Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

stream magic trzeba uslyszec zmodyfikowany zeby dojsc do wniosku że oryginalny  nie gra ...

a Teac owszem gra ładnie,  moze nawet lepiej od Pionka n-50ae, ale to niuanse .

Nie zamierzam sie pozbywać w najbliższym  czasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Klubowiczów odsłuchwiał TN-505 i mógłby skrobnąć parę słów?

Cały czas, całkiem nieśmiało, szukam DACka. Moje myśli krążą wokół Myteka DAC+ (w moim systemie zagrał fenomenalnie), gdzieś tam pojawia się Chord Hugo2 oraz Audio Gd... Jako, że mam PD-501HR myślę również o Teac'ku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ciekawe porównanie. Pełnowymiarowe z przed 5 laty kontra mini, choć skrajnie zaawansowane i świeże jak kajzerka. 

A ja w depresji że Teac nie produkuje takich w 43 cm... 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria 2560 Denona miała 4 x AD 1862. Natomiast CA 851 ma podwójny AD 1955. Dużo nowszy choć niżej oceniany. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota posiadają oba modele. Natomiast analiza manualów nie wyjaśniła sprawy radia internetowego. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja czekam na następców tej serii...

Ps jak regulacja wzmocnienia przy niskich poziomach? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marek-1969 said:

A ja czekam na następców tej serii...

Ps jak regulacja wzmocnienia przy niskich poziomach? 

Też posiadam AI-2000. Na samym dole, tj. najniższy słyszalny poziom zaraz po 0 gra nierówno, zaczyna grać prawy kanał a lewego nie słychać, ale punkt wyżej już jest dobrze. Z większością kolumn nie będzie to problem, bo to i tak jest za cicho do słuchania. Mam Dynaudio dm3/7 i Klipsch RF-62 i zauważam to tylko przy Klipschach ze względu na ich wysoką czułość, i tylko w nocy gdy chcę ustawić najciszej jak się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaobserwowałem czegos takiego ale moze to wynikac z tego ze nie slucham bardzo cicho. AI-2000 uzywam glownie jako końcówke mocy w KD i okazjonalnie SACD w stereo chociaz pod samo stereo mam osobny setup Teraz troche inwestycji poszlo w kable itp zaby podrasowac sam system stereo wiec bede miec porownanie ?

Generalnie AI-2000 w polaczneiu z CD-2000 mozna powiedziec ze w tej klasie (Wykonanie, dzwiek) to wzmak i transport CD prawie doskonały. Jedyny minus dla mnie to brak trybu standby.

W dniu 16.12.2019 o 14:19, marek-1969 napisał:

A ja czekam na następców tej serii...

Ps jak regulacja wzmocnienia przy niskich poziomach? 

niestety narazie cisza w temacie nastepcy. Teac chyba przestawił sie na Esoterica głównie, a to juz kosmos jakosciowy i cenowy, chociaz w recenzjach pisza ze AI-2000+CD-2000 mozna miec pewien przedsmak wyzszej półki ? Takze pewnie troche poczekamy na nastepce serii distinctive. Osobiscie troche mnie dziwi ze sa takie perełki i jakoś nie maja takiego marketingu jak chociażby Denon czy inne firmy, a Teac gra wg mnie naprawde mega ciekawie i bije na głowe wiele droższych urządzeń. Z drugiej strony nawet fajnie ze to taka nisza. W ogole wyrwać teraz cos z serii distinctive to taki biały kruk sie troche robi. 

Mnie korci z kolei upgrade AI-2000 na AI-3000 ?Chociaz nie wiem gdzie bym go postawił, bo to juz potezny klocek audio, no ale wyglada przekozacko i na pewno brzmi jeszcze lepiej niz AI-2000 ?

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Distinction. 

Seria oprócz 3 kompaktów i trzech Integra oraz tunera na rynku dalekowschodniej składała się jeszcze z.... miksera karaoke oraz wzmacniacza sluchawkowego/DAC.

Urządzenia częściowo projektowane ( AI-1000,AI-2000 oraz Tu-1000) i produkowane przez Shanling. Premiera targowa to jesień 2010 więc dość długo czekamy na następców. 

Problem to pewnie zarządzanie w czasach niepewnych sytuacji wlascicielskich. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza wizyta tutaj więc witam wszystkich serdecznie. Poszukuję do decka kasetowego Teac R-919X pilota, symbol RC-311. Czy ktoś się z takim urządzeniem spotkał ? A może leży u kogoś całkiem niepotrzebny i czeka na mnie ?

Będę wdzięczny za każdą informację gdzie tego szukać.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filwoj napisał:

To moja pierwsza wizyta tutaj więc witam wszystkich serdecznie. Poszukuję do decka kasetowego Teac R-919X pilota, symbol RC-311. Czy ktoś się z takim urządzeniem spotkał ? A może leży u kogoś całkiem niepotrzebny i czeka na mnie ?

Będę wdzięczny za każdą informację gdzie tego szukać.

https://allegro.pl/listing?string=TEAC RC-311&bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-2-1127

trochę drogo ale jeden jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 14:23, marek-1969 napisał:

Distinction. 

Seria oprócz 3 kompaktów i trzech Integra oraz tunera na rynku dalekowschodniej składała się jeszcze z.... miksera karaoke oraz wzmacniacza sluchawkowego/DAC.

Urządzenia częściowo projektowane ( AI-1000,AI-2000 oraz Tu-1000) i produkowane przez Shanling. Premiera targowa to jesień 2010 więc dość długo czekamy na następców. 

Problem to pewnie zarządzanie w czasach niepewnych sytuacji wlascicielskich. 

mozna gdzieś znaleźć zdjecia miksera i wzmaka sluchawkoego z tej serii  ? Jasne ze, distinction nie wiem skad ja wzialem to distinctive ?

Szkoda ze SACD to taka nisza, ale rynek CD ma sie nieźle. 

Przy okazji moj zestaw:

F9YiKjq.jpg

4fLRgMl.jpg

szkoda ze Tuner serii distinction ma tylko funkcjonalnosc radia bez streamingu, bo idealnie dopełnił by całość, no ale dla samego radia to ekstrawagancja ?

Wesołych !

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia kompletu są na początku wątku. 

Faktycznie co do tunera gdyb był chociaż DAB+. 

Co do stramingu to Teac, zresztą jak wiele innych firm, jest ostrożny. Proszę pamiętać że urządzenia z serii WAP były jednymi z pierwszych i się trochę przejechali. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z niewielu nowości na CES-505. Pre gramofonowe z serii 505

vTkTV8HspfjnJZB5C3MUwi-1024-80.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie,  wpadł mi w ręce nt-503 wszystko super ale gdzie ta dedykowana apka do niego, Teac HR Remote? Na Google Play nie ma, są podobne,  ściągnąłem wszystkie, tylko w jednym jest wejscie do TuneIn Radio, ale nie idzie się tam zalogowac zeby zobaczyc swoje ulubione zapisane z telefonu , nie idzie wyszukiwac po nazwie  stacji,  tylko mozna po lokalizacji,  gatunku itp. wyszukiwać...mowa o Teac AVR Remote...ogolnie urządzenie super tylko brak konkretnej aplikacji do obslugi sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.