Skocz do zawartości
IGNORED

Klub motocyklistów


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

xatt - miałem yamahę bulldog.

Wady:

- trochę za wolna - to oczywiście rzecz względna, ale przy 185km/h licznikowych obrotomierz wchodził na czerwone pole... A w nakedzie chciałoby się czasem wiecej!

- ciagle nawalał rozrusznik - to przypadłość jeszcze z czasów tak chwalonych w tym wątku yamah virago

- włoska robota, szybko ścierał się lakier, pękł plastikowy błotnik tylni (to samo było z mocowaniem lampy we wszystkich trzech ducati, jakie miałem), coś tam się obluzowało, pękła szybka w liczniku itp drobiazgi

 

Zalety:

- nadaje sie do turystyki

- bardzo dobre hamulce

- wygodna dla kierowcy i pasażerki

- bardzo dobre prowadzenie w zakrętach, można się nieźle złożyć

- ładna!

 

Podsumowując -gdybym miał zaufanie do jakości wykonania i szukałbym alternatywy dla np. crusiera czy choppera, byłaby ok. Wady jednak irytowały.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski, 10 Lut 2010, 01:48

 

>Ten czerwony motocykl piekny ale co z tego? Tylko popatrzec na niego, rzecz typowo kolekcjonerska.

>Strach na niego wsiadac bo jak sie cos spieprzy to wartosc spada jak po rowni pochylej. Aleksander

>Gudzowaty moze sobie kupic taki motocykl ale nie przecietny czlowiek. Za te pieniadze mozna miec

>fajny, nowoczesny sportowo-turystyczny motocykl, ktorym bez problemu przejezdzi sie cala Europe. A

>chyba wlasnie o to chodzi w tym calym jednosladoholizmie.

 

Widzę to dokładnie tak samo. Aby kupić i postawić takie moto jako eksponat jestem:

1) za biedny

2) za młody ;-) wolę jeździć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Miałem hondę cbr, którą sprzedałem, m.in. z tego powodu, że bolały plecy po dłuższej trasie. Szukam wygodnego moto, właśnie ALTERNATYWY dla cruisera czy choppera, a yamaha bulldog świetnie wygląda (a brzmi chyba jeszcze lepiej...), myślałem jeszcze o suzuki b-king...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jeszcze ten temat;-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek,

 

Gdybysmy sie wszyscy urodzili zamozni! Ja, niestety w przeciwienstwie do ciebie jestem juz zbyt wiekowy na 100+konne motocykle, no i juz zbyt wygodny na przejechanie polowy Europy w kasku z plecakiem. Niedaleko mnie jest znakomicie wyposazony dealer "Pro Italia", skad trafia wiekszosc Ducati, MG i innych na drogi pol. Kal. Wielokrotnie bylem bliski, ale tylko bliski zakupu jakiejs formy dziewiecsetki, ale to nie dla mnie. Motocykl w moim wypadku to tylko rekreacja i podobnie jak samochody we wspolczesnych produktach poza technologia, ktora jest fascynujaca i niedotytkalna w garazu nie ma dla mnie w nich wiele interesujacego. Szukam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o Vmaxie, ale doszedłem do wniosku, że odpuszczę, bo ma wiecej koni niz moje auto i różnie się zachowuje w zakrętach.

 

Poza tym nie o ten gang silnika mi chodzi. Musi być V2. Dlaczego?

 

Dlatego :)))

 

Oczywiście docelowo będzie Hary. Ale się nie spieszę. Na to jeszcze bedzie czas.

 

A dodatkowym argumentem jest niesamowita reakcja ludzi na choppery - uśmiechają się, na skrzyżowaniach przybijają "piątkę" przez szybę, ustepują. A nie widziałem podobnych reakcji na plastiki.

Poza tym zawsze mi sie podobała taka zabawa:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4025-100002707 1265819799_thumb.jpg

post-4025-100002708 1265819799_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chopper'ow i innych denominacji harley'ow nie mialbym nic przeciwko, gdyby nie idace z ta moda akustyczne zasmiecanie srodowiska. To wszystko jest jeszcze do tolerowania zakladajac, ze podobnie jak w zalaczonyck clip'ach ten wrzask ma miejsce na 395-tce pomiedzy Mojave i Tahoe, lub w Nevadzie na 15-stce, ale dzisiaj na cale nieszczescie wszystkich wiekszosc tych beztlumikowcow przeniosla sie w miejski lans kalifornijskiej pustyni przed oknami mieszkancow. To co niby mialo byc "cool" jest dzisiaj zwyklym obciachem szpanerstwa zlego sprzetu w zlym miejscu. Tez nie wiadomo po jaka cholere, ale wiekszosc tych kierowcow ma kretynski zwyczaj po zapaleniu silnika podnoszenia obrotow chyba tylko w potrzebie zwrocenia uwagi na swoje podrobione frendzle pierdzeniem rury w promieniu kilometra. Mam podobna opinie o rzeszach polskich swirow, amatorow jazdy na jednym kole pomiedzy Arkadia i Stawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion,

