Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz mp3 - co kupić?


yayesia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam PL30 i PL50 - PL50 klasa wyzej o ile lubisz zrównoważone brzmienie. Jedyny problem to zatyczki do uszu - niestety ale mi w PL50 żadne nie zapewniają pełnego wytłumienia ale same słuchawki rewelacja. W cenie ok 200pln nie znajdziemy nic lepszego - dla mnie brzmią lepiej niż shure e3c, e5c które też posiadam.

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokanałowych mi bardzo podobają się JBL Reference 220, tylko trzeba uważać na podróbki, których na aegro pełno. Mają fajną scenę, są rozdzielcze i szczegułowe, nie przebasowione, przyjemnie się ich słucha. Nie mają pełnej izolacji, jak np Creative EP630, dla niekórych wada, niektórych zaleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię Doman'a o Soundmagic PL50. U mnie grają z Sony 639 zamiast EX85, które leżą teraz zapomniane w szufladzie. PL50 to klasa wyżej za podobne pieniądze :)

No ale mówimy o samych słuchawkach, a na grajka już kasy nie starcza. Budżet 200zł :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa76, 8 Lut 2010, 14:20

 

>A co to jest mp3?

 

Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie jakość dźwięku, to nie potrzebujesz tej informacji.

Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie muzyka, to powinieneś już dawno doskonale wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

iRiver T10 (1GB) miałem przez 5 lat i korzystałem intensywnie (audiobooks, nagrywanie wykładów, trochę muza). Brzmienie b. dobre, b. dobry dyktafon. DUŻA zaleta to bateria AA (duży paluszek) trzymająca bardzo długo, używałem akumulatorka duracell 2650mAh. Przy takiej pojemności to na wczasy nie musiałem brać ładowarki, wystarczały 2-3 baterie zapasowe.

 

Pojemność taka (co mnie wciąż zadziwia!) jest nieosiągalna (!) dla innych playerów, nawet nowych.

Przykłady:

 

iRiver T5 - 280mAh

Ipod Classic - 850mAh

Ipod nano 400mAh

Philips GoGear MP4 - 310mAh

różne małe playerki ala breloczek - ok. 150mAh

 

A siła baterii przekłada się na jakość dźwięku, funkcjonalność, większy wybór słuchawek itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis doskonale i całkowicie spełnia odtwarzacz Sandisk Sansa Clip+.

 

prosty w obsłudze, radio (słabo łapie, ale jak złapie to gra fajnie), Obsługuje chyba wszystkie możliwe formaty - ogg, flac, aac, ale i tak słucham w zasadzie tylko kilku płyt na wav i przeglądam za pomocą folderów a nie tagów.

 

Mam go od 3 miesięcy, kupiłem ze względu na entuzjastyczne opinie na necie o jakości dźwięku i odsłuchiwany na Sennheiserach px100 i kossach porta pro rzeczywiście wykazuje wręcz... wyrafinowanie! :-).

 

 

Za wersję 2gb (nie mieli 8gb) i dodatkową kartę 8gb dałem łącznie 70 euro, gdyby był wybór wziąłbym wersję z 8gb na pokładzie i dołożył 16 gb na micro-SD.

 

Polecam nie dlatego że wystawiłem swojego na allegro, tylko dlatego że nie mam zamiaru się go pozbywać! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość paranoid

(Konto usunięte)

Widzę że sporo tutaj propozycji Irivera T60. Którą to mp3 dziś można kupić nową raczej tylko w wersji SE. Ta ma z kolei parę różnic co do pierwowzoru. Chociażby brak odtwarzania ogg, inny EQ, różnice w sterowaniu. Co nie wszystkim może przypaść do gustu. Co do jakości dźwięku się nie wypowiadam Ostrzegam tylko, bo zakupem mp3 też się ostatnio zainteresowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka tam profanacja dla przecietnego sluchacza muzyki jest w sam raz latwo dostepne duzy wybor male koszty i przyzwoita jakosc coz wiecej chciec

 

dla audiofila pojawiaja sie problemy jakosciowe wiem po sobie bo prawie nie korzystam - chyba ze chodzi typowo rozrywkowo posluchac jakis przebojow czy nagran ktorych nawet nie widze w innej jakosci do dostania...

