Skocz do zawartości
IGNORED

Swietny artykul na temat formatow audio HD


Ender^Wiggin

Rekomendowane odpowiedzi

Jarząbek,

 

>To jest tak, jakby Bobek lubił malarstwo, ale tylko obrazy, na których są gołe baby. A tu mu ktoś

>wciska jakieś słoneczniki i bitwę pod Grunwaldem mówiąc, że jak się dobrze przypatrzy to pod

>odpowiednim kątem też na nich dostrzeże gołą babę.

 

Jak że ja też lubię Gołe Baby przedstawię w tej konwencji moje porównanie dobrego stereo do mch (w najlepszym wydaniu z jakim się kiedykolwiek spotkałem):

- w dobrym stereo widzę Gołą Babę z jednej strony. Niewątpliwie jest to Baba, ma co trzeba gdzie trzeba. Może mi się to podobać albo nie

- w mch widzę Gołą Babę z przodu i z tyłu. Zaczyna się fajnie. Natomiast po chwili orientuję się że mam pewien problem z ustaleniem ile Baba ma oczu. Po namyśle stwierdzam, że najprawdopodobniej gdzieś pomiędzy 1 a 5. Co więcej, po zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami na temat dzieła może się okazać że to wogóle nie jest Baba. Zgroza :-)

 

Zaznaczam że powyższe jest oparte o moje prywatne doświadczenia i nie chcę nikogo urazić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie wątku: porównywał ktoś DSy Linna, w tym formaty HD do jakiegoś odpowiednio highendowego CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beginner1, 21 Kwi 2010, 12:23

 

No to mamy diametralnie różne zdanie w tej sprawie. Ja na stereo widzę fotografię/obraz baby, a na mch jej hologram, tak realistyczny, że człowiek zaczyna mieć nieuczesane myśli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>wiatrak, 21 Kwi 2010, 10:51

>P.S. Jak nisko upadł świat, skoro facet jest atakowany za to, że woli gołe baby od słoneczników? :D>

 

Fajnie,że pojawiła się ta uwaga,dotyczy ona wielu wpisów w tym wątku i praktycznie wszystkich discomaniaca.

 

=>discimaniac71,powinieneś to wydrukować i powiesić nad łóżkiem,może taka codzienna czytanka nauczy Cię tolerancji wobec sposobu myślenia i zachowań innych ludzi,oraz pozwoli dostrzec coś więcej poza czubkiem własnego nosa.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 21 Kwi 2010, 13:55

 

>ja już w stereo mam takowe

 

Mogę tylko pozadrościć wyobraźni. Ja muszę mieć coś bardziej realistycznego i namacalnego (jak by to dwuznacznie nie zabrzmiało). :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 21 Kwi 2010, 14:02

 

>>wiatrak, 21 Kwi 2010, 10:51

>>P.S. Jak nisko upadł świat, skoro facet jest atakowany za to, że woli gołe baby od słoneczników?

>:D>

>

>Fajnie,że pojawiła się ta uwaga,dotyczy ona wielu wpisów w tym wątku i praktycznie wszystkich

>discomaniaca.

 

Żebyście jeszcze czytali ze zrozumieniem.

Otóż facet nie jest atakowany za to, że coś tam woli. On jest atakowany za to, że wmawia że to co on woli jest jedynie słuszne. I za to, że wmawia, że to czego on osobiście nie doświadczył jest "fizycznie niemożliwe".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 21 Kwi 2010, 14:26

 

>mczaj, 21 Kwi 2010, 13:55

>

>>ja już w stereo mam takowe

>

>Mogę tylko pozadrościć wyobraźni. Ja muszę mieć coś bardziej realistycznego i namacalnego (jak by to

>dwuznacznie nie zabrzmiało). :).

 

Pisałeś: "zaczynam mieć" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustyki sali- od wielu lat wyznacznikiem jakości audiofilskiego nagrania jest właśnie owa słyszalność i namacalność pomieszczenia w którym dokonano nagrania, plus takie sprawy jak dźwięk przewracanej kartki przez dyrygenta itp. Dotyczy to i vinylu i dobrych nagrań CD. Zapis MCH nie wnosi tu więc niczego odkrywczego oprócz nowej jakości i większej precyzji, nie mówmy jednak że w audiofilskim nagraniu słuchamy tylko muzyki, bo właśnie wszelkie szmery i oddanie akustyki pomieszczenia są niemal równie ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat

" Mogę tylko pozadrościć wyobraźni. Ja muszę mieć coś bardziej realistycznego i namacalnego (jak by to dwuznacznie nie zabrzmiało). :). "

 

nie sciemniaj mi tutaj bo facet jest tak skonstruowany ze wyobraznia wystarczy... a na poczatku mialem Cie za madrze piszacego a ostatnie wpisy potwierdzaja racje McGyvera disco itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło kilka ciekawych wpisów odnoścnie przyjemności słuchania muzyki z różnych formatów.

