Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana OPA2134 w pre i CD - ale na co?


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

> saxofon

dzięki za info że te kostki z Allegro dobrze się spisują, OPA627 to moja ulubiona kostka a skoro tak tanio mozna kupic to nie będę kilkukrotnie przepłacał kupując z TME. LME49860 także często używam i znajomi sobie bardzo chwalą dźwięk po jej wstawieniu zamiast gorszego operacyjnego, wyjątkowo korzystny stosunek cena/jakość. Co prawda to nie ta klasa co 627 ale LME ma coś w sobie, do tańszych systemów jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma co więcej mówić niż powiedział michelangelo. Może poza podrzuceniem rysunków do CIY (copy it Yourself) ... nawet u Walta niewiele więcej się znajdzie. Zresztą Walt też podobnie mówił - wsadź odpowiedniego do układu op ampa, odpowiednio odsprzęgnij (np. pps) i podłącz DOBRY zasilacz. I to wszystko ! Poza tym to już jest to, że op ampy nie nadają się do wielu rzeczy - chodzi o skomplikowane historie związane ze sprzężeniem zwrotnym i zakłóceniami, z którymi ciężko sobie poradzić ... bo już nie wspominam o oscylacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie porównałem w jednym ze wzmacniaczy słuchawkowych OPA637AP do OPA827AID. Ten drugi gra dźwiękiem bliższym memu sercu, z rytmem, barwą, fakturą, zdecydowanie. OPA637 to spowalniacz. Wzmocnienie układu było 7.9 więc OK, zresztą OPA637 dosłownie nie gra gdy się wzbudza.

 

@opteron, dla mnie AD8620 gra trochę sztucznie i chyba nawet wolę serię ARZ od BRZ mimo, że ta pierwsza gra lekko szorstko i agresywnie. Prawdopodobnie inne otoczenie układu było u Ciebie niż u mnie, chodzi przede wszystkim o kondensatory zasilania, bo OPA2604 jest dla mnie bardziej naturalny. No chyba, że kwestią jest obudowa. Ja używałem OPA2604AU, czyli SOIC. Zresztą i tak go dawno sprzedałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznia OPA627A od OPA627B ?

te na allegro po 54 zl za 2 szt juz na przejsciowce to chyba podroby. jedna sztuka na wolumenie kosztuje 65 zl a TMA ponad 100 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 10 Lut 2010, 14:52

 

Znasz na pewno rotela RCD951 tam masz wszędzie black gate-y i na wyjsciu oryginalnie 2604, też do gładkości mu daleko, przynajmniej moim zdaniem. Mogę powiedzieć że raczej nie lubię tej kości a może nawet mam uprzedzenie :-)

8620 może i ma sztuczna górę ale mi się nawet podoba, 627 też ma sztuczną górę ale ogólnie się przyjęło że to hiend dla hiendowych i drogich klocków (lol) więc nie wolno o niej źle mówić :-)

 

pozdrawiam :-)

 

P.S. Kupiłem te LME49860 na próbę zobaczę co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ceny w TME (bo to chyba miałeś na myśli )często są brane z sufitu. Np. kondensatory BC Components kosztujące swego czasu w TME 11 PLN na Allegro są po 2.50. Miałem jedne i drugie, różnic nie stwierdziłem.Zdarzały się nawet te same serie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 627 ma właśnie najlepszy górny zakres w stosunku do innych kosci, soprany są szybkie i bardzo zróżnicowane tak że każde uderzenie w talerz jest nieco inne a nie tak monotonne jak przy znacznie wolniejszych kostkach. Cenię tą kostkę własnie za te szczegóły i wybrzmienia . Ja testowałem zawsze w ten sposób że mam dwa takie same odtwarzacze z tą samą płytą puszczone w tym samym momencie i przełączam raz jeden a raz drugi na różnej muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej zalaczam zdjecie plytki pre stereo. zaznaczylem na niej uklady i opisalem symbolami. niestety nie mam do tego schematu ale moze fachowcy rzutem oka rozpoznaja co do czego;)

jednym slowem chcialbym prosic - jesli to mozliwe - o ocene co wnosza te uklady oraz czy warto je ruszac. jesli tak, to ktorym czym mozna zastapic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno TL072 mozna zamienić czymś lepszym .To bardzo tani lichy budżetowy układ

Nawet wstawienie 5532 da kolosalną różnice.Ale wpierw podstawki bo apetyt rośnie w miarę słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawki koniecznie... rozumiem, ze tu OPA627 i AD8599 mozna smialo probowac?

