Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  215 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie czuje sie klubowiczzem, ale sluchalem Xindaka XA-6950V + MOUSE 2.0 + Koda Harmony K-2000B,

dzwiek naprawdę super. Chcialem wtedy kupic kolumny i odsluchiwalem wspomniane, ale sprzet towarzyszacy zwrocil bardzo mocno moja uwage wybitnym profesjonalizmem. Co prawda kupilem inne kolumny, gdyz szukalem podlogowych, ale gdybym celowal w podstawkowe na pewno wzialbym Harmony K-2000B. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wpisze choć nie posiadam, jestem pracownikiem salonu audio i uważam tą marke za wybitną, stosunek jakość/cena wręcz niemożliwa do uzyskania. Awaryjność niewiększa jak niby markowych produktów ( przez 4 lata sprzedaży uszkodzony 1 CD ) a troszkę się tego "mieli". Najlepsze produkty z tej marki to moim zdaniem: A-06, C-06, XA-6200, XA-6950, MUSE 1.0 DELUXE, Kable bardzo dobre, kolumny jakoś mi nie pasują.

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Produkuję się głównie w zakładce Kino Domowe, trochę było w Muzyka. W największym skrócie o sobie: jestem miłośnikiem dźwięku wielokanałowego, ale nie kina domowego, lecz właśnie muzyki. Do tego celu potrzebny jest zestaw 5.1, gdzie wszystkie kolumny główne bedą identyczne, a subwoofer akustycznie do nich pasujący. Lubię monitory, które cenię wyżej od kolumn wolnostojących.

 

Co sądzicie o opcji Compass 1.6 Mk II? 5 takich samych? Ktoś rozkompletuje mi jedną parę na centralny? A może jest jakiś centralny pasujący akustycznie i z wyglądu do wspomnianych? I jaki do tego subwoofer? Mówimy oczywiście o centralnym i subwooferze Xindaka. Bądźmy konsekwentni.

 

I jeszcze jedno: Xindak zastosował w Comapassach 1.6 bardzo ciekawy patent z pastylkową bateryjką i przykładaniem słabego napięcia do kondensatora. Czy ktoś zna z autopsji efekty tego? Czy to cokolwiek daje? Jesli tak: co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

szukam wzmaka do epos es22 i zastanawiam sie nad xindak xa6200 lub 6950. Pytanko czym one sie roznia? Ktory lepszy?:)

 

aha i czy ktos porownywal te wzmaki do naim nait 5i lub nait xs?

 

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compass 1.6 Mk II - mnie się niespodobały, słuchalem ostatnio cały dzień w pracy na xindaku 6950 i muse 1.0 bardzo dobra góra, bardzo dobra średnica, ale bardzo słaby bas, ogólnie bardzo jasna kolumna, na moje ucho koda K-2000B na tej samej elektronice zgrała dużo lepiej. Ale warto posłuchać może akurat Tobie podoba się coś innego

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko

 

XA-6200 jest to hybryda, czyli polączenie lampy z tranzystorem

tu jest więcej: http://prmg.art.pl/faq/pytanie4.8

 

XA-6950 to jest tranzystor dual mono.

 

Różnica w brzmieniu i cenie

 

Który lepszy ? trudno powiedzieć na pewno są inne musisz sam posuchać i ocenić, moc taka sama

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :)

prawdopodobnie zadobędę C/A 06 jako swój pierwszy system stereo.

Pytanie do Was, w większości pewnie juz posiadaczy tegoż lub podobnego systemu, jakie głosniki warto przesłuchać ?

 

Będe robił jeszcze ostatnie odsłuchy... i muszę w czym "poprzebierać".

 

na razie nr w moim zakresie kieszeni (ok 3-3,5k) są Audio Academy Phoebe III.

muzyka do rock, klimatyczna muza elektroniczna (Vangelis) i inna w mniejszych procentach.

 

No i... jak macie jakiś namiar na używki, to jak najbardziej, zawsze sie trochę grosza zaoszczędzi na kabelkie, płytki i Tuner, który też chcę dokupić (radia słucham sporo), no właśnie - jaki tuner do tego kompleciku? Xindak chyba nic takiego nie robi...

 

Pozdr.

Prawie nabywca Xindaków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA dobra droga. Gra to bardzo przyjemnie. Ale chyba rock nie do końca. Może brakować 'pazura'. Pod tym względem o wiele ciekawiej było z Paradigmami. Rock nie jest moim ulubionym gatunkiem dlatego wolałem zestawienie z AA. Aha ja grałem z Mimas II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1

 

 

A czy nie sa czasami dwie wersje xa-6950 i xa-6950V ? Jedna z nich(nie pamietam ktora) jest hybryda?

Znalzlem rowniez xa-6900 tez hybryda:) Czym one sie roznia?

I jaka jest zasadnicza roznica w brzmieniu pomiedzy hybryda a tranzystorem?

 

Sorki za tyle pytan ale przed ew zakupem chce wiedziec co i jak:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XA-6950 - na bank jest tranzystor dual mono

XA-6950V - wydaje mi się że też tranzystor ale bez dual mono - niestety nie słuchałem i nie widziałem

XA-6900 - takiego czegoś chyba nie ma, jakaś pomyłka

 

Co do różnic w brzmienu niestety Ci niepomogę, jakoś nie maiałem czasu ich dokładnie osłuchać, ponadto XA-6950 mam jescze niewygrzany.

