Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak Tidal działa po Bubble  , AVR Remote niby tez dziala, ale jakby nieczynne są logowanie do TuneIn, wyszukiwanie stacji w TuneIn po nazwie ...cały czas mieli komunikat  Aquring data i na tym koniec...poza tym w menu są ulubione, ale jak dodac stację do ulubionych...oto jest pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

ale jak dodac stację do ulubionych...oto jest pytanie

Gdy odtwarzana jest wybrana stacja trzeba "tapnąć" na kafelek stacji, Pojawi się kółko z trzema kropkami w środku. Po dotknięciu go, rozwija się Menu stacji.

 

Godzinę temu, costa brava napisał:

cały czas mieli komunikat  Aquring data i na tym koniec

To jest problem. Aplikacja działa kulawo na niektórych telefonach na Android

Jeśli pojawi się ten komunikat, niestety trzeba zamknąć aplikację i odpalic na nowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pójść wstecz aby przestało mielic ...spróbuje zrestartowac telefon, sprobuje z drugim tel bo tam jest Android 9 a tu mam 8..ok dzięki,  sprobuje z tymi ulubionymi pozapisywac ręcznie , to juz duzo da,  choc w tunein mam ich duzo zapisanych i chciałem sie do nich dostać,  podobnie jak dostaje sie z Pioneera N-50AE po zalogowaniu

i zeby chociaz jeszcze wyszukiwanie po nazwie działało, bo tak szukając po gatunkach, krajach itp. ciezko nieraz znaleźć konkretną stację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie pojawia sie po tapnięciu kafelka stacji... a przypadkowo jedna stacja pojawiła sie w Presets (tym w TuneIn) a nie w Favorities....masakra  no nic będziemy walczyc dalej w miarę wolnego czasu:)

bluetooth działa bardzo dobrze, niestety przednie usb nadaje sie tylko do pendrive, do dysku przenośnego juz nie, chyba za słaba wydajność prądowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy orientujecie sie czy AI-2000 potrafi działać w trybie końcówki mocy po XLR ? bo z tego co widze na froncie ma przelacznik XLR ale jak sie wybierze XLR to nie mozna wlaczyc w tym samym czasie bypass...:(

Pytam bo potrzebuje wykorzystac go jako koncowka mocy do preamp procesora AV  ktory ma tylko wyjscia zbalansowane XLR.

Oczywiscie moge wykorzystac kabel RCA <-> XLR i wykorzystac wyjscie chinch w trybie bypass z AI-2000 ale wolalbym nie robic rzezby i skorzystac z XLR.

 

 

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i aktywujesz wejście bypass

Edytowane przez marek-1969
+

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek-1969 napisał:

Tak, i aktywujesz wejście bypass

jestes pewien ze to zadziala jak power amp/bypass jak podepne z tylu AI-2000 kabel XLR i dalej XLR do procesora ?

na froncie mam selektor XLR ALBO bypass gdzie swieci sie jedno albo drugie.

Co mam w takim razie wybrać na selektorze zeby działało jak koncowka mocy po XLR?

wpiac kabel XLR i wybrać bypass ?

Czy nie jest tak ze tryb koncowki mocy / bypass dzialal tylko po wejsciu RCA?

Dzieki. 

 

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu przy trybie bypass wejście XLR jest też aktywne. Zresztą sygnał jest zaraz desymetryzowany. 

Tak to działa w modelach AI-2000 oraz AI-3000.

Jaki to procesor ma wyjścia XLR? Bo niema ich za wiele i część tylko na fronty/stereo. 

Edytowane przez marek-1969
÷

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marek-1969 napisał:

Nie, po prostu przy trybie bypass wejście XLR jest też aktywne. Zresztą sygnał jest zaraz desymetryzowany. 

Tak to działa w modelach AI-2000 oraz AI-3000.

Jaki to procesor ma wyjścia XLR? Bo niema ich za wiele i część tylko na fronty/stereo. 

XMC-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Emotive gdyby tylko były srebrne. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marek-1969 napisał:

Nie, po prostu przy trybie bypass wejście XLR jest też aktywne. Zresztą sygnał jest zaraz desymetryzowany. 

Tak to działa w modelach AI-2000 oraz AI-3000.

Jaki to procesor ma wyjścia XLR? Bo niema ich za wiele i część tylko na fronty/stereo. 

no to fajnie, to znaczy ze moge wykorzystac moj zawiły setup z 3 końcówkami przy czym AI-2000 bedzie napedzal fronty w trybie bypass po XLR. Troche szkoda ze nie jest to w pelni zbalansowany tor w teac.

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 15 tys to się chyba nie zdaża.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Eureka :)

To co powinno dzialac a nie działało  w Teac AVR Remote , działa z Onkyo Remote, aplikacja podobna,  pasuje i działa z Teacem NT-503 :)

mozna bez problemu wyszukiwać po nazwie,  można logowac sie do tunein i tam znaleźć swoje ulubione w folderze My Presets, i działa to kółko z trzema kropkami po tapnieciu na logo  stacji, w ten sposób mozna m.in dodac stacje do folderu Favorities ( niezaleznie od My Presets w TuneIn) .

