Skocz do zawartości
IGNORED

Klub motocyklistów


romekjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Therion, co do ostrożności zgoda pełna.

 

Ja natiomiast mam zupełnie inne odczucia odnośnie hamulców w moto - wydaje mi się, że droga hamowania moto jest krótsza niż auta, bo mniejsza masa jednak. Dlatego ja do czerwonych świateł staram sie dojeżdżać na 1dynce, i patrzeć w lustro - by jakby co móc uciekać przed gościem który za mną nie zahamuje. Oczywiście hamowanie na moto to inna bajka niż w aucie, gdzie wystarczy but w podłogę i trzymać się kierownicy. Dlatego polecam trening hamowania przed każdym sezonem. Ja biorę butelki z wodą, na jakiś duży parking i hajda - aż hamulce śmierdzą ;) To samo hamowanie z omijaniem przeszkody na końcu; omijanie przeszkody, etc. Są filimiki instruktażowe jak to robić na youtube - warto poprzeglądać je.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Motocykl hamuje znacznie gorzej a nie daj Boże deszcz

 

Miałem na mysli hamowanie paniczne - jezeli zablokujemy koło, to najczęściej leżymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Motocykl hamuje znacznie gorzej a nie daj Boże deszcz

 

Miałem na mysli hamowanie paniczne - jezeli zablokujemy koło, to najczęściej leżymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki!

Dołączam do Klubu:)

Dla mnie jazda to przede wszystkim przyjemność i radość! Nigdzie się nie spieszę i nie musze być pierwszy "pod światłami". Żadnych wyścigów - tylko fan! Polcem dystans do siebie i innych na drodze. Połykajmy radośnie i bezpiecznie kolejne kilometry podróży. Nie dajmy wpędzić się w wyścigi szczurów. Motocykl= wolność = easy rider:)

Fajnie jest po prostu jeździć dla samej przyjemności jazdy. Kto dosiadał choppera ten wie o czym piszę:)

Moja obecna maszynka to Intruder 1400. Takiego motocykla życzę każdemu. Ma swoje wady ale jazda na nim nie ma słabych stron:)

Pozdrówka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

 

A napisz cos o tych wadach, bo zawsze duzo dobrego zawsze słyszę o tych motocyklach, wszyscy go sobie polecają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nurek!

Intruz to fajny sprzęt - nie jechałem, ale z wyglądu b. mi się zawsze podobał. Podobnie jak Maruda 1400 czy 800 nawet.

Chciałbym kiedyś chopperem pojeździć, poczuć jak to jest. Bo faktycznie sport to trochę inny klimat ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) To jedź wolniej :)))))

 

chopper to trochę jak jazda konno - inna pozycja - tu patrzysz przed siebie i widzisz niebo, lecace ptaki. Silnik pracuje zupełnie inaczej - to takie "gul gul gul" - co kompletnie nie zachęca cie to to kręcenia manetką bardziej. Wiesz, że ma power i zbierze się natychmiast, jeżeli tylko będzie trzeba, ale to gul gu jest tak cudowne, że zostajesz na tych obrotach.

Pozycja za kierownicą, szeroka kanapa - to wszystko sprawia, że czujesz się wyluzowany, masz wszystko gdzieś, nie spieszysz się. Obok fruwają jakieś frędzle, z naprzeciwka jedzie skulony gość na śmigu - pozdrawiasz go leniwie...

Cos pięknego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, ale ja wcale nie chciałem napisać, że na ścigu jest gorzej! po prostu inaczej. Ja mam moto które uważam, za doskonałe - wygodna pozycja, doskonały do turystyki, a jak się chce, to i sportowo można na nim pośmigać. VFR to naprawdę wybitny motocykl.

