Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za tyle $ masz Lumina T2 albo szukaj Moona 390, mi sie udało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

T2 pięknie analogowo gra ale bez pre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Albo streamer Lindemann/Sotm plus dac np Denafrips ale to znowu kable i kolejne koszta. Ewentualnie streamer Moon Mind2 plus Denafrips


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

posłuchajcie Kembrydza Audio Azur 851N to wyrzucicie te Teace na śmietnik 🙂

przynajmniej modele 501 i 503 ,   bo 505 nie słyszałem

Ty tak serio, bo przez 20 lat nie spodobał mi się ani jeden kambodż 😉😁

Teac też jest ostry, ale jakoś tak fajnie całkiem 😁

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teac ostry? moze 501 na BB 1705 jasniejszy ale nie ostry, 503 na AKM  to juz w ogole ciemniejszy o mniej góry 

nie wiem jak wzmaki i cdki ale streamer 851N gra wg mnie świetnie,  kosc Analog Devices 1955 , dźwięk dociazony, muzykalny głęboki , a przy tym nic nie traci z góry i szczegółów,  w Teacu nt-503 brakowało mi góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie było NT-501. Po drugie modele 503 i 505  są dźwiękowo bardzo przyzwoite , problem jest tylko z aplikacją .

Co do ostrości , to tej nie można zarzucić żadnemu urządzeniu na BB PCM-1795.

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki:

Porównywał ktoś może bezpośrednio UD505 z Burson Conductor 3X Performance ?

Cena podobna tak jak i funkcjonalność tylko jak to wygląda pod względem dzwieku w przypadku wzmacniacza słuchawkowego ew. dac ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Europejska handlowa premiera UD-701 w połowie sierpnia. Cena detaliczna 3500 €.

Chyba najdroższy Teac w historii . Nie jestem pewien czy VRDS-50 nie był tańszy.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie coś nowego, choć bardzo jestem zadowolony z SMSL A8. Ciekawe czy Teac AX-505 mogłby byc godnym następcą?  Czy ma ktoś wyrobione zdanie na jego temat. Są tu posiadacze? Czy choćby tacy , którzy go słuchali w jakiś zestawieniach salonowych? 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 14:27, marek-1969 napisał:

Cena detaliczna 3500 €.

Życzę powodzenia. Ale nie spodziewam się większego sukcesu rynkowego. Paradoksalnie jakość samego urządzenia nie będzie miała większego znaczenia. TEAC nie wyciągnął lekcji z sukcesów takich marek jak Auralic czy Lumin. Nie zapewnia długoletniego wsparcia i aktualizacji dla swoich produktów. Wydać tyle kasy na coś, co za 2 lata będzie przestarzałe? Gdybym zmieniał sprzęty co pół roku, czemu nie? W sytuacji takiej osoby jak ja, która bardziej nastawiona jest na słuchanie muzyki niż sprzętów, taki zakup nie jest uzasadniony. Niestety Japończycy muszą zacząć uczyć się od Chińczyków. Dziwnie to brzmi ale taka jest rzeczywistość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Co oznacza ten zwrot? Jakie zestawienia są salonowe a jakie nie są?

Czy ktoś słuchał tego modelu w jakiejkolwiek konfiguracji. Dowolnej. Dokonywal oceny brzmienia w salonie audio, który dysponuje tym modelem. W sieci niewiele jest opinii użytkowników , a nawet gazetkowych recenzji.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

Korci mnie coś nowego, choć bardzo jestem zadowolony z SMSL A8. Ciekawe czy Teac AX-505 mogłby byc godnym następcą?  Czy ma ktoś wyrobione zdanie na jego temat. Są tu posiadacze? Czy choćby tacy , którzy go słuchali w jakiś zestawieniach salonowych? 

Słuchałem AP 505 i tego podstawowego 301 z dac na pokładzie. Graja dobrze, ale jest to dość specyficzne, techniczne granie. 

