Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam w biampingu gra cicho - co jest nie tak?


Romek Pietrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Piszę wielce zaniepokojony ten post, bo wydaje mi się że coś jest mocno nie tak. Ale do rzeczy. Miałem zestaw Arcam A32 i CD 36 wraz z kolumnami MA RS6. Skuszony jednak możliwościami jakie daje biamping dokupiłem końcówkę mocy P35 i dwa zestawy kabli Qed Silver Spiral. Podpiąłem wszystko razem i włączyłem play na średnim poziomie głośności. Włączyłem i po około 10 sekundach zestaw wyłączył się. Dopiero wówczas zauważyłem że w pudełku obok zestawu grają słuchawki podpięte przez wzmak słuchawkowy. Przerażony nie na żarty pomyślałem że coś spaliłem, któryś ze wzmacniaczy lub kolumny.

Sprawdziłem wszystko jeszcze raz i wydaje mi się że wszystko jest ok. Wyłączyłem wzmak słuchawkowy i ostrożnie włączam zestaw. Gra tak jak powinien, ale na niskich poziomach głośności. Kolumny w porządku, głośniki basowe i średniotonowe pracują, tweetery pewnie też, choć są schowane za metalowymi kopułkami. Oba wzmacniacze działają. Na wyświetlaczu integry A32 minimalny poziom wzmocnienia to -72dB. Żeby zestaw grał średnio głośno, teraz trzeba odkręcić na -25dB. Dlaczego tak jest? Czy to normalne? Sama integra napędzała te kolumny przy Gladiatorze tak, że szybami trzęsło, a teraz?

Może spaliłem jakąś sekcję wzmocnienia lub przedwzmocnienia?

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam - Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to połączyłeś ?

Rozumię,że końcówkę mocy z integra poprzez pre-out tymi kabelkami Qeda i z każdego tych urządzeń kable głosnikowe do kolumn ,dolnych i górnych terminali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pre (znaczy inegra) nie ma czasem ustwianego poziomu wyjściowego (zmiane gain)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tekst znasz ale chyba nie wiele wnosi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Z pre out interkonektem do audio in końcówki. Zworka wciśnięta w trybie przedwzmacniacza na integrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem błąd. Przez nieuwagę wpiąłem interkonekt do audio out końcówki. Teraz już jest dobrze, ale nie widzę żadnej zmiany.

 

O co chodzi z tą regulacją wyjścia gain? Możecie coś przybliżyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu integry być może jest przestawiany gain czyli czułość wyjsciową z pre. Takie rozwiazania stowane są w niektórych pre. Nie wiem może tutaj też. Moze być również tak, że czułość wejściowa zewnętrznej końcówki jest niższa niz wewnętrznej w integrze stąd ta różnica w głosności przy takiej samej czułości wyjsciowej pre. Jeśli tak to nic nie poradzisz bez grzebania lub zmiany końcówki albo zmiany CD na mający wieksze napiecie wyjściowe np. 3V.

 

To tylko przypuszczenia.

 

Raczej najmniej prawdopodobne, że podłączyłeś kable RCA do wyjścia z pre gramofonowego w integrze (jesli takowe jest).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek

Wyciśnij/ wyłącz guzik PRE/PWR z tyłu na integrze.

Tako rzecze instrukcja (zwróć uwagę na to co w nawiasach):

If you wish to use your A38 as a dedicated pre- or

power-amplifier

>>> (but not in the case of a bi-amp’ed system),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem głupi, albo czegoś nie kumam: wydawało mi się zawsze, że aby napędzać kolumny w bi-ampingu potrzeba przedwzmacniacza + 2 końcówek mocy. Nie wiem jak jest w tym konkretnym modelu, ale normalnie chyba z tyłu integry są zworki lub przełącznik łączący pre z końcówkami. Czy podłączanie w taki sposób jak zrobił to Romek jest więc prawidłowe? Końcówka do integry i to jest prawidłowy bi-amping?

 

Pozdrawiam,

też Romek (ale Romuald ;-) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam właśnie proponuje taki bi-amping jako integra + końcówka, lub w bardziej rozbudowanej wersji pre + dwie końcówki.

