Skocz do zawartości
IGNORED

Powrot do stereo - wybor wzmacniacza.


BASS-TEC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Troche lamerskie pytanie, wiem, ze podobne tematy byly na forum ale jednak nie uzyskalem odpowiedzi.

 

W tej chwili slucham na ampli pioneer 714 i dvd 410, do tego diy na visaton g25ffl i nac200 podlaczone jeszcze zwykla beztlenowka ale to tez zmienimy. Glosniki mam krotko ale obnazyly mojego pioneera i postanowilem pojsc w stereo bo jednak glownie slucham muzyki. Za sprzedanego pionka i woofer planuje kupic jakas integre i cedeczko czyli na wzmacniacz jakies 500zl moze ciut wiecej bede mogl przeznaczyc.

 

Oczywiscie mniej-wiecej wiem czego chce w sensie brzmienia. Moj ampli (slucham na direct stereo) gra dosc sucho jak na moj gust, szczegolnie w srednicy, bas raczej twardy i troche go malo chociaz potrafi mocniej kopnac ale to zalezy od stopy w utworze, wysokie tony klarowne i dosc detaliczne. Ogolnie taki troche suchotnik ten wzmacniacz i chcial bym cos cieplejszego. Wazne dla mnie tez, zeby mial pilota, ewentualnie mogl miec bo wiadomo, fajnie tak sobie z kanapy podglasniac.

 

Oczywiscie wchodza w gre tylko uzywki z alledrogo. Z tydzien juz grzebie no i im wiecej szukam tym glupszy jestem.

Wypatrzylem kilka modeli np. denon 535 albo 725, marantz 53, sony fe600 lub f661 tylko na allegro nie slychac jak graja. Licze na jakies rady doswiadczonych userow, chetnie poslucham propozycji czy opinii .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie, gdybym miał do wydania tyle ile Kolega brałbym to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choć pewnie zaraz pojawią się propozycje typu Yamaha, Pioneer, Kenwood, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawi się też Sansui;-) i Yaqin oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawia mnie sony z tych nowszych serii, znajomy kiedys mial taki nowke i spalil go (nie dziwne bo 12h galka do konca), sasiad elektronik go naprawial i mowil, ze takiej konstrukcji jeszcze nie robil nigdy. Znajomy tez byl zadowolony z niego ale ogolne opinie o sony raczej kieprawe no i nie wiem jaki charakter brzmienia prezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegoś NAD'a, Yamaszkę.

 

Klasyka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Choć ten chyba po upadku lub coś na niego spadło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Yamaszka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub ten Teac, mini ale gra lepiej od wielu używek w podobnej cenie, o pilota można negocjować).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myslalem nad nadem tylko jest to dosc droga firma. Boje sie braku mocy niskich modeli bo trzeba jakos 20cm wysterowac, c350 zeby w tej cenie to w ciemno biore ale to raczej kolo 1tys.

Yamaha? Zawsze myslalem, ze yamaha to raczej taki "sterylny" dzwiek, amplitunerów, ktore sluchalem graly raczej twardo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecane wilokrotnie

- Reloop HA200 ( o ile nie pomyliłem symbolu) super bas, reszta bardzo poprawna

- Yamaha od 4xx wzwyż ( im większa cyferka tym wyższy model) ciepłe brzmienie z lekko "zmulonym" basiskiem

- z takich starych NAD -ów to chyba tylko 3240 (3420?) 302, 312, 3220 to zupełnie inna, dużo słabsza liga, a wzmaki już niemłode i pewnie będą wymagały wizyty u elektronika na wymianę niektórych elektrolitów, w/g mnie szkoda się w to bawić, no chyba że stan ideał, ale to się rzadko trafia (sam mam w drugim systemie 302 więc wiem co piszę)

 

niestety w do 500- 600 ciężko coś fajnego wychaczyć, okolice 1000zł z drugiej ręki to już inna liga, choćby Xindak A-06,

sam mam takiego, chciałem go sprzedać, bo wydawało mi się że trafiłem okazję za 2kzł (nie podam modelu) ale po odsłuchaniu przeszła mi ochota zmiany :-)

 

powyższe są tylko wynikiem moich doświadczeń odsłuchowych, dlatego nie ma linków, trzeba szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli nie "boisz się" marki Technics - 8080, to taki stary "oldschoolowy" wzmacniacz, ale chyba bez problemu będzie toczył boje z nową konkurencją do 4kzł. Kiedyś miałem, sprzedałem i do dzisiaj żałuję (zaraz mnie zakatują pewnie za tego Technicsa) :-)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za odpowiedzi.