Ale właśnie chopper czy naked też ciągnie - ten klimat easy rider'a, bycia ponad wszysktim bardzo ciągnie. Choć co do bycia ponad wszystkim - myślę, że daje to każdy typ motocykla na swój sposób. Wszak o to chodzi - wolność, niezależnoć. To jest wspólne i dla sportów i dla czopków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Zapaleńców Motocyklowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie...warto??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18607-100001753 1266652050_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja dwa lata temu zwiedzałem fabrykę Ducati w Bolonii.Obejrzałem dokładnie całą taśmę montażową i diagnostyczną dla silników i całych motorów wraz z przedstawicielem zakładu i tłumaczem.Normalnie nie można tam wejść i zwiedzać.Niestety tylko po "znajomości".Na terenie tej fabryki jest też muzeum poświęcone tej marce i tu można już obejrzeć większość modeli produkowanych przez Ducati.Jakby komuś zależało to z tego muzeum mogę wkleić fotki.

Niestety w fabryce nie można było robić fotek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, polecam. JUtro chyba pojadę jeszcze raz po Nolana N43Air. A tak wogóle, to szukam VTX1800 - jak ktos ma ja jakiś sprawdzony kontakt to please :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak wybiorę tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bardziej uniwersalny, bardziej nadający się do turystyki, no i o wiele młodszy (2009), tyle, że mniej nadający się na lans od tamtej żółtej hondy...wogóle to chciałem nówkę gsx650F z salonu (za25k), ale myślę, że ten jest o wiele tańszy i też spoko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt - nie chcę Cię zniechęcać -ale ten drugi pomysł wydaje mi się trochę taki... nijaki. Bo to silnik (jak rozumiem) bandita 650, więc raczej z tych do spokojnej (no może trochę szybszej) turystyki, a malowanie jak z litra gsxr-a. "Sportowca" z niego nie będzie, raczej się będziesz frustrował jeźdżąc z innymi, bo tak się często dzieje, że wypady stopniowo ograniczają się do towarzystwa osób posiadających podobne motocykle. Reasumując, nie "wyszalejesz" się na nim, jeżeli tego szukasz, bo to zupełnie inna bajka mocowa niż 900- ka hondy.

 

Aha - jeszcze jedno: miałem swego czasu bandita 1200s, fajny motocykl z dużym momentem obrotowym, dość szybki, ale kiepski dla Pasażera, pow. 140km/h narzekali wszyscy na silne zawirowania i związany z naporem powietrza ból karku po, dajmy na to, 100 km odcinku. Nie wiem, an ile sylwetka obecnej wersji (1250 i 650) różni się od tamtych ,ale turystyk na dwoje okazał się z niego umiarkowany. Chyba, ze bedziesz smigał sam, ja jako kierowca nie narzekałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...nie "wyszalejesz" się na nim, jeżeli tego szukasz, bo to zupełnie inna bajka mocowa niż 900- ka hondy...< - tak wiem, Staszku...ale ja już chyba trochę jestem za stary na szalenie :) no i może dzięki słabszej maszynie dłużej pożyję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt - ok, to może jeszcze napiszę to trochę inaczej - akurat to malowanie jest typowym malowaniem dla sportowych suzuki, a ten 650 jawi mi się jako taki sporotwiec 'na start", dla 19-to latka np...

Ale luz, to zabawa, jak Ci się ten akurat podoba, to kupuj i śmigaj, bo o to w końcu chodzi w tym wszystkim.

Mogę mieć też wypaczone postrzeganie tego motocykla :)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj trochę o nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion,

Intruz ma gaździory spięte linkami. Synchronizacji dokonuje się w sposób mechaniczny - tak więc jak troszkę poszalejesz (pojeździsz) i trzeba będzie zrobić synchro to dopóki nie trafisz na dobrego spacjalistę stracisz trochę kasy w róznych garażach. Rozregulowane gaźniki to źle palące cylindry, dymienia, cięzki rozruch no i oczywiście inny gang silnika oraz "mulenie" maszyny.

