Skocz do zawartości
IGNORED

Swietny artykul na temat formatow audio HD


Ender^Wiggin

Rekomendowane odpowiedzi

Bobcat, 14 Kwi 2010, 12:47

 

>Jestem przekonany, że to masowi producenci kształtują rynek. Nie niszowi hobbyści (z całym dla nich

>szacunkiem). Zrobiłem porównanie na płytach hybrydowych (m. in. Dire Straits, Pink Floyd, Rolling

>Stones, Peder af Ugglas). Raz czytałem z warstwy CD, drugi raz, aby się nie sugerować

>wielokanałowością (nota bene - to jest moje prawdziwe hobby, vide moja wizytówka) z warstwy SACD

>2.0. Potem poprosilem gronko moich znajomych, aby też posłuchali. Nie mówiłem która warstwa jest w

>danym momencie odtwarzania, czasem dla zmyłki puszczałem kilkakrotnie pod rząd tę samą.

>

>Wynik jednomyślny: SACD brzmiało lepiej. Bardziej pełny, nasycony, jeszcze czystszy i jeszcze

>bardziej dynamiczny dźwięk, lepiej odwzorowane instrumenty, bardziej spójne pole dźwiękowe.

>

>Ot taki amatorski pseudo-ślepy-test.

 

Może warstwa CD jest trochę popsuta lub odtwarzacz preferuje sygnał z SACD a CD traktuje po macoszemu stąd strata na jakości. Jeśli chodzi o Floydów czy Dire Straits mam najlepsze japońskie wydania XRCD i prawdę mówiąc jakość dźwięku jest taka sobie a płyty mam ze względu na muzykę . Aby się przekonać ile jest wart standard CD trzeba włożyć do napędu lepiej wydaną CD np jakiegoś samplera Mangera czy B&W i to wystarczy żeby przekonać jak słabe są jakościowe niektóre kolumny głośnikowe za kilkadziesiąt tys. zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 14 Kwi 2010, 15:34

>ale porzadnego wzmaka stereo i zrodla z prawdziwego zdarzenia

 

Zwolennicy dwóch kanałów porównują bardzo dobry sprzęt stereo z kosztującym tyle samo wielokanałowym (który -jeśli kasa ta sama - z defincji MUSI być gorszej jakości, choćby dlatego że ma więcej "bebechów") poczym tryumfalnie obwieszczają wyższość stereo. Jest to nieuczciwy zabieg polemiczny.

 

Proponuję: posłuchaj topowego zestawu 5.1 (wiem, będzie kilkakrotnie droższy od analogicznej jakości stereo), na SACD 5.1 i wtedy pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makgajwer, 14 Kwi 2010, 15:39

>Może warstwa CD jest trochę popsuta lub odtwarzacz preferuje sygnał z SACD a CD traktuje po

>macoszemu

 

Spiskowa teoria dziejów, albo (mówiąc inaczej) nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Wszystko po to, aby uzasadznić z gory przyjętą tezę, ze stereo i rzadkie formaty - są lepsze. A jeśli fakty temu przeczą? To tym gorzej dla faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ja widze Bobcat ze wszystko wiesz najlepiej. Trwaj zatem dalej w nieswiadomosci ale nie wprowadzaj innych w blad. Za duzo tych stereotypow w Twoich wypowiedziach. Bardzo latwo zauwazyc jakie jest Twoje osluchanie. Co do 5.1 7.1 czy 99.1: dobrze skonfigurowany wysokiej jakosci sprzet stereo nie potrzebuje tylnich glosnikow ani subwoofera. Nie ma klopotow z basem ani przestrzenia. To tyle w temacie.

 

PS Zaproszono mnie kiedys na prezentacje wysokiej jakosci sprzetu wielokanalowego zasilanego ze zrodel SACD i DVD-Audio. W tym momencie nie pamietam firm ani modeli ale jak chcesz moge zadzwonic i zapytac. To byl domowy system jednego x dosc bogatych Krakowian. Wrazenia? Bylo ok ale nic wiecej. Jakos mnie to kompletnie nie powalilo. Wieksze zludzenie namacalnosci dzwieku daja niektore konfiguracje stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje zdanie i go bronię. Nieświadomość to opinia odrębna od Twojej? Może raczej Ty tkwisz w niej uczepiony stereo i powtarzający mantrę że to daje wrażenia przestrzenne. Daje conajwyżej ich żałosną namiastkę. I żadne wygibasy z konfiguracją nic nie dadzą, gdyż fizycznie nie mogą. Z g.... bata nie ukręcisz. Stereotypy? Chyba u Ciebie.

