Skocz do zawartości
IGNORED

Które zestawienie będzie lepsze?


Lajkonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem już coraz bliżej podjęcia decyzji o zakupie sprzętu mam prośbę o podpowiedź co z czym będzie najlepiej grało.

 

Amplituner wybiorę spośród Onkyo TX sr 607 i Yamahy RH-V765.

 

Ze względu na ograniczony budżet z tańszym onkyo mogłyby grać droższe kolumny tzn któreś z wymienionych poniżej zest. 5.1.

Klipsh Synergy F2

Dali Concept

JBL EC Pack

JBL Northridge Cine Pack

Heco Victa 700

Roth OLi 31

Tonsil Maestro II

 

Z Yamahą mógłbym sobie pozwolić na:

 

Quadral Quintas 500/700

Jamo C 407 HCS3

Wharfedadle Vardus

 

Będę wdzięczny za pomoc w optymalnym wyborze. Pomieszczenie około 30m. Źródło PS3 Slim. Słuchana muza głównie Rock czasem Jazz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym sobie spokój z Wharfedale Vardus, gdy zobaczyłem je po raz pierwszy na żywo to od razu wiedziałem, że to nie może zagrać nawet przeciętnie. Odsłuch tylko potwierdził moje przypuszczenia. Dialogi z głośnika centralnego bez masy i stosownego ciepła, mało szczegółowy i i ogólnie zapiaszczony - podobnie jak na większości zestawów komputerowych. Kolumny frontowe to dźwięk jednostajny i monotonny, mało zróżnicowany i podobnie jak w przypadku głośnika centralnego dźwięk zapiaszczony. Słyszałem lepsze zestawy w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL

Człowieku czy Ty nie potrafisz napisać nic innego i konstruktywnego jak chwalenie tych beznadziejnych Maestro II i krytykowanie JBL.

 

Z racji tego iż często wymieniam sprzęt musiałem przekornie zakupić JBL ES90 pomimo dużej ilości negatywnych komentarzy - cena 1350zł za parę z dowozem. Za tą cenę grają dość rozsądnie, ale jak dla mnie do np. B&W zjadają je na śniadanie pod względem jakości i następne zapewne będą podłogówki B&W.

 

Sprawdziłem więc potwierdzam opinię iż JBL to dźwięk koncertowy z dużą podstawą basu, średnie i wysokie tony bardzo przeciętne.

Ciekawostka - świetnie nadają się na domowe prywatki i chyba nie można ich przesterować (Pół nocy na Sylwestra Denon 3806 głośność na 0dB, Bass na +6dB, Wysokie na 0dB i nic nie charczało - jak oni to robią).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z racji tego iż często wymieniam sprzęt musiałem przekornie zakupić JBL ES90 pomimo dużej ilości

>negatywnych komentarzy - cena 1350zł za parę z dowozem. Za tą cenę grają dość rozsądnie

 

Tyle, że nominalnie te Jble kosztują prawie 3tyś. Gdyby normalnie kosztowały tyle ile Ty zapłaciłeś - pewnie bym się ich już tak bardzo nie czepiał.

A co do Maestro - to w ich nominalnej cenie niewiele NOWYCH konstrukcji zagranicznej konkurencji może "im podskoczyć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Quadral Quintas? Macie jakieś doświadczenia? Skłaniam się coraz bardziej do opcji Yamaha z Quadral Quintas 700 lub Onkyo z Dali albo Heco. Ktoś coś podpowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.