Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana OPA2134 w pre i CD - ale na co?


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosze doswiadczonych Kolegow o rade na co wymienic OPA2134 w pre stereo oraz w CD.

Sprzet to amerykanska Emotiva. Zastanawiam sie nad jakims AD. Mam uklady AD8599 w pre gramofonowym i gra to doskonale.

Prosze o wskazania i rady.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmocnienie jest powyżej 5 to polecam 2szt OPA637 na stoliku jeśli mniejsze to 2szt OPA627 też na stoliku bo OPA2134 jest podwójny a te w/w pojedyńcze ale koniecznie oryginały bo na rynku jest sporo tanich przemalowanych podróbek. Z tańszych do zasilania maksymalnego +_ 13V AD8620 jest niezły a z najtańszych ujdzie np LME49860 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musz byc tanie, maja byc dobre... jak mam ocenic czy wzmocnienie jest pow czy pon 5? sorry ale nie jestem elektronikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "uszlachetniłem" swojego Pioneera 305, wlutowujac w miejsce fabrycznego OPampa. podstawkę i przez doświadczalne wstawianie rożnych kostek osiągnałem o.K poziom satysfakcji.

Biorąc pod uwagę że najdroższa kosztowała ok 20PLn,koszt dopracowania nie wyszedł drogo.

A proby byly z JRC4562,OPA2604,134x2,LM833,LM49860.49720,AD 825 x2 Możliwości wiele. ale trzy nurty główne,

Dynamika, liniowość, napięcie zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę pisząc było to ze dwa lata temu. Po prostu nie pamiętam.Ale to nie ma znaczenia , bo kazdy inaczej dobiera efekt prób.Jednemu lepiej wpada w ucho OP, innemu LM, jeszcze inny woli JRC.A pewnie jak bym dzisjaj wstawial to jeszcze inna "odświeżyła by" brzmienie.Próbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri - to probowanie to wydawanie kasy na cos co sie pozniej wyrzuci niestety...

czy te OPA2134 sa kiepskimi ukladami? warto w ogole probowac wymiany? jesli tak to wstawie podstawki i zaczne od AD8599, ktore mam w pre by Ahaja. te kostki powalily mnie dynamika i cieplem.

 

Mam jeszcze takie male pytanie. Moj CD ma dwa wyjscia analogowe. Czy fakt, ze plytka toru audio jest blizniacza i ma dwa OPA2134 jest zwiazany z tym, ze sa dwa wyjscia i jest to zrownoleglone w calym torze a nie tylko rozdzielone na dwa wyjscia w ostatniej fazie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, ze to CD kosztowalo mnie 350USD nowka i gra o niebo lepiej niz DENON DVD-3800BD za 6 tys zl z roznymi zaawansowanymi bajerami w stereofonicznym torze analogowym.

w sumie to nie ma sie czego doczepic w tym co prezentuje ale jesli mozna cos lepiej to czemu nie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szczegółow kostrukcyjnych nie wypowiem się.

Mnie brzmienie 2134 nie podoba się, Jest za ostre i sztucznie zdynamizowane.Daje fałszywe spektrum w wysterowaniu,Ale kazdy ma inne ucho, Co do kosztów to czasem trzeba zainwestować aby się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, ze poki nie uslysze roznicy to nie okresle tego... jak juz pisalem nie ma sie chyba czego czepiac ale ogolnie lubie miekko, cieplo i dynamicznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

opa2132 to kiepski opamp ?

dziwi mnie bo nie jestem na czasie, ale dopiero co powymienialem swoje wlasnie na te gdzie sie dalo ;-)

 

 

co polecacie np do soha, cmoy'a, roznych efektow gitarowych, preampa do mic'a ???

 

 

sorry za wpis w inny temat, ale poprostu dolacze sie do pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wymienilem z tl072 wiec poki co cieszy moje ucho, ale dzieki za opinie...

i czego pozniej probowales ? masz jescze jakies opinie co do opampow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że w moim systemie lepiej się już nie da że osiągnąłem końcowy poziom i wymieniłem tylko we wzmaku na płytce pre OPa 2134 na ad 627 są na allegro może to nie najtańsze ale ... nic już nie będzie takie jak dawniej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri, 9 Lut 2010, 08:08

 

>Na początek OPA 2604, jest w tym kierunku,

 

No w życiu, to jeden z najostrzej grających WO, jeśli ma być gładko NE5532 to wg mnie najlepiej brzmiący wzmacniacz w większości przypadków i nie sugeruj się ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czas zwiększyć poziom dyskusji a nie gadać wiecznie który op amap jest abstrakcyjnie lepszy. a swoją drogą to op ampy są naprawdę dobre do serwo i do zasilacza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że te OPA627 na allegro i e-bayu to podróbki, najtańsza wersje u producenta w TI kosztuje 12,25 dolców to już drożej niż wystawione scalaki. Na head-fi pisało jak poznać sie czy to oryginał sprawdzajac jałowy pobór prądu i rezystancje pomiędzy pinami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro najczęściej ludzie sprzedają sample za które nie zapłacili nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo

 

A właśnie zawsze mnie zastanawiało czy warto wymienić opampy w układzie serwa w takim czy innym CD.

