Jump to content
IGNORED

Goldring 1042

desino

Recommended Posts

Podczas dzisiejszej sesji odsłuchowej mój roczny Goldring 1042 po kilku utworach zaczął grać tylko jednym kanałem i tak mu już pozostało. Żadne czyszczenie igły, konektorów nie pomogło. Montaż innej-serwisowej wkładki i wszystko ok, powrót do Goldringa i znów to samo. Czyżby padła już igła? Po roku średniego grania? Jakieś pomysły, uwagi użytkowników tej chwalonej wkładki mile widziane.

Goldring to jest chyba wkładka MM (moving magnet), należy wziąć omomierz i zmierzyć rezystancje uzwojenia, powinna ona być taka jaką podaje producent w specyfikacji technicznej (trochę niższa od impedancji) i co najważniejsze (!) taka sama dla kanału lewego i prawego. Jeśli rezystancja jednego z uzwojeń kanału lewego lub prawego jest nieskończona oznacza to ni mniej, ni więcej uszkodzenie wkładki.

Chociaż uszkodzenie takie moim zdaniem jest mało prawdopodobne, raczej szukałbym przyczyn montażowych. Pzdr

>>>desino,

To na tej wkładce, jak Ty to określiłeś - "serwisowej", ten preamp gra dobrze, a na Goldringu znów tylko jednym kanałem? W takim razie to nie preamp a wkładka jest zepsuta.

>>>donic,

Używam swojego Ortofona intensywnie już kilka dobrych lat. Słucham właściwie codziennie - pograł zatem około 2000 godzin. I nadal jest całkiem o.k., co mnie nawet dziwi nieco. Może to dlatego, że mam starannie umyte płyty.

Pozdro,

Yul

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.