Jump to content
IGNORED

CAMBRIDGE AUDIO A5 czy CAMBRIDGE AUDIO A500

marcin__18

Recommended Posts

Witam posiadam CD MARANTZ CD-63 MK II KIS ### KI SIGNATUERE i chciałbym zakupić dobrej jakości wzmacniacz myśle nad wyborem jednego z dwóch wzmacniaczy, zależy mi bardziej na jakości niż na mocy myśle że moc 2x60 watt przy 8 Ohm jest wystarczająca,kolumny jakie posiadam to reczna robota na głośniku średnioniskotonowym monacor nie pamiętam dokŁadnie modelu głośnika ale moc 80watt RMS zestaw do mieszkania w bloku a dokładnie powierzchnia w której będzie grać zestaw to 20m2

Nie znam A5, wiec nie moge o nim czegokolwiek wiecej napisac.

A500 jest w stanie wykreowac przyzwoita przestrzen i szczegolowosc, wszystko zalezy od uzytych kolumn. A500 ma w sumie dwie wady - niezbyt pewnie przechodzi przez duze spietrzenia dynamiki i nienajlepej kontroluje bas. Bas jest leciutko pogrubiony, troche "smuzacy"... To sie moze podobac, ale nie kazdemu i nie przy kazdym rodzaju muzyki - bo jest to odejscie od neutralnosci.

Brzmienie A500 mozna okreslic jako dosc cieple, miekkie, a przy tym bogate w barwy - ogolnie przyjemnie sie go slucha. Wysokie tony tez sa nienajgorsze, mozna w nich wrecz znalezc pewne zroznicowanie barw i wybrzmien.

Z tego co mi wiadomo, Creek lepiej sobie radzi z dynamika i przestrzennoscia, Arcam zas z dynamika, basem i wysokimi tonami, ktore odebralem jako lepsze od tych z A500.

O A5 niestety sie nie wypowiem.

Cambridge Audio A500 b.dobrze spisywał sie z CD D500SE.Probowalem też zestawienia A500 z CD Marantz 63 SE ale rezyltaty nie były najlepsze.Ogólnie dla mnie CA D500SE był wyrażnie lepszy od Marantz 63 SE. A wzacniacz oczywiscie wspominam dobrze ale nalezy unikac jasno brzmiących kolumn.

• 2 years later...

Zwróćcie uwagę, że są dwie wersje A5 pierwsza jest na tranzystorach, druga na układach LM3886 i są to dwa rożnie grające wzmacniacze jak dla mnie jedynka jest lepsza.

Wersja pierwsza:

img0335f.jpg

Wersja druga:

dsc02747f.jpg

dsc02750qy.jpg

Guest partick

(Konto usunięte)

są dwie wersje A5 pierwsza jest na tranzystorach, druga na układach LM3886

jakieś zdjęcia środka potwierdzające tę rewelację?

bo z tego co ja pamiętam, to A1: v1 na tranzystorach, v2 na dwóch scalakach i v3 na jednym stereofonicznym scalaku.

a tak jak mówisz, to chyba było z A3.

natomiast nie przypominam sobie A5/A500 na scalakach.

• 4 years later...

Jak odróżnić wersję A5 v1 i v2 ?

A5 pierwsza jest na tranzystorach, druga na układach LM3886 czy ktoś to potwierdza ?

Miałem pożyczony A500 ale nie mogę kupić nigdzie tego modelu szukam już długo. Dla mnie był super.

Trafił się A5 nie wiem czy będzie brzmieniowo podobny ?

Kupiłem ostatnio Azur 550A i bardzo się rozczarowałem dlatego wracam do starszego modelu.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W A5 który kupiłem chyba są wymienione kondensatory. Oryginalnie na foto są niebieskie a to jakieś tanie za parę groszy.

Wymienić je na jakieś dedykowane do audio ?

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.