Skocz do zawartości
IGNORED

Beyerdynamic T1


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Beyerdynamic wypuściła niedawno nowego flagowca T1.

 

Na sąsiednim forum powstała już wstępna recenzja pióra pana Piotra Ryki. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia naprawdę z wyjątkowym i nietuzinkowym produktem. Może takim słuchawkowym Grallem?:)

 

Na razie jest to dość nowy produkt i użytkowników jest pewnie nie wielu, ale z czasem będzie ich więcej. Interesują mnie Wasze doświadczenia z nimi, w jakich konfiguracjach grają itp.

 

Cena w Polsce to 4 tys a dystrybucją zajęła się firma Megamusic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie i bedzie ze graja beznadziejnie potem wsadzi sie magiczna lampe i bedzie super... no chyba ze audiosystem handluje tym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być coś naprawdę ciekawego. Już sama cena wyższa o 1100 zł w stosunku do lewego brzegu Odry zapowiada niecodzienne wrażenia soniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitem dla mnie bylo stwierdzenie ze sluchawki A(tansze) sie bardziej podobaja od lepszych klasowo sluchawek B(drozszych) no bo przeciez gorsze moze byc lepsze...

 

Jasne jest z emozna wolec Malucha od Mercedesa tylko czy w tym wypadku Mercedes lepszym bedzie samochodem?

 

Osoba twierdzila ze sluchawki B sa ewidetnie lepsze, ale on woli A... To jak sa lepsze?

 

eh te audiohobbby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla formalności podaję linka. Recenzja nie wygląda na "wstępną". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na head-fi pojawia się tendencja do zostawiania sobie T1 jako jedynych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał lepiej nie podawaj linków do AH, bo tu już moderacja wycięła dzisiaj z 10 wpisów które piły w stronę P.Ryki i jego recenzji ;)

 

ps. od razu wyjaśniam, że nie były to moje wpisy, a autorowi kazałem spadać na drzewo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z niecierpliwością czekam na opis ,porównanie,bo sam mam zamiar w nieodległej przyszłości i jakimś niespodziewanym przypływie gotówki kupić T1 lub HD800 :-)

System słuchawkowy "wciągnął" mnie już do tego stopnia, że zasługuje na topowe nauszniki ,osiągnięcie podobnego efektu na "normalnym" systemie z kolumnami wymagałoby chyba poniesienia 10-cio krotnie większych nakładów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero, moderacja bardzo słusznie oczyściła wątek z niemerytorycznego syfu, a gospodarz właściwie obszedł się z trollem - tak z mojego punktu widzenia, bo jak zobaczyłem ten chlewik wcześniej to mi się odechciało cokolwiek pisać. Warto było zaglądnąć do wątku ponownie.

 

@tadeo, masz rację poza jednym aspektem - przestrzeń. Nagrania są tworzone na systemach stereo i pod systemy stereo w 99% lub więcej przypadków, więc słuchawki od pewnego poziomu cenowego przegrywają z parką monitorów bliskiego pola w tym konkretnym względzie. Gdyby nagrania pochodziły głównie ze sztucznej głowy, to słuchawki rządziłyby wyłączając dyskoteki. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tadeo

 

Doszło chwilowo, lecz fizycznie jest to teraz niemożliwe. Na świeżo pisanie o nich mija się z celem. Było słabo:) W tej chwili T1 pomału się wygrzewają pod moją nieobecność. Jakiekolwiek porównanie będzie miało sens, gdy T1 będą miały na liczniku min. 150h,

aby było sprawiedliwie w stosunku do już mocno wygrzanych hd 800.

 

Jak coś już będę wiedział, to nie omieszkam napisać:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mogos dzięki za gościnę. T1 nadal grały po powrocie od Ciebie, a więc chyba dobrze polutowałeś wtyki:)

 

Szczerze mówiąc, to Marek faktycznie zbyt mało czasu poświęcił tym słuchawkom. Do tego dochodzi przebieg około 50-70h i świeżo lutowane wtyki. Czy to ma znaczenie? Dla mnie tak.

 

Hd 800 zostały zrekablowane kablem A Pure Sound V3 na XLR 2x3pin, a T1 wymieniony duży jack na Furutech XLR 2x3pin. Cały tor jest prowadzony symetrycznie, poczynając od źródła poprzez wzmacniacz, kończąc na słuchawkach.

Czy zbalansowany tor jest lepszy? Nie wiem? Tak wybrałem, choć moje wcześniejsze doświadczenia z dużymi końcówkami mocy jednoznacznie wskazywały na wyższość toru symetrycznego.

