Skocz do zawartości
IGNORED

HIFIDIY Hard Disk Player


makumba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenia ze sprowadzaniem kitów z HIFIDIY i ogólnie z supportem z ich strony przy uruchamianiu ? Zainteresował mnie Hard Disk Player, zastanawiam się na ile może jest to rozwojowa i elastyczna platforma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie to!!! Mój ulubiony format (ape) i do tego support dla CUE!!! Właśnie na takie urządzonko w przyzwoitej cenie czekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój ulubiony format (ape)

Tak z ciekawości - dlaczego ape? Z powodu minimalnie lepszej kompresji? Z mojego punktu widzenia ma same wady - restrykcyjna licencja, mało platform-independent, stosunkowo wolny, mało sprzętu obsługującego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sentymentalne "ulubiony". Od tego formatu zaczęła się moja zabawa z lossless. Do dziś prawie całe moje archiwum jest w ape. Powoli jednak przybywa flac gdyż faktycznie jest formatem bardziej przyjaznym odtwarzaczom. W tym urządzeniu większy mój zachwyt niż ape wywołał cue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały zbiór we flacach.

Główne przewagi flac:

Większe wsparcie odtwarzaczy, nawet mój przenośny odtwarzacz, Sansa Clip je odtwarza

Możliowść implementacji na procesorze bez operacji zmiennoprzecinkowych - stąd popularność w hardwarze

Open-source

Obsługa bardzo wielu formatów dźwięku

Szybka kompresja/dekompresja

 

Zalety ape:

Troszkę lepsza kompresja niż flac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach gdzie za dysk 500GB płacimy 180zł, a za pendrajwa 16Gb 100zł czy jest sens kompresować pliki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uzywam od lat formatu LA (www.lossless-audio.com). sredni zysk to 30%.

kiedys robilem porzadne testy wszelkich kodow bezstratnych, nim podjolem decyzje. obecnie mam mase plyt w tym formacie.

ape u mnie odpadl z tego wzgledu ze na high modyfikuje pliki wave, co bylo widoczne po dekompresji (pozmieniane bity w wielu miejscach).

flac to chyba oferuje najslabsza kompresje, wiec dla mnie szkoda zachodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ape to oczywiscie chodzi o bity odpowiedzialne za zapis fal, a nie tylko tzw naglowek pliku.

zreszta autor zdaje sie o tym pisal, ze w trybie high traci dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APE niezależnie od stopnia kompresji, czy to normal czy nawet veryhigh jest kodekiem bezstratnym i nie zmienia ani jednego bitu. Być może pomyliłeś go z innym kodekiem który faktycznie zmieniał tryb pracy na kompresję stratną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkeljot, 11 Lut 2010, 13:46

>APE niezależnie od stopnia kompresji, czy to normal czy nawet veryhigh jest kodekiem bezstratnym i

>nie zmienia ani jednego bitu. Być może pomyliłeś go z innym kodekiem który faktycznie zmieniał tryb

>pracy na kompresję stratną.

 

nie kolego. nie pomylilem wlasnie. wiem co oznacza kodek bezstratny.

wybieralem najwyzsze ustawienie kompresji, high czy tam ultra high, i jak porownalem plik wave przed kompresja i plik wave po dekompresji, to total komander w wielu miejscach pokazywal zmiany bitow. a potem gdzies przeczytalem, ze przy tym ultra najwyzszym ustawieniu, ape usuwa jakies informacje zwiazane z dynamika, czy cos w tym rodzaju. plik nie byl zupelnie inny jak po totalnym przetworzeniu, tylko mial w niektorych miejscach inne bity (i nie jest tutaj mowa o naglowku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze teraz to poprawili. ale taki motyw byl kilka lat temu. doglebnie to wtedy ze zdzwinieniem testowalem kilka razy. zawsze efekt byl podobny, w przeciwienstwie do pozostalych bezstratnych kodekow na ustawionym najwyzszym poziomie kompresji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może któraś z wersji (a było ich co niemiara, tutaj historia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )miała jakiegoś buga. Osobiście także wielokrotnie sprawdzałem totalcommanderem i nigdy nie miałem żadnej różnicy niezależnie od stopnia kompresji. No ale to nie temat więc już się zamykam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.