Skocz do zawartości
IGNORED

Róznice pomiedzy Accuphase DP 400 a DP 500


tom7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drodzy Forumowicze czy ktoś z Was miał możliwość porównywania obu odtwarzaczy chodzi mi o różnice w dźwięku czy są one istotne i czy w ogóle są. Czy po prostu warto dopłacać do wyższego modelu. Myślę też o innej opcji zakupu starszego odtwarzacza z możliwością SACD 85 lub 78 i czy warto czy rzeczywiście dźwięk SACD w Accuphase jest istotnie lepszy od CD i druga sprawa niestety starsze odtwarzacze posiadają nieprodukowane już napędy sony pytani tylko czy brzmią lepiej , inaczej czy gorzej od DP 400/500.

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za wszelkie pomocne uwagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu podobny dylemat: DP500, DP78, czy DP85 (DP400 nie było jeszcze wtedy na rynku). Wykonałem dwie bezpośrednie konfrontacje: 78 vs 85 i 85 vs 500.

DP78 i DP85 są maszynami na podobnym, bardzo wysokim poziomie. 78 ma jak dla mnie trochę lepszą rozdzielczość (szczególnie na CD), natomiast 85 ma lepsze właściwości dynamiczne i jakość basu. DP500 jest bardzo fajnym sprzętem, ale to nie ta półka. W moim zestawie 85 wykazał bezdyskusyjną przewagę nad 500: rozdzielczość i dynamika nieporównywalne. Różnice SACD vs CD nie mają tu nic do rzeczy. Musisz natomiast wziąć pod uwagę, że maszynka w rodzaju 85 postawi reszcie toru duże wymagania. E350 z MA GS60 raczej nie będą w stanie dotrzymać mu kroku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP-500 jest troche lepsza od 400, nie jest to bardzo duza roznica, ale jest. DP-78 jest troche lepsze niz 500 (i naturalnie 400). Natomiast jesli masz E-350 to DP-400 bedzie wystarczajace, 350 nie jest na tyle rozdzielcza zeby docenic zrodlo powyzej DP-400. Pamietaj, ze w przypadku hajendowych zrodel roznice beda tym wieksze im lepsza bedzie tez reszta toru (w tym bardzo istotne jest okablowanie).

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za celne uwagi , faktycznie konfiguracji nie zamierzam zmieniać tzn Wzmacniacz i kolumny zostaną na długo raczej jako zestaw docelowy modyfikacje raczej w okablowaniu. DP 400 mogę kupić bez problemu z DP 500 trochę ciężej pytanie tylko jak duża różnica jest pomiędzy tymi klockami, niby 400 jest ciut nowsza. Starsze urządzenia jak 78 czy 85 kuszą ale jak trafnie zauważyliście możliwe ze moja konfiguracje nie uwidoczni ich zalet no i pozostaje tez kwestia starych napędów już nie produkowanych. Na placu boju zostaje więc 400 i 500. SACD odpuściłem z bólem nie wiem czy dobrze czy źle zawsze mogę odtworzyć na marantzu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uzyskać największy skok jakościowy to jednak najwięcej można uzyskać przez zmianę kolumn.Co do CD miałem podobny problem co Ty i wybrałem DP 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak na razie wymiana kolumn nie wchodzi w grę zostają te co są tym bardziej ze z tej serii ma jeszcze suba i centralny, może kiedyś zmienie przody na MA Platinium 200 ale to pieśń przyszłości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak nie przywiązywać się do jednej firmy i posłuchać innych producentów - to tu są największe różnice. Nie mówię, że A jest lepsze od B ,ale jest inne i może bardziej pasować .

I czasami to może być strzał w dziesiątkę. Gwarantuje, że tu jest największe pole do działania.

Przy tych zmianach może się okazać, że zamiana poszczególnych modeli cd Accu wyda się kosmetyczna;), a środki wydane dużo mniejsze.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne masz racje tylko problem z kolumnami jest taki ze to juz mebel i jak na zmianę CD Żona przymknie oko pod warunkiem ze nie pochwale się ile kosztował to w przypadku kolumn cała batalia nie ma lekko, nie przywiązuje się do jednej firmy poprzednio miałem B&W przedtem tannoy. MA spodobały się mnie i Żonie i udało mi się je jeszcze kupić przed podwyższką ciężko by mi było uzasadniać ich zmianę tym bardziej ze one naprawdę ładnie grają z E350. Ale cóż cuda się zdarzają nie dawno nawet nie myślałem o Accuphase a teraz jest świat idzie naprzód. Niemniej jednak staram się raczej kopić zestaw docelowy i zamknąć sprawę, potem ewentualnie zmieniać kable i słuchać muzyki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350'tka nie pokaze wiekszej roznicy miedzy DP-400 a 500 dodatkowo jesli mialbys problem w uciagnieciu DP-500 to tym bardziej polecam 400'tke. Lepiej wziasc tanszy cedek i zostawic sobie rezerwe na kable niz spinac sie na DP-500, podlaczyc byle czym a roznicy doszukiwac sie z lupa (umowmy sie 350'tka to drugi piec od dolu w ofercie i to troche za malo zeby roznicowac hajendowe zrodla).

 

Przychyle sie tez do opinii Krzyzaka - jesli chcesz duzej zmiany to sprobuj innych glosnikow - tu sa najwieksze roznice natury, rzeklbym stylistycznej. Jak trafnie zauwazyl Krzyzak, nie chodzi tu o to co zagra lepiej, ale o pewien pomysl na dzwiek. Dajmy na to ja swoje JMLab'y uwielbiam, ale nie znaczy to, ze nie podobaja mi sie np. Dynaudio - dwie rozne szkoly grania. Monitor Audio to fajna firma, dobre i swietnie wykonczone produkty, ale to tylko jedna z koncepcji na dzwiek a moze jakas inna spodoba sie Tobie bardziej i da wiecej przyjemnosci z obcowania z muzyka.

 

PS: SACD sie nie przejmuj - to juz martwy produkt.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom7

 

Jestem wielkim fanem Accu, ale proponowałbym jednak spróbować źródło innej firmy. Najlepiej jakieś bardziej dynamiczne i przejrzyste, chyba że wybitnie lubisz mega spokojny i dosłodzony dźwięk nie grzeszący dynamiką. Znajomy nazwał 500tkę śliczną kluseczką, co mniej więcej oddaje rzeczywistość

:-)

Kiedyś naprawdę mi się podobała, ale po zupełnym zdeklasowaniu przez mającą już przecież kilka lat na karku 85kę straciłem do niej serce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie accu gra z marantzem ale puki co dźwięk accu mnie urzeka w kazdym razie jeśli chodzi o wzmacniacz dźwięk bardzo ułożony bez zbędnej nerwowości przy tym przejrzysty i o pięknej barwie czy brakuje mu dynamiki czy ja wiem na tym poziomie raczej mowa o szczegółach a nie o jakiś istotnych brakach. A 85 no cóż piękny klocek choć trudno powiedzieć czy u mnie rozwinął by w pełni skrzydła może efekt byłby na granicy percepcji zresztą 85 to odpowiednik dzisiejszej 700 a to już całkiem inna liga za całkiem inne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.