Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam w biampingu gra cicho - co jest nie tak?


Romek Pietrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

romekjagoda,

W Arcamie jest to samo, bo można integrę wykorzystać tylko jako końcówkę mocy - jest do tego taki mały guzik z tyłu - pre/power :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan, z tego co czytałem o Arcamie to ten przycisk służy do wyprowadzenia sygnału z pre integry. Arcam polecał jednak stosowanie integry jako pre, i dokupienie dedykowanej końcówki, a nie tak jak CA współpracę dwóch integr.

Możliwe, że sie mylę, ale z tego co czytałem wczoraj o Arcamie na jego stronach nie wynika nic o dwóch integrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek -

Odkąd pamiętam,t o praktycznie każdą wyższą integrę Arcama (Alphy, Delty, DIVA, FMJ) można było przestawić w tryb rozdzielonej końcówki mocy / preampu. W starszych modelach robiło się to porzestawiając specjalny przelącznik w środku, który rozłączał wewnętrznie przedwzmacniacz od końcówki mocy i aktywował wejście PRE IN. Później ten przełącznik powędrował na tylną ściankę i został opisany jako Integrated / Pre-Power. Tyle że stosowanie integry jako końcówki nie miało sensu ekonomicznego, bo dedykowana końcówka mocy jest tańsza od integry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Bryan za objaśnienie. Ja temat rozdzielanych pre i końcówek dopiero zgłębiam, także chłonę wiedzę jak gąbka.

Co do ceny samej końcówki, to już sam nie wiem - czasami naprawdę chodzą drożej niż integry. Pyanie, czy warto wtedy brać taką integrę tańszą jako końcówkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Romek Pietrzyk

"Podpiąłem wszystko razem i włączyłem play na średnim poziomie głośności. Włączyłem i po około 10 sekundach zestaw wyłączył się."

 

Sorry za bardzo głupie pytanie, ale zworki z terminali w kolumnach oczywiście usunąłeś, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan, ale tak oglądam np. Arcama alpha 8 - jest faktycznie wyjście pre out, ale nie ma pre in / main in. Czyli chyba jednak wychodzi na moje, że integra arcama może pracować w trybie pre, ale już jako końcówka chyba nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra Arcama model A22 czyli poprzednik miał w stadrdzie wyjscie z pre i wejście na końcówkę. Wiem bo znajomy w ten sposób sterował końcówka w integrze z CD Sony.

 

 

Tu cytat. z testu Pacuły: "Mamy także wyjście z przedwzmacniacza i wejście na końcówkę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda

 

 

Niedoczytałem Alfa 8 nie ma wejścia na końcówkę, taką opcje ma dopiero Alfa 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Alpha 8 można było dokupić końcówkę mocy Alpha 8P, ale samego wzmaka zintegrowanego nie dało się zastosować jako końcówki.

Z Alphą 9 już było lepiej bo sam wzmak może pracować jako końcówkę (co wymagało niestety rozkręcenia i przestawienia jednego małego przełącznika w środku). Oczywiście była też opcja końcówki mocy Alpha 9P i był przedwzmacniacz Alpha 9. A w sumie cały ten wzmak to tylko przepakowana w inną obudowę Delta 290 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rozkręcania i przestawiania w wewnatrz Arcam odszedł dopiero przy modelu A32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan, Xniwax - dzięki za info.

Szukam właśnie końcówki. Kupiłem przedwczoraj pre Arcam Alpha 9c i zastanawiam się jaką dokupić końcówkę do napędzenia wysokotonowców (biamping). Myślałem nad arcam alpha 8p albo właśnie może lepiej kupić arcam alpha 9 integrę? Bo czasami ceny samych końcówek są wyższe niż integr. Czy w przypadku zakupu takiej integry alpha 9 może być dźwięk gorszy niż z samej końcówki 9p/8p ?

Ewentualnie może jakąś inną końcówkę do tego pre byście polecicli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda,

Pamiętam kiedyś w Audio był test Alpha 9C / Alpha 9p i tam były zdjęcia środków.

Alpha 9p jest budowana na tej samej płycie drukowanej co Integra Alpha 9, tylko nie ma wlutowanych częsci odpowiedzialnych za przedwzmaczniacz. To samo potwierdza instrukcja serwisowa. Końcówka mocy jest taka sama w integrze i 9p, Tak ze praktycznie oba te wzmaki różnią się tyko przedwzmacniaczem, zdalnym sterowaniem i obudową.

Jeśli masz możliwość kupienia taniej integry niż samej końcówki mocy i nie przeszkadza Ci że będą nieużywane 'gałki', to kupuj integrę, bo "skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat integra A32 gra jako końcówka. Bo tak lepiej. Pzdr, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysto zalezy od jakosci toru analogowego w CD.

 

romekjagoda

 

Jesli gdzies byś trafił to polecam końcówke Alfa 10p albo integre Alfa 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, czyli rozumiem, że a32 ma wejście main in? Czy wpuyszczsz sygnał z pre po line-in?

 

Xniwax - obserwuję Ebay, ale niestety ceny końcówek wysokie. W końcu jednak coś znajdę ;-) Alpha 10p / 10 biorę pod uwagę.

 

Trapi mnie tylko czy nie przepłaciłem za to pre cholerka... Dałem 220 euronów. W sumie jako nowy kosztował 2740 PLN, ale po zakupie pojawiły się inne tańsze pre z pilotem (Nad c162 na przykład). Ale to tak zawsze jest, że jak człowiek kupi, to się pokazują okazje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał xniwax. Dodam tylko, że sygnał z cd-ka idzie do pre P43 Creeka, a dopiero później na main-in w A32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy możecie podpowiedzieć, które integry z tych starszych (czytaj obecnie tańszych) mają wejścia main-in bezpośrednio na końcówkę?

 

Dotąd podaliście:

- arcam alpha 9

- arcam a32

- creek 4330

 

Chciałbym konkretnie dopytać o denon pma-355, nad 3020 (ten ma wejście main in które nazywa się normal in) - ale nie wiem czy warto.

 

I właśnie - które warto i czy w ogóle warto szukać wśród integr czy skupić sie tylko na typowych końcówkach?

Z góry dzięki za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> romekjagoda

Z poniższą listą sprawa wygląda następująco:

- arcam alpha 9

Można wykorzystać jako końcówkę mocy, jednakże żeby zaktywować wejście Power IN, trzeba rozkręcić wzmacniacz i przestawić go jednym przełącznikiem w tryb końcówki mocy.

 

- arcam a32 / a38

Tego też można wykorzystać jako końcówkę mocy. Wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik na tylnej ściance.

 

- creek 4330

Tego można wykorzystać teoretycznie jako końcówkę. Praktycznie nie polecam, bo nie ma on możliwości rozpięcia przedwzmacniacza od końcówki mocy. Ma jedną parę wejść(wyjść) oznaczoną jako pre/power i bardziej jest to do wykorzystania jako wyjście na dodatkową końcówkę mocy P43, niż na wejście do wzmacniacza.

 

Z niewymienionego sprzętu jest jeszcze audiolab 8000S, który ma odpowiednie wejścia/wyjścia i przełącznik na przedniej ściance którym wybiera się funkcję urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan, serdeczne dzięki za objaśnienia. Przydadzą się w poszukiwaniach. Choć nieukrywam, że idelanie byłoby wyrwać jakąś końcówkę arcama. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczne dzięki za pomoc i porady. Problem rozwiązany - zakupiłem końcówkę Arcam Alpha 8p. Stwierdziłem, że nie ma co kombinować z integrami i taka końcówka do zasilenia wysokich tonów w biampingu powinna dać spokojnie radę.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.