Skocz do zawartości
IGNORED

phono w integrach a odzielne przedwzmacniacze


jarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest wiele watków opisujących integry z lat 80 i 90 tych w których mowa jest o dobrych lub wyśmienitych pre gramofonowych. Niektóre ze wzmacniaczy posiadają możliwość dopasowania czułości nie wspominając o mm i mc.

Zawyczaj są to wzmacniacze SONY, LUXMANY, a może ktoś zna jeszcze inne marki, warte zainteresowania.

Jak to sie ma do zewnetrznych przedwzmacniaczy za które trzeba wydać dużo kasy?

Nurtuje mnie to pytanie bo przez kilka dni miałem w domu Denona z nowszej ale budżetowej serii, bodajże PMA 700 i całkiem nieżle radził sobie z AT 440 ML, która nie gra za fajnie z kiepskim pre. Brak wypełnienia, szkilistości itp.a tu tego nie było.

Może rzeczywiście są wzmacnizcze których phono wystarcza nie tylko na poczatek analogu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brutalnie ale powiem tam ,jak wystarczy Ci "dziurka" we wzmaku to korzystaj z niej ,ale moim zdaniem z tym pre w integrach jest jak z kablem sieciowym dołączanym do sprzętu przez każdego Producenta . W najlepszym przypadku jak dobrze trafisz to będzie to jak interkonekty z Accuphase czy Naima ,niektórym to wystarcza i nie zmieniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawy problem. Luxman L-410 ma podobny dobry preamp, specjalnie piszę podobno, gdyż schemat ma rozbudowany, a... nie gra. Mój modyfikowany Project wprost rozwala go basem, przestrzenią, barwą, naturalnością. Z kolei ciepło wypowiadam się o preampie z polskiego wzmacniacza Foniki (modelu nie pamiętam), mimo prostej budowy był muzykalny i ciepły w odbiorze. Przez jakiś czas używałem go nawet jako zewnętrzny preamp i po zakupie Projecta byłem rozczarowany, gdyż przy fonice grał jakoś tak sucho i notorycznie brakowało basu - stąd zresztą decyzja o modyfikacji Projecta.

 

Z wzmacniaczy, które posiadałem, dość dobry preamp miał Pioneer 501, a bardzo słaby ampli Denona AVR1803(tragedia!), mimo, że wzmaki Denona są uważane za wyposażone w dobre preampy, szczególnie wyższe modele. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

można klonować do woli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.