 

Stereofislkie nadęte puszenie się i insynuacje o moim osłuchaniu są zabawne. Nie zamierzam Cię wyprowadzać z błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Watek poczytałem...do momentu kiedy objawił się w nim kol discomaniac71.Jak zwykle z misją,jak zwykle nie na temat,natomiast z bufonadą odwołującą się do pseudoargumentów w postaci:za krótko jesteś na forum(można boki zrywać)i za cienki jesteś w uszach, co jest poprostu burackie.Każdy wpis,który nie sprosta Twojemu światopoglądowi jest w sposób agresywny komentowany najczęściej tymi inwektywami.Postaraj się objąć rozumem fakt,że są w Polsce o Świecie nie wspomnę, ludzie słuchający muzyki na sprzęcie niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika(pułap finansowy)w tym także dla Ciebie,którzy przerastają Cię wiedzą,o kulturze osobistej nie wspomnę,którzy w domu odtwarzają muzyke,którą po pracy zabrali ze studia,czy im także powiesz ,że w dupie byli i gówno widzieli bo nie mięli wątpliwej przyjemnośći zgodzić się z Tobą na forum?Twoja cała merytoryka w tym a także w wielu innych wątkach ogranicza się do cmokania w mankiet tych,którzy wyrażają opinie tożsamą z Twoją oponentów obrażasz,bo nie potrafisz dać merytorycznego feedbacku.Od kiedy pamiętam zawsze w takich polemikach chowasz się za kolegów.Uświadom sobie w końcu,że na Świecie żyją ludzie,którzy tu nie bywają a którym do pięt merytoryką nie dorastasz .Życzę więcej dystansu a mnie demagogii i opowieści cioci kloci o producentach kolumn i sprzętu.Wyjdź z domu na zewnątrz panuje realny świat.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski - no no ciekawe bedzie sie dzialo teraz...

 

ja tez poczytalem i w sumie prawie same pieprzenie wiec za chwile napisze tak watek zebym mogl w koncu fachowo przekonac sie jaka jest roznica (zbyt maly dostep mam do sprzetu najwyzszej klasy i nagran najwyzszej klasy zeby odpowiedziec zgodnie z prawda - wiem ze wiekszosc mimo ze nie maja takiego dostepu (twierdze ze prawie wszyscy tutaj) w sumie odpowiadaja i jeszcze upieraja sie ze maja racje wiec..................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Szanowny Przedmowco od lat funkcjonuje w realnym swiecie. Co wiecej jestem znany z imienia i z nazwiska na tutejszym forum. Znany takze osobiscie wielu forumowiczom bo po to wlasnie zalozylem krakowska grupe odsluchowa zeby mogli sie spotykac lokalni pasjonaci audio. Z czasem dolaczyli do nas takze koledzy ze Slaska. To ze w Polsce i na swiecie (z nalej litery) sa ludzie sluchajacy na sprzecie niedostepnym finansowo dla mnie czy dla Ciebie wiem od dawna. Z wielka przyjemnoscia slucham na biezaco rzeczy dobrych w tym takze drogich.

Nie zamierzam nikogo cmokac w mankiet. W zasadzie jest mi to obojetne czy ktos sie ze mna zgadza czy nie. Od zawsze wypowiadam swoje poglady i mam do tego prawo podobnie jak Ty. Mam pewne podstawy ku temu a ze zyjemy w wolnym kraju korzystam z nich z wielka przyjemnoscia. Czytajac jednak czasem wpisy ktore kompletnie mijaja sie z prawda staram sie dac do myslenia ludziom mlodym i niedoswiadczonym. Trzymajac sie tematyki niniejszego watku przestrzegam ich przed zakupem taniego dvd z opcja SACD czy DVD-Audio bo tam nie znajda dobrego dzwieku. Podobnie jak nie gwarantuje go sam format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w koncu jak to jest?

 

mamy format gesty i cd-audio co daje lepszy dzwiek?