 

Fajne zdjecia, ale pamietaj, ze to lipa. Ci wszyscy "cool" faceci do zdjecia zdjeli kaski, bez ktorych tam gdzie te foty byly robione kazdy ma przesrane w 15 minut. Film i rzeczywistosc to dwie rozne bajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, mnie również podobają się armatury. Ale nie trafia do mnie argument, że ludzie fajnie reagują - to nie dla nich siadam na moto. Tzn. ten arguument na pewno nie jest decydujący w sprawie wyboru typu moto. Jak już pisałem, najchętniej ustawiłbym w garażu 3-4 różne motocykle. Między innymi stałaby tam armatura (pewnie Marauder 1400).

Co do sportów to mnie też szlifierki=rzędówki nie fascynują tak jak vałki. Czy to V2 czy V4 to jest naprwdę inne moto, inne przyspieszenie, inny dźwięk. Mój brat ma VTR (miał też VTR SP2) na micronach - jazda tym cackiem mogła doprowadzić do takiego strzału adrenaliny, że... ech. To samo mam obecnie na mojej VFR na Two Brothers - mimo 20 lat brzmi pięknie i niewiele jest osób, które nie zwracają uwagi na ten dźwięk gdy jadę. Następnym moto będzie pewnie RSV nowa, albo Ducat jakiś (chciałaby dusza do raju...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęśćie wybór motocykli jest przegromny.

Co do zaśmiecania akustycznego środowiska, to częściej w nocy słyszę przenikliwe wiiiiiiii....iiiiii.... niż wrrrrrr................ choppera.

 

Co do reakcji ludzi - napisałem, że to miłe, ale jasne, że nie to stanowi o wyborze motocykla.

Ja też bym chciał mieć jeszcze jedno moto w garażu - zapewne Aficę.

 

Panowie, sami wiecie, że wśród braci motocyklowej nie ma lepszych i gorszych. Nie wkleiłem tych zdjęć, by "coś udowodnić" posiadaczom innych kółek. Pokazałem tylko kawałek motocyklowego świata, który mnie kręci. A to, że to tylko aktorzy, płaczący gdy rozbiją kolano... :) Cóż. nie oni jedni. Mój znienawidzony aktor David Hasselhoff kupił sobie jakiś czas temu tygrysa. Podpadł od razu miłośnikom zwierząt, bo kazał mu wyrwać pazury i kły. Macho.

 

A co do motocykli - niektórych kręci to

i ja to szanuję.

Tu też aktorzy jak się skaleczą to beczą.

taki Panie świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-), 10 Lut 2010, 17:41

To co niby mialo>byc "cool" jest dzisiaj zwyklym obciachem szpanerstwa zlego sprzetu w zlym miejscu.

 

 

a kto decyduje o tym co jest cool a co obciachem?

 

który z tych obrazków bardziej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4025-100002680 1265827519_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjecie jest ilustracia glupoty. Taka brawura rzadko jest pokryta umiejetnosciami i nie powinna miec miejsca na drogach publicznych z wiadomych powodow. To troche tak jak majac otwarty zbiornik benzyny w garazu i wchodzi ci kumpel z paierosem tlumaczac ci zebys sie zbyt bardzo nie przejmowal, poniewaz jest palaczem od wielu lat i wie gdzie "strzepywac". Zaplac za zamkniete miejsce do akrobacji, moze nawet ktos zaplaci za show malpowania. Reasumujac durne i malo komfortowe. Drugi przypadek tez nie w moim stylu. Halas rur nie ma nic wspolnego z wydajnoscoa silnika, osiagami i przede wszystkim z komfortem dla innych w miejscach publicznych. Jestem adwokatem prostej zasady: rob wszystko co chcesz, ale nie przeszkadzajac innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut ode mnie. Na przestrzeni lat widzialem na tym najbardziej popularnym podworku motocyklowym w stanach kilkanascie martwych cial, a nie bywam tam czesto. Tych ambitnych, mlodych z odwaga serdecznie zapraszam. Najrozsadniej jest zaczac od ktorejs z przydroznych knajp i rzucic okiem na setki zdjec spektakularnych wypadkow. Jestem przekonany, ze jak sie ci z apetytem na adrenaline nie zabija, znajda na pewno "wykwintne" towarzystwo, ale tez znakomitych motocyklistow. Jezeli przezyjemy a moto nie, w pobliskiej La Canada w Pro Italia mozna zawsze szybko zaopatrzyc sie w nastepne ducati. Otwarte prawie 365 dni w roku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwskret? - w mojej opinii gosc wyprostowal sie ciut wczesniej niz zrobilby to normalnie po wyjsciu z zakretu, dodatkowo zwroc prosze uwage na wystajaca lewa noge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skutersów też przyjmujecie? Jeśli tak, to zgłaszam akces ze swoim Peugeot Trekker. Co prawda jest to mały skuter, ale na dojazdy do pracy, przeciskanie się w korkach, na ryby i krótkie przejażdżki jest niezastąpiony. Po wieloletniej przerwie miałem kupić motocykl, ale stwierdziłem, że praktyczniej i taniej będzie na skuterze. I faktycznie jeżdżę nim na co dzień, mając mnóstwo frajdy, a na sprzęt siadałbym pewnie tylko w weekend. Tak więc hypsia dwukółkowego zaspokoiłem, a zaoszczędzoną kasę wpakowałem w kolumny.

