Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz cd6000 czy Denon dcd-1015


jondro

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o trochę opinii bardziej doświadczonych. Do Creeka Evo2 i B&W 603.s3.

 

Muzyka delikatna, dżezująca, bez rozbudowanego instrumentarium. Szukam czegoś raczej muzykalnego... z miłą dla ucha stereofonią. Mam wrażenie, że w tym zestawieniu denon taki nie do końca jest /choćby robiąc porównanie do źródła analogowego PJ/ i jest wąskim gardłem. A jaki byłby marantz???

 

Czy może jednak przekonać żonę, ograniczyć picie i jedzenie, zacisnąć pasa i kupić CD Creeka?

 

Jak myślicie?

 

pozdr, j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzałbym szczerze tego Marantza. Miałem go przez kilka miesięcy (6000 OSE) i był to jeden z najsłabszych dźwiękowo odtwarzaczy, jakie u mnie gościły - pod każdym praktycznie względem.

Do tego kaprysił napęd i buczało trafo.

Jedyne co mogę o nim dobrego powiedzieć, to, że był kompletnie nijaki, więc nie ranił nigdy uszu, ale to chyba za mało, żeby go komukolwiek rekomendować.

W porównaniu do Creeka CD43kmII, którego miałem wcześniej był to znaczny "downgrade".

Co prawda nie miałem okazji Evo słuchać, ale nawet w ciemno obstawiałbym Creeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej pary na pewno lepszy o kilka klas bedzie marantz.Denon 1015 brzmi plasko,bez barwy,cienki cedek,wiem bo takowego mialem.Marantz moze miec problem z cdr-ami,nie czyta ich czasami,wiem bo takowego mialem(zwyklego 6000)Creek na pewno bedzie lepszy ale radze posluchac tez jakiegos audiolaba lub arcama np 8se,72,73

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1015, trochę "ruszony" no i w przedziale cenowym zdroworozsądkowym wychodzi obronną ręką, rzekłbym - idzie łeb w łeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD-1015 (nie ruszany) a takiego mam, to cienki CDek, i na pewno nie jest delikatny i muzykalny, owszem zmulony trochę ale daje mocno na twarz wyższą średnicą co jest nieco denerwujące :] Już o wiele lepsza od niego, bo właśnie bardzo muzykalna i przestrzenna jest hi-endowa konsola Sony PlayStation 1 ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego się obawiałem - ile cdków z niższej półki cenowej - tyle opinii zarówno negatywnych jak i pozytywnych :)

Zgodnie zresztą z zasadami indywidulanych preferencji i upodobań.

 

PS

Ale i tak coś zmienię - bo to kolejny krok nie tyle poszukiwań (czuję że to raczej początek drogi) ale próbowania różnych sposobów prezentowania dźwięku.

 

dzieki wszystkim za odzew.

 

pozdr,

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jondro,

Wymień tę wkładkę gramofonowa na coś o bardziej otwartym brzmieniu, porządnie skalibruj ją w ramieniu i o tanich CD-ekach zapomnisz na zawsze. O Creek'u EVO też.

Denona DCD-1015 miałem kiedyś. Wspominam go dobrze, gał jak na swoje pieniądze godziwie. Teraz, przy cenie rzędu 300 zł za używanego to jest dobre CD. Później kupiłem jeszcze lepszego CD Denona, a następnie gramofon. I CD-kom powiedziałem na zawsze adieu!

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, dzieki za wskazówki kierunkowe. I tak po wymianie fabrycznie montowanego w tym PJ ortofona na perłę, dzwięk się relatywnie otworzył. Tu stosuje metodę małych kroczków.

 

No i dzwięk jest zdecydowanie "bardziej" niż ten z denona

 

A jeśli chodzi o cd - nie chciałbym sobie na początku psuć zabawy i zamykać drogi możliwości poznania może nie lepszych ale innych metod generowania dżwięku. A te parę stówek umoczonych w tę zabawę to przyjemna inwestycja i mniej ryzykowana niż obstwaianie wyników naszych olimpijczyków na b&winie (chociaż życzę im jak najlepiej).

 

pozdr,

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.