Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CA 804C na Exposure 3010s CD - czy warto?


bik44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

ostatnio zmieniłem wzmacniacz CA840A na Exposure 3010 (starsza wersja bez "S"), co zaowocowało kolosalną poprawą praktycznie we wszystkich aspektach brzemienia, szczególnie w dynamice.

Zastanawiam się teraz, czy nie pójść za ciosem i nie wymienić też odtwarzacza, tym bardziej, że kończy mu się gwarancja i jeszcze wziąłbym za niego jakieś sensowne pieniądze.

Dylemat mam o tyle, że w zestawie 840 cambridża najsłabszym ogniwem jest wzmacniacz (to już sobie sam udowodniłem), za to cd uznawane jest za całkiem niezłe. Czy ewentualna wymiana może zaowocować jakimś skokiem jakościowym?

Jakich zmian można się podziewać, czy dźwięk może być mniej "techniczny", z większym zaangażowaniem, klimatem, muzykalnością z zachowaniem szczegółowości i wszelakich niuansów? Opinii o 3010 cd jak na lekarstwo, szczególnie w Polsce.

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównać te odtwarzacze?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do exposura zawsze pasowaly odtw. Meridiana

czy expo 3010 bedzie lepszy niz 840... wydaje mi sie ze mimo wszystko... tak - ale czy bedzie to duza roznica ? i czy pojdzie w takim kierunku jakim chcesz...? nie wiem nie sluchalem zadnego z tych odtwarzaczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wszystko zależy od tego jakimi środkami dysponujesz. Z CD problem jest taki że od pewnego sensownego poziomu różnice są minimalne, nieadekwatne do zainwestowanych pieniędzy...

 

Powiem tak, miałem CD NAD, grało spoko ale mechanizm głośny, wymiana na Arcama FMJ i porażka mechanizm jeszcze głośniejszy za to dźwięk super. Potem juz paranoja - naim 5i. Przepięknie wykonany, cichy i bardzo dobrze grający CD... Niestety jeśli chodzi o jakość to mimo iż wydawałem coraz więcej to dźwięk był tej samej próby (naim, arcam). Kolega ma kambodze i gra ona identycznie jak arcam z tym ze jest lepiej wykonana i tańsza...

 

Tak więc mogę ci tylko powiedzieć żebyś cudów z wymiany CD nie oczekiwał z resztą format CD jest juz przestarzały. W przyszłości będą rządziły bezstratne formaty WAV i Flac 24/192...

 

Reasumując, masz nadmiar kaski kup coś pięknego co będzie cieszyło oko, nie masz daruj sobie i odkładaj na lepsze kolumienki.

 

ps Expo 3010s wymiata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Musisz rzeczywiście uważać żeby właśnie przysłowiowej siekierki nie zamienić na kijek w tzw. klasie średniej ciężko jest za te same pieniądze kupić coś co będzie o klasę lub o dwie lepsze. Za CA 840C (w tytule wątku napisałeś 804C mam nadzieję że miałeś na myśli 840C) przemawia jeszcze jeden plus możesz osobno wykorzystać przetwornik C/A, który jest całkiem niezły. W przyszłości możesz mu zrobić mały upgrade. Szczerze mówiąc jakbym miał trochę wolnej kasy zamieniłbym mojego Meridiana 502/20 na takie CA. Moim zdaniem do 5000 PLN CA 840C jest naprawdę przyzwoitym źródłem. Żeby było naprawdę lepiej musiałbyś dorzucić do interesu jakieś drugie tyle, mówimy oczywiście o nowych źródłach. Jednak powtarzam masz niezły przetwornik który możesz wykorzystać.

