Jump to content
IGNORED

błąd procesora lasera / bład pamięci lasera SACD

vertigen

Recommended Posts

witam wszystkich. mam problem, niestety na forum nic nie ma o tym napisane (szukałem) nie wiem czy ktoś z was się z taką sprawą spotkał. w odtwarzaczach dvd a co za tym idzie sacd firmy sony (prawdopodobnie nie tylko sony) pojawia sie sytuacja w której player widzi plytę sacd ale odtwarza tylko warstwe cd. czytalem gdzies w sieci ze to wina błedu pamieci lub procesora lasera, objawia sie to mniej wiecej czymś takim ze po kilkukrotnym błednym odczycie plyty dvd/sacd każdorazowo owy błąd jest zapisywany w pamięci podręcznej procka odpowiedzialnego za laser czy jakoś tak i po zapełnieniu sie tej pamieci następuje odcięcie zasilania dla lasera dvd(sacd). procek widzi to jako uszkodzenie lasera i nie pozwala na odczyt dvd/sacd przy czym plyty cd działają 100% bez zarzutu. ktos ma sposób na wyczyszczenie tej pamieci? podobno da sie to zrobic, ale chciałbym poczytac opinię kogos biegłego w temacie. pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.