Skocz do zawartości
IGNORED

Stary problem - nowe modele


Firebird

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy giganty w technologi plasmowej.

Wszystkie 3 modele, ktore wchodza w gre to standardy na rynku.

Wszystkie trzy marki posiadalem wczesniej i bylem zadowolony.

Mozna je ustawic w kolejnosci pod wzgledem jakosci, niestety jest ona odwrotnie proporcjonalna do ceny:)

Moze ma (mial) ktos contakt "na zywo" z tymi modelami i mogłby mi pomoc w wyborze.

 

Panasonic P58V10

Samsung 58B860

LG 60PS80

 

PS

prosze nawet niezaczynac z LCD :]

 

pozdr.fb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG 60PS8000 chyba?

 

Sam sie zastanawiam nad tym modelem (dobra cena). Pytalem sie sprzedawcow w kilku sklepach i tylko w jednym doradzili mi LG (Panasonic 50" i LG 60").

 

Z tego co zauwarzylem LG ma ciemniejszy i troche bardziej plynny obraz. Panasonic ma wiecej detali, lepsza ostrosc i kolory. Zadnych regulacji nie przeprowadzalem wiec mozliwe ze kalibracja pomoze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem nad Panasem z serii V10, ale koniec końców kupiłem 58PY800, ze względu na cenę oczywiście. NIe wiem, czy bardzo się różnią, na pewno w serii V10 jest korekcja gammy, która bardzo bymi się przydała. Całościowo jestem bardzo zadowolony. Obraz ostry, czerń prawie czarna, pojawia się ten fajny efekt trójwymiarowości (w sensie odcinania się postaci na pierwszym planie), którego nie mam na swojej drugiej plazmie Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zauwarzone. Pobor mocy w Panasonicu 58PY800P jest dwukrotnie wiekszy niz w innych plazmach tj. LG60PS800, Panasonic 58V10, Samsung PS58B680, PS68B850 i PS63B680. Ktos wie dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko znalazłem takie dane (max, przeciętny pobór mocy):

58V10 - 560 / 360

58PY800 - 635 / 485

Wiem, że AV mierzyło pobór mocy PY800 - jak znajdę, to zapodam.

W każdym razie Panasoniki do ekologicznych raczej nie należą. Jak to ma być TV "salonowy" to rachunki lekko wzrosną, natomiast ja go używam 2h raz na dwa dni, więc - nie dajmy się zwariować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest 58V10 - 360W, 58PY5800 - 635W. Ech... wybiorcze informacje...

 

Ja sie zastanawiam nad tanim 50" HD-Ready + projektor lub 58"-63".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wspomniany wyżej numer AudioVideo.

Pobór mocy 58PY800 wynosił w teście 300-350, maksymalnie 500.

Napisali w komentarzu, że nie jest tak źle, jak można się było spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawilbym na panasa

posiadam 42pz800 od prawie dwoch lat i uwazam ze ten panel nadal jest na topie obraz rewelacja

uzytkownicy znacznie nowszych modeli i technologii wielokrotnie putali jakim cudem ten tv tak pieknie chodzi(sygal dvd, bluray, digital tv, hd tv)

obecnie SYTUACJA JEST CIEZKA, LADA CHWILA NA RYNEK WEJDA 3D TV I TO JEST PRZYSZLOSC

ale ceny beda zaporowe wiec trzeba z rok odczekac

na dzien dzisiejszy moim zdaniem jesli panel to minimum 50cali, plazma,-----pioneer to juz przeszlosc-szkoda

wiec pozostaje panas lub samsung

ja stawial bym na panasa bo go znam

to na tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariob135 - jeden pytajnik wystarczy do zadania pytania.

 

Odpowiadam - to podniesienia jej poziomu w trybie "kinowym", gdyż jest ustawiona zbyt nisko, przez co obraz jest nadmiernie rozjaśniony, trochę mleczny. Przy 58 calach i w zaciemnionym pokoju jest to niestety wada. Częściowo znika po przełączeniu w tryb "normalny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firebird

ja bym nie aspirował do posiadacza największego TV na osiedlu,

a pomyślałbym nad projektorem - no chyba, że masz

ale oczywiście to Twój wybór,

osobiście stawiałbym wyłącznie na panasa

a mocą bym się nie przejmował,

przy liniowym poborze osiągniesz ją jedynie na 100% białym ekranie

a i to niekoniecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie wiadomo :

co będzie podłączone ?

w jakich warunkach ma grać telewizor ?

Jakie są oczekiwania co do wyposażenia?

Więc to jest jedynie rozmowa z samym sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki "maniek" :)

 

 

locoloco, 13 Lut 2010, 11:19

 

>na razie nie wiadomo :

>co będzie podłączone ?

>w jakich warunkach ma grać telewizor ?

 

w sumie dobre pytanie, jednak w tym przypadku maloznaczace, gdyz wszystkie trzy modele sa pdobne wielkoscia, maja filtry anty-refleksyjne i dzialac beda w warunkach "jakie sa", nic niemozna za bardzo zmienić :) ale:

ok. 35m2 przeznaczonych tylko do AV, skapo umeblowany ale wyposazony z mysla adaptacji AV, duze okno (praktycznie na cala ściane) kontrolowane zaslona, odleglosc od ekranu 3m. Sygnał 100% HD (TV i BR). Na zdieciu kurtyna czesciowo odslonieta (przepraszam za balagan)

pozdr.fb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, wczesniej bylo 50" i śmiało moge isc do 60. Projektor....moze kiedys, ale to i nnym pokoju iiiii zupelnie inna historia, narazie plasma " do wszystkiego".

 

dzieki wszystkim za pomocne informacje.

fb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie nowy kandydat, Samsung PN58B650, ktoś miał moze styczność. Problemy? zalety?

dzieki.fb.

 

PS

czerwono-bordowe zabarwienie ramki jest bardzo kuszace :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.