Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z przesłaniem dzwięku DTS i DD po SPDIF w foobar.


Danilo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na poprawnej konfiguracji foobara, aby przesyłał po SPDIF dzwięk DTS 5.1 i AC3 5.1. W Power DVD jak i media player classic te pliki przesyłane są normalnie do amplitunera i wyświetla się znaczek DTS lub DD, wszystko pięknie gra. W foobar natomiast nie. Czy ktoś z kolegów może podesłać gotową instalkę luib napisać co potrzeba do poprawnego przesyłania po spdif DTS i DD. Dodam, że mam wtyczki i dzwięk leci tylko stero. Karta jest to zewnętrzny Sound Blaster Surrond 5.1 24bit po USB. Pozdrawiam i Proszę o odpowiedzi i Pomoc Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzasz w PowerDVD i MPC oraz w foobar2000 dokładnie te same pliki? Czy może jest tak, że w przypadku tych dwóch pierwszych programów chodzi o filmy z dźwiękiem przestrzennym, zaś w przypadku foobar o pliki wav-dts z muzyką?

 

Jak już Ci pisałem na PW, wav-dts ma inne wymagania i inną specyfikację, niż dts "kinowy" (ten ostatni ma np. 48kHz, ten pierwszy zaś 44,1kHz). Do odtworzenia wav-dts potrzebna jest karta dźwiękowa "bit-perfect", nie ingerująca w sygnał. Niestety, Creative robi resampling przez 48kHz, przez co nie nadaje się do odtwarzania wav-dts. Zamiast muzyki mamy nieprzyjemny szum w kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dopiero teraz doczytałem, że masz kartę Sound Blaster Surround 5.1 24 bit, a nie SB X-Fi Surround 5.1. Trzeba by najpierw sprawdzić, czy Twoja karta jest bit-perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Sorry za wpis pod wpisem, ale brak możliwości edycji postów czasem jest upierdliwy)

 

Jeśli się okaże, że karta jest bit-perfect i powinna sobie radzić z wav-dts, to zainstaluj sobie do foobara Kernel Streaming (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i ustaw go jako wyjście (File -> Preferences -> Output -> Output Device).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za odpowiedź. Zainstalowałem foo_ousKS i foo_spdif. Dzwiek jest ikonki na ampli sie pokazują. Problem polega na tym ze przy DTS dzwięk jakby się przyczinał (jest takie rwanie) w DD jest ok. Odtwarzałem te same pliki i PowerdDVD daje rade bez problemu foobar nie. Chciałem teraz odtworzyc flaca z dts ale nie mogę. Mam Prośbę. Czy możesz podesłać mi swój folder z foobarem na maila [email protected] sprawdze czy wg Twoich ustawień chodzi dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz konkretnie, jaki rodzaj pliku odtwarzasz. Czy chodzi Ci o filmy z dźwiękiem dd/dts, czy też o muzykę w dts. Które pliki daje się odtwarzać, a które nie?

Katalog z moim foobarem mogę Ci podesłać, ale jest to raczej bez sensu, gdyż mam go skonfigurowanego pod sterowniki ASIO mojej karty dźwiękowej (nawet nie mam zainstalowanego Kernel Streaming) i z Twoją kartą na pewno to nie zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzam pliki DTS i AC3 wyciagniete z DVD-Audio i wszystko śmiga na Powerd DVD i ampli pokazuje znaczki oraz Mettalica - Black Album pobrany z sieci DTS CD i tu power dvd nie pokazuja znaczka. W foobar wszystko też śmiga tylko DTS cos przycina. Nie wiem w czym już jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mettalica - Black Album pobrany z sieci DTS CD i tu power dvd nie pokazuja znaczka. W foobar wszystko też śmiga tylko DTS cos przycina."

Czyli Metallica odtwarzana na foobar działa i tylko przycina?

 

"powiedz mi jak odtworzyć flac multichannel w foobar"

Tak samo, jak każdy inny plik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Działają już dts i ac3 tylko DTS sie przycinają i wyskakuje jakiś błąd i restart kompa. flack działa ale bez OUTks. Jak jest włączone Out ks to nie otwiera flaca. Jak zrobić zeby wyslac flaca po spdif aby na ampli pokazala sie ikonka??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.