 

oba LT 1010 i 1115 sa po stroni wejscia Phono - wyglada na uklad pre gramofonowego pod MM i MC. dobrze kombinuje?

 

czy wszystkie uklady z zaznaczonych sa dwukanalowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wlutuj standardowe podstawki dla DIP8,a potem dopiero kombinuj albo pojedyncze na tzw stoliku, albo podwójne bezpośrednio,

627 to pojedynczy a inne podwojne,Treba czytać tzw Data Sheet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc jest maszynowa ale pojedyncze elementy byly ewidentnie wstawiane recznie i widze jak to wyglada po recznym lucie. nie jestem elektronikiem i nie bede tego sam robil ale mam obawy przed uszkodzeniem sprzetu.

calosc ogolnie gra doskonale jak na cene oraz w odniesieniu do amplitunerow kina.

 

zastanawiam sie czy chwalony OPA627 mozna traktowac jako szczyt czy tez moze sa lepsze WO. naprawde nie chce przewalac kilogramow kosci. chce porownac trzy typy:

- OPA2134 - obecny

- AD8599 - juz mam w pre gramofonowym

- ?????? - jeden do zakupienia - moze byc drogi ale jak najlepszy

wybiore z tej trojki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem datasheet do LT1010 i LT1115. LT1010CN8 to "Fast +/-150mA Power Buffer" a LT1115CN8 to OpAmp.

Mozecie mi wyjasnic co to jest ten Power Buffer, jaka ma role i w jakim torze to siedzi?

jak widze po schematach to jest to jakis bufor dla OpAmpa LT1010CN8 i pytanie czy w ogole ruszac ta pare?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno... chyba dobrze mi sie wydawalo, LT1115 jest opisywany jako OpAmp o najnizszych mozliwych szumach i ma zastosowanie w RIAA. Lokalizacja tych kostek jest w okolicach wejsc gramofonowaych wiec to chyba jest czesc pre gramofonowego zapewne dla MC a TL072CP dla MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wymiana na AD8599. zdecydowana poprawa dynamiki, duzo cieplej i glebiej, miekki gleboki bas. gora zrobila sie dokladna i ladnie rozdzielona.

czekam na OPA627 - ten bedzie nastepny w testach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram praktycznie drugi tydzień na LME49860, dzięki michelangelo za zwrócenie uwagi, nie miałem z nim styczności wcześniej. Nie wiedziałem czego się spodziewać po podmianie z mojego ulubionego NE5532 od signetics było to mniej więcej tak że wolałem słuchać przez pierwsze kilka godzin z założonymi maskownicami na kolumnach :-) Bez rozpisywania się przyjemniej się słucha na nim niż na 8620, 627, 2132 ale czy lepiej od NE... chyba ale tylko chyba tak :-)

Nie tak dawno miałem okazje słuchać 3-go urządzenia (dac) ze stopniem wyjściowym na lampach E88CC (chyba), dwa wcześniejsze to była porażka, ten był McGyvera i miałem okazję porównać go do znanego mi doskonale źródła, głównie dlatego w tej chwili kompletuje graty i robię wyjście z mojego DAC na lampkach 6n1p zobaczymy jak to wypadnie w konfrontacji z opampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym bardz ciekaw Twego porownania LME z AD8599. jak do tej pory nie slyszlem nic lepszego ale moze malo slyszalem. jestes w stanie zrobic porownanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestem laikiem elektroniki prosze wyjasnijcie mi czy dwa opy NE5532 w stereofonicznej koncowce klasy A/B maja wplyw na barwe/jakosc dzwieku. uklady zlokalizowane sa na plycie gornej na wysokosci i w miejscach oznaczonych na czerwono. jest to bezposresnia okolica gniazd wejscia sygnalu RCA i XLR.

nie wiem czy je ruszac czy zostawic???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18698-100001831 1266567348_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj schemat, jeżeli posiadasz, lub podejrzyj ścieżki idące od gniazd rca. Jeżeli sygnał niesymetryczny omija te kostki to nie ma sensu wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam schematu i nie dam rady przesledzic sciezek gdyz wyjecie tej plytki jest zwiazane z rozebraniem calej koncowki. od spodu dopiete sa bardzo duze ilosci krotkich kabli.

wydawalo mi sie, ze w standardowej koncowce na RCA nie wystepuja WO ale, ze sie nie znam wolalem zapytac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.