Jump to content
IGNORED

Dobrej jakości terminale głośnikowe do zabudowy(wzmacniacz).

triode

Recommended Posts

Ponieważ temat o wtykach WBT umarł,może ktoś wie gdzie kupić dobrej jakości terminale głośnikowe do zabudowy(do wzmacniacza).Mile widziane srebrzone i rodowane o średnicy mhttp://stores.shop.ebay.pl/toolssales__W0QQ_sacatZtoolssalesQ5fQ5fW0Q51Q51Q5farmrsQ5A1QQ_sidZ808734966?_nkw=wbt&submit=Wyszukajontażowej ok.5mm.Czy wtyki z linku poniżej są oryginalne:

www.takefiveaudio.com - tam mozna znalezc wtyki i terminale głosnikowe innych producentów niz WBT, robione z miedzi, lub niemagnetycznego mosiądzu/(może nawet bronzu, nie pamiętam) dużo tańsze od WBT, a nawet od Eichmanna.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Dodam, że zamawiałem już u nich kilka rzeczy i planuje kolejne, na początku lutego, więc jak do tego czasu wytrzymasz, możemy zamówić coś razem. Chociaż akurat jak pamiętam, to przesyłki z Kanady są sosunkowo tanie (w porównaniu np. do USA)...

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Fajne kable z bulka są też w www.vhaudio.com, robione specjalnie wg ich specyfikacji (zamawiałem już dwa razy, ostatnio przedwczoraj). Te tutaj też są nawet ciekawe.

Czy ktoś zna lu używa gniazda RCA firmy CMC usa(takie jak na zdjęciu)?Lub Cardas srebrzone i rodowane?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Cardas

Hidden Content

Hidden Content

CMC miałem w CD Shanlingu. Potem wymieniłem na Furutechy. Różnica w dźwięku niewielka. Zatem CMC = bardzo dobre gniazda. Jak ktoś ma mniej przejrzysty system - to różnicy nie zauważy. CMC mam też w TVC. TVC się u mnie nie sprawdziło, ale do gniazd nie mam zastrzeżeń. Nie wyostrzają góry, dźwięk jest szybki. Dobre wybrzmienia. Dobra przestrzeń.

Jak masz mało przejrzysty system - to nie wymieniał gniazd. No bo po co. A jak masz przejrzysty - to lepiej raz - a dobrze, czyli na coś naprawdę solidnego.

We wzmaku mam jedną parę zwykłych gniazd RCA za 5 zł, drugie to Furutechy. Z Furutechów jest lepsza "góra". Soprany są łagodniejsze, idą bardziej "w plany/przestrzeń", mniej w "punkt". Ogólnie dźwięk jest bardziej płynny, przyjemniejszy.

Podobno WBT są też bardzo OK. Gram srebrnymi WBT w interkonekcie Duelunda. Duża klasa. Jeśli RCA są takie same - to cho, cho ....

Zasadniczo to mam wrażenie, że jak dobry system, to rod i srebro dają łagodność i wybrzmienia, a jak system niespasowany - to idzie w ostrość.

• 2 weeks later...

triode, 11 Lut 2010, 18:00

>Czy ktoś zna lu używa gniazda RCA firmy CMC usa(takie jak na zdjęciu)?

Ja wlasnie czekam na te gniazda dzis powinny do mnie dotrzec ( mam nadzieje ), bardzo prawdopodobnie bede mial jeden komplecik zloconych ( najwyzszy model ) do odstapienia ;-)

Dotarly :-) kupilem 5 kompletow wiec jesli ktos chce to jeden komplecik mam na zbyciu.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.