Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan CASPIAN vs. Sonneteer Albaster czy biamping z końcówką mocy CASPIAN


tjakubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, waham sie z decyzja dot. ewentualnej zamiany Roksan CASPIAN MK 1 na cos "lepszego" np. Sonneteer Albaster lub Vincent 226 mk2. Nie mam doswiadczenia tych wzmacniaczy, kazdy zaczynajac od budowy prezentuje napewno inna szkole brzmienia, czy ma ktos moze doswiadczenia z porownan, tego sprzetu?

 

Dodatkowo, zastanawiam sie jakie rezultaty przyniesie dolaczenie poprzez biamping do mojego CASPIANA MK 1 koncowki mocy CASPIAN MK 2, nie probowalem nigdy takiej kombinacji i zastanawiam sie czy warto inwestowac w cos takiego.

 

Moje zrodło: MARANTZ DV-9600

Kolumny: Dali Ikon 6

Interkonekt: Nameless Black

kable gł.: Cable Talk Concert 2.1

 

Lubie brzmienie dokladne, muzykalne, przedstawiajace realistyczny odbior słyszanych instrumentów i zdarzeń.

 

Z góry dzieki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem Sonneteera i mogę śmiało polecać ten piecyk...naskrobałem o nim parę słów w opiniach...uważam, że w cenie do 3k to przyjemny klocuszek...bardzo przejrzysty i raczej pokazujący prawdę o pozostałych elementach toru...

...czy będzie lepszy od Caspiana?! hmm, ciężko powiedzieć - raczej jeśli miałbym do niego dopłacać to bym tego nie zrobił...minusem Sonneteera jest to, że nie ma żadnych dodatkowych funkcji użytkowych, nie może posłużyć nawet jako pre a i pilota brak,

no i przy trudnych głośnikach może mieć problemy z ich wysterowaniem...w 4Ohmach ma niby 100W, ale z Zollerami przy większych głośnościach nie zawsze sobie radził...a taka lampka 30W nie miała z tym najmnejszych problemów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i uzupełniając wypowiedź - zmień raczej źródło...kup dobrego cedeka (albo lepiej gramo), a dvd niech ci służy do filmów, a nie muzyki...gwarantuję, że usłyszysz znacznie większe zmiany...przy tym źródle, tych kablach (Nameless to niestety słabizna) Sonneteer pokaże Ci prawdę, której raczej znać nie zechcesz ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.