Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Dali Helicon 300mk2


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam wzmacniacza zintegrowanego do moich Heliconów. Sprzęt towarzyszący jak w "o mnie".

 

Cena okolice 10 tys choć nie pogardzę czymś tańszym :) Nowy lub używany.

Pokój 21 metrów.

 

Od dźwięku oczekuję bezpośredniego i otwartego brzmienia, przestrzeni, wokal wypchnięty przed kolumny. Przejrzystość sceny i lokalizacja oczywiście jak najlepsze :)

Brzmienie dociążone tak by w rock miał masę. Generalnie rock to gatunek, którego dość często słucham więc wzmacniacz musi sobie z tym gatunkiem dobrze radzić. To musi być ROCK a nie rock :) Wysokie tony oprócz tego, że piękne i perliste :) muszą być na tyle kulturalne żeby nie kuły w ucho. Średnica konkretna a nie jakaś tam odchudzona.

 

No cóż. Być może opisałem wzmacniacz za kilkadziesiąt tysięcy :) Przydałby się piecyk uniwersalny który zagra i rocka a i Diana Krall zabrzmi cudownie tylko czy takowy istnieje?

 

Oczytywałem się i biorę pod uwagę:

 

Marantz KI Pearl

Denon PMA 2000AE

Primare I30

ELECTROCOMPANIET ECI-1

Nad M3 - to z pewnością używany

Krell kav 400xi

Krell s-300i

Accuphase seria 2xx

Luxman l-550 - choć tu chyba ktoś zwariował, bo jakiś czas temu kosztował 10 tys a teraz 16?!

Roksan Caspian M seires 1 - sam lub z końcówką mocy

 

Spory rozrzut, wiem. Ale kto na forum pyta - nie błądzi. Czy na odwrót? :)

Odsłuchy oczywiście w fazie przygotowań jednak może ktoś z was miał doświadczenia z wyżej wymienionym sprzętem i kolumnami Dali lub o podobnym brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej niewielkiej listy wzmacniaczy dopiszę jeszcze Vincenta 238 o którym niewiele piszą :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak my już rozmawialiśmy...dlatego dziś jadę na odsłuch tego zestawu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już "po". Słuchałem zestawu Denon PMA 2010AE. Płyty "Brothers in Arms" oraz "Division Bell".

To nie to. Góra z kolumnami Dali jest za kująca, denerwująca, męcząca. Bez tragedii oczywiście bo to dobry wzmak ale to nei to czego szukam. Dół Denona ok. Duże wypełnienie i konturowość choć bas nie jest taki naturalny jak w lampie. Taki mam odczucie. Poszukiwania trwają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacz do listy Pathos Classic One mkIII.

 

Denona slyszalem z heliconami 400 i to bylo podobnie jak piszesz - jaskrawa i nieprzyjemna gora pasma.

 

helicony to sa bardzo neutralne i naturalne komlumny zatem pewnie zagraja tak z lampa jak i z tranzystorem.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel

Coś mi podpowiada, że ten Denon prosto z fabryki. A jeżeli tak, to to nie był żaden test.

Mój Denon 1500 potrzebował pełne 3 miesiące grania i wtedy góra uspokoiła się.

 

Ja ze swej strony polecam Marantza PM11S2. Jak dobrze poszukasz dyszka zł powinna wystarczyć.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Ja ze swej strony polecam Marantza PM11S2. Jak dobrze poszukasz dyszka zł powinna wystarczyć.

 

A daj Bóg :) Jakim brzmieniem się przedstawia Marantz PM11S2, że mi go polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu zagra z Heliconami znakomicie, będziesz miał to czego oczekujesz. Sam mam E450 z 800MkII. Niestety jeśli koniecznie chcesz mieć ROCK, 2xx odpada. Trzeba celować wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel

 

 

i dalej:

 

 

Jak byś mi to mi ust wyjął. Jedynie, co do wypchnięcia sceny jest odwrotnie, ale dla mnie to kolejna zaleta tego wzmacniacza.

Jeżeliś z Warszawy lub okolic, (choć niekoniecznie), zapraszam na odsłuchy.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel,

Coś mi ten opis Denona 2010 i jego wysokich nie pasuje, bo czego mi by ewentualnie brakowało to właśnie trochę zamało góry a nie góra kłująca jak w twoim opisie (???), no chyba, że jest taka różnica pomiędzy PMA 2000 a PMA 2010. Sądze, że Twój CD daje tyle góry.Proponuje posłuchać z innym CD najlepiej Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Dolacz do listy Pathos Classic One mkIII;Quadem, pre 99 + 909 amp

 

Chętnie ale nie wiem gdzie go mogę posłuchać. Jam z trójmiasta :(

 

 

>>Baltlab epoca III

 

Dziwnie zabrzmi ale...nie wierzę w niego choć daleko nie mam żeby go posłuchać

 

 

>>Accu zagra z Heliconami znakomicie, będziesz miał to czego oczekujesz. Sam mam E450 z 800MkII. Niestety jeśli koniecznie chcesz mieć ROCK, 2xx odpada. Trzeba celować wyżej.

 

Bardzo chętnie tylko ... money,money,money... A tak poza tym to który Accu zagra rock również? sreia 3xx już?

 

 

>>Jedynie, co do wypchnięcia sceny jest odwrotnie, ale dla mnie to kolejna zaleta tego wzmacniacza.

Jeżeliś z Warszawy lub okolic, (choć niekoniecznie), zapraszam na odsłuchy.