Musisz sam posłuchać 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotrek7 napisał:

Życzę powodzenia. Ale nie spodziewam się większego sukcesu rynkowego. Paradoksalnie jakość samego urządzenia nie będzie miała większego znaczenia. TEAC nie wyciągnął lekcji z sukcesów takich marek jak Auralic czy Lumin. 

A co to jest Lumin i Auralic? 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Słuchałem AP 505 i tego podstawowego 301 z dac na pokładzie. Graja dobrze, ale jest to dość specyficzne, techniczne granie. 

Musisz sam posłuchać 

Czyste, szybkie, dynamicznie... bez audiofilskiego bajdurzenia o analogowosci czy innych takich... 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rafal735r napisał:

Czyste, szybkie, dynamicznie... bez audiofilskiego bajdurzenia o analogowosci czy innych takich... 

2/3 kolumn nie dało się na tym słuchać 😂 Aurora 700 i Emit 30 ssyczały tylko i dudniły. Klasę pokazały dopiero Platinum 5 i Evoke 10, reszta była dalej zbyt toksyczna. Dlatego nie mówię że złe, ale specyficzne granie i dosc bezlitosne dla słabszych kolumn

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później większość wzmacniaczy będzie tak brzmiała. To jest precyzyjnie, dokładne brzmienie do bólu. Jak tranzystory wchodziły też ludzie biadolili za lampami. Ludzi uderza ta klarowność i szczegółowość dźwięku w nowych D klasach. Jak już słuchać AP-505 to tylko z dedykowanym UD-505. On jest w przeciwieństwie do końcówki bardzo gladki. Po podpięciu UD-505 do klasycznej końcówki tranzystorowej były wręcz kluchy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

Te kartonowe kolumny nie nadają się do słuchania muzyki. 

Mam Buchardt S300 i myslę, ze właśnie połączenie ze wzmacniaczami na Ice Power czy Hypex jest dobrym pomyslem. Zresztą dedykowany wzmacniacz do nich czyli Buchardt i150 to tego typu konstrukcja. W moim wypadku powstrzymuje mnie tylko lekko wysoka juz cena ale....nie wykluczam.

Co do Emit, zgadzam się. Sluchalem podstawkowych m20 i nie zrobily na mnie pozytywnego wrażenia. 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na japońskich forach audio Teac AX-505 ma świetne opinie. Najczęściej jako dociązone, muzykalne ale i bardzo szczegółowe brzmienie o trójwymiarowej scenie. No no no....

Wracam do Polski za dwa tygodnie i jadę posłuchać tego cuda do najbliższego salonu.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2021 o 13:00, Prawie Audiofil napisał:

Mam Buchardt S300 i myslę, ze właśnie połączenie ze wzmacniaczami na Ice Power czy Hypex jest dobrym pomyslem. Zresztą dedykowany wzmacniacz do nich czyli Buchardt i150 to tego typu konstrukcja. W moim wypadku powstrzymuje mnie tylko lekko wysoka juz cena ale....nie wykluczam.

Co do Emit, zgadzam się. Sluchalem podstawkowych m20 i nie zrobily na mnie pozytywnego wrażenia. 

Po wakacjach chce wypożyczyć z ciekawości i150. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rafal735r napisał:

Po wakacjach chce wypożyczyć z ciekawości i150. 

Ponoć mają jeszcze jakieś błędy w DSP. Jak się uporają to moze i ja dokonam zakupu kontrolowanego tj. z 45 dniowym terminem ewentualnego zwrotu. Moze szkoda, ze nie ma funkcji sieciowych, bo bylby to wszystkomający all in one. 

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Teac niespodziewanie liftinguje część serii 505 a konkretnie modele UD-505 oraz NT-505, które teraz są z oznaczeniem X. 

Zamiast przetwornika AKM VERITA AK4497 Velvet Sound zastosowano w obu przypadkach ESS 9038Q2M.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.