 

zrobilem na jednym forum pewien ciekawy eksperyment: zwal sie jaki macie sprzet audio - i praktycznie prawie wszyscy jakies miniwieze opisywali czy pc muza w mp3 - i czesto sie pojawialy ciekawe stwierdzenia: np mam miniwieze podpieta pod kompa i slucham radia internetowego i mp3 w zupelnosci mi to wystarcza - wiec taki mamy trend a co za tym idzie mp3 jest dla takich osob wystarczajacy jakosciowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka jakość im wystarcza, bo nie znają innej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie znają, innych nie stać, a zdecydowana większośc nie przykłada do tego znaczenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak - i tutaj sie mylisz,

 

ja mam brata ktory akurat jest osoba ktora zwraca uwage tez na jakosc dzwieku ale to nie audiofil - to osoba o wiekszych wymaganiach od przecietnego uzytkownika sluchajacego na pc mp3-ek ale niedawno mnie jedna rzecz zaskoczyla: mialem albumy we flac i jeden z nich sie spodobal bratu i mowi do mnie: jak to przerobic na mp3 bo chce sobie nagrac zeby posluchac... a mogl nagrac na cd-audio ale dla niego wersja mp3 jest wystarczajaca jakosciowo ze woli zaoszczedzic miejsca na cd i skompresowac jak sluchac w audiocd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu używałem Creative Stone , Meizu SL6 , Sansa Clip + , ostatnio nabyłem polski odtwarzacz Vedia A10 4Gb i muszę powiedzieć że jakość dzwięku jest w nim najlepsza . Co ciekawe , Vedia posiada identyczny chip jak w Sansa a pomimo to dzwięk lepszy o klasę ,większą możliwość kształtowania dzwięku ,mocniejsza jest też bateria ,bonus w postaci drugiego gniazda słuchawkowego , przydatny transmiter FM , Vedia jest też głośniejsza , nie wspomnę już o jakości wykonania i wzornictwie na korzyść polskiej firmy. Ucieszyła mnie też ładowarka która była w komplecie.Być może toszeczkę wkurza mnie joystick do sterowania , ale to jest drobiazg.Zapomniałem dodać że gniazdo slot akceptuje karty microSD do 16Gb.Zamiast przeciętnych słuchawek fabrycznych które są w komplecie używam AKG.

 

ps. nie mam żadnego interesu aby promować tą firmę ,jednakże cieszę się że mogę wyrazić tak pozytywną opinię o polskim produkcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Postanowiłem opisać swój przypadek, abyście 2 razy się zastanowili nad zakupem odtwarzaczy firmy Vedia.

Posiadam model Vedia A10, który już od pierwszego uruchomienia zdradzał różne wady (losowe trzaski i przeskoki w ramach utworu, samoczynne wyłączanie się urządzenia podczas odsłuchu, nie ładowanie się się za pośrednictwem dołączonej ładowarki). Naprawa trwała prawie 4 tygodnie i otrzymałem urządzanie z opisem w karcie naprawy - "wymiana akumulatora". Błyskawicznie okazało się, że podjęte przez serwis kroki rozwiązały tylko jeden problem - ładowania. Trzaski, zgrzyty i inne efekty specjalne, podobnie jak i bardzo irytujące (zwłaszcza, że przy tym następował reset ustawień) samoczynne wyłączanie się pozostało. Wysłałem więc, zgodnie z sugestią serwisanta urządzenie ponownie. "Naprawa" trwała 3 tygodnie, tyle, że tym razem otrzymałem paczkę z firmy Vedia za pobraniem - 15zł.

Zadzwoniłem, żeby dowiedzieć się o co chodzi z tym pobraniem i otrzymałem informacje od lekko poirytowanego pana, że miałem wadliwe mp3 w odtwarzaczu. Spytałem czy są pewni, że to jest przyczyna, ponieważ większość plików wrzuconych do odtwarzacza są zrobione przeze mnie własnoręcznie(za pośrednictwem WMP) z oryginalnych CD i co jeśli się mylą. Na pierwszą część pytania powiadomiono mnie o czymś co jest chyba ewenementem w świecie takich urządzeń, iż wystarczy jedna uszkodzona mp3 w urządzeniu, by wszystkie źle działały; drugą pominięto.

