Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio S3.4 co na plus w tych kolumnach a co na minus?


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie jak w temacie co w tych kolumnach jest pozytywnego i jakie ew. są ich słabsze strony, a miałoby to grać z Denonem 1500 - podobno Denon i Dynaudio się zgrywają?

Czy są dynamiczne, z dobrym mocnym zwartym i rytmicznym basem, czy są jasne czy ciemne a może neutralne? itp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite, neutralne, niemeczace kolumny wymagajace jednak wzmacniacza znacznie wydajniejszego pradowo niz Denon 1500. Plus powierzchnia, jakies 25 m2 to absolutne minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie odnośnie SONY MDS-JA3ES.

Wizualnie prezentuje sięświetnie, w środku też pewnie podzespoł wyższej klasy, w końcu to ES. Ale za kompresję odpowiedzialny jest ATRAC w wersi zaledwie 3.5.

Czy w takim razie jakość nagrywania na tym sprzęcie będzię o wiele gorsza niż w takim chociażby MDS-JE520, który ma na pokłądzie ATRAC v4.5?

A moze ten ES ma inne podzespoły tak dobrane, że mimo iż jest tam ATRAC 3.5 to zagra on bardzo dobrze?

 

rugie pytanie odotyczy przenosnych MD z możliwością nagrania HIMD. Czy tak nagrana płyta będzie odtwarzana na każdym stacjonarnym odtwarzaczu MiniDisc, który niema możliwości zapisu HiMD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z tymi kolumnami.Za male pomieszczenie i za slaba elektronika.Lepiej pomyśl o s1.4.Przy tych jeszcze może być problem z basem.druga sprawa nawet mniejszych s 1.4 nie napędzisz tym wzmacniaczem.A co dopiero s 3.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiekol pooglądaj końcówki mocy z wysokim damping factor (w większości amerykańskie) oczywiście z górnej półeczki Krell Pass Plinius Itego typu wynalazki i jak którąś z nich kupisz to pomyśl o Dynaudio bo dopiero wtedy będzie dobrze a kolumny pokażą co potrafią. Odwrotne zakupu czyli kolumny najpierw to dźwięk nijaki z dudniącym basem niezintegrowanymi wysokimi tonami wogóle do niczego.

Ludzie czasem tak robią potem opowiadają że Dynaudio u nich nie zagrały. Podłączyli do świetnej integry za 4000 PLN i lipa. A dynki takie integry wciągają jednym gniazdem głośnikowym. Jest niewiele wzmacniaczy zintegrowanych w średnim przedziale cenowym, które wezmą te kolumny za pysk, oddadzą kontrolę barwę itd. Że o lampowych piecach to nawet nie wspomnę. Chociaż dawno temu gdzieś około 1998 roku słuchałem Dyń chyba Contur 1.8 z lampą CR Development i cd Orelle i było miło.

Pozdrawiam.

PS. Denon-raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jak w o mnie Dynaudio i powiem,że ten Denon może mieć problem z napędzeniem Dynek.

Słuchałem tych S3.4 w pomieszczeniu 21m2 dobrze przygotowanym akustycznie ze wzmakiem Gryphona Calisto i grało super.Kwestia akustyki i spięcia całego systemu w tym okablowania również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dyanudio S3.4 to doskonałe kolumny. Nie są trudne do napędzenia. Wzmacniacz 80-100W o przyzwoitej wydajności prądowej w zupełności wystarczy do wysterowania tych kolum. Inna sprawa to jakość samego piecyka. To kolumny hi-endowe i wymagają rzeczywiście czegoś lepszego niż "świetny" wzmacniacz za 3 tyś. Odpowiednia wielkość pomieszczenia dla tych kolumn to 20-40 m2. U mnie grały w pomiesczeniu ok. 30m2.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przy okazji ja się dołożę jako że mam Contour s3.4 u siebie od jakiś dwóch miesięcy (jeszcze się wygrzewają), wcześniej ok. pół roku słuchałem różnych kolumn poszukując czegoś dla siebie. W zasadzie są to kolumny kompletne, wysokie znakomite, średnica bardzo naturalna, jakość basu przy odpowiednim wzmocnieniu świetna, nic nie buczy, nie słychać pompowania bass-reflexu itp. Do tego dochodzi świetna spójność z jaką kolumny prezentują dźwięk oraz duża rozdzielczość przekazu. Muzyki na s3.4 można słuchać godzinami, jestem dosyć wybredny a są to jedyne z nielicznych kolumn które miałem okazję posłuchać (pozostałe to cenowa przepaść) i w których grze nic mnie nie denerwuje, również słabsze nagrania brzmią nieźle.

Słucham ich w pomieszczeniu 23 m., zanim je wypożyczyłem do odsłuchu miałem obawy co do ilości basu lecz na miejscu okazało się że wszystko jest w porządku. Miałem też u siebie s1.4 i w moim pomieszczeniu generowały one więcej buczącego basu niż ich większy brat.

Od jakiego czasu mamy nowego dystrybutora Dynaudio, polecam posłuchanie/wypożyczenie tych kolumn bo naprawdę warto.

 

Pozdrawiam

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.