 

oczywiscie zeby sie do tego przekonac nie technicznie tylko sluchowo to potrzebujemy najwyzszej klasy odtwarzacze CD i najwyzszej klasy odtwarzacze gestych formatow - tylko i wylacznie szczytowe osiagniecia w tych dziedzinach (w innych bedzie tzw ugorszenie - a wiec nawet porownujac na tym samym sprzecie np SACD i CDA moze byc roznica ktora w zaden sposob nie swiadczy o przewadze - po prostu moze byc wiekszy nacisk na dany nosnik np SACD)

 

do tego potrzebujemy najwyzszej jakosci zapis w AUDIOCD oraz w gestych formatach

 

i tak w CD technologia jest juz raczej bardzo rozwinieta i mozliwosci CD sa juz prawie maxymalne wiec porownujac najwyzszej klasy odtwarzacze jakie kiedykolwiek powstaly i najdoskonalej nagrane plyty jakie kiedykolwiek zostaly nagrane uslyszymy cos co jest juz koncem mozliwosci tego formatu

 

teraz sprawa gestych formatow - ani dzwiekowo ani technicznie nie jest to jeszcze max mozliwosci - twierdze ze jeszcze troche minie zanim wyjdzie plyta nagrana na maxa wykorzystujaca cale mozliwosci gestych formatow - i pewnie bedzie podobnie z odtwarzacxzami

 

i jak tutaj wiarygodnie porownac w takiej sytuacji kiedy CD jest dominujaca technologia firm produkujacych najwyzszej klasy sprzet?

jak porownac formaty kiedy dzieli je tak duza przepasc opracowywania doszlifowywania technologii zarowno plyt jak i odtwarzaczy najwyzszej klasy?

 

wiec jesli sa osoby bezposrednio zwiazane z najwyzszej klasy urzadzeniami i nagraniami - to chetnie poslucham ich opinii (jedynych wiarygodnych na dzisiaj a i tak nie gwarantujacych 100% racji co do formatu)

 

ewentualnie pozostaja laboratoryjne przypuszczenia - w ktorych jak na razie wychodzi to co pisze w artykule..

 

wiec jak jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>discomaniac71, 14 Kwi 2010, 17:58

 

>Szanowny Przedmowco od lat funkcjonuje w realnym swiecie.

 

Wątpię,nie słyszałeś wszystkiego co oczywiście nie przeszkadza Ci potępiać w czambuł

 

>Co wiecej jestem znany z imienia i z

>nazwiska na tutejszym forum.

 

I co z tego?to uprawnia Cię do pomiatania innymi userami tego forum?

 

>Znany takze osobiscie wielu forumowiczom bo po to wlasnie zalozylem

>krakowska grupe odsluchowa zeby mogli sie spotykac lokalni pasjonaci audio. Z czasem dolaczyli do

>nas takze koledzy ze Slaska.

 

Że zapytam kolejny raz:i co z tego?to daje Ci prawo do twierdzeń:o stażu na forum i cienkości w uszach?Moim zdaniem brak Ci ogłady i kultury osobistej

 

>To ze w Polsce i na swiecie (z nalej litery) sa ludzie sluchajacy na

>sprzecie niedostepnym finansowo dla mnie czy dla Ciebie wiem od dawna

 

To dość brawurowa teza w twoich ustach,bo w każdym wątku zachowujesz się dokładnie tak, jakbyś nie miał tego świadomości,swiat na AS się nie kończy,choć Tobie chyba to trudno pojąć.

 

 

>Nie zamierzam nikogo cmokac w mankiet. W zasadzie jest mi to obojetne czy ktos sie ze mna zgadza >czy

>nie.

 

Czyżby?poczytaj z uwagą tekst który piszesz,tak ze dwa razy przed wysłaniem,może dotrze do Ciebie jak dalece Twoje stwierdzenie mija się z prawdą.

 

 

>Od zawsze wypowiadam swoje poglady i mam do tego prawo podobnie jak Ty.

 

Nic podobnego,Ty każesz się z nimi zgadzać, inaczej zaczynasz obrażać interlokutorów

 

 

>Mam pewne podstawy ku

>temu a ze zyjemy w wolnym kraju korzystam z nich z wielka przyjemnoscia

 

No nie bardzo,z przyjemnością to Ty korzystasz z chamstwa a potem robisz rwetes jak ktoś odpowiada Ci tym samym.

