Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie wykonanie 3 koncertu Rachmaninowa.


bf

Rekomendowane odpowiedzi

Rachmaninov Concertos pour piano 1 a 4

Vladimir Ashkenazy

Orchestre Symphonique da Londres, Andre Previn

DECCA, PY 925, 444 839-2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już było conieco przerabiane w watku o Koncertach Rachmaninowa

 

No ale - przede wszystkim wstrząsające, nie mające sobie równych nagranie

Vladimira Horowitza z RCA Victor Orchestra pod Fritzem Reinerem.

POwiem więcej - nwet gdyby tylko Horowitz nagrał tylko tą płytę, to i tak wystarczyło by mu to żeby zostać nieśmiertelnym.

Do tego pozostałe nagrania Horowitza, aczkolwiek tym pobił sam siebie.

 

Nagranie samego kompozytora - chłodne, lecz fantastyczne. Czemu chłodne, to juz inna historia zwiazana z postacią i podejściem Rachmaninowa do wykonywania własnej muzyki.

Mawiał bowiem, że w swych kompozycjach już dał tyle z siebie i się na tyle mocno w nich wyraził, że dodatkowe robienie romantycznych czy też ciepłych nagrań by było już wielim ekshibicjonizmem. Po prostu - nie chciał dać poznać wszystkim całej swojej osobowości.

 

Michaił Pletniow z Rostropowiczem. Fantstyczne.

Chociaż nagranie z Filharmonii Narodowej jest nieco naturalniejsze i mniej chłodne, ale za to słabej jakości

ja to sobie na kasete nagrałem

 

MArtha Argerich też jest całkiem niezła.

Volodosa słyszałem tylko finał i no był konkretny

 

Fantastyczny Emil Gilels - wydane przez Testament.

Gorąco polecam

NO i świetne opienie mają też nagrania Richtera i Kapella, chociaż tych akurat nie słyszałem,

a tego ostatniego w Poslce i tak na 99% nie dostaniesz.

 

Raczej trzymaj się z dala od Zoltana Kocsisa.Jakies takie bezbarwne, nijakie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagranie Kappella i jest swietne, natomiast zdziwil mnie wpis o Richterze. NBie slyszalem o nagraniu 3 koncertu w jegowykonaniu. Kto to wydal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety bez linkow:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

[obrazekLUKASZ-87496_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF->>>>

 

Ja rowniez podzielam zdanie kolegi Mahler'a jezeli chodzi co do wersji z Horowitz. Szczegolnie rekomenduje wersje na High Performance RCA. To wydanie z 78 w STEREO zdecydowanie lepsze, niz klasyczne MONO z 1951 z maestro Reiner'em.

 

RCA 09026-63681

 

Juz chyba tradycyjnie ja rekomenduje wersje z Byron Janis na Mercury Living Presence 432 759 zdecydowanie moje ulubione.

 

Ponadto, chcialbym zwrocic uwage na malo znane nagranie z Santiago Rodriguez na Elan 82412.

 

Jezeli mialbys problem zakupem powyzszych sugesti to mozesz na poczatek zaczac od Martha Argerich na Philips 446 673 prawdziwy "work horse"

 

Dobrego odsluchu

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znałazłem takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chociąz tam jest I i II Koncert Rachmaninowa

 

a 3 Koncertu nigdzie nie znalazłem, ale dałbym sobie rękę uciąc że taki istnieje.

 

Napisze zresztą do p. Andrzeja Sułka z PR - on się zna super na Richterze

 

Więc jak się coś dowiem to dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bylem zdziwiony, poniewaz nie mam 3 konceru w dyskografii Richtera. 2 koncert to inna historia.