 

Bardzo dziękuję za zaproszenie :) Będzie okazja to spróbuję dać sie przekonać do Marantza bo z opisu widzę ze naprawdę jestes zadowolony ze swojego zestawu i to najważniesze :)

 

 

>>Coś mi ten opis Denona 2010 i jego wysokich nie pasuje, bo czego mi by ewentualnie brakowało to właśnie trochę zamało góry a nie góra kłująca jak w twoim opisie (???), no chyba, że jest taka różnica pomiędzy PMA 2000 a PMA 2010. Sądze, że Twój CD daje tyle góry.Proponuje posłuchać z innym CD najlepiej Denona.

 

Słuchałem razem z CD denona własnie. Nie wiem czy jest równica pomiędzy 2010 a starszym 2000 choć konstrukcyjnie "niby" nic się nie zmieniło. Jak odebrałem brzmienie tego zestawu to już nie moja wina. Tak to poprostu w/g mnie to brzmiało. Być może ktoś inny by powiedział coś innego słuchając razem ze mną. Nie wiem. Ja opisałem tylko swoje odczucia. Gitara po prawej w "Marooned" za bardzo doświetlona jak dla mnie. Cała płyta "Brothers in Arms" to samo tylko blachy z kolei. Średnica lekko kreślona. Nie była masywna co oczywiście w moim przypadku na minus. Poza tym Denon to świetny wzmak. Ma to coś w brzmieniu. Swoboda a jednocześnie dynamika-dziwne ale przyjemne. Tylko nie z kolumnami Dali. Takie moje subiektywne odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>Jedynie, co do wypchnięcia sceny jest odwrotnie, ale dla mnie to kolejna zaleta tego wzmacniacza.

 

Aha apropos sceny w Marantzu - znaczy się wokal pomiędzy kolumnami masz czy w głąb za kolumnami. Nie chciałbym raczej wokal w zlepku z perkucją :/ Oczywiście cholernie dużo ma to do powiedzenia akustyka... Czy Marantze nie grają chłodnawo? Chłodnawo kojarzy mi się z dźwiękiem bez masy niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi podpowiada, że ten Denon prosto z fabryki. A jeżeli tak, to to nie był żaden test.

>Mój Denon 1500 potrzebował pełne 3 miesiące grania i wtedy góra uspokoiła się.

 

Mój PMA 2000ae potrzebował prawie rok.A z tymi kolumnami jest super.Po wygrzaniu wzmacniacz nie do poznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem tylko jeszcze jedno.Podczas użytkowania pma 2000 też już byłem załamany ostrą górą.Tak się dzieje,ale tylko z nowymi,nie wygrzanymi wzmakami.Teraz po upływie prawie roku góra jest wręcz pastelowa.Nic u góry nie drażni.Płyta "Brothers in Arms" faktycznie potrafi tak zabrzmieć.Jednak teraz tą płytę całkowicie inaczej odbieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówicie to pewnie tak jest. Jednak nie chciałbym czekać rok aż brzmienie zacznie być przeze mnie akceptowalne :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kup używany, już wygrzany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje budżetu;-)

imho posłuchałbym accuphase, sam mam taki sam dylemat, ale chyba coś z serii 3xx

rzadko są używki na allegro, a nówka to sporo kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten budżet to raty hahaha :) Chyba że kupię coś używanego do 6-7 tys

Chętnie bym posłuchał Accuphase308 lub 350. Z tego co czytam to może być "to". Tylko czy takowe egzemplarze znajda się w tej kwocie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Accu zagra z Heliconami znakomicie, będziesz miał to czego oczekujesz. Sam mam E450 z 800MkII. >>Niestety jeśli koniecznie chcesz mieć ROCK, 2xx odpada. Trzeba celować wyżej.

 

>Bardzo chętnie tylko ... money,money,money... A tak poza tym to który Accu zagra rock również? sreia 3xx już?

 

Każdy Accu gra przede wszystkim barwą. W miarę posuwania się w górę oferty rośnie rozdzielczość, przejrzystość i dynamika. Zadowalający poziom tych cech jest sprawą subiektywną. Być może 2xx jednak sprosta Twoim wymaganiom w tym zakresie(choć to raczej takie milusińskie plumkacze), a może nawet 3xx będzie za słaby. Z pewnością jednak Accu i Helicony do siebie pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kierunek obrany na Accuphase 250, 308 lub inne z serii 3xx i byc może 213. Poza Accu Electrocompaniet ECI 3 lub ECI 5. Czy ktoś porównywał brzmienie i jakość tych dwóch firm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić jeszcze trochę do denona.

 

2010 są poprawione, na innych pojemnościach i z innym procesorem (32bit.)Są to też nowości więc wygrzać się muszą jak najbardziej. 2000 potrafią zagrać ostro i tutaj nie wchodzę w dyskusje. Faktycznie jak wielu mówiło nie była to do końca udana konstrukcja. Dlatego bym nie rezygnował z 2010.

 

Odnośnie ogólnej amplifikacji. Kolumny wymagają mocnego (około 100W realnej mocy w sin z dużą kontrolą) wzmacniacza. Słabsze jednostki nie napędzą odpowiednio tej prądożernej 86dB konstrukcji.Zresztą podobnie ma cała linia Helicon i Euphonia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pytanie jak Accuphase ma się do integr Electrocompaniet'a dodaję pytanie jak się to ma do Luxmana 550AII bo widzę, że za niecałe 10.000 jest do dostania za nowy. Czy ktoś porównywał kiedyś te wzmacniacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRELL jest na ALLEGRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krel 400xi do Dali Heliconów? Już słyszę te żyletki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ostatni raz. Co do twoich preferencji w prezentacji dźwięku – strzał w dziesiątkę!

Ja wiem, że nieco Ci brakuje, ale warto pożyczyć. Jedyny problem, że trzeba to spłacić, a przy tym wzmacniaczu może brakować Ci czasu na robotę ;-)

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla całkowitego przekonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15061-100002879 1265653265_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.