Skocz do zawartości
IGNORED

JAMO C 407 czy DALI Concept 6?


insomnia

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepsze?

Niech się wypowiedzą osoby, które odsłuchały najlepiej obie te konstrukcje lub przy najmniej Jamo.

 

Jeśli o mnie chodzi to mam DALI Concept 6 i zastanawiam się nad zamianą na JAMO C 407, bo w Dali brakuje mi m. in. basu.

Miałoby być podłączone do amplitunera Yamaha RX-V459.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedz na twoje pytanie Jamo C 407 .Gdy kupowałem zestaw dla siebie to sprawdzalem najpierw quadral quintas 500 (za małe do mojego pomieszczenia 30m2 i jakis taki dzwiek zamulony) pozniej było jamo s 606 (za te pieniadze sie nie opłaca ) No i w koncu Dali concept 6 całkiem przyjemnie w porównaniu do poprzednich zestawów ale gdy podpieli mi jamo C 407 no to było juz wszystko jasne.Wybrałem jamo C 407. Mam do tego amplituner yamaha rx-v765 i uwazam ze ogranicza kolumny w muzyce i ze mozna z nich duzo więcej wycisnąć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm podobne odczucia jeśli chodzi o jakość Yamahy w stereo, wiec może ją wymienię; tylko na co w podobnej cenie? Podobno Denony dobre są w stereo. Zawsze prościej wymienić amplituner, bo z głośnikami obawiam się ,że zamienię siekierkę na kijek. Wcześniej miałem monitorki na głośnikach Vify TC i po zamianie z amplitunera Sony (lipa straszna) na tą Yamahę zobaczyłem duże zmniejszenie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam yamahę starszej serii i nie uważam, że ma mało basu, wręcz przeciwnie ma go tyle ile trzeba, tylko stwierdziłem, że bardziej różnicuje utwory, jak dla mnie to czasami ma się wrażenie, że Yamaszce brakuje środka, bo gra basem i sopranami (niektóre utwory brzmią bardzo płasko). Po prostu na początku po przejściu z innego sprzetu pompującego "sztuczny" bas (część osób bardzo lubi taki) ma się wrażenie, że jest mało basu. Ale on jest i to całkiem niezły - tylko, że jest tam gdzie powienien być, a nie wszędzie stąd też moim zdaniem takie odczucie. Też tak miałem jak miejsce wieżyczki kompaktowej JVC zastąpiła Yamaha+Pioneer. A głośników nie mam wcale rewelacyjnych obecnie, bo się rozglądam za jakimiś podłogówkami, które będą służyć tylko do muzyki w drugiej strefie w trybie "czystego stereo" - tak obecnie słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość yamahy w stereo jest wzorowa. A co do kolumn nie masz się czego obawiać może być tylko lepiej.

Zgadzam się z kolegą pietrass ,,Po prostu na początku po przejściu z innego sprzętu pompującego "sztuczny" bas (część osób bardzo lubi taki) ma się wrażenie, że jest mało basu. Ale on jest i to całkiem niezły "

Ale z tym się zgodzić nie mogę ,,Yamaszce brakuje środka, bo gra basem i sopranami"(myślę że to kwestia kolumn). U mnie gra to wszystko świetnie aczkolwiek tego basu (sztucznego) mi trochę brakuje.Dlatego zamierzam kupić subwoofer i myślę ze mi to zrekompensuje z nawiązką :).Zawsze też można się pobawić equalizerem i podbić bas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jorkers" i 'Pierek"

Jakich wy Yamah słuchaliście?Yamaha i brak basu?Zdecydowanie odwrotnie Yamaha zawsze miała dużo basu!!