 

tu jest wykaz modeli wszystkich xindaka: http://www.polpak.com.pl/katalog/kat/26/prod/7

 

Testy:

tu test XA-6200: http://www.polpak.com.pl/public/files/reviews/2007-04HighFidelity_Xindak_XA6200.pdf

tu jest XA-6950V: http://www.polpak.com.pl/recenzje/produkt/1097

tu jest XA-6950: http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/xindakxa6950.pdf

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1 XA-6900 nie ma certyfikatu CE ale jest , ja sam osobiście gram na nim.

To hybryda w pełnym dual mono lecz bardzo specyficznie zestrojona bez takiego spektakularnego basiska jak Xa-6950V lub Xa-6950 .Dobrą alternatywą jeśli nie boimy się szklistego brzmienia jest Xa-6200.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1 XA-6900 nie ma certyfikatu CE ale jest , ja sam osobiście gram na nim.

To hybryda w pełnym dual mono lecz bardzo specyficznie zestrojona bez takiego spektakularnego basiska jak Xa-6950V lub Xa-6950 .Dobrą alternatywą jeśli nie boimy się szklistego brzmienia jest Xa-6200.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1 XA-6900 nie ma certyfikatu CE ale jest , ja sam osobiście gram na nim.

To hybryda w pełnym dual mono lecz bardzo specyficznie zestrojona bez takiego spektakularnego basiska jak Xa-6950V lub Xa-6950 .Dobrą alternatywą jeśli nie boimy się szklistego brzmienia jest Xa-6200.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Pisałem o nim w klubie Paradigm http://www.audiostereo.pl/Klub_zwolennikow_PARADIGM_33251.html

Odnośnie wzmacniacza to sprzedał się zanim go trochę lepiej poznałem, ale to co rzuciło się od pierwszych minut słuchania to przestrzeń. Dźwięk pięknie otacza słuchacza. C-09 to naprawdę udane urządzenie. Największe plusy to niesamowita dynamika motoryczność dźwięku i przepiękna średnica. Wokale wypadają rewelacyjnie. Są bardzo gładkie, naturalne i bezpośrednie. Bas bardzo ładnie zróżnicowany i bez ograniczeń. Dużym plusem jest też świetna rozdzielczość a przez to brak chropowatości wysokich tonów. Według mnie gra naprawdę jak urządzenia 2x droższe i też tak jest wykonany. Myślę, że CD jest w tym zestawieniu bardziej udany od wzmacniacza, ale wzmacniaczowi muszę się jeszcze trochę więcej przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dopisuję się jako świeży posiadacz Xindaka C06 (z drugiej ręki). Gra detalicznie, czysto, naturalnie. Dla mnie bomba ;)

 

Z lampą EL34 zagrał bardzo synergicznie. Już dawno nie byłem tak zadowolony z zakupu.

Z tyłu gniazdo IEC, a nie zamontowana na stałe sznurówka. Do tego sprytny myk - mozna sprawdzic ile odtwarzacz grał godzin od nowości.

 

A ostrzę sobie zęby na XA-6950V

post-15750-100008111 1270222900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kłaniam Wszystkim

jeśli Club jeszcze przyjmuje - zgłaszam akces!

Czy,któryś z Kolegów pokusił się o łączenia po XLR-ach? Pytam,bo noszę się z zamiarem, a może nie warto. Na razie eksperymentuję z lampami w CD,pomijając irytujący czas wygrzewania lampy,zmiany w brzmieniu są spektakularne.Ewentualnie jakimi kablami łączyliście i jakie wrażenia.

Xindak RULEZ!:) Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo07 jeśli masz wzmacniacz z prawdziwym torem symetrycznym warto użyć XLR. Choć nie każdemu ten tryb prezentacji odpowiada. Z tego co wiem takich wzmacniaczy na świecie jest naprawdę bardzo mało, bo to że wzmacniacz posiada wejście XLR naprawdę nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo07 moje wszelkie próby zmuszenia twojego wzmacniacza do wydania fajnego dźwięku przy pomocy XLR poniosły klęskę. Możliwości są dwie. Albo wzmacniacz ten posiada aplikacje pseudo symetryczną albo aplikacja jest zrobiona z podłączeniem terminali na sposób amerykański. Z tego co pamiętam masa jest podłączona tam na innym pinie. Dlatego też możliwe że przy zastosowaniu niewłaściwych kabli nie będzie, grało nawet jak aplikacja jest prawidłowa. Zarzuciłem temat z braku czasu. Może ktoś inny rozpracuje temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kerikawon

Witam

czyli zagrał tak sobie,czy wcale /niestety, jestem na poziomie użytkownika/?Powoduje mną, jak wspominałem,ciekawość.A z innej beczki,czy normą jest efekt przydzwięku/jak mikrofonowania/ w gnieździe słuchawkowym CD,bo tak właśnie mam.Sprawdzałem kilkoma słuchawkami(nowa "zajawka"-ostatnie AKG 450-znakomite i nieprawdą jest,że tylko do sprzętu przenośnego),w każdym przypadku to samo. Wyjąwszy tę drobną dolegliwość,dzwięk z "dziurki" jest bardzo dobry.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.