Panowie- jak ktoś chce posłuchać muzyki dla prawdziwej przyjemnośc to i tak wybór padnie na vinyl bądź szpulowy magnetofon. Tu nie chodzi o samą ilość zniekształceń, papierową dynamikę itp. tylko właśnie o analogowe oddanie muzyki.

Natomiast w domenie cyfrowej jest dokładnie odwrotnie- tu chodzi tylko i wyłącznie o parametry, gęstość zapisy czy nośnik. Producenci nawet zwykłe płyty CD zamieniają w najtańszych odtwarzaczach CD w "locie" na gęstą postać, by dało się tego słuchać, by mówiąc wprost uanalogowić dźwięk. Nie ma tu więc mowy o żadnych sporach CD kontra SACD itp. gdyż każde SACD to badziewie przy plikach 32/384 i wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndAudio, 21 Kwi 2010, 15:32

 

>Padło kilka ciekawych wpisów odnoścnie przyjemności słuchania muzyki z różnych formatów.

>Panowie- jak ktoś chce posłuchać muzyki dla prawdziwej przyjemnośc to i tak wybór padnie na vinyl

>bądź szpulowy magnetofon.

 

A mi sie zdaje ze prawdziwy meloman to i z bambino bedzie sluchal muzyki albo z jamnika z bazaru i bedzie sie mu ona podobala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 21 Kwi 2010, 15:23

 

Nie bądź taki pryncypialny i zasadniczy. Żartujemy tu sobie. Nie poznałeś?

 

Nie chciałbym poprzestawać na wyobraźni. I nie wiedziałem, że jesteś psychologiem.

 

A z Mc Gyverem i discomaniakiem71 jakoś się w końcu dogadaliśmy. Typowa sytuacja, w której obydwie spierające się strony miały rację. Nieporozumienie polegało na odmiennym rozumieniu pojęcia 3D i dźwięk przestrzenny. Każdy bronił swojego i każdy miał słuszność.

 

To są sytuacje, które najbardziej lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

McGyver, 21 Kwi 2010, 14:33

 

>Paweł Skurzewski, 21 Kwi 2010, 14:02

>

>>>wiatrak, 21 Kwi 2010, 10:51

>>>P.S. Jak nisko upadł świat, skoro facet jest atakowany za to, że woli gołe baby od słoneczników?

>>:D>

>>

>>Fajnie,że pojawiła się ta uwaga,dotyczy ona wielu wpisów w tym wątku i praktycznie wszystkich

>>discomaniaca.

>

>Żebyście jeszcze czytali ze zrozumieniem.

>Otóż facet nie jest atakowany za to, że coś tam woli. On jest atakowany za to, że wmawia że to co on

>woli jest jedynie słuszne. I za to, że wmawia, że to czego on osobiście nie doświadczył jest

>"fizycznie niemożliwe".

 

McGyver ja czytam ze zrozumieniem a mój światapogląd dotyczący odbioru muzyki jest fundamentalnie odmienny od preferencji Bobcata i nawet gdyby było tak jak piszesz,choć ja tak nie uważam,to robi to w spokojny i rzeczowy sposób,czego absolutnie nie można powiedzieć o paru innych "dyskutantach"Nie znam Gościa,nawet nie zagadaliśmy przez priv,ale nie potrafię tolerować takich zagrywek jakich permanentnie dopuszcza sie discomaniac w stosunku do ludzi wypowiadających sie w opozycji do niego.Zawsze wydawało mi sie,że kto jak kto,ale Ty jesteś pies na takie numery.Mam nadzieję,że tak jest nadal.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndAudio, 21 Kwi 2010, 15:32

 

Widzę, że jesteś zwolennikiem analogu. Z innej dziedziny: znam fotoamatorów, którzy brzydzą się cyfrówkami. Musi być tradycyjna klisza. Mam szacunek dla obydwu. Ale sam wole cyfrę.

 

Analog to pewien ceremoniał. Tak jak palenie fajki (versus papierosy) albo pisanie wiecznym piórem (versus długopisy i inne pisaki). Cyfrowe są prostrze.

 

Nie dezawuował bym tak bezwzględnie ich jakości, zwłaszcza SACD zapisanych w DSD. Parametry można śrubować. Teraz mówimy o plikach 32/384, za jakiś czas pewnie będziemy mówili o 64/768. Pytanie czy zauważamy w ten sposób przyrost jakości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 21 Kwi 2010, 14:33

 

>wmawia, że to czego on osobiście nie doświadczył jest"fizycznie niemożliwe".