Pozdrawiam

paweljazz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Highfidelity.pl jest test Exposure 2010s2. z opisu wynika,że Pacule się podobał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panowie, a nie lepiej kupić coś przyszłościowego czyli cd z twardym dyskiem? W cenie do 6tyś już można kupic niezłe źródło z hdd np. Olive Opus (16 lutego będzie test w Highfidelity),albo Hifidelio Pro, serwer muzyczny Arcama też potaniał, ostatnio na angielskim Ebay widziałem Arcama MS250 exdemo z gawrancją za 6tyś, teraz jest licytowany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 6tyś już

>można kupic niezłe źródło z hdd np. Olive Opus (16 lutego będzie test w Highfidelity)

 

Olive wyjdzie chyba jednak trochę więcej biorąc jeszcze pod uwagę drakońskie narzuty rodzimych dystrybutorów. Ale dlaczego nie jednak wcześniej trzeba koniecznie posłuchać i nie wierzyć do końca w recenzje bez względu na to co p. Pacuła napisze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olive Opus 4 z dyskiem 320gb, za 6130 (z wysyłką do Polski)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

320 gb to ciut mało, ale na jakieś 500-600 cd wystarczy. Myślę, że z wymianą dysku twardego na wiekszy nie byłoby problemu tylko ciekaw jestem ile by za taką przyjemność zaśpiewali w Audio-Klanie (dystrubutor Olive w Polsce)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam wydawanie pieniędzy na cd: transport mutlimedialny (u mnie qnap nmp-1000) z dyskiem 1 tera i zewnętrzny przetwornik (ja mam benchmarka DAC-1 i go bardzo lubię, ale jest wiele i tańszych i droższych modeli) jest opcją przyszłościową (gęste pliki), fantastyczną w uzyciu - zgrywanie cd na komputerze jest banalnie proste (darmowy EAC). Dźwięk chyba lepszy niż z dedykowanyego najnowszego napędu Cyrusa. Jeszcze kabelek: Stereovox cyfrowy kładzie inne na łopatki.

 

Gratuluję wyboru wzmacniacza: od lat chodzą za mną zwłaszcza wzmacniacze tej firmy, ale nigdy jakoś nie udało się ich kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę blade, przyjmując, że nie osiągnę już takiej progresji jak przy wymianie wzmaka (a naprawdę w szoku byłem po wymianie)- czyli byłby to raczej krok w bok, niż zdecydowanie do przodu, takie rozwiązanie jakie proponujecie wygląda niezmiernie kusząco :)

Kiedyś z ciekawości podłączyłem kompa do tego 840C, ale jakość dźwięku była fatalna (ze zwykłej karty na płycie) ... dopiero później poczytałem, że przydałaby się karta z wyjściem cyfrowym w trybie "bit perfect", ale trochę zniechęciło mnie jednak to pierwsze doświadczenie i dałem spokój.

Czyli w moim przypadku potrzebny jest tzw. serwer muzyczny, bez daca, bo tego już mam. Na jakie parametry należałoby zwrócić uwagę szukając takich rozwiązań - czy tam też jest coś takiego jak ten "bit perfect"? Do tego pewnie też jakieś specjalne kable cyfrowe?

A może jeszcze odezwie się jeszcze ktoś, kto ma porównanie z cd 3010?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olive Opus sluchalem w niedziele w zestawieniu z Unison Research S9 i kolumnami Piega CL120 X. Dzwiek... poezja nie brakowalo niczego przestrzen, dynamika, bas, detale... Pisac by mozna dlugo. Wiem , ze amp i kolmny to wysoka polka ale Olive nie degradowal brzmienia. Cena Olive 500GB na niemieckim rynko to kosztn 1800-1900 euro, 1000 GB 2200 euro. Z tym , ze w tej cenie jest sporo innych rozwiazan Qnap + Squeezebox+ DAC, Komputer All in One z panelem dotykowym , wyjsciem SPDiF i DAC zewnetrzny, Mac MINI + DAC + Monitor dotykowy lub iPOD Touch, jak rowniez iMAC + DAC do tego pilot Apple. Mozliwosci sporo sam szukam podobnego rozwiazania. Na wystawie Hörtest 2010 w Hamburgu taki mniejsze Audioshow bylo sporo rozwiazan wlasnie z serverami muzycznymi.

Na zdjeciu slabo widoczny OLIVE 4 z UR i Piegami.

