Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kino domowe do 3000 PLN?


piotr1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

A co jest z tym zubem 8 cali nie tak? Ma moc 200 W i tu pojawia się moje pytanie, czy suby są zasilane osobno, czy przez wzmacniacz?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Mixon wypowiadałeś się pozytywnie na temat tego zestawu sony o ile dobrze pamiętam, a konfiguracja PIONEER 819 + Jamo 606 są znacznie z wyższej półki niż jakieś plastikowe SONY, które jak już ktoś zauważył promuje się wyglądem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ale czy te dekodery HD to konieczna sprawa czy będzie jakaś znacząca różnica w codziennym użytkowaniu i czy to przekreśla od razu 918 ???????? i inne amplitunery ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisalem ze nie i nie zwracal bym bna to szczegolnej uwagi :) Bose ma swietne glosniki ale to inny przedzial cenowy :) Sam jestem fanem ich dzwieku :) Czemu 8 jest nie tak? Hmm ma zupelnie inny dzwiek niz 10 sproboj a zobaczysz. Chociaz fakt moze jednak wystarczy. Tak wzmacniacz ma zasilanie osobne kazdy wiec ustaw go blisko amplitunera i gniazdka. Aczkolwiek sluchales tego zestawu Pioneer na Jamo?? Podoba Ci sie ich dzwiek? Ma dosc wyrazne wysokie tony jelsi to lubisz to wybierz Jamo:) A Suba sobie keidys jakiegos dokupisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to jest dyskusyjna sprawa. Jest taka szkoła myślenia, która powiada że dźwięk HD powinien być dekodowany w odtwarzaczu i posyłany po analogu na amplituner. Wtedy faktycznie można powiedzieć, że obecność w tychże dekoderów HD nie jest istotna. Jest jednak warunek, aby wspomniane dekodery w odtwarzaczu były nie gorszej jakości niż te, jakie zazwyczaj trafiają do amplitunerów. A z tym jak wiadomo różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że będziesz miał dekoder dźwięku HD jak będziesz miał najtańsze głośniki które tylko skaszanią jakość :) ale im więcej funkcji w tej cenie tym lepiej! i ważne żeby było duże drewniane z mocnym subem w 10m2 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jakość audio jest wyznaczana przez najsłabsze ogniwo toru odsłuchowego. Więc załóżmy, że wszystkie jego elementy są pasującej do siebie jakości. I tu się zaczyna dyskusja gdzie powinien być dekodowany dźwięk HD. Moim zdaniem opcja, że w odtwarzaczu (raz jeszcze powtarzam: pod warunkiem, że dekodery tamże są wysokiej jakości) i wypuszczenia po wielokanałowym analogu (pomimo niedogodności plątaniny kabli) jest warta poważnego rozważenia , a to z kilku mianowicie powodów:

 

1. Brak jittera będącego immanentną przypadłością HDMI.

 

2. Możliwość podłączenia do amplitunerów nie wyposażonych w dekodery HD.

 

Bo tak naprawdę: to jakie mamy źródła dźwięku HD? BD, zgoda. Coś jeszcze? O ile dobrze wiem - tylko to. Więcej nie ma. Transmisje (nawet HD), czy to TV satelitarnej, czy cyfrowej TV naziemnej jeśli mają dźwięk wielokanałowy - to Dolby Digital. Nawet nie DD+. Proszę o skorygowanie mnie jeśli nie mam racji w przedmiotowej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podczas każdych zakupów należy kierować się wstrzemięźliwością i rozsądkiem. Dlatego też będąc zwykłym śmiertelnikiem, wystarczy mi sprzęt ze średniej półki. Jeżeli mogę przeznaczyć 2, 3 max 4 tys. na sprzęt to będę się kierował rozsądkiem. Równie dobrze można kupić sprzęt za 20000 PLN i można mówić, że to nie to i można by było kupić coś lepszego. Dlatego apeluję o zdrowy rozsądek. Owszem można, ale czy jest sens? Jak już pisałem, mam LOGITECH'y Z-5500 i myślę, że przeskok na sprzęt ze średniej pułki będzie - jak na razie - wystarczający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson chciałbym Cię zapytać, czy pracujesz w jakimś sklepie RTV AGD? Ja powiem szczerze, że mam mało czasu na wycieczki po tego typu sklepach. Pytam z czystej ciekawości, może coś jest na rzeczy w tym co mówisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie , tylko polecam to co mi się podobało słuchając w warunkach domowych i warte jest swojej ceny, ale każdy ma swoje ucho i gust więc sam musi posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 12 Lut 2010, 17:36