 

Powiem tak. Wiem, ze 500zl to nie jest duzo jednak ja za 400zl kupilem moj amplituner w sumie okazyjnie bo nowy kosztowal 1500 kiedys, mam paragon. Jezeli uda mi sie kupic uzywke wzmacniacz co kosztowal nowy jakis czas temu 1500-2000 to i tak bedzie on z 3-4 klasy wyzej jak ten pioneer. Nie jestem audiofilem, od zawsze lubilem sluchac ale jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia a skoro mozna cos w sumie bez nakladu poprawic to dlaczego nie.

 

A co z denonami? Jest troche tego na allegro. Np:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiem, czytalem tu na forum, ze 735 gra niezle, niewiem jak 725 albo nizszy model z tej same serii 535.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Denonach się nie znam, ale z tańszych, starszych modeli jest polecany tylko jeden PMA-350SE (bardzo cięzko upolować, ale podobno warto)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takim pisałem powyżej, zabójca wszystkich innych NAD -ów z literką 3 na początku,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te Yamahy niskie i Denony to nawet butów mu nie wyczyszczą, także CA osławione 500-tki mogą mu tylko nisko się kłaniać.

Design, albo ktoś lubi albo nie, ale to naprawde porządnie brzmiący wzmachol, do tego lubi większość niedrogich kolumn, a z lepszymi (czyt. droższymi) pokaże swoją klasę..

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony są gówniane i bardzo słabo grają w tej cenie tylko nad 320 albo jakiś rotel , za tyle (500 zł) ostatnio sprzedałem też Cambridge Audio 500 który miał też nutę audiofilskiego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 3240 zabija designem, podoba mi sie strasznie ale nie ma pajlota a 320 juz nie jest taki hardcorowy :) W zasadzie teraz mocno sie bede zastanawial nad 320 albo ca 500, sa nawet 2szt na allegro, wiec obserwuje. Oczywiscie czekam dalej na jakies wskazowki.

Zeby byl jakis "dobry" komis w trojmiescie to moze bym sie wybral na odsluchy ew. wypozyczyc do domu na dzien ale nie kojarze nic takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że koniecznie chcesz sprzęt z pilotem, bo szczerze poleciłbym Ci np. to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pioneera A-656 to się zgodzę, ciepły i łagodny dźwięk tzw. "miodny" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten nieszczesny pilot jest dosc niezbedny. Lubie ogladac koncerty na dvd a co za tym idzie sciszac piski i krzyki miedzy utworami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"StereoMac"

Nie wiem jakich ty Yamaszek słuchałeś,że grają ciepło?Jakieś ciepło jest, ale raczej dynamicznie niż ciepło, a "zamulony" bass to nic wspólnego z Yamahą nie ma:) Natomiast jeśli chodzi o Technics'a to masz rację "niebezpiecznie" jest to polecać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie Technicsa SU-8080 jest jak najbardziej na miejscu. Potrafi zawstydzić niejedną audiofilską, budżetową konstrukcję. Proszę nie doklejać etykietek do urządzenia bez wcześniejszego posłuchania.

Tyle, że jest praktycznie niedostępny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

sulkom, 5 Lut 2010, 23:18

 

>Szkoda, że koniecznie chcesz sprzęt z pilotem, bo szczerze poleciłbym Ci np. to:

>http://allegro.pl/item896816750_wzmacniacz_luxman_l_410.html

 

 

Albo ktoś tu przy pomocy polecającego kolesia loda chce ukręcic albo niesamowity zbieg okoliczności w nickach autora i szczęśliwego zwycięzcy aukcji z dnia 31.01 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie MASZA1968, zbieg okolicnosci bo nick na alledrogo mam taki jak wszedzie ;) No i data sie nie zgadza, starszy jestem.

 

Ciekawi mnie tez, dlaczego tak wiekszosc gani technicsy, troche lat temu raczej nikt na ta firme nie narzekal a cedeczka czy dzielone wzmacniacze na alledrogo osiagaja niezle ceny. Wioseczka raczej takich nie kupuje bo ich nie stac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968 6 Lut 2010, 14:05

 

OT

Żadne tam lody. Wskazałem właśnie na tę aukcję dlatego, że zdziwiła mnie zbieżność nicków. Oczywiście i bez tego sprzęt zasługuje na zainteresowanie. Ale więcej już nic nie piszę, bo znów mnie ktoś o coś posądzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myslicie o nadzie 315? 320 jest polecany ale na allegro sa tez 315, troche drozsze ale moze uda sie wyrwac do 500zl.

Widzialem tez na allegro nowe reloopy, zawsze myslalem, ze to pseudo dyskotekowe zabawki a tu piszecie, ze sie do hi-fi nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)Jeżeli natomiast Twoje głośniki grają trochę leniwiej, to może Yamaha AX-590? Też

>kosztuje podobnie, ma pilota, i na pewno nie gra sucho. Do tego jest dosyć dynamicznym wzmacniaczem.

>Do tej pory żałuję że ją sprzedałem.

 

Popieram Audiotetryka,do tej pory AX -590 gra u mnie jako drugi wzmacniacz i radzi sobie bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.