 

 

P.S Dysk 320 GB to nietak malo okolo 1000 plyt w formacie FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę,że kompromis to będzie Shanling.np.cd-t100se lub scd-t300.Niedowiarkom polecam testy e brytyjskiej prasie lub 6moon.com.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o cd Exposure, nie wszyscy muszą się rajcować dżwiękiem z komputera lub podobnego wynalazku w bardziej estetycznej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bik44, 10 Lut 2010, 17:13

 

>Kurczę blade, przyjmując, że nie osiągnę już takiej progresji jak przy wymianie wzmaka (a naprawdę

>w szoku byłem po wymianie)- czyli byłby to raczej krok w bok, niż zdecydowanie do przodu, takie

>rozwiązanie jakie proponujecie wygląda niezmiernie kusząco :)

>Kiedyś z ciekawości podłączyłem kompa do tego 840C, ale jakość dźwięku była fatalna (ze zwykłej

>karty na płycie) ... dopiero później poczytałem, że przydałaby się karta z wyjściem cyfrowym w

>trybie "bit perfect", ale trochę zniechęciło mnie jednak to pierwsze doświadczenie i dałem spokój.

>Czyli w moim przypadku potrzebny jest tzw. serwer muzyczny, bez daca, bo tego już mam. Na jakie

>parametry należałoby zwrócić uwagę szukając takich rozwiązań - czy tam też jest coś takiego jak ten

>"bit perfect"? Do tego pewnie też jakieś specjalne kable cyfrowe?

>A może jeszcze odezwie się jeszcze ktoś, kto ma porównanie z cd 3010?

 

Nie mam pojęcia jak gra 3010, tak patrząc na recenzje i fora, to jest to ta sama klasa. Mam natomiast 840C ze Squeezeboxem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Za jakieś 2 miesiące powinien wyjść nowy model: Squeezebox Touch. W sumie 840C gra tak samo jako DAC jak i jako CD, ale warunek jest jeden: dobry kabel cyfrowy coax, nie optyczny i w miarę dobre źródło, Squeezebox wystarczy.

 

Korzystanie z takiego zestawienia nauczyło mnie jednego: już nigdy nie kupię odtwarzacza CD. Co najwyżej lepszego DACa albo inny odtwarzacz strumieniowy, może Linna? Natomiast w kombajny z dyskiem twardym po prostu nie wierzę. Cała zaleta konstrukcyjna odwarzarza sieciowego polega na tym, że nie ma w nim żadnych ruchomych części, które mogłyby powodować dodatkowe zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARO 66, 10 Lut 2010, 21:06

 

>Kolega pyta o cd Exposure, nie wszyscy muszą się rajcować dżwiękiem z komputera lub podobnego

>wynalazku w bardziej estetycznej obudowie.

 

Dzwiek z tego podobnego wynalazku w bardziej estetycznej obudowie po piewrwsze nie jest pewnie gorszy od dzwieku CD Expo, po drugie jest to rozwiazanie korzystniejsze a po wtore przeciez nie ma wyraznego przymusu kupna tego ustrojstwa jak i czytania moich postow, a co za tym idzie odnoszenia sie don.Prosze posluchac Olive i wtedy wrazac opinie. Poza tym jak widac w powyzszych wpisach kolega nie odniosl sie negatywnie do propozycji music srevera. Wiec gdzie lezy poblem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie rowniez, ze gdyby tu komputeropodobne urzadzenie rzeczywicie degradowalo dzwiek to nie zostaloby podloczone do urzadzen tej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bik44

 

Takiej zmiany jak przy wymianie wzmacniacza nie uzyskasz nigdy. Nie zmienia to faktu że CD różnią się między sobą prezentacją. Nie mam pojęcia na ile prezentacja Twojego CA (mam na myśli CD) odbiega od CA 640C. 640C V2, ale jeśli góra nadal szeleści w tak sztuczny sposób jak w tym niższym modelu to zmianę na plus odczujesz. W gruncie rzeczy to jest niuans, ale dla niektórych istotny. Swojego czasu przerabiałem to u siebie. Podobnie jak u Ciebie wymiana wzmacniacza wprowadziła na prawdę dużą, mocno odczuwalną zmianę. Było dobrze. To co mnie jednak denerwowało to takie charakterystyczne tssss, tssss w prezentacji większości płyt. No i zaryzykowałem. Jak w końcu dopadłem X Ray V3 podłączyłem i tu ciekawa rzecz. Zmiany nie były wielkie, ale... jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki tsss, tsss zniknęło na rzecz fajnych wybrzmień (np. perkusji) i pojawił się piękny niższy basik brum, brum, brum. ;)

 

Bez odsłuchu w ogóle nic bym nie kupował. Graty (i wzmaczniacz i dotychczasowy CD) pakujesz do pudeł, do sklepu i porównujesz. Innego wyjścia nie widzę.