Jesli zas chodzi o same wykonania 3 koncertu, to choc nie przepadam za Rachmaninowem kompozytorem, to mam kilka i chce polecic stare nagranie Horowitza z A. Coatesem. Oczywiscie znam i cenie wersje z Reinerem i Ormandym, ale Horowitz we wczesnych nagraniach gral lepiej moim zdaniem. Mam naprzyklad zdumiewajace nagranie Czajkowskiego (ale nie to z Toscanianim tylko ze Steinbergiem Musicandarts cd965) gdzie fortepian brzmi jak grom poprostu (cos niesamowitego). Na plycie tej jest takze 3 koncert Rachmaninowa ale w jeszcze jednym nagraniu z S. Kusewickim.

Podsumowujac, jakosc dzwieku Horowitza najlepsza jest chyba z Ormandym, a sam Horowitz gra najlepiej chyba z Kusewickim lub Coatesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje !!!

jesli chcecie sie wymienic ciekawymi nagraniami i wejsc w posiadanie plyt ktorych powiedzmy nie mozna kupic to moge udostepnic lacze i miejsce na serwerze. Zainteresowanych prosze o kontakt na GG . Chce jednak zaznaczyc ze jesli chetnych bedzie zbyt wielu to moge zrezygnowac zeby nie zatykac calkowicie lacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Peunguina najlepszy jest wspomniany przez Lacrimosę Elan 82412 z Rodriguezem, niestety niedostępny w Polsce.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały dylemat ponieważ płyta którą poleca przedmówca jest niedostępna, więc proszę o radę która będzie lepszym wyborem z poniższych dwóch (ta sama cena w gigancie):

 

1.

Horowitz, Vladimir

Piano Concerto No. 3 RCA 09026636812 (okładka ta którą zamieścił mahler)

24 Bit / 96 Khz - czy przez to można rozumieć, że odtwarzacz HDCD w odpowiedni sposób wykorzysta swoje walory ukryte na w/w płycie ?

 

2.

Horowitz, Vladimir

Plays Rachmaninoff GD87754 (Rachmaninov: Concerto for piano in Dm; Sonata for piano No2)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

polećcie coś, dwóch nie wezmę bo i tak przekraczam budżet w zamówieniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to bym wybrał wersję z Reinerem - tą z amazonu, w Polsce też powinieneś ją dostać.

 

Mimo iż jest mono to interpretacyjnie jest niepobita.

Nie chcę przez to powiedzieć że nagranie z Carnegie Hall jest słabe - broń Boże, też jest bardzo dobre,

ale do tych emocji, wyczucia i ogólnie całj interpretacji z 1951r. to jej brakuje.

 

No i jeśli jesteś wrażliwy na błędy tekstowe - to też nie kupuj wersji z Carnegie Hall.

Horowitz mieszał tam conieco, a najbardziej słyszalne jest to na początku finału.

 

Oczywiście nie jest to żaden wielki zarzut - bowiem pomyłki zdarzają się największym

a swoją drogą najwięksi najwięcej fałszowali - Cortot, Rubinstein, Gilels. ;)

 

Zresztą - napiszę to jeszcze raz - Stefan Rieger w swoim artykule o Horowitzu w jednym z wrześniowych lub październikowych Tygodników Powszechnych napisał że to nagranie - z 1951 z Reinerem - "potrafi wskrzesić trupa."

 

Ja bym się już dłużej nie zastanawiał po takiej rekomendacji,

no ale jak uważasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obiecywałem mam wieści na temat Richtera

 

Napisałem do p. Andrzeja Sułka - który jeśli chodzi o Richtera to jest chodzącą encyklopedią.

Zresztą na pianistyce sie świetnie zna.

Zrezztą - kto słucha Dwójki ten wie.

 

No więc pozwolę sobie wkleić tutaj odpowiedź jaką dostałem.

Mars - chylę czoła - miałeś rację.

 

To przykre, ale Richter ani nie nagrał ani nawet nie grał III Rachmaninowa. To jeden z tych częstych u niego przypadków rezerwy wobec najabrdziej "okrzyczanego" repertruaru pianistycznego

 

PS mam nadzieje ze działają tu tagi html ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.