Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kino domowe do 3000 PLN?


piotr1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na rynku pojawia się coraz więcej zestawów kina domowego. Nieświadomy człowiek może się w końcu zagubić pośród marek, modeli, funkcji, dekoderów etc. Chciałbym, abyście pomogli mi wybrać zestaw głośników 5.1 oraz amplituner do tego zestawu. Cena jaką mogę zapłacić to około 3000 PLN. Chciałbym, ażeby kolumienki były wykonane z drewna. Mam jeszcze pytanie czy kabel optyczny - Toslink - jest w stanie przekazać sześciokanałowy sygnał np. z PC do amplitunera?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie nadchodzącego boomu w naszym kraju na telewizję DVB-T. Mianowicie czy monitor/TV Samsung SM T200HD będzie w stanie odczytać obraz zakodowany w MPEG-4? Dodam, że kupiłem go w grudniu 2008 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 819 + dvd 420 + Jamo 606 . Trochę przekracza budżet ale warto dołożyć.

Monitor niczego nie odkoduje bo monitor z natury rzeczy nie ma tunera.

A z czego masz sygnał telewizyjny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1989, 8 Lut 2010, 23:07

 

>To jest monitor z telewizorem. Ma wbudowany dekoder DVB-T, lecz nie wiem czy dekoduje MPEG-4 czy

>też tylko MPEG-2.

***

Posiadam T220 HD i z tego co wiem jest to MPEG-2 i coś czytałem na temat możliwości odbioru sygnału MPEG-4 w SD poprzez zamontowanie modułu CAM, ale w sumie nie wiem jak to by miało działać i czy się to w ogóle sprawdza. Zamierzam jeszcze podrążyć ten temat, ale zawsze jakoś odkładam to na potem, gdyż mam telewizor w pokoju obok a ten służy wyłącznie jako monitor puki co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytałem coś o modułach CAM, których zadaniem jest przetwarzanie MPEG-2 na MPEG-4, jednak nie wiem do końca co, gdzie i jak. Dlatego też proponuję założyć nowy temat o telewizji DVB-T.

Jeżeli chodzi o kino domowe, to potrzebuję amplitunera i zestawu kolumn 5.1 bez odtwarzacza DVD, takowy już posiadam - PIONEER DV-420.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ten pioneer spokojnie by Ci spasowal :)

Ja natomiast polecal bym takze Onkyo 576/507 na Quadral Quintas, Denon 1610 na Wharfedale Vardus 300, Wharfedale Diamond 10.4

Bo rozmawiamy o kinie nowym??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zestaw 5.1 sonego fajnie gra za 2tys a i nie musisz mieć amplitunera bo ma procesor i wzmacniacz i tuner i wejścia cyfrowe w sobie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem te maleństwa (przelotnie - kilka minut) i muszę stwierdzić, że zrobiły na mnie spore wrażenie. Dźwięk jaki się z nich wydobywał był szokująco dobry jak na mikro gabaryty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Życiu !! Po pierwsze dawanie 3000 za takie cos to paranoja po drugie to wlasnie polityka Sony'ego w sprawie sprzedazy tego urzadzenia ma zaskakiwac wygladem. Sluchalem tego i nie polecam, dzwiek jest plytki i nie wyobrazalnie nie nadajacy sie do muzyki. Wiem ze szukasz tylko do kina ale pewnie czasem odpalisz na tym jakis koncert albo jakas plytke wiec wybierz z jedenz dreniwanych zestawow wypisanych wyzej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Plastikowe głośniki odpadają. Korzystam teraz z Logitech'ów Z-5500 THX, które mam zamiar sprzedać. Są dosyć dobre, ale nie do muzyki klasycznej. Inne rodzaje muzyki i ścieżki filmowe są odtwarzane dobrze, jak za tę cenę to bardzo dobrze. Są to jednak głośniki komputerowe przeznaczone do gier - a ja z gier już wyrosłem.

Zainteresował mnie owy Pioneer:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu akurat niedrogo, oraz głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy subwoofer podłącza się pod głośnik centralny? Nie widziałem tam żadnego gniazda sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do moich potrzeb taki zestaw byłby wystarczający. Tylko jeżeli mogę wiedzieć czy te głośniki są przyzwoitego wykonania jak za tak niewielką cenę. I jak z tym subwooferem, czy jest sens w ogóle w niego inwestować i jak go podpinać pod amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer VSX-419. Gdyby nie Twój wymóg, że kolumny MUSZĄ być drewniane to bym Ci zaproponował Harmann Kardon HKTS 11. Są metalowe, znam je i mogę się o nich wyrazić wyłącznie w superlatywach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem keidys Pure Acustvc ale nie wiem czy konkretnie ten model. No na pewno bedzie to lepsze niz Logitech :) Ale nie wiem czy nie warto by dolozyc do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A subwoofer podpinasz pod PRE OUT SUBWOOFER Zwroc uwage czarny chinch na białym tle :):) Pozdrawiam :) A o jakim sabie myslisz do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dokładnie nie wiem, a jaki byłby najodpowiedniejszy, nie potrzebuję żeby mi leciały szyby. Tak ze 150 W wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekombinujesz.

