Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CZy ktoś z użytkowników nt-503 sprawdzał wpływ kabla zasilającego na brzmienie tego daca? Zastanawiam się czy jest sens wymiany na cos lepszego niż oryginalny sznurek.

Ja mam GigaWatt LC1 i to jest dobre połączenie. Wcześniej miałem podpiętą pod 503 Suprę i też było lepiej niż na kablu z pudełka. Na pewno nie ma sensu kupować przewodów zasilających w cenie porównywalnej z ceną samego przetwornika (choć niektórzy z tego forum tak robią). Warto po prostu wykorzystać dobry jakościowo kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zainteresowany UD 505 z CG10M

https://www.teac-audio.eu/en/505-Reference-Series-149442.html

 

to zadzwoniłem do oficjalnego dystrybutora na Pl- odpowiedź była, że się w ogóle to nie sprzedaje i nie będą go (505-tek) sprowadzać.

Ale na ich stronie wisi jak byk. Oczywiście TEAK zostanie poinformowany o tej sytuacji.

Tłumaczenia, że na stronie jest napisane "prosimy o kontakt" nawet śmiechu nie są warte!

 

Czy ktoś z Kolegów wie, skąd można by wypożyczyć do odsłuchu?

 

W RTV max- też tylko pod zamówienie

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było kilka lat temu z serią 503. Głośnikami Elac Adante zainteresowali się dopiero po tym, jak otrzymały nagrodę EISA. Przed tym nawet nie mieli zamiaru sprowadzać do Polski monitorów z tej serii (informacja uzyskana od pracownika top hifi).

Jeśli chodzi o brzmienie, nie miałem kontaktu z 505. Z tego co słyszałem jest to lekko podrasowany 503. Kość o lepszych parametrach, obsługa MQA i to chyba tyle

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój biznes, ale od dawna mam wrażenie, że top-hifi lepiej czułby się w hipermarkecie. Podobnie miałem z Cary Audio: DMS-500, wisi wszędzie a u dystrybutora JEDNA sztuka. Jedna sztuka na nasz śliczny kraj! Ale przynajmniej można się było umówić na odsłuch

 

A co do TEAC: ta sama kość siedzi w Gustard a20h, przy czym jest on znacząco tańszy, co oznacza możliwość modów. No chyba, że wypożyczę TEAC od jakiego Niemca, Czecha albo Rusa. W Polsce się nie da.

 

Sorki, ale jestem wkurzony jak dyabeł

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście TEAC jest dostępny, można kupić w Niemczech, gwarancja serwis itd, problem jest, że pasowałoby tego posłuchać w domu- w końcu to nie 60 a 6000zł. Jeszcze jakby kto chciał zegar to się robi 11-12 000. Bez odsłuchania wygrzanego zestawu w warunkach docelowych taki zakup jest bez sensu.

 

Pozdrawiam

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie miłośnikiem marki Teac to droga przez czyściec . Sama firma niema w tym momencie nic w ofercie w klasie średniej . Oczywiście można kupić coś z serii 301/501/503/505 ale to zawsze będzie mini . Natomiast polska dystrybucja to przykład jak nie należy sprzedawać dóbr w pewnym sensie luksusowych .

Jak moja pamięć sięga ostatnich 20 lat to było 5 dystrybutorów .

Wielu z nich dostarczałem prywatnie informacji i opinii o … ich ofercie.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to zawsze będzie mini

to prawda, ale ja chyba nie chcę wiele więcej tym bardziej, że coś zawsze można podkręcić kablami itp. Jako odwrotny przykład podam, że po telefonie do dystrybutora Mytek- dziś rano- sprzęt jest właśnie pakowany i wysyłka błyskawiczna- do odsłuchu tylko!!! Być może będzie zakup być może nie- posłuchamy zobaczymy. Szkoda, że Mytek jest na Sabre, ale jest tak chwalony, że szkoda przepuścić okazji odsłuchu. O warunkach wypożyczenia nawet nie wspominam, bo są lepsze niż zakładałem.

I tak się robi markę a nie, że sprzętu nie ma w Pl i nie będzie.

Sory za te truizmy

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie i może ktoś pomoże.

Posiadam też PDH500i i mam problem ponieważ odtwarzacz posiada tylko cyfrowe wyjście optyczne, jak wyciągnąć standardowe wyjście coaxial do przetwornika CA.

Może ktoś podpowie, w którym miejscy na płycie trzeba się "wlutować" i wyciągnąć sygnał cyfrowy-elektryczny.

Mam w planach przetwornik CA i chciałbym użyć 500-tkę jako transport.

Pomoże ktoś?

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może konwerter opt>coax ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie za dużo razy będzie sygnał przekonwertowywany z poziomu elektrycznego na optyczny i z powrotem.

Mogą wyjść jakieś straty?

Pytam ponieważ nie jestem zwolennikiem "odwracania" czegoś, co już raz było "zawrócone".

Nigdy nie obchodzi się bez strat, ale to tylko moje zdanie.

Proszę o jakieś uwagi w tym temacie.

Są teoretycznie straty, czy ich w ogóle nie będzie?

