Skocz do zawartości
IGNORED

Prosba o pomoc : dobry ampli czy tani ampli +wzmak


etemmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czytalem mnostwo na forach przez ostatnie dni i nadal nie wiem co wybrac, moje preferencje:

salon otwarty ok 25 m , muzyka 60/70% filmy i koncerty 40/30%

bardziej zalezy mi na dobrym brzmieniu stereo ale nie chcialbym sobie zamykac drogi na kino domowe.

Chce zaczac od dobrych frontow i tu juz wybralem monitor audio br5.

Pozniej chce dokupic suba i centralny i byc moze na tym skonczyc, jednak nie skreslam satelit.

Czy w zwiazku z tym kupic lepszy ampli z dobrym stereo czy slabszy ampli do 2000zl + wzmak do 1500 zl na pre out do ampli?

Jesli chodzi o ampli to moje typy : marantz 5004/6003 lub cambridge audio 640r/650r

. W drugiej opcji czyli ze wzmakiem yamaha rx v765 lub pioneer 918hk a jako koncowka mocy Advance acoustic Map101

Czy bedzie duza roznica w stereo na wzmaku tej klasy? Czy moze zadowoli mnie dobry ampli a w przyszlosci dokupie do niego koncowke na pre out ? Audiofilem nie jestem, nie bede Wnikal w niuanse artykulacji muzykow jazzowych choc tez gluchy nie jestem: lubie glebokie cieple i dynamiczne brzmienie z dobra scena i rozroznieniem instrumentow: muza to glownie metal, rock ale i spokojniejsze rzeczy jak np Dead can dance.

Czy warto zainwestowac w cambridge audio 650r z dekoderami hd ? Czy ktos go odsluchiwal ?

Dzieki za porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

1. W styczniu ubieglego roku porownywalem w stereo Marantza SR6003 z Rotelem RA-05. Marantz nie mial szans. Jesli zalezy Tobie na dobrej muzyce amplituner Cie nie zadowoli.

 

2. Do kina uzywam Marantza SR5300 polaczonego z NADem C325Bee. Z zestawu jestem zadowolony i Tobie tez proponuje isc ta droga. Nie rezygnuj z dobrego amplituner i dolacz do niego uzywany wzmacniacz stereo z wyjsciem na 'main in'.

 

Jak pisalem jestem zadowolony ale planuje rozdzielic stereo i KD. Jednak posiadanie dwoch zestawow jest wygodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja miałem tez kiedys Cambridga Azura,był całkiem niczego sobie ,ale brakowało mu troche poweru,niby dobry ale czegos brakowało i w kinie i w stereo,potem były rózne Yamahy w kinie lepsze ,Harman AV-R 645 naprawde dobry ale strasznie mocno sie grzał i to go zdyskwalifikowało.Teraz mam własnie Marantza SR-6003 jestem zadowolony dekodery na pokładzie dobrze skaluje obraz ,w kinie nie ma tak dużo bajerów jak Yamaha ,ale zdecydowanie mi to wystarcza,do niego mam tez podłączony wzmacniacz Denona tylko do stereo.Jestem naprawde zadowolony z tej konfigóracji.Amplituner slicznie sie prezentuje gra na wysokim poziomie i jest jeszce stosunkowo tani,zdecydowanie go polecam.Prosta konfigóracja wszystko jest bardzo czytelne.Jak coś wymienie to raczej wzmacniacz.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

Odnosze czasem wrazenie (tylko sie nie gniewajcie), ze na forach audiofilskich po prostu nie wypada pochwalic amplitunera za stereo chocby nie wiem jaki byl - to moze zaszkodzic reputacji ;) Jesli tak jest to prosze pisac na priva ;))

 

Gummo, troche mnie zmartwiles tym Marantzem bo byl jednym z faworytow, dodatkowo wygladem cieszy oko. Zastanawia mnie to, bo gdzies czytalem opinie, ze w stereo daje rade a przynajniej na poziomie wzmakow do ok 1500zl. Hmm.. Moze kwestia doboru kolumn ? Ten Twoj recki ma raczej ok :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dariusz a jak oceniasz tego Marantza w stereo ? Oczywiscie, w przyszlosci chcialbym podazyc droga podlaczenia wzmaka do ampli przez pre-out ale z racji finansow na dzien dobry musze sie zadowolic

jedną z dwóch opcji wymienionych a widze, ze raczej nie polecacie slabych amplitunerow. Dobry ampli i dobry wzmak na razie odpada bo do tego musialby byc jeszcze (zeby to mialo sens) dobry cd (minimum 1000zl)

i najlepiej przetwornik CA. Z kolumnami 10K to malo...

