Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz mp3 - co kupić?


yayesia

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo proszę polecić mi odtwarzacz mp3, który:

 

1. powinien być prosty w obsłudze

2. mieć w miarę duże przyciski

3. pojemność najlepiej 4GB ale może być więcej

4. posiadać wyświetlacz

5. z radiem (ale niekoniecznie)

6. cena do 180-200zł max

7. i aby osoba nim obdarowana była zadowolona z prezentu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły adres, zapytaj na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty... iRiver. Kup niższy model za reszte kup jakieś słuchawki douszne najlepiej coś z rodziny Sony np. EX85 - tylko nie kupuj niczego na allegro!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupi NWZ-A816 napewno bedzie mial w zestawie oryginalne EX082. A same EX-85 to juz prawie 200 kosztuja wiec za co kupi tego iRiviera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz, dołóż jeszcze bodajże 70 złotych i kup iRiveraT60. Eksperymentowałem z wieloma odtwarzaczami, ten jest moim zdaniem najlepszym kompromisem między ceną, a jakością (Sony owszem są bardzo fajne, ale drogie). T60 ma radio, wyświetlacz kolorowy, niezłe całkiem słuchawki (oczywiście są lepsze, ale te załączone nie są najgorsze), nie wymaga specjalnego oprogramowania (zachowuje się jak zwykła pamięć zewnętrzna), ma nagrywanie (dyktafon i z radia), zasilany jest cienkim paluszkiem AAA, co ma zalety, bo można mieć akumulatorki, a w razie czego kupić sobie baterię w kiosku, poza tym bardzo długo na takiej baterii pracuje. Przyciski może nie duże, ale Joystick dość wyczuwalny, a to nim się większość spraw obsługuje. Poza tym jest niewielki i całkiem ciekawy.

Osobiście kupowałem swojego w MP3 store, przynajmniej wiem, że to nie podróba.

Sprezentowałem też takiego znajomemu (starszemu człowiekowi) i był zadowolony (poza tym ogarnął obsługę bez problemu)

Zaznaczam, że nie mam udziałów w firmie iRiver ani MP3 store ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>(Sony owszem są

>bardzo fajne, ale drogie).

 

A816 mozna wyrwac na alegro za 200zl. Sam ostatnio takiego sprzedalem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz przebasowione słuchawki (jak np. moje Creative Aurvana Live!) to ja dobrałem Sansę Clip.

8GB 180zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest mały, długo trzyma baterię, gra nieźle, gorzej od iRivera, bo to rzeczywiście klasa, ale dobrze, a dodatkowo iRiver ma dużo basu (modele T10, T60 na pewno), co z moimi słuchawkami robiło wielkie "łubudubu". Ma radio, odtwarza FLACi.

 

A teraz uwaga!

 

W Czechach można go kupić za 110 zł plus zorganizowanie przesyłki:

699 Czech koruny = 109.400379 Polish zloty (wg. googla)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedawca nie zgadza się wysyłać za granicę, ale co za problem odebrać z Czech, to 150 km.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY NWZ-A81 ma mój kolega, gra dobrze, więcej basu niż Sansa Clip, mniej niż iRiver T10. Wygodny w obsłudze i ładnie wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowanie polecam iRiver'a. Posiadam stary model (były do 1 GB max), gra wyśmienicie jak na MP3. Mam też Creative'a Stone (bez equalizera) 1 GB. Porównania nie ma!! iRiver to naprawdę król MP3 (nie słyszałem nic lepszego).Dźwięk soczysty, nie szumiący, i jest bass. Polecam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrące 2 grosze. W stereo nie jestem zbyt doświadczony, jednak z mp3-jkami miałem co nie co do czynienia.

Miałem iRivera T60. Długo szukałem następcy i zdecydowałem się na iPoda Toucha 2G. Klasa wyżej. Jednak dla kolegi Sony NWZ serii S. Niezły grajek, zbiera dobre recenzje, słuchawki dołączone są super. Ludzie chwalą Sansę Clip - nie słuchałem - z tego co czytałem to raczej ciemny odtwarzacz, bardzo średnio wykonany. Trzeba też dokupić słuchawki. Najlepiej troche jaśniejsze wedle zasady - jasny odtwarzacz - ciemne słuchawki i odwrotnie. T60 - ciemny odtwarzacz, sceny niedużo, separacja taka sobie, bas średnio kontrolowany, raczej suchy. Nie podobał mi się. Brak mu było przejrzystości i neutralności oraz dynamiki (nawet na mniejszych słuchawkach). Do niego podobno dobre są Sennheisery PX100, ja korzystałem z dość ciemnych doków, więc fajnie nie było.

Jednym słowem - warto dozbierać i mieć wszystko - więc albo nowe Sony serii X, albo iPod Touch albo Zune chwalony za jakość dźwięku - ale to Microshit z jego głupimi patentami.