 

Chyba uzgodniliśmy, że co innego rozumieliśmy? I że to, co Ty nazywasz 3D ja sam (potwierdziłem) nie raz słyszałem. Ja mówiąc 3D miałem na myśli co innego i tego swojego broniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Paweł Skurzewski

 

sorry, ale wpisów Discomaniaca w tym wątku nawet nie czytałem, nie chciało mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat,

 

Tak BTW jaki sprzęt mch Pioneera posiadasz?

 

Susano nigdy nie słyszałem, ale mam od wielu lat AX10 (poprzednik Susano) i player 868 które były kiedyś uznawane za topowe. Wspomniany przez Ciebie player BDP-LX91 na którym ktoś osiągnął rewelacyjne rezultaty też posiadam od dłuższego czasu. Jest to bardzo fajne urządzenie, ale po przeprowadzeniu kilku moich standardowych testów stwierdziłem, że w żadnym wypadku nie jest w stanie wytworzyć nawet w miarę przywoitej przestrzeni w stereo. Bez różnicy czy jest to materiał HD czy nie.

W tym samym torze i warunkach odsłuchowych zwykły, prymitywny i technicznie przestarzały player stereo Accuphase prezentuje nieprawdopodobny spektakl dźwiękowy. Tu się nasuwają kolejne hipotezy:

- ten LX91 to w sensie audio zwykła budżetówka i mch nie ma tu nic do rzeczy (badziewne stereo i badziewne mch). Jeśli tak, to jaki model mch już budżetówką nie jest?

- mamy do czynienia z kolejnym sabotażem. Tym razem inżynierowie Pioneera postanowili celowo zdegradować odtwarzanie dwukanałowe. Dopiero jak się podłączy pozostałe trzy kanały, dwa przednie mogą pokazać klasę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkeljot, 21 Kwi 2010, 06:56

 

>gatto1, jeśli możesz to uzasadnij potrzebę by centralny był identyczny (czyt. pełnopasmowy)

 

Pełnopasmowy, a najlepiej taki sam jak lewy i prawy, taki centralny głośnik może być potrzebny wyłącznie przy odtwarzaniu wielokanałowych SACD i DVD-audio wykorzystujących ten centralny kanał w nagraniach wykonanych w technice trójkanałowej stereofonii (z ewentyalnym dotatkiem kanałów tylnych). Czyli kiedy dźwięk tego kanału nie jest sztucznie spreparowany podczas miksowania, tylko jest rzeczywiście nagrany w odpowiedni sposób. Takich nagrań oczywiście jest jak na lekarstwo:)))Typowy głośnik centralny ze względu na niską jakość nie nadaje się do odtwarzania muzyki, naprzykład fortepianu. Dla tego centralny kanał musi odtwarzać pelnowartościowa kolumna, przy tym identyczna jak lewa i prawa żeby wszystkie trzy produkowały spójny (koherentny) dźwięk. Jest parę osób posiadających taki komplet kolumn. Mało kto ma w ogóle warunki żeby ustawić trzy takie same kolumny, zwłaszcza podłogowe:) W pozostałych zastosowaniach nie ma żadnego sensu zamieniać konwencjonalną centralną pierdziawkę na pelnowartościową kolumnę, a do słuchanie muzyki lepiej centralnego kanału nie używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndAudio, 21 Kwi 2010, 15:32

 

...Producenci nawet zwykłe płyty CD zamieniają w najtańszych odtwarzaczach CD w "locie" na gęstą postać, by dało się tego słuchać, by mówiąc wprost uanalogowić dźwięk...

 

To jest chyba nadinterpretacja. Nadpróbkowanie i zwiększenie rozdzielczości bitowej jest potrzebne wyłącznie do lepszej cyfrowej filtracji. Samo z siebie w żaden sposób dźwięku nie "uanalogawia":) W tym temacie było i jest sporo zaśpiewek marketingowych usiłujących przedstawić czysto techniczne i informatyczne kwestie wyrwane z całego algorytmu jako bezpośredni sposób kształtowania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Urodziłem się w końcu.

 

Na początek ,żeby było wiadomo o co chodzi, jestem fanem multichannelu co nie znaczy ,że nie słucham stereo. Płytek multi posiadam dosyć dużo na pewno ponad setkę i to SACD, DVDA, DTSCD, transferów z kwadrofonicznych winyli itp. Lubię to bo taki przekaz daje ciekawe doznania. I na tym koniec dyskusji o przewadze świąt Bożego Narodzenia nad Wilkanocą.

 

Bobcat.

To co tutaj wypisujesz to się w pale nie mieści. A największą bzdurą jaka pada z Twoich ust a do tego pojawiającą się w co drugim poście jest już "mityczna" JAPONIA. Chłopie ,ja mogę się nie znać chociaż wertuję codziennie internet w poszukiwaniu rzadkich wielokanałowych skarbów, ale są miejsca które czytam codziennie typu:

www.sa-cd.net

www.quadraphonicquad.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w których gromadzą się naprawdę zapaleni fani multichannelu. Są to ludzie mający nawet po kilkadziesiąt lat doświadczenia w tym temacie, producenci, faceci od masteringu itp.

