Skocz do zawartości
IGNORED

Propozycja nowego działu


czterdziestolatek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam to forum od prawie roku,a wpisałem niedawno.Elektronik ze mnie marny,skończyłem zabawę z ta dziadzina dawno temu na etapie polskich UL.. i 2N...Ale jeszcze coś pamiętam. W różnych tematach spotykam pytania o płytki,schematy,podzespoły.Jednemu nie mogę zaprzeczyć-Macie ludzie ogromną wiedzę i doświadczenie i widać że jest to wasza pasja.Jednak jest spora grupa początkujących entuzjastów,zaczynających zabawę,i nie wszyscy mogą się połapać np. w modyfikacjach jakiegoś urządzenia.I dlatego moja propozycja jest taka,aby stworzyć dział,w którym można by zamieszczać gotowe projekty-schemat,opis elementów i najistotniejsze PCB.Może coś w rodzaju galerii,z gotowymi urządzeniami?Zaraz powiecie,że ktoś pójdzie na łatwizne i bedzie korzystał z gotowców.Tak,racja,ale od czegoś trzeba zacząć.A jak się uczyć to od najlepszych,a nie przechodzić męki jak coś nie idzie.To tylko taka moja sugestia,można usunąć temat,jeśli jest nie na temat.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyc wątek w tym dziale o nazwie przykładowo "pliki do termotransferu i gotowce dla początkujących". Zainteresowany może sprawdzic czy forumowicze będą chętnie wklejac tam projekty i ich aktualne mody. Jeżeli będzie się cieszył popularnością to zrobi się opasły i nowi i tak będą zadawac pytania, setki razy te same, bez jego wertowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by poprostu opisac od "A do Z" najbardziej popularne konstrukcje na forum i umiescic to w DIY. W miare czasu uzupełniać o nowe ale nie prowadzic tam dyskusji co i jak.

Przykład: temat GC ciągnie sie w nieskończonośc, cały czas te same pytania i problemy, zamiast opisac co i dlaczego sie stosuje, w jednym miejscu bez potrzeby przewalania setki stron ( bo jak wiadomo nikomu sie nie chce i powiela pytania z przed kilku stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy przykład-Audioton-wszystko co potrzeba na początek jakiejś konstrukcji.Pytań nie da się uniknąć,niestety,łatwiej je zadać niż poszukać odpowiedzi.Znam to z forum o zupełnie innym temacie.Czarno na białym przedstawione rozwiązania,ze szczegółowymi opisami a i tak mnóstwo oczywistych pytań.Chyba dlatego,że ktoś jest niecierpliwy i już chce znać odpowiedż,zamiast jej poszukać.W ogóle to nie ukrywam,że sam chętnie bym skorzystał z niektórych projektów,ale że nie jestem tak oblatany jak większość,to na razie zadowalam się czytaniem.Nigdy bym nie zwrócił uwagi na cóś takiego jak DAC,bo nie wiedziałem co to.A to takie przydatne ustrojstwo...I wiele innych jeszcze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.