Przecież mieścisz się przy Jamo 606. A w tej klasie możesz sprawdzić nawet kontener różnych modeli i tak nie znajdziesz lepszych w takim zestawie.

Oczywiście mozna podać jeszcze sto różnych zestawów. Ale znajdziesz się w miejscu gdzie rozpocząłeś.

Odsłuchaj Pioneera i Jamo i w klasie - szczęka Ci sama opadnie.

I żadne plastiki .............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo 606 faktycznie chyba z tych beda najlepsze :) i Robia wrazenie i dzwiekowe i wygladowe :) A SUB Jamo jest drogi, zastanow sie nad Onkyo 204 calkiem przyzwoity i mozna go dostac za mala kaske. Albo Magnat Beta Sub, Magnat Sub 301

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma ten zestaw sony w 25m2 basu nie brakuje, muzyka z filmu i radia które ma wzbudowane fajnie gra naprawdę za 2tys nie wiem czy będzie lepsza jakość dźwięku zwykły amp plus jakieś najtańsze badziewki drewniane no name, jak masz możliwość kupić z odesłaniem gdyby nie spodobało się lub jakiś salon gdzie to jest do posłuchania to skorzystaj z tej opcji, to jest nowość sonego i do filmów tv ps3 mp3 nie potrzeba czegoś więcej jedynie jezeli chcesz mieć super jakość wokali to nie osiągniesz na żadnym ampli plus kolumny do 3 czy 5 tys za komplet tylko zwykły wzmak stereo i para kolumn

tu musisz rozdzielić jakość jaką możesz mieć od ceny a w przypadku sonego ten produkt im się udał

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo są po 2tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje mało miejsca i jakościowo gra za te pieniążki jak dla mnie akceptowalnie,

kiedyś miałem też kino ampli harmana i napaliłem się na głośniki hq11 , jak je szybko kupiłem tak szybko oddałem i podziękowałem,

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena dobra. W saturnach i innych sklepach jest powyżej 3000 nie wiem ile dokladnie 3300 czy cos. Ale i tak musial bym się grubo nad tym zastanowic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw SONY odpada. To nie jest dobry sprzęt do odtwarzania chociażby pianina. Jeden plastik już mam, chcę go sprzedać. Raczej będę przychylny kolumnom Jamo s606.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze,

na Twoim miejscu około 2/3 ceny przeznaczyłbym na zestaw kolumn [w tym budżecie Jamo lub Wharfedale Diamond], a mniejszą kwotę na ampli [moje typy: HK, Yamaha, Marantz].

Przy czym amplitunerów w kwocie 1000-1300 PLN szukałbym raczej wśród modeli z zeszłych sezonów, zagubionych gdzieś w czeluściach magazynów - naprawdę w miarę łatwo można znaleźć nieużywane egzemplarze z kilkudziesięcioprocentową zniżką. W budżecie, jakim dysponujesz najnowsze wodotryski "z modeli na rok 2010" i tak pozostaną bardziej w sferze haseł marketingowych aniżeli elementów wpływających na dźwięk...

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnych dylematów zakupowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć jakość odtwarzania pianina i wokali to za tę kwotę kup system stereo albo zwiększ kwotę dwukrotnie i wtedy kup kino.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer DV-410V-S VSX-918V-S Jamo S606HCS3 czy Denon AVR1610/DVD-1740 VARDUS 300 I SUB oba zestawy za kwotę 3000 pozdrawiam niech ktoś p;omoze wybrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

918 nie ma dekoderow HD i w sumie szczerze uwazam ze sa nie potrzebne przy tej klasie :) Natomiast gra calkiem calkiem jelsi chodzi o model Denona tez gra przyzwoicie na pewno model Jamo 606 sa lepsze tyle ze tam juz masz sub'a tylko ktorego jesli SUB 8 to nie bierz bo to kicha jesli sub10 no to jakby nie patrzec fajny subik w zestawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.