Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c352 + CHARIO SILVERETTE 200 T jak to zagra?


a4tech

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się poradzić , a więc mam obecnie kolumny Tannoy F4 wzmacnicz Nad c352 oraz odtwarzacz Yamaha cdx-880 gra to w sumie całkiem przyzwoicie (muzyka bardzo rózna od Bajora po Metalice) ale brakuje trochę ciężaru gitar brzmi to trochę lekko.Czy zmiana kolumn na CHARIO SILVERETTE 200 T wniesie jakąś poprawę. Zgóey dziękuje za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest niesłychanie wymagające ponieważ liczba wytrawnych audiofili którzy zagrali tytułowe combo Nad c352 + CHARIO SILVERETTE 200 T jest wprawdzie większa niż liczba Leopardów Amurskich (podobno już tylko ok. 30 sztuk żyje w całym świecie), lecz na tym forum pojawia się ich akurat mniej. A jeszcze kable, kable - brakująca zmienna. Ze swej strony udzielę nastepującej pomocy: mam taki zestaw który jest jakby kosztownym (6K) radiomagnetofonem, stoi nawet na podłodze wszystkie elementy obok siebie:

 

Nad 352

Cambridge Azur D540 V2

Dynaudio Audience 42

interkonekt Monster

kable głośnikowe Van den Hul Mk II

 

Otóż brzmi to nielekko, gitarom absolutnie nic nie brakuje, w ogóle średnica jest wypasiona i nasycona. To tyle tytułem zagajenia dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mam akurat chario premium 1000 podstawkowe i powiem ci, ze nie chce innych chociarz byloby mnie stac. graja cieplo, naturalnie a bas taki ze u mnie w 25m czulem go pod stopami - bez przesady. chario maja otwor basowy u spodu obudowy, krory daje niesamowite efekty. moje chario sa malutkie a waza prawie 9,5 kg sztuka bez podstawek. Do mojej muzyki sa super. i ladne sa. wczesniej mialem kef iq5, epos els3, aa phoebe, ae evo one, aelite i inne. chario zostaly i pewnie nie zmienie dlugo. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Prawdę mówiąc spodziewałem się małej ilości porad ponieważ ogólnie tematów o CHARIO jest jak na lekarsteo, ale może miał ktoś jeszcze jakieś bliższe spotkania z kolumnami tego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis na tym forum,

 

Jestem od roku posiadaczem Chario Silverette 200T. W moim systemie współpracują z zestawem Arcam A80/73T. Niestety trudno jest mi spekulować jak zagrałyby z Nadem więc skupię się nad opisem brzmienie mojego obecnego systemu.

Krąży wiele opinii (również na tym forum) jakoby Chario i Arcam świetnie do siebie pasowały. Niestety ja mam inne doświadczenia. Zestawienie wzmacniacza i odtwarzacza Arcama jest na tyle jasne, że ciężko znaleźć odpowiednie kolumny by udało się zrównoważyć tonalnie cały zestaw. Nie udało się to również w połączeniu z Silverette 200T. Soprany są czyste i szczegółowe, ale jest ich za dużo i często są oderwane od pozostałej części pasma i/lub ją przytłaczają co przy odsłuchu jaśniejszych bądź gorzej zrealizowanych płyt jest po prostu męczące na dłuższą metę.

Uch…zamiast opisu Chario pojawił się opis mojego systemu, a raczej jego największej wady.

Wnioski: jeśli twój zestaw nie jest zbyt jasny będziesz zadowolony z tych kolumn.

Mają całkiem fajny i dobrze kontrolowany bas, dzięki umieszczeniu głośnika basowego i basrefleksu w podstawie kolumn, oraz przyjemną średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy ktoś miał przyjemność je testować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.