W tanich denonach zwykle siedzą RC4558 jeśli je wymieniać to na co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apollo78 - nie zmieniaj ... one są doskonałe w tej roli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opa 627 który kosztuje 55 zł (sprzedacy nie będę reklamował) to nie jet podróbka ale mogę zapewnić sprzedaaje on różne tajle do diy i to nie podróbki.Zresztą ja go wsadziłem i jeżeli to podróbka to więcej takich podróbek.A wspominam bo poprawie uległy te aspekty o które chodziło dynamika i dźwięk stał się bardziej analogowy mniej sztuczny niż na 2134 a co mnie bardzo zaskoczyło PRZESTRZEŃ kolosalna różnica w dodatku pojawiły się wcześniej nie słyszalne zakresy bas zaczął tak przyjemnie w niektórych momentach brać od dołu z podmuchem no trudno dźwięk opisać słowami oczywiście moze to też zależeć gdzie dany element zastosujemy itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRC4558 to są podwójne przemysłowe uA741 więc trzeba je wymienić na cokolwiek innego... nawet jakieś wyluty C4570, BA5218, JRC4556, 4560, 2114 albo NE5532, LM833, OP275, OPA2134, OPA2604 itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron, 9 Lut 2010, 12:06

 

>conri, 9 Lut 2010, 08:08

>

>>Na początek OPA 2604, jest w tym kierunku,

>

>No w życiu, to jeden z najostrzej grających WO, jeśli ma być gładko NE5532 to wg mnie najlepiej

>brzmiący wzmacniacz w większości przypadków i nie sugeruj się ceną.

 

OPA2604 Ci ostro zagrał, bo mu nie zapewniłeś porządnego zasilania. Jego wadą jest strasznie niski jak na op-amp PSRR - jedyne 86dB i leci z częstotliwością. Jak mu nie dasz stabilizowanego, to będzie żyletka. W przeciwnym razie gra po analogowej stronie świata, głównie dzięki lekko przyciemnionemu sopranowi, a większych zmian sam z siebie nie wprowadza.

 

Co do NE5532 - wsadź sobie LME49860 w jego miejsce i posłuchaj. Powinna być wyraźna poprawa w większości aspektów i duża poprawa ogólna. Patrz też inne wątki, gdzie to potwierdzono.

 

Ja od siebie powiem, że w ciemno za OPA2134 można wsadzić najpierw OPA2132P i ocenić postęp, bo to ta sama kość tylko w lepszym wydaniu parametrycznym. Słychać poprawę w przejrzystości, barwie i gładkości dźwięku. Żeby pójść dalej trzeba wiedzieć co ten OPA2134 robi w konkretnym układzie, i czy musi być coś z wejściami JFET czy nie. Podobnie pytanie jest czy op-amp musi być stabilny przy jednostkowym wzmocnieniu. Albo się tego trzymamy albo kupujemy worek op-ampów i słuchamy wszystkich po kolei. Na pewno dobra będzie parka OPA827, bo jest stabilny i ma wejścia JFET. Dla mnie on jest ciekawszy od nudziarskiego OPA627. OPA2604 też warto spróbować, bywa że zagra fajnie.

Kluczowa jest impedancja wyjściowa układu przed op-ampem. Przy niskiej można wrzucić parkę AD797, ale przy wysokiej ten op-amp będzie grał płasko i bez życia, bo nie do tego on został stworzony przy prądach wejściowych rzędu 200nA. Ten sam problem jest z NE5532, AD8397 i OPA2211.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu radzić .Kazdy system gra inaczej.Co więcej kazdy słyszy inaczej.

W moim przypadku OP 2604 to jak najbardziej nisko, matowo grajacy,ze słabą górą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo analogowy uchodzi OP275, ale musiałbyś sprawdzić u siebie, bo u mnie za bardzo rozmiękczył bas. Generalnie bez odsłuchu kilku kości się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 9 Lut 2010, 15:28

Możliwe, jednak zawsze WO miałem stabilizowane w aplikacjach gdzie się nimi bawiłem jakoś nigdy mi 2604 nie zagrał na poziomie 8620 czy 5532, przyznam tez że nie stawałem na głowie aby koniecznie zmusić go do grania :-)

 

P.S. Masz może luzem wspomniane LME49860? Nie miałem nigdy styczności z nimi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

drogie nie są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.