Wiec fajnie gdyby chociaz ampli zadowolil mnie w stereo przez jakies 2 lata, pozniej dokupilbym wzmaka. Z tym tez jest problem bo niewiele modeli ma wejscie na koncowke mocy zwlaszcza tych tanszych a na oddzielne systemy nie bede mial funduszy ani miejsca w domu.

 

Szkoda, ze nikt nie testowal jeszcze Azura 650r, kosztuje co prawda dosyc drogo na razie , najtaniej ok 4500pln ale jesli by byl tego wart?

 

A jeszcze, rozwazajac Cambridge Audio 640r z frontami MA BR5 (chodza sluchy, ze to nienajgorzej kreci) da rade ? I pytanie - ten 640r nie ma dekoderow HD - czy to znacza , ze jezeli kupie odtwarzacz blue-ray z takowymi bedzie po problemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu,

Ja bym kupił najlepszy amplituner do kina domowego na jaki by mnie było stać. Podłączanie kolumn do słabego amplitunera nie ma sensu. Wysokie modele amplitunerów powinny dać rade w strereo (na przyzwoitym poziomie), choć cudów nie należy się spodziewać. Ja osobiści poszzukałbym coś w Denonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio faktycznie nie ma tych dekoderów,może przyjąc sygnał po HDMI z blu-rey np Sony s360.Co do Marantza to tak naprawde to go tak nie testowałem w stereo bo mam ten wzmacniacz i prawie odrazu go podpiołem do pre-out amplitunera.Ale przez te chwile co go słuchałem to grał dosc dobrze,można powalczyc z kablami ,wykorzystac np te dwa tyły efektowe do bi-ampingu.ja osobiscie nie bardzo wierze w te wielkie różnice,ale może jestem przygłuchy.Radziłbym ci jednak abys te dekodery HD miał w amplitunerze ,bo sa lepsze od tych co w odtwarzaczach.ja słucham też gramofonu a Marantz SR-6003 nie ma phono i też dlatego używam wzmacniacza.Kolumny wybrałeś dobre tak więc radze jednak Amplituner np.Marantz,Yamaha,lub Onkyo i wzmacniacz.Pokusiłbym sie nawet na używke Onkyo 8870,Yamaha AX 1090,Sony ES 707,Denon PMA 1500ae.Cena podobna do Cambridga Azur a650 a napewno dużo lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, te wzmaki co wymieniles sa w cenie ponad 3K , fakt uzywanego Denon PMA 1500ae mozna dostac za 2K ale to juz wychodzi 5K na ampli i wzmak. Wiem, ze wzmacniacze raczej nie sa awaryjne ale wole jednak cos nowego (elementy bierne jak kondensatory tez nie sa wieczne). A czy jest sens rozwazac tego Advance Acoustic za 1200zl ? Bo na razie tylko czytalem pochlebne testy i nie wiem czy roznica pomiedzy sekcja stereo w dobrym ampli bedzie na tyle znaczna, ze warto inwestowac. Cos mi sie zdaje, ze zaczne od dobrego ampli z przodami (i moze subem) a pozniej bede zbieral na wzmak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz dobry amplituner i dobre kolumny to podstawa.Te wszystkie wmaki co wymieniłem kupisz bez trudu za mniej niż 2000 tys.Onkyo i Yamaha mozna nawet uszczelic koło 1000 tys.Wiesz co akurat nie dawno miałem możliwosc posłuchania tego Advance Acoustic w Strefie dzwięku we Wrocławiu,nawet sprzedawca go nie polecał.Słuchałem go bodajże z Kef C5 straszna cienizna,mysle ze nawet lepsze kolumny nic tu nie wniosa.Moja sugestia amplituner SR 6003 ,możesz go kupic u sprawdzonego sprzedawcy z Allegro Jaro-J66.Gosciu z Wrocławia sciąga sprzęt z Niemiec i ma swietne ceny.Kolumny juz wybrałes,do tego blu-rey Sony s360 lub LG -370.Reszte skompletujesz pózniej ,może trafisz dobry wzmacniacz w dobrej cenie.Ja napewno juz nie kupie nowego ,bo sie strasznie traci.Popłynełem juz na Cambridge Audio Azur 640 i AX -497 Yamaha i to wystarczy straciłem na jednym i drugim po 50 proc.Albo nowy sprowadzany taniej niz w sklepach o 40 proc ,lub uzywka za 50 proc nowego i mała strata przy odsprzedazy,a czasami mozna nawet zarobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał do systemu odtwarzacz CD wtedy na pewno wzmacniacz będzie lepszy do stereo. Jeżeli za źródło będzie robił natomiast odtwarzacz DVD lub BD, to lepiej zainwestuj tylko w amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienia. W takim razie sklaniam sie obecnie ku zestawowi MA BR5, Marantz 6003 i moze CD6003 (faktycznie Jaro-J66 ma te ustrojstwa w dobrej cenie ) - przy okazji CD6003 to dobry naped ?