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Nowości Teac :

AX-505 nowa integra z serii 500

AP-505 koncówka mocy do np. urządzeń UD

dwa nowe gramofony : TN-4D oraz TN-3B

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE KUPIĘ NAJLEPIEJ W KRAJU, BO PRZESYŁKI DROGIE ORYGINALNY PRZEKAŹNIK-CAWKE ZAŁĄCZANIA GŁOŚNIKÓW JA W LINKU NA FOTO. A MOZĘ KTOŚ POSIADA SPRAWNY UŻYWANY ?

http://www.hifi-forum.de/viewthread-185-13899.html

KUPIŁEM COŚ TAKIEGO JAK W LINKU, ALE TO JEST INNYCH WYMIARÓW "GŁUPIEC" ( SZLAK - CZEKAŁEM PONAD 2 MIESIĄCE )I TRZEBA KOMBINOWAĆ. A JA. JAK PEWNIE JEST WAM ZROZUMIAŁE, CHCĘ MIEĆ BEZPOŚREDNIO NA PŁYTCE DRUKOWANEJ WLUTOWANE JAK W ORYGINALE :-) 

https://www.aliexpress.com/item/8-Pin-MY2NJ-Relay-24-V-DC-Small-Relay-5A-DPDT-Coil-With-Base-Socket-Y103/32827538942.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9cd94c4d4WygpF

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 16:27, marek-1969 napisał:

Nowości Teac :

AX-505 nowa integra z serii 500

AP-505 koncówka mocy do np. urządzeń UD

dwa nowe gramofony : TN-4D oraz TN-3B

To teraz czekać także na prezentację cedeka z tej nowej serii, Teac PD-505 

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2018 o 15:33, absinth3 napisał:

Jako odwrotny przykład podam, że po telefonie do dystrybutora Mytek- dziś rano- sprzęt jest właśnie pakowany i wysyłka błyskawiczna- do odsłuchu tylko!!! Być może będzie zakup być może nie- posłuchamy zobaczymy. Szkoda, że Mytek jest na Sabre, ale jest tak chwalony, że szkoda przepuścić okazji odsłuchu.

Czekamy na opinie......

W dniu 10.01.2019 o 16:27, marek-1969 napisał:

AX-505 nowa integra z serii 500

AP-505 koncówka mocy do np. urządzeń UD

Widać, że Teac idzie dalej konsekwentnie w tę stylistykę i dobrze. Ciekawe, jak to zagra....

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy będzie PD-505 . osobiście wolałbym nową serię pełnowymiarową .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SynSama napisał:

Czekamy na opinie......

Tyle czasu minęło i obsłuchałem Project-RT DAC one, Exogal Comet, Lector Digicode 192. Wszystkie te dac-ki dostawały sygnał z Cocktail Audio X45 po USB - Deezer, HDD i z "NAS". SPDIF wypadały gorzej.

Mytek- dobre, naprawdę DOBRE granie, rzetelne, wypełnione i przyjemne. Podobnie Comet. Czy to granie studyjne/techniczne? Nie,  mimo że to sabra 9028.  Mytek jest bardzo wrażliwy na zasilanie. Nie miałem żadnego LPSU; opinie są różne z przewagą pozytywnych, jak chodzi o wpływ Sbooster-a - jedna opinia, że obniża dynamikę- nie wiem, być może jest to efekt dopełnienia dolnych zakresów?

Mytek wymaga- wg producenta prądu 5A, jeśliby wziąć do zasilania uptone js-2 to dochodzi 1000$, ale są 2 wyjścia i te 5A, Sboostery są słabsze. Do tego kabel sieciowy. Jak przepiąłem z jednego na inny- charakter zmienił się diametralnie.

Powtórzę- DOBRE granie, chyba nie znakomite/fenomenalne/fantastyczne, ale po prostu dobre. A ponieważ firma wypuszcza MBridge (streamer i MB DAC+   w jednym), więc czekam na odsłuch. W ogóle, to opanowuje mnie idea jedno-pudełkowca z bardzo dobrym zasilaniem.

 

Z wymienionych dac-ów każdy znajdzie miejsce w stosownym systemie- i to jest super! Żadne z tych urządzeń nie ma wad dyskwalifikujących.

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam złożyć mały zestaw stereo do niewielkiego pomieszczenia ( 9 m2). Zainteresowany jestem elementami firmy TEAC: wzmacniacz AI-301DA oraz odtwarzacz CD PD-301DAB. Brakuje mi tylko głośników i w związku z tym mam do Was prośbę, czy moglibyście podać mi propozycję jakiś małych monitorów, z którymi poradzi sobie ten mały wzmacniacz? Dodam, że mam bardzo ograniczoną przestrzeń  - więc muszą być one stosunkowo małe. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać monitorów tzw. bliskiego pola . Osobiście bym sparował z Tannoy Revolution.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę:) Widziałem w sieci filmik z testem Teac'a z kolumnami Tannoy Revolution XT Mini - fajnie to ze sobą współgrało. Na stronie Teac'a - jest informacja o kolumnach S-300 HR - ale na naszym rynku chyba są niedostępne...Myślisz, że to ciekawa propozycja?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-300 to jedyne kolumienki Teaca które są cenione . Faktycznie w Polsce niedostępne . Dość drogie .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.