 

 

>Czytajac jednak czasem

>wpisy ktore kompletnie mijaja sie z prawda staram sie dac do myslenia ludziom mlodym i

>niedoswiadczonym.

 

 

Z jaką prawdą?czyją prawdą?tylko bufon uzurpuje sobie prawo do jedynej prawdy i Ty tak właśnie postepujesz.Jakbyś był mniej misyjny a bardziej merytoryczny i grzeczny,oraz nie sprowadzał swojego toku myslenia do dyrdymałów:jak ktoś nie słyszał Marka Levinsona lub Accuphase nie ma prawa do wypowiadania swoich poglądów byłoby tu milej.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Oczywiscie ze nie slyszalem wszystkiego - Ty takze. Bardzo czesto zdarza sie zwlaszcza ostatnio na tym forum ze pojawiaja sie twierdzenia kompletnie niezgodne z prawda wypowiadane przez uzytkownikow o niewielkim stazu. Teksty o "cienkosci w uszach" byly raczej odpowiedzia na agresje z drugiej strony. Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek komukolwiek grozil natomiast mnie grozono kilkukrotnie. Brak mi oglady? Zapytaj tych ktorzy spotykaja sie ze mna w 4 oczy. Z pewnoscia powiedza Ci wiecej niz Twoje domysly a nawet moje wpisy. Mozesz przy okazji zapytac czy zachowuje sie jak bufon bo zdaje sie tak mnie nazwales. O tym ze zdaje sobie sprawe ze swiat na AS sie nie konczy i funkcjonuje przede wszystkim realnie pisalem juz wczesniej. Nikomu nie kaze sie ze soba zgadzac. I nie robie zadnego rwetesu kiedy ktos staje sie moim oponentem. Tudziez nie chowam sie za nikogo. Nie uzurpuje sobie tez prawa do nieomylnosci. Nie mam zadnej misji. Przeciwnie. Zagladam na AS coraz rzadziej.

Wydaje mi sie ze zbyt pobieznie przegladnales moje wpisy. Nie znam Cie i nie jestem w stanie ocenic co piszesz jak i o czym ale tez nie czuje takiego przymusu. Gdybys kiedys byl w Krakowie zapraszam na piwo. Moze wtedy przekonasz sie jak bardzo sie mylisz. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, pompujemy dalej i podniecamy się tym, co mają Japończycy a czego my nie mamy? DAT, SACD, MiniDisc, komputery domowe standardu MSX, wideodyski i co jeszcze... to wszystko się u nas na szczęście nie przyjęło i zaoszczędziło nam zbędnych wydatków. Argument, by porównywać m-ch ze stereo odpowiednio zachowując proporcje cenowe jest też nie trafiony. Tu chodzi o co najmniej 3-krotną różnicę w cenie. Jest to więc poziom zupełnie niekaceptowalny, biorąc pod uwagę, że zyskujemy czasami dość irytującą opcję surround. Niestey, tańszy sprzęt faworyzuje jakościowo warstwę SACD ponad CD, co discomaniac71 i inni chcą Ci uprzejmie przekazać.

 

Może teraz podystutujemy dlaczego "nowy, wspaniały format", dostępny w odtwarzaczach DVD za 500zł dla mas jakoś się nie przyjął?

Jakieś perspektywy, prognozy, wizje nieograniczonej ekspansji?

To masa decyduje, a masa woli mp3 już od jakiś 15 lat... czy to z kompa, z telefonu czy mp3/mp4 playera. A czy jest jakiś discman SACD? Nagrywarka?

 

Przy okazji: forum czytaja też osoby nie zorientowane w temacie i wmawianie im, że HD jest takie wspaniałe, kiedy jeszcze na dobre nie poznały możliwości swojego sprzętu i CD, to robienie ludziom wody z mózgu. A o to coraz łatwiej, bo niestety jesteśmy społeczeństwem technicznych analfabetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>discomaniac71, 14 Kwi 2010, 18:48

>Bardzo czesto zdarza sie zwlaszcza ostatnio na

>tym forum ze pojawiaja sie twierdzenia kompletnie niezgodne z prawda wypowiadane przez uzytkownikow

>o niewielkim stazu.

