Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c352 + CHARIO SILVERETTE 200 T jak to zagra?


a4tech

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się poradzić , a więc mam obecnie kolumny Tannoy F4 wzmacnicz Nad c352 oraz odtwarzacz Yamaha cdx-880 gra to w sumie całkiem przyzwoicie (muzyka bardzo rózna od Bajora po Metalice) ale brakuje trochę ciężaru gitar brzmi to trochę lekko.Czy zmiana kolumn na CHARIO SILVERETTE 200 T wniesie jakąś poprawę. Zgóey dziękuje za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest niesłychanie wymagające ponieważ liczba wytrawnych audiofili którzy zagrali tytułowe combo Nad c352 + CHARIO SILVERETTE 200 T jest wprawdzie większa niż liczba Leopardów Amurskich (podobno już tylko ok. 30 sztuk żyje w całym świecie), lecz na tym forum pojawia się ich akurat mniej. A jeszcze kable, kable - brakująca zmienna. Ze swej strony udzielę nastepującej pomocy: mam taki zestaw który jest jakby kosztownym (6K) radiomagnetofonem, stoi nawet na podłodze wszystkie elementy obok siebie:

 

Nad 352

Cambridge Azur D540 V2

Dynaudio Audience 42

interkonekt Monster

kable głośnikowe Van den Hul Mk II

 

Otóż brzmi to nielekko, gitarom absolutnie nic nie brakuje, w ogóle średnica jest wypasiona i nasycona. To tyle tytułem zagajenia dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mam akurat chario premium 1000 podstawkowe i powiem ci, ze nie chce innych chociarz byloby mnie stac. graja cieplo, naturalnie a bas taki ze u mnie w 25m czulem go pod stopami - bez przesady. chario maja otwor basowy u spodu obudowy, krory daje niesamowite efekty. moje chario sa malutkie a waza prawie 9,5 kg sztuka bez podstawek. Do mojej muzyki sa super. i ladne sa. wczesniej mialem kef iq5, epos els3, aa phoebe, ae evo one, aelite i inne. chario zostaly i pewnie nie zmienie dlugo. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Prawdę mówiąc spodziewałem się małej ilości porad ponieważ ogólnie tematów o CHARIO jest jak na lekarsteo, ale może miał ktoś jeszcze jakieś bliższe spotkania z kolumnami tego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis na tym forum,

 

Jestem od roku posiadaczem Chario Silverette 200T. W moim systemie współpracują z zestawem Arcam A80/73T. Niestety trudno jest mi spekulować jak zagrałyby z Nadem więc skupię się nad opisem brzmienie mojego obecnego systemu.

Krąży wiele opinii (również na tym forum) jakoby Chario i Arcam świetnie do siebie pasowały. Niestety ja mam inne doświadczenia. Zestawienie wzmacniacza i odtwarzacza Arcama jest na tyle jasne, że ciężko znaleźć odpowiednie kolumny by udało się zrównoważyć tonalnie cały zestaw. Nie udało się to również w połączeniu z Silverette 200T. Soprany są czyste i szczegółowe, ale jest ich za dużo i często są oderwane od pozostałej części pasma i/lub ją przytłaczają co przy odsłuchu jaśniejszych bądź gorzej zrealizowanych płyt jest po prostu męczące na dłuższą metę.

Uch…zamiast opisu Chario pojawił się opis mojego systemu, a raczej jego największej wady.

Wnioski: jeśli twój zestaw nie jest zbyt jasny będziesz zadowolony z tych kolumn.

Mają całkiem fajny i dobrze kontrolowany bas, dzięki umieszczeniu głośnika basowego i basrefleksu w podstawie kolumn, oraz przyjemną średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy ktoś miał przyjemność je testować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam dokupić lampowy pre do tego NADa, efekt mocno zaskakuje, pozytywnie, oczywiście :)

Mnie zaskoczył z Espressivo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.