>jeżeli uważasz że za 3tys za koplmet ampli i głośniki jest to sprzęt ze średniej półki to jest to

>dyskusyjna sprawa

 

Owszem, to JEST sprzęt ze sredniej półki. Wszystko na świecie za ok. 1000 USD właśnie tak się zalicza. Bo niska półka to jest hipermarketowy szmelc za 999 zł w/w komplet.

 

Chyba, że uprawiamy dętologię stosowaną albo Hi-Endowe szpanerstwo i uznamy, że wyższa półka zaczyna się na 100000 zł. Wtedy średnia będzie w okolicach 50000 - 70000, a wszystko poniżej to jest badziewie, niegodne zainteresowania.

 

Proponuję, abyśmy nie przebywali w wieży z kości słoniowej i postrzegali rzeczywistość bardziej realistycznie. Piotr 1989 prezentuje bardzo zdroworozsądkowy punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektorych 3000 to juz polka wyzsza bo maja inne potrzeby niz wydawanie pieniedzy na sprzet Audio. Moze ktos ma inne pasje icalkiem sie z tym zgadzam. Tak isprzet Ci wystarczy i malo tego ebdziesz z niego zadowolony na pare dobrych lat :) I przeciez o to chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można jednoznacznie powiedzieć co lepiej zagra :

 

 

 

 

 

 

Pioneer DV-410V-S VSX-918V-S Jamo S606HCS3 czy Denon AVR1610/DVD-1740 VARDUS 300 I SUB

zawsze za jakiś czas będzie coś lepszego ,nowa promocja ,nowszy model ale takie jest życie i nie każdy zarabia po 20-30 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze nie mozna :/ dlatego ze one graja inaczej. Musisz tego posluchac i sam wybrac.

 

Jamo graja mocno gora wyraznie i mocne uderzenie dolem srednica troszke wycofana.

Vardusy zdecydowanie miej uderzaja sykaczami mas jest miekszy ale mniejszy, troszke srednicy jest ;)

No iktore wybierzesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tonsilów kup lepiej:

KOLUMNY FRONTOWE PODŁOGOWE DIAMOND 10.6

KOLUMNY EFEKTOWE PODSTAWKOWE DIAMOND 10.1

KOLUMNA CENTRALNA DIAMOND 10 CS

Nie posiadam, ale kupił je mój znajomy i wprost nie może się ich nachwalić :) ... coś w tym musi być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18999-100002449 1266046906_thumb.jpg

post-18999-100002450 1266046906_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze fotki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18999-100002446 1266047134_thumb.jpg

post-18999-100002447 1266047134_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się przyglądałem modelom PIONEER VSX-819, 918 oraz 919 i stwierdziłem, że nie ma sensu kupować do zestawu kolumn 5,1 modelu 919 ponieważ ten model się praktycznie niczym nie różni od 819. Różnica polega na tym, że 919 obsługuje 7 kanałów i każdy z nich jest mocniejszy o 10 W. W przypadku zakupu Jamo S606 taka inwestycja się zwyczajnie nie opłaci. A 918 z kolei nie ma dekoderów. Tak więc ja zagłosuję na VSX-819.

Pozdrawiam.

Piotr

 

PS. Czy ktoś ma jeszcze pomysły na kolumny do 2500 PLN? Amplituner pozostawiam bez zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziel się swoimi przemyśleniami na temat tegoż sprzętu. I czy warto dopłacać do VSX-919, czy wystarczy VSX-818, który to (jeżeli chodzi o wzmacniacz) idealnie pasuje do tego kompletu Jamo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie to przerasta te ustawienia na razie się uczę i jeszcze to potrwa pewnie trochę . zdecydowałem sie na 919 koleś mi opóścił prawie 300 zł i jeszcze rabat na kable dał .............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli łącznie ile zapłaciłeś razem z kablami? I w jakim sklepie? jeżeli chodzi o dekodery, to chyba lepiej dopłacić - DTS się zawsze przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.