś tam ściemnia, gość od roksana pyta a te szare kartony to co to?, chińczyk-nic nic, zagląda a tam caspian co tylnymi drzwiami wyjeżdża.

 

Łatwiej jest coś ukraść niż samemu stworzyć, wiec niema się co dziwić że dobre urządzenia kosztują dużo, każdy elektronik który spędził noce i dnie opracowując coś co podbije rynek, zaniedbując rodzinę, zastawiają dom aby otworzyć produkcję kasuje tyle za swoją pracę, zapierniczał na to to mu się należy i free tego nie pchnie, ludzie często długo balansują na krawędzi zanim się odbiją, jedni tracą wszystko a drudzy osiągają sukces, a chińczyk kupi piec, rozbierze, i już na taśmie jadą aż huczy.

 

 

Ostatnio oglądałem program na PR1 o tym jak francuz przyjechał robić interesy z chińczykami, pomijam fakt że w 2007 roku 2500 transportów zostało cofniętych do chin z powodu nie osiągnięcia minimalnych norm jakościowych, a na pytanie takim cudem certyfikat zgodności CE znajduje się na opakowaniu? odpowiedź jest prosta, bo kontrahent sobie tak życzy, klient mówi że maja być nalepki CE to są.

Już nie piszę o innych przedmiotach jakie testowali na wizji, i wszystko nadawało się do kosza, jak spytał chińczyka czy by to kupił to roześmiał i powiedział że nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

jestes dyrektorem sprzedazy i dziwisz sie , ze wyprodukowanie i sprzedanie produktu kosztuje? czegos tu nie rozumiem, wg Ciebie na audio powinny byc jakies ceny urzedowe? juz kolega napisal , ze dla normalnego klienta nie ma sensu samemu dlubac i sie zastanawiac czy ten glosnik w srodku 50 czy 500 pln kosztuje, bo w czasie jak ja bym dlubal te jakiestam niedojebki DIY to trace czas kiedy moglbym na kilka par sklepowych zarobic wiec jest dla mnie obojetne czy producenci kolumn i sprzedawcy zarabiaja na mnie 30-50 czy 70 % , druga rzecz , ze duza marża zawsze dotyczy niszowego rynku, chyba nie myslisz , ze kolumn za np.50 000 pln/para sprzedaje sie tysiace? najczesciej uzytkownicy takich kolumn danej firmy to sie w calej polsce jak łyse konie znaja i wymieniaja doswiadczeniami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie mamy produkty, które kupujemy w Chinach po 110$ a sprzedajemy w Polsce za 1300-1400zł. Nie dlatego, że jesteśmy świnie - inne produkty sprzedajemy z minimalnym zyskiem i to musi sie wyrównać

Jeżeli mieliście podstawy matrketingu, to pamiętacie, że ceny NIE ustala się zgodnie z matematycznymi działaniami produkcja + reklam + transport, tylko poprzez zestawienie kilku czynników - m.in.konkurencyjnych produktów i badań klientów ile są w stanie za to zapłacić aby było nadal atrakcyjne.

Jak powiedziałem, nie ma to nic wspólnego z kosztami produkcji. Na lekach jest czasami ponad 1000% przebitki, bo produkcja jest śmiesznie tania, ale za to są b.drogie badania kolejnych lekow itd.

 

To np. dlatego w USA są tańsze auta i elektronika. Amerykanin nie kupi Toyoty za tyle co europejczyk i tak gołej. A my - musimy.

 

Nie dziwiło Was nigdy, dlaczego kalkulator mozna kupić za 99zł a podobnie skomplikowany iPod już kosztuje 600zł? Koszty produkcji są te same, ale liczy się wypromowana potrzeba posiadania i odpowiedź klientów, że chcą to posiadać za max 600zł. Amerykanie mówią - dam za to max 400 i mają za 400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

no ale chyba każdy czlowiek jako tako wyksztalcony wie , ze cena towaru to pochodna wielu czynnikow na rynku, nie ma w tym nic dziwnego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 3 Lut 2010, 21:22

nie ma w tym nic dziwnego....

 

 

ale 100% przebitka na produkcie kilku zaskoczyła. Dlatego wróciłem do elementarnej wiedzy o ustalaniu cen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Kolega Therion ma sporo racji w tym co pisze. Z własnej wiedzy mogę napisać, że np. zwyczajową marżą na oprawki okularowe w zakładach optycznych jest ok. 200-300%. Wyroby farmaceutyczne (w tym i leki) to jest temat na baaaardzo długie dyskusje i rozmowy. A IKEA ma zwykle marżę 100-200% na swoich towarach, które produkuje zazwyczaj w krajach "uboższych". Ubrania to także zwykle 2-3 krotne przebicie, bo większość firm szyje w Chinach, Turcji, Indiach, Pakistanie, etc.

 

Ale w audio, myślę, że te reguły nie do końca obowiązują. Tu zwykle można mówić o marży handlowej rzędu 20-30%. Nie dotyczy to oczywiście produktów chińskich, które najlepiej kupować samemu w ChRL, bo inaczej komuś dajemy w prezencie co najmniej jeszcze taką samą kwotę, za jaką byśmy sami ten przedmiot kupili - uwzględniając w tym transport i ewentualne cło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 3 Lut 2010, 21:08

dziwisz sie , ze wyprodukowanie i sprzedanie produktu kosztuje?

 

 

Nie, nie dziwię się, bo stykam się z tym codziennie. Dziwię się, że niektórzy oczekują cudów od kolumn wyprodukowanych za kilka stów. I tylko o to mi chodziło w tym poście.

 

niestety, przez 80% wpisów musiałem wyjaśniać, że (niech będzie poprawnie) upust handlowy sklepów audio wynosi od 40-70% i że nie ma w tym nic dziwnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78

 

Masz może jakieś źródło to potwierdzające? bo nie mogę znaleźć, że było pisane na forum że jest na licencji to wiem, ale czy to fakt tego pewien nie jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanie piszecie ale są jeszcze cła i podatki 22% Vat + 19 Dochodowy.

 

Salon audio video marża max 25% jeżeli jest normalny i daje rabaty, marża na produkty jest różna licząc od sugerowanego detalu od 25% do max 45% nie licząc okablowania. Są oczywiście sklepy które wołają sugerowany detal ale to już Twój wybór gdzie kupisz. Ja znam sklep gdzie na Kefa czy Monitor Audio idzie wyciągnąć do 20% rabatu od detalu jak kupisz zestaw z elektroniką.

 

Ale zakładając 30% marży ma sklep

sprzedał Ci coś za 1300 zł, teoretycznie zarobił 300 zł

 

300 zł zarobku podzielić na 1:22 Vat podzielić na 1,19 dochodowy

 

i zostaje 206 zł,

 

teraz zapłać czynsz ( kilka tysięcy ), wypłaty pracownikom, reklama

 

Ponadto ktoś musiał wyłożyć setki tysięcy na adaptacje salonu i ekspozycje.

 

Więc jak myślicie że to taki mega zysk to można firmę zarejestrować w urzędzie miasta lub gminy

 

Teraz fabryka.

 

Chińska fabryka produkuje coś za 1000 zł, przywozisz do polski płacisz na wejściu Vat + cło jakieś ponad 30% już mamy 1300 zł, do tego musisz przetłumaczyć instrukcje, zapewnić serwis gwarancyjny ( koszty ludzi ) transporty do serwisu i odwrotnie, transport do salonu, magazynowanie i oczywiście swoją marże więc może podejść cena tego samego produktu pod 2000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.