Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z transformatorem


dst89

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam transformator toroidalny 2x22V 300VA. Problem polega na tym, że wszystkie cztery przewody uzwojeń wtórnych są koloru żółtego. Jak rozpoznać które z tych czterech przewodów to uzwojenie 1 i 2 oraz gdzie są ich początki i końce?

Mierzyłem napięcia i udało mi się znaleść dwie pary: jedna 23,6 VAC a druga 22,4 VAC podłączyłem do mostka i napięcie wyprostowane miało wartość 20 VDC więc dalej nie kombinuje zwłaszcza, że możliwości jest dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzwojenia zlokalizujesz omomierzem ( z tego co piszesz masz 2 pary wyprowadzeń wtórnego). Początki i końce uzwojeń w następujący sposób: łączysz 2 kable z 2 różnych uzwojeń ze sobą. Miernikiem mierzysz napięcie zmienne na 2 pozostałych wyjściach. Jak się napięcia z uzwojeń dodadzą to miejsce połączenia to koniec jednego i początek 2 uzwojenia. Jak się napięcia odejmą to w połączeniu masz 2 początki (lub jak wolisz końce uzwojeń- nie ma znaczenia). W twoim przypadku: połączenie końca jednego i początku drugiego da na pozostałych drutach 23,6+22,4V=46V zmiennego. Połączenie początków( lub końców) da napięcie 23,6-22,4=1,2 V zmiennego. Tak możesz zlokalizować, jak było nawijane uzwojenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.