Jump to content
IGNORED

HK HD980 / HK CD 970 z monitorami AKUSTYK 1519


kryniowy

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik proszę szanownych forumowiczów o wyrozumiałość.

Wybrałem taki zestaw jak w temacie.To moje pierwsze hi-fi dlatego chciałbym aby było nowe,tylko nie wiem czy te monitory będą wystarczające do tego zestawu.

 

Jeśli macie inne propozycje to bardzo proszę o poradę.

 

Myślałem również o wzmacniaczu Pionieer A-AMK2, tylko jaki wtedy do tego CD, i czy te monitory będą pasowały.

Miałby to być nowy sprzęt (wzmac.2200-2400zł) (cd-1200zł) głośniki tylko monitory (max 2000zł)

Link to comment
Share on other sites

Po co nowy? Jeśli kupisz używkę w dobrym stanie to będziesz miał znacznie lepszy sprzęt w tej samej cenie.

 

Wzmak : Np Naim 5i-2- mieści sie w kwocie którą napisałeś a zagra zdecydowanie lepiej od tego HK

CD; Możesz z czasem dokupic, bądź przerobic swoje u któregoś z kolegów na forum :)

Kolumny: Do 2000zł Kupisz już Audio Academy Pheobe IIS a niewiele dokładając Audio Academy Hyperion III.

 

Taką konfiguracją uzyskasz znacznie lepszy efekt niż Hk. Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Możesz kupić to co napisałeś - i niewykluczone że będziesz zadowolony. Tak się przypadkiem złoży, że zestaw zagra ok, nie będzie np. za mało basu a za dużo wysokich - i uznasz że jest fajnie. Nie będziesz miał porównania do innych zestawów, więc nie będziesz wiedział co mogłoby być lepiej.

 

Ale może się okazać, że jest słabo. Albo mało basu, albo dudni. Albo coś tam kłuje, albo głucho jak spod koca. Nie wiadomo.

 

Jeżeli chcesz coś szybko kupić i mieć spokój, mieć sprzęt który gra przyzwoicie i nie zwracać na niego uwagi - przejrzyj forum i znajdz jakieś "bezpieczne zestawienie" lub kilka, pożycz ze sklepu - jeśli masz taką możliwość - za kaucją na odsłuch do domu. Jeśli nie można pożyczyć - kup, zastrzegając w sklepie możliwość zwrotu w ciągu paru dni.

 

Jeżeli chcesz czegoś więcej to poświęć trochę czasu i poczytaj forum, przejrzyj wyszukiwarkę. POczytaj o akustyce pomieszczenia i dopasowaniu kolumn do pokoju - TO JEST absolutnie najważniejsze. Napisz a nawet narysuj jak wygląda pokoj, ile m2, gdzie mają stać kolumny. Im bardziej będziesz konkretny - tym chętniej ktoś ci podpowie. Przemyśl sobie, czy musi być nowe - jak napisał kolega wyżej nie jest to dobry krok w stronę jakość/cena, a jak zachce ci się to wymienić to ostro stracisz na sprzedaży.Zastanów się nad podanymi proporcjami cen na poszczególne elementy - ja dałbym więcej na kolumny a mniej na resztę.

 

I dodam jeszcze, za taką kasę można złożyć używany zestaw trzy razy lepszy do metalu niż to co napisałeś. Choćby zestawienie jakiejś starszej serii Paradigm Studio, np. 40 plus klocki Rotela ze średniej półki.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.