 

Jak grają T1 w stosunku do Hd800? Według mojej opinii i mojego słuchu dużo lepiej od senków.

Zacznijmy od wysokich częstotliwości i wyższej średnicy. Takie płyty jak AMJ , w których dużo fajnych przeszkadzajek, różnego rodzaju ciekawych oryginalnych instr,na T1 słychać wyraźnie lepiej zaznaczone kontury, wyławianie dźwięków z przestrzeni. Talerze perkusji na płycie Marlyn Mazur są dźwięczniejsze i mają szybszy impakt. Barwy są podane w czystszy sposób. W hd 800 słychać lekkie pogrubienie konturów i ciemniejszą barwę wraz z duzo dłuższym wybrzmiewaniem.

 

Wokale w hd 800 maja gęstszą barwę, bardziej nasycona, klimatyczna. T1 nie faworyzują specjalnie tego zakresu, choć i tak uważam, że jest lekko ocieplona. Co kto woli. Najbardziej uwodzicielski wokal jest na płycie Elizabeth Carsten. Realizm tego nagrania jest naprawdę imponujący. T1 podają całe nagranie jasno, czysto w miarę bez podbarwień. Tak, jak lubię. Hd 800 dodaje lekki koloryt i uprzestrzennia to nagranie, co wcale źle nie brzmi. Ale czy naturalnie?

 

Fortepian Jarretta znów zabrzmiał lepiej na T1. Dźwięk podany ciut szybciej od Hd, barwa jaśniejsza, naturalniejsza i co ciekawe dużo bardziej różnorodna. Osiemsetki wyraźnie ten instrument podaja w sposób uproszczony skupiając się na mocnej barwią i ogólnym zarysie instrumentu, gdzie w T1 czekamy z niecierpliwością na kolejne uderzenie klawisza i smakując niesamowite improwizacje Keitha. Dla mnie bomba.

 

Trąbka to kolejny popis T1. Tu bez żadnej skrywanej skromności napisze, że tak wiernie odtworzonego instr. poprzez sprzęt dawno nie słyszałem:)

Kontrabas, organy - tu słychać lekkie ograniczenie w dół pasma, lecz sam instrument jest podany ze świetną kontrolą i wyraźnie zaznaczonymi konturami. Mam na myśli kontrabas. Hd 800 słychać ciut wiecej dołu, ale tylko pozornie, bo czasami nie do końca trzymanego w ryzach. Niekiedy wyczuwalne jest lekkie poluzowanie tego pasma, co niektórzy mogą to odebrać za niższe zejście. W T1 niczego takiego nie zaobserwowałem na żadnym inst kończąć na basie elektrycznym Marcusa Millera.

 

Dynamika, rytm, odpowiedź impulsowa, narastanie, wygaszanie dźwiękow w hd 800 jest świetne, ale to co robią T1 to jest jak dla mnie mistrzostwo świata. Zapuściłem sobie Raige Again the machine. Naprawdę klasa. Formula 1

 

A co do kabla w hd 800. Warto wymienić. robiłem porównanie z oryginalnym i gra zdecydowanie slabiej, slabsza dynamika i roździelczość. Według mnie warto zainwestować.

 

Jeszcze kilka lat temu wybrałbym Hd 800, ponieważ maja większą przestrzeń, choć nadnaturalna, brzmią bardziej klimatycznie i wcale nie sa wolne, wręcz przeciwnie. Wygoda także na plus senkow, choć znów T1 nie należą do niewygodnych, po prostu są minimalnie mniej wygodne od bardzo wygodnych Sennheiserów.

Całościową T1 muzykę podają bardziej naturalnie, bez fajerwerkow, z mniejsza scena na boki, ale za to bardziej 3d w przód. Lepsza roździelczość i lepszy wgląd w nagranie. To mi bardziej odpowiada.

 

Wcale się nie dziwię Mogosowi, że T1 mu nie przypadły. Obydwa modele to bardzo wysoka półka, a wybór to kwestia tylko i wyłącznie własnych upodobań, preferencji i dopasowania sprzętowego.

 

Ps. System:

 

Okablowanie w całości Vovox

Cd AA Capitole MK II SE

Wzmak Ray Samuels Audio Apache

Kondycjoner Mit Powerbar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak jak Mogosowi bardziej "podeszły" Senki ,więc je kupiłem parę tygodni temu.

Podłączone są u mnie do HV-1 Dubiela, odtwarzacz Ayon CD1s a "efekty" o których wspomniałeś

przy T1 "daje" u mnie IC Velum Reference :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.