 

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilio, jeśli odpowiadasz na motocyklowe pozdrowienie, to zapraszamy! Jeśli nie, to trzeba by zwołać konsylium i rozpatrzyć Twoją kandydaturę, oczywiście przy solemnych zapewnieniach, że zaczniesz odpowiadać (jeśli teraz tego nie robisz) ;-)

Mi na skuterze jeszcze nikt nigdy nie odpowiedział...

 

Lewa w górze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 10 Lut 2010, 19:45

 

>Jazz :-), 10 Lut 2010, 17:41

>To co niby mialo>byc "cool" jest dzisiaj zwyklym obciachem szpanerstwa zlego sprzetu w zlym miejscu.

>

>

>

>a kto decyduje o tym co jest cool a co obciachem?

>

>który z tych obrazków bardziej?

 

Therion, to pierwsze to nie przed AceCafe w Londynie? Jeśli tak, to tonie jest do końca droga publiczna: czasami policja sama zabezpiecza tą ulicę i pozwala na latanie na kole i takie inne wybryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku,

 

Z tym odpowiadaniem na pozdrowienie to jest śmieszna sprawa. Ja wiele lat temu jeździłem na motorze, więc jestem przyzwyczajony pozdrawiać. Ale jak pozdrawiam motocyklistów jadąc na skuterku, to przeważnie patrzą się na mnie na głupiego :o) Z drugiej strony na skuterkach jeżdzi albo młodzież albo ludzie starsi, którzy nigdy wcześniej nie ujeżdżali sprzęta - obie grupy nie mają chyba pojęcia o motocyklowej tradycji, bo jak ich pozdrawiam to już w ogóle nie wiedzą co od nich chcę... Koledzy śmieją się, że jestem dziwny twór: biker jeżdżący na skuterku :o) Zdjęcia swojego sprzęcika umieszczę na wiosnę, gdyż mam mocne postanowienie odpalić go najpóźniej w połowie marca.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilio, masz rację we wszystkich kwestiach: 1) ad pozdrawiania i 2) ad, że jesteś dziwny stwór ;-) faktycznie chyba trzeba dużego doświadczenia życiowego i dojrzałości by z moto przesiąść się na skuter (oby mnie to nigdy nie spotkało...!) ;-)

 

Pozdrawiam - lewa w górze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku,

 

Jeśli Cię to spotka, to się nie martw, nie jest źle. Doświadczenia życiowego mieć nie trzeba, wystarczy żona, dwójka dzieci i kredyty - wtedy samo jakoś tak przychodzi... :o) Ale powiem Ci w zaufaniu, że stale się odgrażam, że jeszcze postawię w garażu jakiegoś ładnego nakeda.

 

Pozdrawiam - lewa w górze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilio, rozumiem... no faktycznie, czasami trudno jest wygospodarować coś dla siebie, gdy 'siła złego na jednego' ;-)

Ja dzieci jeszcze nie mam, kredyt mieszkaniowy zbliża się wielkimi krokami, i dlatego to ostatnie chwile by wyrwać coś dla siebie, bo potem to już pewnie długo nic...

Motocykla już pewnie nie zdążę zmienić, ale ze sprzętu kupuję jeszcze to co mi ma starczyć na lata pewnie.

 

A nakeda postaw koniecznie! Wbrew pozorom nawet za parę tysięcy pln można coś fajnego sobie sprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda, 11 Lut 2010, 11:41

to nie jest do końca droga publiczna

 

Nieważne - zdjęcie wkleiłem jako przykład tego, co się latem codziennie obserwuje na polskich ulicach.

Tu masz z drogi niezamkniętej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, to jak się ten koleś wyp...li, to aż ciarki przechodzą na wyobrażenie zdartej skóry z rąk i nóg. Ja wiem, że pewnie się nauczył w stroju ale NIGDY nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji na drodze i chwili w której przyszlifuje.

 

tak jak tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu to aż się płakać sie chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.