Ladnie by sie komponowal z ampli. Pozniej pozostanie zbieranie na dobry wzmak i reszte kolumn (moze w odwrotnej kolejnosci).

Jak ma sie sprawa z laczeniem kolumn roznych producentow ? Czy warto oszczedzac na subie i centralnym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczedzaj na kolumnach bedziesz miał dobre fronty central musowo z tej samej serii,tylne troche mniej ważne ale nie można też wstawić tam byle czego.CD Marantz 6003 to dobre żródełko,sam napewno go też kupie lub SA 7003 ale troche póżniej.Amplituner w tej cenie 2500 pln to naprawde bardzo mało.Popatrz ze za podobnie wyposażony Yamaha RX-V 1900 musisz juz zaplacic min 3500 pln.A komplecik SR-6003 i Cd 6003 to będzie sliczny i naprawde dobry zestawik do tego MA-BR5 ,bedzie super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pomoc, kupowac planuje w kwietniu po przeprowadzce, jesli nic sie nei zmieni w finansach i na rynku AV to zostanie marantz.

Co sadzicie o subie JBL ES 250P ? Na ceneo ma sporo opinii i wszystkie bardzo dobre ale tez moze byc wiele glosow slyszacych "inaczej". W cenie do 1200zl dobry wybor ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 4 Lut 2010, 21:28

 

>

>Odnosze czasem wrazenie (tylko sie nie gniewajcie), ze na forach audiofilskich po prostu nie wypada

>pochwalic amplitunera za stereo chocby nie wiem jaki byl - to moze zaszkodzic reputacji ;)

 

To chyba nie tam. Wielu z nas miało KD i po porównaniu stwierdziło, że w muzyce dźwięk z budżetowych amplitunerów w porównaniu do wzmacniaczy jest słaby, czyli mało dynamiczny, nijaki. Dlatego wybraliśmy wzmacniacze. Może starsze modele, sprzed 10 lat jeszcze miały tego powera, obecne są nijakie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 4 Lut 2010, 18:05

 

>Czy w zwiazku z tym kupic lepszy ampli z dobrym stereo czy slabszy ampli do 2000zl + wzmak do 1500

>zl na pre out do ampli?

 

Amplitunery nie słyną z dobrych przedwzmacniaczy. Dlatego wydaje mi się, że to będzie tylko półśrodek. Niby lepiej niż sam amplituner, ale nie do końca. Ciężko pogodzić ten wybór i będzie to tylko mniejszy lub większy kompromis.

 

Jaka suma na sam dobry amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaka może być różnica między amplitunerem za 3000,a np 6000 tys .Szukając amplitunera z nowymi dekoderami to przedewszystkim w mocy,ilosci HDMI,bluetooth,i jeszcze jakieś tam inne bajery.Dlatego stanowczo nie ma sensu wydawc tych wielu tyś na gadzety które tak naprawde nie wiele mają wspólnego z dzwiękiem.Według mnie należy się ograniczyc do kupna dobrego dobrze wyposażonego amplitunera z pre-out ale w rozsądnej cenie,a reszte funduszy przeznaczyc np na wzmacniacz.W cenie do 3 tyś nie widze lepszego amplitunera od Marantza SR-6003,Onkyo 805 i jak się uda kupić Yamaha RX-V1900 ale bedzie ćiężko.Pamiętaj że kolega chce kupić amplituner wyposażony w dekodery HD i to jest priorytet.Bez tych dekoderów jest napewno większy wybór.Yamaha AX1,A1,Denon A1se,AVC11sr,Harman 7500 i wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Integre do 2000 zł i amplituner do 1500 zł .

 

Ja pogodziłem stereo z kinem .