Ja wybrałem Toucha, do tego CAL! i Soundmagici i jest super. Nie zamierzam zmieniać tego przez dłuższy czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki porównania iPod Classic vs. budżetowe CD :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No a przecież iPod Classic ma słabszy tor audio od iPod Touch 2 ,tak że iPod Touch 2 pewnie by lepiej w tym porównaniu wypadł .

 

iPod Touch 2 pomiary toru audio kartą E-MU 1616M :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gdybys mial troche wiecej kasy to zaproponowalbym Ci naprawde dobrze brzmiacy player Sony z seri NWZ lub cos ze stajni iAudio lub iRiver. Z tanszej polki ale tez chwalone sa Sansy, Vedia A10 lub nowosc za smieszne 150zl - MP3 PENTAGRAM VOLT - podobno wytzrymuje na aku 70 godz, ma radio, dyktafon, transmiter FM slot kart pamieci , odtwarza MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, APE, FLAC wiec calkiem niezle jak takie malenstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver T60 rzeczywiście jest Ok (brzmienie) aczkolwiek ma małe wady: słuchawki kiepskie i prądożerny - mam ja i kolega więc wiem; natomiast na SONY bym uważał, bo pomimo marki, wysokiej ceny i czasami mnogości funkcji potrafi brzmieć tragicznie co już nie zmieni wymiana słuchawek. Należy też uważać na opinie innych internautów zwłaszcza na ceneo (itp.), bo każdy swoje chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver lub jakiś Cowon (iAudio) - coś z niższych prostych modeli. Nic innego. Do tego jakieś słuchawki typu EP-630 (chodzi o zmieszczenie się w cenie, nie są może rewelacyjne, ale dużo lepsze od standardowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"natomiast na SONY bym uważał, bo pomimo marki, wysokiej ceny i czasami mnogości funkcji potrafi brzmieć tragicznie co już nie zmieni wymiana słuchawek".

Seria NWZ-S brzmi wysmienicie - sam posiadam takowego. Jak rowniez iAudio U3, iriver T10 i ipoda (w Iphone). Rozmawiamy jednak o cenie do 200zl - dlatego Vedia lub Pentagram i wystarczy na przyzwoite sluchawki. Na prezent uzywek sie nei kupuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie EP-630 mozna znalezc lepsze sluchawki. Polecam sprowadzane z Chin Soundmagicki - sluchawki, ktorych "markowe" odpowiedniki kosztuja 2-3 razy drozej. To wbrew pozorom dobrze brzmiace, wykonane i wyposazone "douszniki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak laików jest sporo. Sama marka, więc iRiver, czy Cowon nic jeszcze nie znaczy. Z iRiverów nie ma praktycznie nic wybitnego już. Przy Cowonach też trzeba mięc na uwadze 1 czy 2 modele. Do każdego odtwarzacza pasują bardziej lub mnie dane słuchawki. To jest jak z wyborem wzmacniacza i kolumn do dużego zestawu. Dobrze dobrany zestaw przenośny potrafi brzmieć zdumiewająco dobrze. Nie spodziewaj się jednak, że jak kupisz np T60 będziesz miał super dźwięk. Lepszy niż z Creativa, ale dalej kiepski. Polecam forum forum.mp3store.pl . Tam są testy odtwarzaczy, słuchawek, na pewno lepiej doradzą niż tu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale prawie 5 lat temu kupiłem iRiver H10jr i nawet dzisiaj kasuje wiele popularnych mp3-jek. 2 lata temu kupiłem Cowon D2 i wtedy był jednym z lepszych odtwarzaczy "z bajerami", dźwiękowo nadal mi się podoba. Do obecnych modeli, ma jednak swoje wady (nie dźwiękowe). A ta bateria....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL50 nie sluchalem, to chyba nowosc. Mam model PL-30 . Brzmią bardzo dobrze jak na dokanałowe, ponadto maja regulację poziomu basu (takie male pokrętełka). Bas nie jest jakis przesadny ale za to dobrze kontrolowany miękki i bardzo przyjemny - taki akurat. Na poczatku lekkie rozczarowanie metaliczna górą ale oczywiście potrzebowały kilkunastu godzin na wygrzanie po czym zaczęly sączyć przyjemne niekłujące,wysokie tony. Średnica ciepła, czysta, scena rozsunięta. Bardzo dobrze współpracują z playerem Sony NWZ-S638

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie scena. Dla mnie największym minusem tanich dokanałówek jest scena w środku głowy. Jednak wygoda i ergonomia w przenośnym słuchaniu jest najważniejsza, dlatego szukam dokanałówek (w rozsądnej cenie oczywiście), co chociaż trochę radzą sobie ze sceną. Waham się pomiędzy PL30 i PL50, różnica w cenie prawie 2x, szkoda że nie ma jak ich odsłuchać porównawczo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena w pl30 jest szeroko rozlozona, panoramiczna ale to tez zalezy od playera. Szczerze powiedziawszy to brzmienie i dynamika tych sluchawek bardizej mi sie podoba od chwalonych dolaczonych do Sony EXow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.