Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

w polsce to marka troche niszowa ( Esoteric jeszcze bardziej , już łatwiej trafic Tascama ) ale mimo to brakuje takiej zakładki w dziale Kluby.

Osobiście miałem 2 lata integre A-1D i dosyc krótko cdeka z tej seri C-1D oraz starszy model CD-1120 jako "rezerwowe" źródło.

Jestem ciekaw wrazen innych urzytkowników i posiadaczy sprzetu TEAC

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dopisuje sie jako zwolennik starszych napedow CD Teac'a. w koncu to byla nawet legenda wsrod obeznanych w temacie, nie to co dzisiejsze marnoty ktore maja slaby odczyt CD badz dzialaja conajwyzej kilka lat =)

do dzis mam TEAC'a x32, ktory mimo zakupu w roku 1998-1999 bez problemu czyta wszelkie plyty. uzywam go do precyzyjnego zgrywania EAC'em plytek audio =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy, 7 Lut 2010, 20:16

 

>a ja dopisuje sie jako zwolennik starszych napedow CD Teac'a. w koncu to byla nawet legenda wsrod

>obeznanych w temacie, nie to co dzisiejsze marnoty ktore maja slaby odczyt CD badz dzialaja

>conajwyzej kilka lat =)

>do dzis mam TEAC'a x32, ktory mimo zakupu w roku 1998-1999 bez problemu czyta wszelkie plyty. uzywam

>go do precyzyjnego zgrywania EAC'em plytek audio =)

 

rzeczywiście kiedyś napędy Teaca były wzorem precyzji i niezawodności, nagrywarki Teaca to był pewny zakup szkoda, że w teraz nie są dostępne.

 

w mojej wieży laser ma prawie 10 lat i czyta płyty praktycznie jak nowy, porównaniu do dzisiejszych budżetowych CD i DVD, zresztą nie ma porównania

 

Teac w naszym kraju nie jest popularny chociaż na zachodnim ebayu można znaleźć wiele sprzętu tej marki, został on doceniony zwłaszcza na wyspach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak całkiem nie jest zle z napędami do audio Teac np. model 5020 jest stosowany przez np. Audio Analogue a napedy szczelinowe mają coraz większe poważanie w spzrecie high-endowym ( Classe , Krell itd. )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wątku. Czy fakt posiadania magnetofonu szpulowego Teac 3300SX i kasetowego V-3000 jest wystarczającym powodem żeby tu się pokazać ? Jestem z nich bardzo zadowolony mimo sędziwego już wieku tych klocków; szczególnie kasetowiec V-3000 odznacza się solidną konstrukcją i wspaniałym brzmieniem.

Wojtek

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz serii reference 500i mogę polecić ten zestaw każdemu kto szuka dobrego grania za śmieszne pieniądze, legendarne piano yamahy nie ma startu na żadnej płaszczyźnie, wzmacniacz jest wysokiej klasy i mając do napędzenia dobre kolumny odwdzięczy się wyrafinowanym dźwiękiem

 

i jakże mógłbym zapomnieć o nietuzinkowym wyglądzie tego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowości Teac`a : MD-50 S ( w japoni płytki MD nie umieraja ) kombajn CD/kaseta/usb AD-800 oraz srebrna wersja CD-1260 ( może jednak srebrny wróci do mody ? )

post-8854-100006231 1272366161_thumb.jpg

post-8854-100006232 1272366161_thumb.jpg

post-8854-100006233 1272366161_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolejna klasyczna nowośc Teaca : player CD-P 650 - proste urzadzenie z otwarzaniem mp3 , USB oraz szybkim zgrywaniem płyt do plujki.

