Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Trochę to dziwne ale w oczekiwaniu na dostępne cenowo nowe modele TEAC/Esoteric/Tascam dostajemy nowego dwukasetowego dack`a model W-1200.W japoni dostępny tez jako silver.

 

Ostatnio w Japonii powstał sklep sprzedający tylko kasety, więc teac zwietrzył reaktywację rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Japonii powstał sklep sprzedający tylko kasety, więc teac zwietrzył reaktywację rynku.

nie zwietrzył bo cały czas ma kilja modeli decków lub hybryd w ofercie

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TopHifi dostępne są już nowe modele z serii 505, UD i NT, oraz system all in one NR-7CD. Niestety ceny mocno poszły w górę w stosunku do 503 i 501.

 

Teraz czekać aż pojawią się nowe modele z tej serii AI 505 (wzmacniacz) oraz PD-505 (odtwarzacz cd)

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UD-505 - 1240 GBP , NT-505 - 1500 GBP

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Klubie pierwszy raz.

Jestem szczęśliwym użytkownikiem Teac'a:

wzmacniacz A-H500i

odtwarzacz PD-H500i

tuner T-H500

kolumny Tonsil Tango 200

słuchawki Audio-Technika ATH-A990Z

Przede wszystkim słucham muzyki z płyt CD i to jest to co sprawia mi dużą przyjemność.

Kolekcja płyt na półce (ciągle rośnie), możliwość trzymania płyty w ręce, poczytania książeczki, no i jakość dźwięku... wszystko to sprawia, że to jest właśnie to coś!

Przed rokiem miałem taki "dziwny przebłysk głupich myśli" aby pójść w nowoczesność. Poczytałem, popytałem, posłuchałem... i stwierdziłem, że nie ma sensu, tym bardziej biorąc pod uwagę kwotę jaką należałoby dołożyć, aby mieć sprzęt Made In Japan.

Kolumny Tonsil Tango 200 posiadam od około 20 lat, kupione w przyfabrycznym sklepie, dziś po renowacji, w oryginale, we Wrześni. Będą służyły jeszcze długo.

W dobie nowoczesności można dziś śmiać się z Tonsila, ale nie z Tango.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dolanczam do klubu po dlugich poszukiwaniach z Teac nt 503 wedlug mnie rewelka w swojej cenie zastqpil Audiobyte black dragona i wczesniejsze hegel hd 12 ,25 i m dac plus ,bardzo dobry preamp analogowy ma wbudowany jak na akm gra bardzo dynamicznie i przestrzennie bez utraty szczegolowosci i bez suchosci znanej z m dac plus pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do tego dodasz bezpośrednią obsługę Tidal za pośrednictwem programu BubbleUPnP ..... Przy czym jak dla mnie najwyższa jakość dźwięku jest z wejścia USBf, gdy przetwornik sam bezpośrednio odczytuje sygnał z pliku zapisanego na nośniku. Wtedy pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja w tej chwili mam NP-H750 + CD-H750 + B&W 685 S2. Gra to zaskakująco dobrze, ale gdybym zdecydował się na upgrade, to jakie modele TEAC powinienem kupić (wzmacniacz + odtwarzacz CD + odtwarzacz sieciowy), żeby wszystko było z jednej serii (wizualnie) spójne, a jednocześnie grało zauważalnie lepiej niż to, co mam teraz? Z odtwarzacza CD nie mogę zrezygnować, bo mam dużo wydań japońskich na płytach, a z kolei z funkcji sieciowych zależałoby mi na radiu internetowym i Tidalu (w wersji HiFi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 301 nie zagra lepiej i niema streamery. Z rozliczonej rodziny 501/503/505 zbudujesz wyraźnie lepszy i nowocześniejszy system ale to już naście tysiący bez paczek.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę klubowej prywaty : mam fabryczne UD-301(s) na zbyciu . Info w ogłoszeniach

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ma ktos tutaj Ai-3000?

Jak to sie sprawuje? Dobry jest? Jak z basem w nim?

Te radiatory po bokach spore - czy on czesc mocy oddaje w klasie A? jak tak to jaka?