 

Pytam kolejny raz:kto Ci dał prawo do "jedynej uniwersalnej" prawdy?i co do poglądów ma staż,jestś przesiaknięty PRL-em?wręczasz ordery za wysługę lat.Ty tu decydujesz o tym jak ktoś ma mysleć?nie wydaje mi się.

 

>Brak mi oglady? Zapytaj tych ktorzy spotykaja sie ze mna w 4 oczy. Z pewnoscia

>powiedza Ci wiecej niz Twoje domysly a nawet moje wpisy. Mozesz przy okazji zapytac czy zachowuje

>sie jak bufon bo zdaje sie tak mnie nazwales.

 

 

Nie wiem jak zachowujesz sie prywatnie,tu zachowujesz się jak bufon i dajesz temu świadectwo w wielu swoich wpisach.

 

>Gdybys kiedys byl w Krakowie zapraszam

>na piwo. Moze wtedy przekonasz sie jak bardzo sie mylisz. Pozdrowienia

 

 

W Krakowie bywam często ale wybacz w tej chwili Twoja postawa tutaj nie nastraja do spotkań z Tobą przy piwie.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No coz wypada jednak napisac: i vice versa. Nie chce mi sie analizowac Twoich wpisow ale z pewnoscia znalazloby sie cos do czego mozna sie przyczepic. Nie jestem chlopcem do bicia i nie mam ochoty na dalsze polemiki. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>discomaniac71, 14 Kwi 2010, 19:25

>Nie jestem chlopcem do bicia i nie mam

>ochoty na dalsze polemiki. To tyle.

 

Problem polega na tym,że Ty nie potrafisz polemizować i wykazujesz słabą orientacje w znajomości tego słowa.Jesteś za to nietolerancyjny dla cudzych poglądów i lubujesz się w besztaniu wszystkich o odmiennym od Twojego toku rozumowania.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>Molibden, 14 Kwi 2010, 18:59

>Przy okazji: forum czytaja też osoby nie zorientowane w temacie i wmawianie im, że HD jest takie

>wspaniałe, kiedy jeszcze na dobre nie poznały możliwości swojego sprzętu i CD, to robienie ludziom

>wody z mózgu. A o to coraz łatwiej, bo niestety jesteśmy społeczeństwem technicznych analfabetów.

 

To,że można inaczej, mozna wytłumaczyć Im dwojako:

z klasą,lub po buracku,stawiam na pierwszy sposób.

Pozdro

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Paweł Skurzewski

14 Kwi 2010, 19:34

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 612 / 311 / 0

 

Problem polega na tym,że Ty nie potrafisz polemizować i wykazujesz słabą orientacje w znajomości tego słowa.Jesteś za to nietolerancyjny dla cudzych poglądów i lubujesz się w besztaniu wszystkich o odmiennym od Twojego toku rozumowania.

 

 

 

Problem polega na tym ze tak Ci sie wydaje do czego oczywiscie masz prawo. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł na temat wysokiej rozdzielczości DSD

 

 

widać Paul McGowan miał ostatnio posłuchać DSD, coż.. jak mówią lepiej późno niż wcale :-)

 

"the real heart and soul of SA-CD is DSD and DSD is an open format just like WAV. I am writing this piece to inform the world about DSD and how analog it is. Compared to high resolution WAV, DSD is clearly better."

 

pełny artykuł pod linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(strona 6-8)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie, pod koniec artykułu Paul McGowan zasygnalizował, iż urządzenia PS Audio wspierać będą wkrótce format DSD, coraz głośniej mówi się też ostatnio o audiofilskich plikach DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden - no i co z tego ze masa woli mp3 czy sluchac z urzadzen przenosnych czy na kompie?

 

masa nie decyduje kierujac sie jakoscia a dostepem - a sam krazek = ograniczenie dostepu wiec jesli chodzi o mase to w przyszlosci w ogole zostanie wyeliminowany i zastapiony pamieciami - bo dostep jest jak na razie najlepszy (albo po prostu sieciawa bezposrednia muzyka - bo tutaj jest jeszcze lepiej z dostepem) niezaleznie od jakosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, 14 Kwi 2010, 18:59

 

>Tu chodzi o co najmniej 3-krotną różnicę w cenie. Jest to więc poziom zupełnie niekaceptowalny.

Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Różnice są nawe większe.

 

>Jest to więc poziom zupełnie niekaceptowalny.

Czyżby? Dla tych którzy się puszą Top-Hi-Endem za ponad 200 tys. zł - chyba akceptowalny. Za tę cenę można mieć ultra-topowy zestaw 5.1. Od pewnego punktu (cenowego) dalsze przyrosty jakości stają się niezauważalne.

 

> zyskujemy czasami dość irytującą opcję surround

Teza dyskusyjna. De gustibus non disputandum est. Zresztą zawsze można tę funcję wyłączyć. Nie ma obowiązku korzystania z niej.

 

>czy jest jakiś discman SACD?

W Japonii bardzo popularne.

 

>jesteśmy społeczeństwem technicznych analfabetów

Niestety rozwój techniki polega również na tym, że sprzęt staje się coraz bardziej skomplikowany. Kiedyś prawie każdy mógł większość zrobić sam przy swoim samochodzie. Obecnie z byle głupstwem trzeba zasuwać do serwisu, oni auto obstawiają skanerami, komputerami i inną aparaturą diagnostyczną, gdyż inaczej nie da rady. Analfabetyzm? Czasy Pana Hieniutka - Złotej Rączki minęły bezpowrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy jest jakiś discman SACD?

W Japonii bardzo popularne.

 

 

wiec to wskazuje na jedno: spoleczenstwo japonskie to technofile - kupuje ze wzgledu na nowosc techniczna no bo jakie sensowne zastosowanie ma sluchanie na sluchaweczkach SACD z discmana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 14 Kwi 2010, 20:33

 

>jakie sensowne zastosowanie ma sluchanie na sluchaweczkach SACD z discmana?

 

Po pierwsze zależy od jakości owych słuchaweczek. A są takie, które wyglądają szpanersko i młodzieżowo, a jakość mają taką, że u nas porównywalne (jakościowo) kosztowały by majątek.

 

Po drugie SACD tam staje się standardem.

 

> spoleczenstwo japonskie to technofile

Dziwi Cię to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoleczenstwo japonskie to technofile

Dziwi Cię to?

 

no nie dziwi przeciez tak jak sa tutaj audiofile tak w japonii sa tewchnofile - tylko audiofili jest garstka a w japonii technofile to normalne zjawisko a wiec dotykajace prawie kazdego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paweł Skurzewski, 14 Kwi 2010, 19:39

(...)

>To,że można inaczej, mozna wytłumaczyć Im dwojako:

>z klasą,lub po buracku,stawiam na pierwszy sposób.

 

No to czekamy, czekaamy, tylko czy się doczekamy?

 

>futu,

 

zauważ że SACD nigdy nie trafi do plików z powodu kretyńskich zabezpieczeń.

 

Na razie mp3 bije dostępnością SACD i pliki HD. Do tego dochodzi inny aspekt - cena.

Jak na razie nikt nie próbuje tą drogą ich wypromować (poprzez ceny takie same lub niższe). Poza tym, dobrze skompresowane mp3 lub WMApro nie powoduje utraty jakości.

 

>Bobcat, 14 Kwi 2010, 20:29

 

>Czyżby? Dla tych którzy się puszą Top-Hi-Endem za ponad 200 tys. zł - chyba akceptowalny. Za tę cenę

>można mieć ultra-topowy zestaw 5.1. Od pewnego punktu (cenowego) dalsze przyrosty jakości stają się

>niezauważalne.

 

No tak, format dla pięciu snobów w kraju... rozumiesz ze tą wypowiedzią dobijasz SACD i podobne mu potworki?

 

> Czasy Pana Hieniutka - Złotej Rączki minęły

>bezpowrotnie.

 

Czasy wiedzy i rozumu jak widać chyba także. Ważne co piszą w gazetach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, 14 Kwi 2010, 02:13

 

>Taak, a robiłeś jakieś bezpośrednie porównania tego samego materiału w formacie CD i HD czy tylko

>tak Ci się wydaje?

 

>niekiedy nawet nawet 8 bitów wystrcza... nie ma się

>co ekscytować kolejnymi 8 bitami, ich wpływ jest przeceniany.

