Jump to content
IGNORED

Które zestawienie będzie lepsze?


Lajkonik

Recommended Posts

Witam. Jestem już coraz bliżej podjęcia decyzji o zakupie sprzętu mam prośbę o podpowiedź co z czym będzie najlepiej grało.

 

Amplituner wybiorę spośród Onkyo TX sr 607 i Yamahy RH-V765.

 

Ze względu na ograniczony budżet z tańszym onkyo mogłyby grać droższe kolumny tzn któreś z wymienionych poniżej zest. 5.1.

Klipsh Synergy F2

Dali Concept

JBL EC Pack

JBL Northridge Cine Pack

Heco Victa 700

Roth OLi 31

Tonsil Maestro II

 

Z Yamahą mógłbym sobie pozwolić na:

 

Quadral Quintas 500/700

Jamo C 407 HCS3

Wharfedadle Vardus

 

Będę wdzięczny za pomoc w optymalnym wyborze. Pomieszczenie około 30m. Źródło PS3 Slim. Słuchana muza głównie Rock czasem Jazz.

Link to comment
Share on other sites

Dałbym sobie spokój z Wharfedale Vardus, gdy zobaczyłem je po raz pierwszy na żywo to od razu wiedziałem, że to nie może zagrać nawet przeciętnie. Odsłuch tylko potwierdził moje przypuszczenia. Dialogi z głośnika centralnego bez masy i stosownego ciepła, mało szczegółowy i i ogólnie zapiaszczony - podobnie jak na większości zestawów komputerowych. Kolumny frontowe to dźwięk jednostajny i monotonny, mało zróżnicowany i podobnie jak w przypadku głośnika centralnego dźwięk zapiaszczony. Słyszałem lepsze zestawy w tej cenie.

Link to comment
Share on other sites

RADUL

Człowieku czy Ty nie potrafisz napisać nic innego i konstruktywnego jak chwalenie tych beznadziejnych Maestro II i krytykowanie JBL.

 

Z racji tego iż często wymieniam sprzęt musiałem przekornie zakupić JBL ES90 pomimo dużej ilości negatywnych komentarzy - cena 1350zł za parę z dowozem. Za tą cenę grają dość rozsądnie, ale jak dla mnie do np. B&W zjadają je na śniadanie pod względem jakości i następne zapewne będą podłogówki B&W.

 

Sprawdziłem więc potwierdzam opinię iż JBL to dźwięk koncertowy z dużą podstawą basu, średnie i wysokie tony bardzo przeciętne.

Ciekawostka - świetnie nadają się na domowe prywatki i chyba nie można ich przesterować (Pół nocy na Sylwestra Denon 3806 głośność na 0dB, Bass na +6dB, Wysokie na 0dB i nic nie charczało - jak oni to robią).

Link to comment
Share on other sites

>Z racji tego iż często wymieniam sprzęt musiałem przekornie zakupić JBL ES90 pomimo dużej ilości

>negatywnych komentarzy - cena 1350zł za parę z dowozem. Za tą cenę grają dość rozsądnie

 

Tyle, że nominalnie te Jble kosztują prawie 3tyś. Gdyby normalnie kosztowały tyle ile Ty zapłaciłeś - pewnie bym się ich już tak bardzo nie czepiał.

A co do Maestro - to w ich nominalnej cenie niewiele NOWYCH konstrukcji zagranicznej konkurencji może "im podskoczyć".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.