 

porownuje z Denon 2020AE, Xindak 6800R(II) oraz Electrocompaniet AW 100 DMB

 

I jak tam efekty testu. Jestem ciekaw tego porównania jak i samego porównania xindak z Electrocompaniet.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Chciałem zgłosić się jako szczęśliwy posiadacz TEAC CD1000.

W porównaniu do poprzednio posiadanych (jeszcze stoją) CD3 i PDH500, to w zasadzie nie ma czego porównywać,

Gra on zupełnie inaczej od poprzedników.

Bardzo szczegółowo, detalicznie tak że nagrania odkrywa się na nowa w sensie odkrywania dźwięków, które gdzieś tam były lub prawie nie docierały do słuchacza.

Jestem zadowolony.

Głuchy jak pień.

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje , choć konkurencja taka sobie : jedno urządzenie z przełomu lat 80/90 a drugie to mini z połowy 90 tych.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, konkurencja żadna.

Ale pozwoliłem go sobie trochę rozebrać.

Na pierwszy rzut oka mechanizmy są identyczne lub prawie takie same.

Płyta główna na logo od CD3000.

Na pewno nie jest upakowana elektroniką jak wspomniany model. ale jest.

Ciekawi mnie czy można do tej płyty dołożyć wyjścia XLR bez żadnych przeróbek, dodatków na płycie głównej?

Da ktoś odpowiedź w tym temacie?

 

 

Głuch jak pień

Zorge

 

A oczywiście konkurencja może żadna, ale grają niezawodnie od wielu, wielu lat.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy można do tej płyty dołożyć wyjścia XLR bez żadnych przeróbek, dodatków na płycie głównej?

Tylko po co?

Jeśli urządzenie nie zostało zaprojektowane jako zbalansowane dodawanie samych wyjść XLR niczemu nie służy. Od strony technicznej niewątpliwie jest to możliwe i zrobi to każdy elektronik. Niemniej nie przełoży się to w jakikolwiek sposób na poprawę jakości dźwięku. Taki sobie przysłowiowy "pic na wodę ". Jeśli koniecznie chcesz wprowadzić sygnał za pomocą wejść zbalansowanych na wzmacniacz a masz niezbalansowane źródło, o wiele lepiej wykorzystać takie coś

http://www.neutrik.com/en/accessories/inline-adapters/na2f-d0b-tx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca "pic na wodę".

Płyta główna jest od CD300 i jak byk jest to na niej napisane.

Pytanie tylko czy poza dziurami na podłączenie gniazdek XLR coś poza tym tam zostało.

Podejrzewam, że nie.

I dlatego pytam, może ktoś więcej.

Jeżeli sensu brak, to zamykam temat.

 

Głuchy jak pień.

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model CD-3000 ma w przeciwieństwie do 1000 oraz 2000 podwójny układa DAC więc jest bardziej rozbudowany ale podaje sygnał XLR tak samo jak CD-2000

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model CD-3000 ma w przeciwieństwie do 1000 oraz 2000 podwójny układa DAC więc jest bardziej rozbudowany ale podaje sygnał XLR tak samo jak CD-2000

 

Różnica pomiędzy nimi to tylko zdublowanie końcówki sekcji analogowej celem możliwości wyprowadzenia XLR. cd-1000 - cd-2000 , w 1000-2000 sygnał idzie od razu z przetwornika 1 x CS4398 na opapma TL072CP , w 3000 dwie kości CS4398 opa2134 i dopiero na TL072CP, o innych różnicach pomiędzy 1000-2000 z 3000 nie piszę ponieważ problem ma się sprowadzić tylko do możliwości wyprowadzenia sygnału na XLR.

Nie porównywałem brzmienia 1000-2000 z 3000 lecz mogę z własnego doświadczeń z po żonglerce z mnogością opampów w miejsce 2134 , żaden nie był w stanie przebić oryginalnej aplikacji przewidzianej przez producenta , 2134 w tej aplikacji mocno definiował charakter tego cedeka.

Edytowane przez kijek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam problem. CD przestał czytać płyty. To znaczy byle jaką włożę po włączeniu odtwarza. Ale nie czyta każdej następnej. Mechanizm sobie cyka i pojawia się napis NP DISC. Chyba bez serwisu się nie obejdzie.

Znacie jakiś godny, może nawet autoryzowany serwis w Warszawie.

Wściekły jak nie wiem co

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.