A "Pierek" cierpisz na zmiany osobowości?Raz piszesz..."Yamaha ma bas znikomy" , po czym 3-4 posty niżej piszesz, że jest bass:)

Przede wszystkim to wzmak a nie amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wymienić.... pomieszczenie, bo większość słucha w klitkach czyli mieszkaniach, a z fizyki wynika jasno ,że fale niskich częstotliwości potrzebują metrażu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dany nie pisze o yamahach stereo tylko o biednym amplitunerze KD ktory posiada autor;) nadodatek najtaanszym ampli budowy kasprzaka sam w KD mam yamahe jednak najwyzszy model i tez juz jakos gra ale i tak mam osobny sysytem stereo postawiony na topowych klockach sony

rxv765 jest sprzetem do kina i nie wtracajmy w tego klocka stereo bo niema calkowicie sensu no chyba ze ktos ma uszy z waty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ze swojej strony dodam,

mam 2 yamahy 2 od dołu i 2 od góry. 430 ma problemy z wysterowaniem kolumn podłogowych AE evo 3 (efektywność wg producenta 88 DB) i Magnatów Q... 709 (efektywność producent93DB) dżwięk zamulony brak muzykalności w stereo. 4600 bez problemu napędza duże kolumny jest bas i dobre w moim odczuciu stereo. Y... rx-v430 dobrze radzi sobie z kolumnami podstawkowymi nie wymagajacymi dużej ilości prądu w tym przypadku naprawdę jest dużo lepiej. Podsumowując z własnego doświadczenia niskie modele Y. nadają się do mniejszych pomieszczeń opartych na monitorach i dobrym szybkim subie. wysokie modele do bardziej ambitnego KD. Pozdr mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak "Jorkers" masz rację amplitunery KD nie grają w stereo (szczególnie basem). A to nawet z prostej przyczyny....Mają "odcięte" tony niskie na ok. 200Hz (nie mam pewności czy wszystkie ampli KD tak mają, ale większość z pewnością), a pod tony niskie (jak dla mnie min. 60Hz) jest specjalnie przygotowane wyjście sub-out. Reasumując ampli KD nie może grać basem, bo się nie da, bas "ma robić" subwoofer. Jak dla mnie słuchanie audio z subwooferem to profanacja:)Ampli KD są do kina domowego, a do słuchania muzyki służą wzmacniacze stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danny nie wiem jakie masz doswiadczenie z KD ja wieloletnie okolo 10 lat przelatalem troche tych klockow po czesci masz racje mozna smialo stwierdzic ze w Kinie basem zajmuje sie sub i basta zgadzam sie amplitunery po czesci mozna nawet stwierdzic sa strojone na pasmo srednie i wysokie maja grac srodkiem i wysokimi tonami jednak topowe klocki i te z sredniej polki maja mozliwosic ustawiania odciecia crossover nawet od 40 hz w gore :)

w kinei ampli ustawia sie zreguly na od 60-do 80 przy dobrym zestawie wtedy najlepszy jest efekt wszystko co ponizej 60hz zamuje sie sub wszystko co powyzej kolumny frontowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No tak "Jorkers" masz rację amplitunery KD nie grają w stereo (szczególnie basem). A to nawet z

>prostej przyczyny....Mają "odcięte" tony niskie na ok. 200Hz

 

czy ty chociaż raz miałeś do czynienia z amplitunerem - większość markowych ampli ma

możliwośc regulacji poziomu odcięcia basu, ustawienia jakiego rodzaju ma się każdy z głośników (duży/mały) - co również wiąże się z odcięciem basu, oraz możliwość skierowania basu na suba i fronty jednocześnie (ma to sens - jeżeli są duże). Po za tym do słuchania muzyki istnieją takie ustawienia jak Pure Stereo, Direct Stereo (które mają wycisnąć wszystko co najlepsze w trybie stereo w ampli, ale tez jednocześnie obnażają kiepskie realizacje utworów/płyt -"płaski dźwięk" - miałem tak między innymi na płycie Rubika, którą żona kupiła z wypiekami na twarzy, które znikały z każdym kolejnym utworem - brak dynamiki i totalnie płaski dźwięk - mp3 mają więcej powietrza niż ta płyta - ale to moje/nasze subiektywne odczucie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietrass ma rację - nawet mój biedny amplituner ma regulację odcięcia basu od 40 hz do 200 w krokach co 20; dodatkowo można ustawić czy te niskie tony ma grać sam sub czy sub+fronty (tylko ustawione jako duże).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

wszystkie tanie amplitunery i większość drogich mają bardzo biedny bas, albo płytki albo rozlany bez dynamiki

można sobie kręcić gałką do oporu i nic to nie daje poza zagłuszeniem reszty pasma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.