Poza tym pozostaje układ hamowania: dla jednej osoby jest poprawny ale jak masz "plecak" i bagaż to już nie jest tak różowo. Z przodu hamulec hydrauliczny jest dwutłoczkowy więc osiąga swój limit w cięzkich warunkach. Intruz jako rasowy chopper nie jest dobrym środkiem podróży na dalekie wycieczki - ale to wie każdy kto spieszył się na dystansie powiedzmy 600 - 700 km. W terenie też nie poszalejesz:)

ALE! Dla mnie to najlepszy, najukochańszy motocykl jakim jeździłem. Każdy ma swoje zalety no i wady. Jeśli wiesz czego nie lubi Twój konik - chwile na Intruzie są jednymi z bardziej szczęśliwych w drodz. Nie zamienię go na nic innego. Ride for Life!!! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacz Hani CB500 pozdrawia!

Z czasem mam nadzieję na moto marzeń - królową Afrykę, a na dodatek ostatnio zorientowałem się, że mamy tu nawet na forum gooru od tego motocykla - pozdrawiam rambo54! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł je! Ten mi się najbardziej podobał. Już wiem skąd nazwa. Motor jest tak ciemny, że ze zdjęć nie da się nic wyciągnąć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-100001589 1266783556_thumb.jpg

post-17391-100001590 1266783556_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj matko... Lubię Shadow, ale ...

 

przeraziło mnie, ile ma plastikowych części.

 

 

A już padliśmy ze śmiechu, gdy zaczęliśmy ostukiwać Fury! Jedyną metalową rzeczą (oprócz silnika, zbiornika i wydechów) był... dekielek silnika!!! Kolega śmial się, że nawet felgi są ciepłe a zatem pewnie tez z plastiku. Tragedia! Zerknijcie na zdjęcie - nawet te chromowane czapy na silniku są plastikowe!!! I za to Honda chce 62.900PLN ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kilkanaście metrów dalej stały Triumphy za 32.000 - cale metalowe. Więc to nie kwestia kosztów produkcji, tylko chytrość specow od marketingu Hondy, którzy pomyśleli - jest moda na choppery, wykorzystajmy ją, zróbmy plastikowe motocykle, może bałwany kupią za 63.000zł.

 

Oby się nie przeliczyli, bo upadnie cała miłość motocyklistów do marki Honda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twojej focie jest VT1300CX.

 

Tak, jak mówisz. Nie przeszkadza mi trochę plastiku, skoro rozwiązania wytrzymałościowo się sprawdzą. To raczej tani motor za około 7000usd. Przynajmniej jest przystępny. Triumphy na pewno mają inny wachlarz wad.

Może honda idzie po kosztach, lecz zaczyna przejawiać zainteresowanie designem. Chrom w wykonaniu japońskim nigdy mi się do końca nie podobał. O edycji specjalnej Black Shadow 750, bez względu na ilość plastiku kosztem chromu nigdy nie powiem nic złego. To piękna, pragmatyczna, forma cruisera z 21 wieku o klasycznym smaku. Nie dla kogoś kto jeździ w skórze, z wystającym spod niej półdupkami i w białych skarpetkach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_1, 22 Lut 2010, 03:47

>Na twojej focie jest VT1300CX.

 

Bo chyba w Polsce takie oznaczenie obowiązuje. Fury nazywa się w USA - w Europie o ile wiem, ta nazwa jest zastrzeżna.

 

>Tak, jak mówisz. Nie przeszkadza mi trochę plastiku, skoro rozwiązania wytrzymałościowo się

>sprawdzą.

 

TROCHĘ PLASTIKU to cos innego niż TROCHĘ METALU - bo to określenie bardziej pasuje do tego motocykla.

Wiem, jak cierpią Shadowkowcy z powodu swoich plastikowych błotników a tu ktoś oferuje im jeszcze częściowo plastikowy silnik.

 

> To raczej tani motor za około 7000usd.

 

Wcale nie jest tani. Kosztuje 62.900zł czyli o 10.900zł drożej niż ... Rocket III !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha a ja zrozumiałem że piszesz o Fury. OK, co do Shadow, to zgoda. Troche plastiku to jeszcze nie problem. Ja jestem za duży do tego motocykla dlatego nie biorę go pod uwagę.

 

 

Pisałem o Fury. Drogie, plastikowe, bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.