Skocz do zawartości
IGNORED

Pianocraft MCR-640 czy 840?


pafcio0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zakupem którejś z powyższych wież. Do tej pory myślałem o MCR-640, jako że głównym przeznaczeniem będzie słuchanie CD (muz. klasyczna, trochę jazzu), ale widząc, że model MCR-840 kosztuje właściwie tyle samo (allegro) a odtwarza też DVD, zacząłem również brać go pod uwagę. Dałby mi możliwość obejrzenia od czasu do czasu (nie jestem jakimś wielkim kinomaniakiem) filmu z dobrym dźwiękiem (do tej pory oglądam filmy na laptopie, nie mam żadnego odtwarzacza pod TV).

Czy - wziąwszy pod uwagę, że głównym przeznaczeniem będzie jednak słuchanie muzyki - model MCR-860 nie ma jakichś znaczących uchybień w stosunku do 640 w tej materii? Coś czytałem o głośniejszym napędzie. Prawda li to? Bo dłuższe o 2s wczytywanie płyt to dla mnie akurat pozytyw, zdążę się usadowić, zanim muzyka zacznie grać :)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie, czy sprzęt gdzie będzie ustawiony, będzie możliwość podłączenia do Tv. Jeśli tak to wersja z DVD da to czego oczekujesz, jeśli nie ma takiej opcji, to tylko i wył. wersja z CD. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam E810, czyli poprzedni model z DVD i gdybym mial jeszcze raz kupowac, to wzialbym E410 z CD. DVD jest cholernie wolny, moj w dodatku tak halasowal, ze nie dalo sie cicho sluchac muzyki. Z tego tez powodu juz po raz drugi jest w serwisie. Zaznaczam jednak, ze to odnosi sie do poprzednich modeli Piano. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już brać z CD to np Onkyo CS-525, połowa ceny tej yamahy, do tego DVD można zakupić osobno tez onkyo i jescze na suba zostanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

posiadam od grudnia 840 i jakoś nie zauważyłem głośnej pracy napędu. Przed zakupem porównywałem w sklepie czas i szybkość działania w 640 i 840 - dużych różnic nie było. 640 ma łatwiejszą obsługę mp3, ale kto by słuchał mp3 :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi, chyba zdecyduję się na 640, a do DVD kupię sobię po prostu odtwarzacz (albo i nie).

Jeszcze jedno pytanie audiolaika:

czy to cuś może konkurować z Pianocraftem?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie, dobre pytanie. Jesl ichodzi o muzyke to podejrzewam ,ze konkurowac moze i to z powodzeniem choc zaznaczam, ze ani jednego ani drugiego nie słyszałem.

 

Generalnei pojawiłem sie tutaj z zapytaniem o konkurentow PC własnie. Szukam czegos do sypialni. generalnie chodzi o jakis midi/mini zestaw chetnie z DVD.

 

Macie jakies typy? Jakis Pioneer moze? Sony?

Tylko zaznaczam, ze pytam o zestawy wiec prosze nie pisac" kub uzywany wzmacniacz i dvd za 100zl i kolumy z drugiej reki itp itd.

Chodzi po prostu o zestawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie niedawno zastanawiałem się, czy MCR-640, czy MCR-840, ale wybrałem MCR-640. Musisz się zastanowić do czego ten sprzęcik będzie Ci potrzebny. Ja też tak myślałem... do sypialni, może czasem jakiś film na DVD, ale potem się opamiętałem i stwierdziłem, że kupuję sprzęt do MUZYKI i żadne kompromisy nie wchodzą w grę. Nie wiem czy wybierając wersję z DVD coś bym stracił na tym, ale nie zamierzam się nad tym zastanawiać. Potrzebowałem czegoś do słuchania muzyki i to kupiłem. Proste i logiczne;-) A jak będę chciał obejrzeć film to sobie komputer podłączę albo kupię jakies tanie DVD - w obu przypadkach wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem (choćby ze względu na większą użyteczność wspomnianych urządzeń).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Blaszka

 

Kup Kef Kit. Bardzo dobre brzmienie. Zestaw 2.1

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny - no ja na to pytanie juz sobie odpowiedzialem. Dobrze sie zawsze zastanawiam zanim zadam pytanie tutaj. Potrzebne mi dvd z racji tej, ze divx. jesli mi sie trafi najczesciej ogladam w sypialni. Filmy w dobrej rozdzielczosci - w moim kinie. Do tej pory robilem to podlaczajac komuter do tv ale wlasnie tego nie cche robic. Leniwy jestem. W sypialni nie musze miec powalajacego dzwieku bo nie jest ona akustyczznie przygotowana do tego.

Czy zanim na PC sie zdecydowales podchodziles z tematem do innych producentow czy od razu zalozyles, ze to bedzie PC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David- co do KEFa. Za drogi. I brzydki. Tak, wyglad ma dla mnie rowniez znaczenie. Poza tym kolumny beda wisiec a tu jaies dziwolagi na patykach sa ;-) Szukajac konkurentow PC mialem na uwadze racej nizsza cene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo mini, myślę że pytania na które warto sobie odpowiedzieć, to do czego będzie mi sprzęt służył i rozłożyć to na procenty, potem jakie brzmienie lubię, a na końcu postawić sobie próg budżetowy, gdyż mini na rynku jest bardzo wiele, tylko że w różnych przedziałach budżetowych, do tego dochodzą możliwe kombinację z kolumnami i okablowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, budzet jest, procenty sa rozlozone dlatego pisalem o zestawie mini z dvd. Chodzilo mi o to, ze moze ktos slyszal jak gra jakis konkurent Piano Crafta. Wlasnie z powodu mnogosci sprzetu na rynku napisalem ten watek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do pewnej zakładki, np tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proponuję zacząć lekturę od początku, a masz co czytać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie: nie zakładałem od początku, że mini, które wybiorę, to będzie Yamaha PianoCraft. Tak naprawdę mało brakowało, bym w ogóle nie brał jej pod uwagę. Nie chcę się tu rozpisywać, ale na tej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) możesz przeczytać, co mnie zainteresowało i wśród czego wybierałem. Ostatecznie wybór padł na MCR-640 + B&W 686 - jak do tej pory bardzo mnie ten zestaw zadowala. Dodam jednak, że gdybym miał nieco mniej gotówki, to wybór padłby na Denona M-37 - moim zdaniem świetne mini! Stosunek jakości do ceny nieporównywalny do niczego, no może obecnie do Yamahy MCR-040, ale jej design nie bardzo mi odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.