 

 

Powiem więcej. Nagrywałem się (sporo lat temu) na sprzęcie z częstością próbkowania 32 kHz, a póżniej na wyższych - 41kHz, 48kHz i t.d. Dokładnie wiem jak brzmi nagranie w 8 bitach - dobre dla dyktafonów:))) Wiem jak brzmi przy 10, 12 it.d bitach. Więc z tej całej historii jednoznacznie wynika że format 24bity/192kHz jest jak najbardziej pożytecznym dla rejestracji i reprodukcji dźwięku.

 

>Filtracja cyfrowa jest skomplikowana, i co z tego, skoro tej interpolacji dokonuje specjalizowany

>układ?

 

Specjalizowany układ to nie czarodziejska różdżka, idealnie wyciągająca prawdziwy sygnał z tego cyfrowego syfu, jakim jest kod na CD-A. Ogrom operacji matematycznych powoduje odpowiednio ogróm błędów, tym bardziej, że materiałem do obróbki są zaledwie 16-bitowe strzępy rzadko próbkowanego dźwięku. Realizacja rekonstrukcji dźwięku w obszarze bliskim teoretycznej granicy możliwości nie wygląda tak pięknie w praktyce jak zgrabne twierdzenie Shannona na papierze. Problem jest, co dowodzi choćby koszt dobrze brzmiącego odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diskomaniak- widzę że Ty ciągle swoje, jak się z kimś nie pobijesz to nie możesz żyć- czy w realu tez jesteś taki mocny ? Dlaczego w każdym wątku jedziesz po bandzie ? Za to masz lola !!!!!!!!

 

A tak w temacie- trochę się zagapiłeś, owszem cały swiat audio zachłysnął się ostatnio tematem SACD, trudno znaleźć stronę w prasie żeby choc raz nie padło to magiczne "SACD" !

Ale niestety, choc faktycznie SACD jest na topie a format starodawnego 16 bitowego CD umiera, to jednak chyba tylko producenci chcąc sprzedawać srebrne (w przypadku SACD złote) blaszki lansuja ten format jak tylko się da. Faktycznie każdy producent szlachetnego audio produkuje juz tylko odtwarzacze SACD, a producenci plyt przesiedli się na wspomniane złote krążki SACD. Jednak każdy widzi że wszystko kroczy ku gęstym plikom, a format SACD nie jest w stanie zapewnić jakości komputerowych plików 32/384 i wyżej. Może wersja zapowiadanej juz od dawna płyty SACD 2 generacji na nośniku BluRay zamiast dotychczasowego DVD coś by zmieniła, ale kto sie w to bedzie bawił ? W tej chwili wszyscy audiofile przerabiają zawnętrzne DAC-i do wspomnianych gęstych internetowych plików. czy jest tu na forum jeszcze ktos kto kupuje płyty CD ? Oczywiście pomijając płyty audiofilskie typu XRCD czy HDCD, choć to i tak temat tabu na tym forum, a właścicieli wspomnianych płyt mozna policzyc na palcach. Myślę że gdyby nie piractwo nikt juz od 10 lat nie kupiłby płyty CD.

Diskomaniaku- trochę otwartości umysłu a pojmiesz to wszystko, na 16 bitowych płytach świat się nie kończy, to dopiero początek przygody z audio- swiat przed Tobą !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo odnośnie porównania CD i SACD (specjalnie w oddzielnym wpisie)- sama płyta SACD jest juz z definicji lepiej nagrana od płyty CD to pewne, oczywiście poza kilkoma wpadkami słabej realizacji płyty SACD lub genialnej realizacji np. płyty XRCD, ale to margines i tu chyba nikt nie ma wątpliwości. Problem tkwi w tym żeby potem porównywać oba formaty co tak sie marzy Diskomaniakowi, na jednakowych zestawach, pomijając oczywiście MCH bo to inny temat. Byłem na kilku odsłuchach gdzie sprawa była prosta dzięki choćby płytom Stockfischa wydawanym zarówno na CD, jak i XRCD oraz SACD więc zabawy do syta i wnioski łatwo wyciagac. A ponieważ obecnie, jak pisałewm powyzej każda szlachetna audiofilska firma produkuje odtwarzacze SACD więc, przynajmniej dokąd są równiez w ofercie odtwarzacze CD, nie powinno być problemu.

Tak więc słuchac Panowie i jeszcze raz słuchać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.