 

Do stereo Rotel ra-1070 / rcd-1072 a kino Denon avr-3806 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw ale bez dekoderów HD.Tak jak pisałem jest mnóstwo możliwosci ,tylko tych amplitunerów z HD jeszcze nie tak wiele ,nie pisze tu o takich lipkach jak Yamaha 465,Onkyo 607,czy Denon AVR-1910 bo to naprawde szkoda pieniedzy,i nic tutaj nie poprawimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotela kupiłem nowego ,ale Denona 3806 juz nie zapłaciłem 1700zł . Co otrzymałem NP: HDMI daje 1080p i dzwiek PCM 7.1 z PS3 . Więc troszkę spełnia kryteria .

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w takim wypadku jest to dobry wybór tym bardziej że te Denony 3806,07,09 to dobre modele sam miałem kupic własnie 3809,ale trafiłem dużo taniej Marantza SR 6003.Teraz od paru dni tak sobie siedze w domu i słucham i im dłużej słucham tym bardziej słysze kolosalną róznice miedzy np koncertami blu-rey ,a muzyka płynąca z gramofonu .Wcześniej wydawało mi sie że te koncery blu-rey są swietnie nagrane,ale teraz widze że byłem w strasznym błedzie .Analog będzie zawsze duzo lepszy,dlatego też nie radze rezygnowac ze stereo ,lecz w miare mozliwosći skompletowac amplituner ,wzmacniacz,cd i gramofon.To najlepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 4 Lut 2010, 18:05

 

>bardziej zalezy mi na dobrym brzmieniu stereo ale nie chcialbym sobie zamykac drogi na kino domowe.

 

kupując amplituner w kwocie 4000 zł, do tego masę kolumienek średniej jakosci nie będziesz miał nigdy dobrego stereo. Sam ćwiczyłem amplituner z końcówką mocy. Było dużo lepiej niż z samym ampli ( Yamaha RX-V-975a + Rotel RB-03) jednakże kombinacja sprzętu AV, warta kilka lat około 2500 zlotych, została rozwalona przez zwykły wzmacniacz rotela ra-930ax za sumę 400 złotych.

 

Nie oszukujmy się AV jest do kina domowego, wzmacniacz stereo do muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesza mnie bardzo pomocne komentarze, dzieki. Rozumiem, ze nie da sie kupic nowego amplitunera dobrze brzmiacego w stereo za 1500zl - gdybym tylko tyle mial to wybralbym wzmacniacz. Mysle jednak, co potwierdzaja niektore posty, ze w cenie 3000-3500zl (ten Marantz SR6003 jest na allegro za 2500) mozna juz jakis kompromis osiagnac. Slucham glownie rocka i metalu wiec zalezy mi na dobrej scenie, selektywnosci, szybkim niemulącym basie i odrobinie cieplego miecha w srednicy.

Nie wiem czy sluchaliscie Walkmana sony z serii NWZ-S - taki dzwiek na kolumnach juz by mnie zadowalal zwlaszcza, ze wczesniej mialem technicsa su-v500... Tak wiec nie interesuje mnie obecnie wzorowe odwzorowanie muzyki jazzowej czy lampowe odsluchy klasyki chcialbym jednak cos wiecej niz z miniwiezy za 1000zł a lubie tez ogladac koncerty i kino akcji.

Oczywiscie przed zakupem udam sie na jakies odsluchy ale nie ustawie dobrze brzemienia na szybko w sklepie wiec chcialbym miec na tyle sprawdzone "pewniaki" do wyboru zebym sie nie rozczarowal i utopil kasy w szmelcu. A jak bede duzy i bogaty to wtedy kupie sobie preamp i monobloki na lampach ;) Na razie mam wzmacnicz lampowy do gitary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 8 Lut 2010, 18:39

 

kupując amplituner do muzyki nie będziesz nigdy zadowolony. Wystarczy, że gdzieś posłuchasz innego sprzetu, zwykłego wzmacniacza, a będziesz od tej pory chodził z myslą o sprzedaży i poczuciem utopienia kasy.

 

Oczywiście jeśli zależy ci na dobrym dźwięku. Amplitunery są idealne do kina domowego. W tym są niezastąpione, jednakże w stereo wykładają się. Dźwięk jest stłumiony, słychać spadek dynamiki.

Dokupowanie do nich dobrego sprzętu w postaci CD, lepszych kabli czy głośników mija się z celem i jest wywalaniem kasy. To będzie cały czas kompromis.