Cena raczej poniżej 200 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tajemnicze nowe urządzenia Teaca ( mam nadzieje że nie tylko na rynek azjatycki)

CD - 1620

DH - 3620( zew. DAC )

TU - 3610 ( RDS tylko w Europie ? )

KA - 3600 ( mixer karoke to chyba tylko w Azji )

post-8854-087115300 1283864599_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no witam

posiadan swietnego teac-a dvd aplayer dv-7d -poszukuje do niego pilota jak by co

albo co powiecie na temat kaseciaka TEAC W6000-R DLA MNIE SWIETNY MAGNETOFON powala akai gx75

nie słyszałem tego modelu TEAC W600-R ale mam GX-75 i to świetny deck wątpie by mugł konkurować z tym akaicem , na równi z AKAI GX-75,95 moze stanąc TEAC V-6030 oczywiście kazdy gra inaczej ,co kto lubi ale poziom wyruwnany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrnego cd nagrywarka cd-rw 890

post-8854-083596400 1285563212_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,widzę że grono użytkowników marki TEAC jest raczej skromne pozwolę wiec sobie wzmocnić je swoją skromna osobą . Od lat używam w swoim systemie odtwarzaczy cd tej znakomitej marki .Początkowo były to odtwarzacze zintegrowane , pózniej transporty cd a od dłuższego czasu mam transport i przetwornik c/a z prestiżowej serii ESOTERIC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,widzę że grono użytkowników marki TEAC jest raczej skromne pozwolę wiec sobie wzmocnić je swoją skromna osobą . Od lat używam w swoim systemie odtwarzaczy cd tej znakomitej marki .Początkowo były to odtwarzacze zintegrowane , pózniej transporty cd a od dłuższego czasu mam transport i przetwornik c/a z prestiżowej serii ESOTERIC .

 

Czesc Esoteric55,

 

Mialem Esoterica X-05 , bylem b. zadowolony. Byl nawet watek o samym Esotericu, prowadzony -jesli dobrze pamietam - przez klubowicza o nicku "Jazz" , ale ostatnio nikt nie uddzielal sie w " tym temacie"

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wydaje się iż użykowników odtwarzaczy TEAC z serii Esoteric nie jest u nas zbyt wielu a szkoda bo są to urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie i do tego perfekcyjnie wykonane. O klasie transportów cd tej marki nie trzeba chyba nikogo przekonywać .Już podstawowy model TEAC VRDS-T1 o niezbyt wygórowanej cenie dawał przedsmak tego co można wycisnąć z płyty cd . Znacznie lepszym modelem bazującym na bardziej dopracowanym napędzie CMK-3 był P-30 . Idąc wyżej nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej maszynie jaką był P-2s , transport już klasy hiend , wyposażony w niemal legendarny napęd CMK-2 . Napęd ten wykorzystywała także w swych topowych modelach amerykańska Wadia .Do dzisiaj jest to przykład niezwykle przemyslanej konstrukcji choć oczywiście sa juz kolejne wersje napędu VRDS stsowane w transportach i odtwarzaczach zintegrowanych serii ESOTERIC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się do klubu z malutkim Teaciem MC-X1 .Przyjemny zestawik 2.1 czyli sub i satelitki na szerokopasmowcu. Niestety bez oryginalnego kaseciaka.

 

MC-X1.gif

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna i ja jestem w posiadaniu sprzetu do odtwarzania muzyki firmy TEAC.

Jest to nowy odtwarzacz mulimedialny TEAC WAP-2200 : jest to serwer muzyczny odtwarzacy pliki poprzez USB, takze z formatow bezstratnych. B.dobra jakosc dzwieku zapewnia mozliwosc podlaczenia zew. DAC-a. Ciekawy pilot z kolorowym wyswietlaczem pozwala w pelni sterowac urzadzeniem. Zobaczyc go mozna np. na stronie producenta : http://www.teac-europe.eu/index.php?id=428&no_cache=1&sword_list[0]=2200

post-18473-066521700 1287492700_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla planujących zakup nowego sprzętu budżetowego : A-R 630/650 oraz CD-P650 bedą w spzredaży w Polsce również w wersi srebrnej ceny za integre 1500-2000 oraz za cd 1200-1500 zł .