I w tych miejscach jakoś nie widzę informacji ,że w mitycznej JAPONII prawie wszystko wychodzi na gęstych formatach. Skąd masz takie informacje? Wyślij mi choć jednego linka z jakimiś nowościami w SACD czy DVDA. Będę dozgonnie wdzięczny.

Ja myślałem ,DVDA już zdechło i żadne reanimacje w postaci jedynej osoby ożywiającej ten format czyli Stevena Wilsona z Porcupine Tree wydającego swoje płyty jak i remasterującego King Crimson tutaj niczego nie zmienią.

Tak samo myślałem ,że SACD istnieje tylko w niszy muzyki poważnej bo tam rzeczywiście wiele płyt cały czas wychodzi, ale z innych gatunków przez ostatni rok nic totalnie nie wyszło, ostatnią rzeczą były wznowiena Genesis.

I tu nagle zjawiasz się Ty z informacjami niewiadomo skąd ,że u Japończyków nie należy martwić się o gęste wielokanałowe płyty.

Jakieś tam SACD zapowiedziano ostatnio ,zresztą było to już w tym wątku jako SHM Sacd ale to są płyty stereo, wyżej wymienione fora to zauważyły toczą się dyskusje, więc dlaczego nie zauważono innych setek płyt wychodzących w Japonii no i w USA.

Twoje wpisy tutaj przypominają mi walenie muchy w szybę, na forum o wiele mówiącej nazwie audiostereo, Ty samotny wielokanałowy wojownik próbujesz przebić się przez tą szybę i zbawić stereofoniczny lud.

Ok walcz, tylko proszę nie pisz w kółko jedno i to samo bzdur.

Żądasz założenia zakładki multichannel ale przecież już jest polskie forum o tej tematyce, jest tam kilka uśpionych lecz czujnych zapaleńców, chociaż po częstości wpisów widać także w Polsce sytuację wielokanałowej muzyki.

ehhhhh moja ty mityczna Japonio ,gdzie płytki SACD dostaje się w płatkach śniadaniowych ,przybywam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak samo myślałem ,że SACD istnieje tylko w niszy muzyki poważnej bo tam rzeczywiście wiele płyt >cały czas wychodzi, ale z innych gatunków przez ostatni rok nic totalnie nie wyszło, ostatnią rzeczą >były wznowiena Genesis.

 

Jak to nic nie wyszło? Poniższe płytki ukazały się na rynku w tym tygodniu.

 

Charles Mingus - Mingus, Mingus, Mingus, Mingus, Mingus (SACD)

 

Ben Webster - See You at the Fair (SACD)

 

Gil Evans - Out Of The Cool (SACD)

 

John Coltrane - Coltrane (SACD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krompac, 24 Kwi 2010, 18:21

>Jakieś tam SACD zapowiedziano ostatnio ,zresztą było to już w tym wątku jako SHM Sacd ale to są

>płyty stereo, wyżej wymienione fora to zauważyły toczą się dyskusje,

 

pytanie jakie teraz wisi w powietrzu to czy za przykładem Universal Music Japan pójdzie teraz Sony ze swoim blu-spec SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krompac, 24 Kwi 2010, 18:21

 

>...jestem fanem multichannelu co nie znaczy ,że nie słucham

>stereo...Lubię to bo taki przekaz daje ciekawe doznania. I na tym koniec

>dyskusji o przewadze świąt Bożego Narodzenia nad Wilkanocą.

 

Też chciałbym bawić się w multichannel. Ale warunki nie pozwalają, nie mam jak ustawić dodatkowej pary kolumn. Multichannel to nie kino domowe i chyba nie wystarczy gdzieś tam podwesić małe głośniczki efektowe. Z mojej skromnej obserwacji wynika, że praktycznie wszyscy posiadają obecnie stereo lub "kino domowe", ale mało kto ma poprawnie ustawione chociażby przednie głośniki do stereo (chyba że jest audiofilem). Jeszcze większy kłopot jest ze znalezieniem miejsca na poprawne umiejscowienie tylnych głośników, tym bardziej pełnowartościowych do multichannel. Stąd zabawa w multichannel staje się przynajmniej w Polsce zajęciem nadzwyczaj elitarnym. Stąd tez brak wiedzy na temat fonografii wielokanałowej. Bądź litościwy dla skazanych na stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gatto1, 29 Kwi 2010, 11:51

 

Ja mam multichannel. W wielu miejscach na Forum (również w "O Mnie") deklarowałem, że moje główne zainteresowanie to wielokanałowa muzyka. Kino domowe mnie mało bawi.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.