 

Pisząc tu cały czas piszesz o muzyce a nie o KD, więc preferencje masz okreslone.

Z drugiej strony ja z radoscią oglądam filmy na swoim wzmacniaczu stereo. Jest doskonała dynamika, jest łupnięcie kiedy trzeba, doskonały podkład muzyczny z filmu.

 

A że Ci kilka razy samolot nie nadleci zza tyłu kanapy.......te gadżety po czasie się nudzą i już nie są takie atrakcyjne i niesamowite. To normalne. I wtedy myśli się o dobrym wzmacniaczu stereo. I się żałuję, kombinuje.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz w stereo jest ok,ale nie pisz ze filmy czy koncerty ,brzmia super w stereo ,bo to jest bzdura.Nazwa wskazuje na preferencje wzmmacniacz do stereo,amplituner AV do kina domowego i nic tego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek, pewnie niestety masz racje ale z drugiej strony ampli tez sa oceniane pod katem stereo w fachowej prasie i nie do konca wierze, ze kazdy test jest sponsorowany a wszyscy ktorzy twierdzą, ze gra niezle maja gumowe ucho. O kinie malo wspominam bo bardziej interesuje mnie jakosc dzwieku w stereo niz w kinie - jednak milo by bylo podpiac suba i centralny do dobrego filmu i nie martwic sie o dekodery. Oczywiscie, jesli w sklepie na odsluchu stwierdze, ze jednak nie odpowiada mi ten sound to kaze sobei podpinac wzmaki stereo ale jest duza szansa ze dzwiek z ampli mnie zadowoli. Jednak na razie na osobne zestawy mnie nie stac wiec chcialbym miec cos co da sie w przyslzosci rozbudowac - stad od razy dobre fronty i pewnie nienagorszy CD. A jesli kiedys dokupie dobra koncowke to zawsze moge puscic dzwiek z cd przez pure audio ampli i powinno byc ok. Stad tez pytanie o taki ampli ktory w stereo nie bedzie wiał żenadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz964, 8 Lut 2010, 19:16

 

Zapewniam Cię, że koncerty z dobrego dvd podłączone do dobrego wzmacniacza stereo nie brzmią bzdurnie. Porównywałem ze średniej jakością amplitunerami i uważam, że w tych dźwięk jest zbyt przetworzony, bardziej sztuczny. Jest nienaturalny, przekombinowany i jak dla mnie odrzucający.

 

W zwykłym wzmacniaczy stereo koncert z dvd jest naturalny, dynamiczny. I czysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 8 Lut 2010, 19:23

 

Do opisów sprzętu w gazetach bez osobistego odsłuchu podchodziłbym jak pies do jeża.

 

Do swojego wzmacniacza również mam podpięty subwoofer i gdy oglądam filmy jest porządny wykop.

 

I tak jak pisałem wcześniej, podpięcie dobrej końcówki mocy pod słaby przedwzmacniacz w amplitunerze da nikłą poprawę. Zbyt duży nakład finansowy do spodziewanych rezultatów.

 

Przyznam, że pare lat temu miałem podobne dylematy i myślałem idealnie jak ty. Też wierzyłem, że AV sprawdzi się w stereo. Po zakupie AV również myślałem,że jest OK. Jednakże po czasie przyszło rozczarowanie. I sporo na tym straciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 4 Lut 2010, 21:53

 

>etemmu,

>Ja bym kupił najlepszy amplituner do kina domowego na jaki by mnie było stać. Podłączanie kolumn do

>słabego amplitunera nie ma sensu. Wysokie modele amplitunerów powinny dać rade w strereo (na

>przyzwoitym poziomie), choć cudów nie należy się spodziewać. Ja osobiści poszzukałbym coś w Denonie.

 

Ekhm... To wytlumacz mi jakim cudem taki maluch jak Marantz PM-43 zjadl w przedbiegu Onkyo 875 (ktory jest wysokim modelem o ktorych wspominasz) w stereo...? ; ) Niestety, chcesz dobre stereo, szukaj wzmacniacza ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast wywalać kasę na marny amplituner AV lepiej zainwestować w wzmacniacz stereo i procesor AV z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostaniesz z dekoderami HD z drugiej reki bo rzadko kto sie pozbywa swiezo kupionego sprzetu !

ale nie musisz kupowac z dekoderami hd wystarczy kupic z drugiej reki jakis topowy paroletni klocek i podlaczyc bluraya analogowo masz to same a nawet lepiej w zaleznosci od blu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.