Jedno co mi sie nie podoba to brak info o jakości danego streamu i wyboru streamu w tunein, bo zauważyłem w paru przypadkach że Teac ciągnie inny (gorszy) stream danej stacji niz moj Pionek n-50ae...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem że po RCA z Marantzem pm8005 ( bo tylko takie wejscia posiada ten Marantz)  Pioneer zabrzmiał lepiej, bardziej głębokim dźwiękiem choć mniej szczegółowym,  natomiast przez XLR z Yamaha as2000 Teac juz wyraźnie lepszy, równie głęboki i bardziej szczegolowy przy tym, niz Pionek po RCA ( bo tylko takie wyjscia posiada ten Pionek). 

i cały ten wywód dotyczył ud-501 , teraz mam nt-503, chyba gra podobnie do tamtego, jeszcze tak dokładnie nie porównywalem, ale za duzo lepszą funkcjonalność go wolę,  bluetooth, funkcja przedwzmacniacza, funkcja streamera i wejście usb, te 4 rzeczy robią różnice,  przez bluetootha brzmi super z youtube czy nc+go :)

oczywiscie z telefonu miałem na mysli i jeszcze do tego Tidal po Bubble UNPnP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
8 godzin temu, maciek64 napisał:

Dzień dobry wszystkim. Zgłaszam się ze swoim TEAC NT-505. Mam go od paru miesięcy i pewne związane z nim przemyślenia. Chętnie w miarę swoich możliwości, pomogę potrzebującym.

Kiedys o nim myslalem. Masz jakirs porownanie do innych dacow? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, costa brava napisał:

nt-503 mnie nie zachwycił,  brak mi bylo góry,  pewnie gdybym mial inne kolumny bylby ok...gra system...za to starszy ud-501 gra mi jak trzeba :)

pewnie 505 jest podobny do 503, tez przetwornik AKM , w 501 byl jeszcze Burr Brown 1705

Pewnie tak jest. Mój TEAC gra raczej po tej stronie ciemniejszej. Generalnie mi to bardziej odpowiada, na dłuższy czas nie męczy. Mój CD audiolab podłączony jest również koaksjalem przez teaca. Jak chcę ostrzej i mam płyty to słucham  z cd-ka bezpośrednio. Spróbuj kable połączeniowe srebrne albo inne uważane za jasne czy analityczne. I uwaga na konwersję do DSD, u mnie nieco zmiękcza górę, przez co mam wrażenie że  wysokie częstotliwości są cofnięte.

Odnośnie sterowania, używam oprogramowanie z lumina, wygląda dokładnie tak samo jak TEAC HR streamer, działa dobrze, wyświetla typ sygnału z radia. Ogólnie na forach (głównie ameryka) jest polecany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, cześć i czołem!

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam taką zagwozdkę.

Jestem (raczej szczęśliwym) posiadaczem wzmacniacza z funkcjami sieciowymi NP-H750. Gra to w komplecie z CD-H750 z tej samej serii i kolumnami B&W 685 S2. Zdecydowaną większość moich odsłuchów stanowią płyty CD (możliwie najlepsze wydania - japońskie, XRCD, Blu-spec, limitowane, z dodatkowymi płytami DVD czy singlami itp.), ale chciałbym mieć jakieś porównanie z plikami.

I tu dochodzimy do sedna. Czy warto do tego sprzętu dokupić jakiś DAC, również marki TEAC? Teoretycznie mój wzmacniacz ma możliwość przesyłu z komputera plików nawet do 24bit/192kHz, ale nie wiem, jak to wygląda w praktyce. Czy jakiś dodatkowy "klocek" pozwoli mi zacząć zabawę z plikami z wyższego pułapu?

Tutaj specyfikacja NP-H750: http://audio.teac.com/product/np-h750/

Z góry dziękuję za odpowiedź i rozwianie wątpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bardziej zmienić charakter brzmienia. Wąskim gardłem jest, w tym sympatycznym systemie, amplituner i kolumny. Oraz prawdopodobnie akustyka. 

Możesz pobawić się chińskimi zabawkami - tu polecam wątek PC audio. Możesz zainwestować w Teac UD - 505 ( drogo), UD-503 ( zdążają się na rynku wtórnym za circa 2500-3000pln) lub kupić nowy UD-301x trochę ponad 2000. 

Osobiście używam UD-301 ( bez X choć niema różnic!) jako DAC, USB-DAC oraz jako pre i zamienię raczej na UD-503 lub UD-505.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie porównywałem ale opinie są takie że seria 501 gra wyraźnie inaczej niż 503 ( adekwatne urządzenia )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolumny masz jasniejsze  z mocną górą to wtedy wskazane, ja sporo czasu porównywalem przelaczając źródła między ud-501 a nt-503, mimo że wolałem sobie zostawić ten drugi to jednak różnica była zbyt wyraźna 

wzmak Yamaha as2000, kolumny Tannoy R2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.