Poziom wyjścia PRE z integry jest dopasownay do czułości końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bryan

 

Wdusiłem ten przycisk PRE/PWR w integrze przed pierwszym uruchomieniem systemu. Gdy nacisnąłem go powtórnie grała tylko sekcja średnio i wysokotonowa, aczkolwiek poziom głośności był wyższy niż przy prawidłowym ustawieniu (guzik wciśnięty).

 

(but not in the case of a bi-amp'ed system),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek

Dziwna sytuacja, ale raczej nie powinno się nic popsuć. Wciśnięty guzik pre/power rozłącza wewnętrzne połączenie przedwzmacniacza z końcówką w integrze. Jak go wciśniesz to żeby integra zagrała musi być zrobione zewnętrzne obejście (przez Pre OUT --> Power IN). Ale wracając do Twojej konfiguracji układ powinien wyglądać następujący:

- sekcje średnio/wysoko tonowe kolumn wpięte do Integry

- P35 wpięty do interkonektem do gniazd Pre-Out Integry

- sekcje niskotowe kolumn wpięte do P35

Guzik pre/power w pozycji off - wyciśnięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak jak piszesz z jednym wyjątkiem. Guzik PRE/PWR jest wciśnięty. Gdy integra grała sama był w przeciwnym połozeniu. Gdy wycisnę guzik wtedy gra sama sekcja średnie/wysokie tony. Chyba że się nie rozumiemy - wciśnięty/wyciśnięty?

 

Teraz guzik jest wduszony do środka i grają obie sekcje.

 

Gdy jest w przeciwnym położeniu głośność się zwiększa, ale nie pracuje głośnik niskotonowy.

 

Coraz bardziej mi się wydaje że tak chyba po prostu musi być. Tak na marginesie, mam A32 może instrukcja od A38 inaczej do tego podchodzi, może inaczej skonstruowano ten układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek,

Sprawdziłem w instrukcji do A32/P35 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) strona 13) jest tak samo jak w A38.

Wyjście PreOut z Integry ma być połączone jedną parą czinczy z wejściem Audio In w P35. Guzik pre/power ma być wyłączony bo jak jest wciśnięty do końcówka mocy w integrze jest odłączona od przedwzmacniaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek Pietrzyk

 

Zrób zdjecie od tyłu, może cos sie rzuci w oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę fotkę zrobioną przy świetle dziennym. Ale tak chyba powinno być żeby integra pracowała w trybie przedwzmacniacza i była spięta zewnętrznym IC z końcówką P35?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech mnie ktoś poprawi, ale wtedy to nie jest żaden bi-amping tylko po prostu rozdzielenie pre od końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz poniżej nie jest jak piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze.

Co prawda z A38/P38 ale pokazuje jeszcze jedno połączenie, którego nie ma w powyższym schemacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem właśnie na stronie Arcama, że się myliłem. Faktycznie, arcam zaleca budowę systemu biampingu w oparciu o integrę + końcówkę. Nie wiedziałem, przyznaję się do błędu. Człowiek całe życie się uczy. Swoją drogą to bardzo miło ze strony Arcama, że pozwala budować takie rozsądne systemy biampingu - dzięki temu faktycznie oszczędza się koszt jednego klocka, bo nie trzeba kupować pre + 2 końcówek (standard).

Co mnie ciekawi, to po co wobec tego arcam oferuje przedwzmacniacze osobne np. Arcam Alpha 9c? Bo na swojej stronie nie wyjaśniają jaka jest przewaga zakupu ich pre + końcówki, a z tego co piszą o bi-ampingu można wnioskować, że żadna, bo to samo można osiągnąć stosując integrę + końcówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu blądzisz ;)

Oferowanie w ofercie osobnego pre jest rozwiazaniem drozszym ale osobny pre przewaznie jest lepiej zbudowany i co oczywite ma wpływ na jakosc dźwieku choćby ze względu na własne zasilanie.