Odebrałem jednak na poczcie przesłany odtwarzacz i zgodnie z sugestią serwisu dokonałem upgrade'u firmware. Po wgraniu nowych mp3, okazało się jednak, że o ile wyłączanie się urządzenia zniknęło, o tyle wszelkie syfiaste dodatki raczą moje uszy w najlepsze w dalszym ciągu. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości sięgnąłem jednak jeszcze po EAC+Lame, czyli najczęściej rekomendowany software do zgwywanie WAV i kompresji mp3. Wynik tego eksperymentu nie wniósł nic, tzn. urządzenie dalej dodaje losowe trzaski, tyle, że w zrobionych tak mp3 nie czyta IDTagów, co mocno utrudnia nawigację odtwarzacza. (Objaw ten serwisant skomentował, iż wiele odtwarzaczy tak, ma, co jest śmieszne w kontekście prestiżu EAC+Lame i tego, że zarówno Foobar jak i mój samochodowy mp3 oraz Creative mojej dziewczyny, czytają pliki bez problemu. Dodał jeszcze, że dla niego żadne mp3 nie są wiarygodne, oprócz zamieszczanych fabrycznie w A10 sampli dźwiękowych, na których zawsze testują przedmioty reklamowane) Oprócz tego serwis wyraził głębokie niedowierzanie co do zjawisk przeze mnie opisywanych tak, że w sumie poczułem się jak kretyn. Pojawiły się koncepcje uszkodzonych słuchawek, a w finale deklaracja serwisanta, że tak na prawdę to on nie wie o jakie błędy chodzi. W sumie powinienem był być przyzwyczajony, bo same początki mojej reklamacji to właśnie stwierdzenie sprzedawcy, który po 60 sek. odsłuchu stwierdził, że coś sobie wymyślam.

 

Tak czy inaczej ja odpuszczam, tym bardziej, że znalazłem (niestety po fakcie, fenomenalne, że przed zakupem, znajdowałem same pozytywne, także na tym forum) inne negatywne opinie o tym odtwarzaczu, opisujące dokładnie takie same dylematy użytkowników, co świadczyć może o przyjętej przez firmę Vedia polityki sprzedawania ładnie opakowanego badziewia, dopóki się sprzedaje i kompletnej olewki jeleni - swoich klientów, a to nie wróży by dalsza procedura gwarancyjna, łącznie z wymianą urządzenia (na którą raczej się nie zanosi - usłyszałem od serwisanta) może coś wnieść.

Liczę jednak, że skutecznie odstraszę potencjalnych klientów firmy Vedia, co jest jedyną rekompensatą za wyrzucone w błoto 230 zł.

 

Podsumowując o ile kwestie brzmieniowe i jakości dodanych seryjnie słuchawek nie pozostawiają wiele do życzenia, o tyle wszystkie pozostałe mówią wiele o zjawisku kooperacji polsko-chińskiej.

Sugeruję trzymanie się od produktów firmy Vedia z daleka.

 

PS. to jest pierwsza taka opinia w moim życiu. Żadna analogiczna sytuacja wcześniej nie wzbudziła we mnie tak daleko idącej werwy i moralnego obowiązku podzielenia się tym z innymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie też był cyrk z Vedią model c5 , pierwsze padło wyjście słuchawkowe po 3 miesiącach użytkowania na Srs-200 i Px100 i to ostrożnym (kobieta) , serwis policzył za to łącznie 60 zł , po 2 miesiącach to samo , zdenerwowany zaniosłem ją do serwisu komórkowego i za 20 zł mi je przylutowali , po 2 miesiącach player zawiesił się i tak zostało nie reagował nawet na reset , coż wysyłka do serwisu po 4 tygodniach odesłali mi go ze stwierdzeniem uszkodzenia mechanicznego bo w lewym górnym rogu była na szybie rysa (od klucza pechowo kobietka upuściła go na niego, ale grał sobie dalej cały czas przez miesiąc),pozatym stwierdzono ze player był otwierany, ludzie litości to jak oni go naprawili ,bezdotykowo?W serwisie komórkowym tez ostrożnie go otwierano aby nic nie porysowac ,szkoda tylko 319 zł na ten szmelc , odradzam , mam starego Rio z 2004 roku i gra do dzis a dobity jak diabli ale dźwięk niszczy Vedie na dzień dobry .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :)

 

Potencjalnie A10 to idealny odtwarzacz dla mnie. Mały, bez zbędnych wodotrysków. Ponad rok temu skusiłem się (była fajna promocja w merlinie). Pierwszy egzemplarz w ogóle się nie uruchomił. Odesłałem... dostałem nowy egzemplarz. Ten zadziałał... by po chwili się zawiesić... tak o to czar prysł. Do tej pory nie wiem czy jest finalna wersja firmware. W zeszłym roku nadal była to wersja beta. Na mp3store ludzie narzekali, że z każdą nową betą, coś jest poprawiane a coś spierd...

 

No i nadal siedzę na creative zen nano plus bo nic interesującego mnie, na rynku nie ma. A wystarczyłoby zrobić mały, prosty odtwarzacz. Jak widać nie jest to takie proste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Sanse Clip+ wystarczy mała pojemność + rozszerzenie pamięci poprzez kartę - najlepszy stosunek ceny do jakości. Z dobrymi słuchawkami brzmi to bardzo dobrze i łyka flaki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.