ps info jest szpiegowskie...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

inne info o nowościach Teac`a :

nowa seria CD 1610 , 1620 , 1630 ceny bardzo szacunkowe 500-1200 E wszystkie ns CS 4398 wyższe modele z USB , XLR

integry 2610 . 2620 ,2630 ceny jw 600-1800 E urzadzenia mocno purystyczne 2x85 do 2x200 watt/8 O.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Złe wieści( cenowe )z Monachium 2011 :

 

Nowe Cd będą w cenach od 799 do 1999 E , integry od 1199 do 2999 E a tuner za 449 E...

Inne oznaczenia niż początkowo sugerowano : C-100D,C-200D,C-300D,A-100D,A-200D,A-300D oraz T-100D.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Po pewnym czasie oczekiwanie Teac DH-3620 w końcu dotarł do mnie.

Niestety nie mogę go porównać bezpośrednio do daca Matrix, gdyż pozbyłem się go już wcześniej.

Teac gra na pewno lepiej, lepsza separacja dźwięków, przestrzeń jest pełniejsza, słuchając Teaca mam wrażenie jakbym słuchał Matrixa + zew bdb wzmacniacz (chociaż jest jeszcze lepiej :) ) Dac o bardzo dużej mocy.

 

Klocek świetnie wykonany, stylistycznie i jakościowo prezentuje się zdecydowanie lepiej niż np taki Yulong D100.

 

Dac pozbawiony wyświetlacza i chwała im za to. Świecą tylko 2 bardzo przyjemne diody o barwie zielonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu , też sie do niego przymierzałem ale w momencie podjęcia decyzji pojawił się inny DAC tej firmy w podobnej cenie z serii Reference 01.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie.

 

 

Postanowiłem kupić sobie jakiś ładnie grający zestaw i tak oto wybrałem.

 

Wzmacniacz

http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/7179

CD-Player

http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/6636

Kolumny

http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4207

 

 

Moje pytanie brzmi , a w zasadzie prośba do was abyście ocenili wyżej wymienione produkty jak i cały zestaw który sobie wybrałem.

Dotychczas posiadałem niskiej klasy głośniczki komputerowe , i posiadam jakieś kiepskie kino domowe Pionner.

Jako, że bardzo lubię słuchać muzyki postanowiłem na zakup takiego oto zestawu, świadom jestem iż nie jest to zestaw z górnej półki cenowej , ale uważam że dla mnie stanowczo wystarczy a i mój pokoik jest mały więc nic większego nie wchodzi w grę. I tak jak wyżej napisałem chciałem abyście ocenili czy jest to warte zachodu , szukałem też innych produktów np. na Ebay. i znalazłem np.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180692976003&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Ale osobiście nie znam się na tym i nie jestem przekonany do używanych rzeczy , ponieważ często gęsto ludzie oszukują a nie chce kupic po raz kolejny bubla, lub stracić całą kasę.

Tak więc czekam na opinię waszą co myślicie o takim zestawie , Głośniki na pewno pozostaną takie jakie wybrałem reszta może ulec zmianie jeśli stwierdzicie , że np. Firma Teac jest kiepska.

Dla sprostowania muzykę słucham każdą, i jestem świadom ze nie wszystko może brzmieć idealnie przynajmniej tak pisaliście , że nie istnieje uniwersalny system do wszystkiego :) Nie mniej wszystko będzie brzmiało lepiej od głosników które obecnie posiadam.

 

Dodam , że może kiedyś chciał bym dokupić jeszcze jakieś głośniczki np takie :

http://cgi.ebay.co.uk/Wharfedale-Diamond-10-1-Speakers-Walnut-New-Boxed-/220799831417?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item3368b20d79

 

I chciał bym aby nie było problemu z podłączeniem jak i aby całość nadal była dobra.

 

Czekam na wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.