 

Poniżej przykład róznicy miedzy integrą a pre

1. Pre MFA3CR

2. Int. MFA3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100002639 1265847028_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xniwax, tak nie do końca błądzę jednak, bo w sumie pytanie było lekko podpuszczane ;-) Pytałem bo właśnie zakupiłem Arcam alpha 9c. To pre miało dobrą prasę i opinie oraz możliwość nawet zarządzania systemem multiroom (to mi w tej chwili mniej potrzebne jednak). Info na temat tego sprzętu jest jednak stosunkowo niewiele, a na stronie Arcama w ogóle. Mam nadzieję, że wniesie to faktycznie coś pozytywnego do systemu i to w wyraźnie słyszalny sposób ;-) Inaczej, będę musiał długo objaśniać małżonce zalety (jedną dużą jest pilot).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam ma taką właśnie politykę, że oferuje rozwiązania zarówno dla audiofili zamożnych, jak i tych troszkę uboższych. Dlatego właśnie każdą integrę Arcama można użyć jako przedwzmacniacz w tandemie z dedykowaną końcówką mocy i to jest właśnie bi-amping dla ubogich.

Dla bogatszych Arcam proponuje użycie przedwzmacniacza np. C1 i zestaw dwóch monobloków napędzających każdą kolumnę z osobna. Nie słuchałem takiego zestawu, ale podobno efekt soniczny zdumiewający.

 

Mam taką samą konfigurację kabli jak na ostatnim rysunku poglądowym. Guzik PWR wyciśnięty w pozycji OFF. Dźwięk w porządku, nawet bardzo, ale głośność zestawu niższa niż w przypadku samej integry. Co prawda nie jestem już w wieku, kiedy sprzęt musi łupać cały czas na maxa, ale są płyty gdzie ręka sama wyciąga się do potencjometru. Głośniej, głośniej....

Taką płytą jest dla mnie Gladiator ścieżka 3 "The Battle". Na pewno wiecie o co chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat połączeń mam dokładnie taki sam jak przedstawiony na ostatnim rysunku poglądowym Bryana. Mimo wysiłków nie udało mi się wrzucić zmniejszonych fotek na forum.

Bryan, xniwax podajcie mi na PW swoje maile, wyślę Wam fotki na skrzynki.

 

Dziękuję za pomoc. Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Przepis na zmniejszanie fotek:

- w dowolnym programie graficznym (polecam FastStone Image Viewer) zmniejszasz oryginalną fotkę do dopuszczalnych rozmiarów (900pix na dłuższym boku, w Fast Stonie (warto ustawić jakość JPG na 100%), to Ctrl+R (zmniejszenie) i Ctrl+L (wyostrzenie po zmniejszeniu - polecam ustawić na 4))

- w JPGCompressor (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) odchudzasz plik do 99 kB i potem zamieszczasz na forum.

 

ps. sposób dla leniwych:

- posiadany orycinał wrzucamy na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i podajemy na forum linka (ale też nie ma co przesadzać z rozdzielczością ;-) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że chyba wszystko dobrze ale jeśli chcesz mogę je tu wrzucić. Może inni coś dostrzegą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RomekPietrzyk

Dostałem zdjęcia. Na nich widać że połączenia są OK. Tak, że nie przychodzi mi już do głowy nic nowego. Praktycznie powinno to grać na tej samej głośności zarówno jako bi-amp jak i sama integra.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że dodatkowa końcówka zbyt obciąża wyjście preampu i dlatego jest ciszej. Ale to dla mnie jest dziwne, bo w starszych arcamach wyjście Pre było buforowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się już do tego stanu rzeczy przyzwyczajać, tym bardziej że teraz sytuacja jakby się trochę unormowała. Wiem że to irracjonalne, ale jest troszeczkę lepiej. Zestaw gra, jakość dźwięku bardzo mi odpowiada, więc zostawiam wszystko tak jak jest.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, rady i sugestie. Szczególnie dziękuję Bryanowi i Xniwax - bardzo mi pomogliście.

 

Pozdrawiam wszystkich - Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek Pietrzyk, 11 Lut 2010, 11:42

 

>Arcam ma taką właśnie politykę, że oferuje rozwiązania zarówno dla audiofili zamożnych, jak i tych

>troszkę uboższych. Dlatego właśnie każdą integrę Arcama można użyć jako przedwzmacniacz w tandemie z

>dedykowaną końcówką mocy i to jest właśnie bi-amping dla ubogich.

 

Jak się okazuje CA oferuje bi-amping jeszcze bardziej budżetowo proponując wykorzystanie 2 modeli integr (540 i 640a) - czyli nie trzeba nawet integry + końcówki!

Napisałem o tym w wątku 'Usunięcie zwrotnicy z kolumn'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.