 

No i jeszcze coś. Pamiętaj że są gusta i guściki. Niekŧórym to tsss, tsss może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mrok

U mnie takie zjawiska jakie opisujesz w ogóle nie istnieją, w.g. mnie wysokie są bardzo dobre, talerze, miotełki czytelne z fajnymi wybrzmieniami. Oczywiście musiałem zrobić korektę kablem Wireworld Genesis, ale to pod te Audiovectory ze względu na bass, bo na HD2 Akustyka dobrze szły miedziane Audioquesty Bedrok.

Ja w zasadzie nie mam większych zastrzeżeń do grania tego 840C, pod względem "technicznym" gra on bardzo dobrze. Liczyłem, że ktoś potwierdzi, to co gdzieś słyszałem/czytałem, że cd expo w komplecie zagra bardziej analogowo, wciągająco, nie wiem jak to opisać muzykalnie?

Z tymi odsłuchami, to też jest różnie, mieszkam z małym mieście na podkarpaciu skąd wszędzie daleko. A i owszem jeździłem (całodzienna eskapada) wybierać kolumny na moim sprzęcie, kablach - ale inne warunki odsłuchowe, do tego sprzedający kręci gałką i przez to oczywiście lepiej gra to, co woli sprzedać - a w domu i tak wszystko inaczej :) Całe szczęście, że kable chociaż do domu pożyczą. I tu faktycznie nie ma problemu, bo przez dwa tygodnie można na spokojnie coś wybrać. Ale to osobny temat rzeka.

Teraz faktycznie zastanawiam się nad tym, co koledzy wyżej pisali. Zamiast dopłacać jakieś 2500, do tego expo, może lepiej spożytkować kasę na jakiś transport do 840C, albo w ogóle sprzedać tego CA i kupić samodzielnego daca, oczywiście dopłacając.

Tylko teraz kolejne pytanie się rodzi - jaki samodzielny dac zapewni mi jakość obecnego 840C lub może lepszą w pieniądzach 4-5 tys.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracając się w określonych widełkach cenowych musisz uważać żeby nie przedobrzyć. Często mówi się że dobrze grają zestawy, czyli coś co w zamierzeniu producenta tworzy całość. W takim układzie dwa urządzenia o czasami różnych właściwościach tworzą sensowną całość. Problem w tym że przy pułapie 4-5 kzł za urządzenie zaczyna się bazowanie na "smaczkach" i tu kolosalną rolę odgrywa gust. Część osób na pierwszym miejscu stawia dynamikę, inni muzykalność (cechę z nazwy zrozumiałą, a trudną do określenia), inni mocne ocieplenie lub kliniczą neutralność, jeszcze inni fresh itd. Te pojęcia często bywają róznie interpretowane przez ludzi, nie tyle może same pojęcia, co ich skala. Musisz się zastanowić jakiego dźwięku szukasz, bo być może masz idealne rozwiązanie w domu, a gonisz za nirwaną. Samodzielne dobranie CD do wzmacniacza i kolumn nie jest takie proste. Ja sam kilka lat temu pozybłem się wzmacniacza MF-a. Miesiąc później przewaliłem cały Internet żeby dopaść ten sam model (nówkę). Odradzam pośpiech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrok ma rację, nie ma co żonglować sprzętem pochopnie, szczególnie z utratą funduszy - 840C zostaje!

Będę śledził giełdy, może kiedyś używka expo pojawi się w dobrej cenie, to bez większego ryzyka i straty kupię na spróbowanie, a kasę chowam pod przyszłościowe rozwiązania - na razie te sprawy raczkują widzę i jeszcze wiele nowego w niedalekiej przyszłości nas czeka.

A póki co, wywaliłem to srebro, a wpiąłem taśmę wireworlda oasis 5.2 i już mam tak, jak chciałem - cieplej, łagodniej i dalej z powerem :)

Dziękuję wszystkim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.