Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  215 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Klubik zamiera ,więc czas ożywić... ;)

Wpisuję się w grono użytkowników Xindaka :D

Oto mój XA 6950 grający z Yamahą CD S-1000 i resztą ustrojstwa("O mnie"...)

Na początek obalmy kilka TOTALNYCH mitów na temat chinczyka...

1.przygaszanie się światła przy włączeniu Xindaka...

-totalna BZDURA!!! Moja instalacja do młodzieniaszków nie należy(ponad 30 lat),wykonaniem też nie grzeszy(aluminium) i zero takich bzdurnych efektów(zasilanie prosto z gniazdka)...

2.gigantyczny pobór prądu...

-pomiarów nie robiłem,natomiast rachunki nie wzrosły nic a nic(ok.2 miesięcy użytkowania po 3-4 godzin dziennie,ok.5 dni w tygodniu)...

3.buczące trafo...

-to jest jedną z największych bzdur,jakie czytałem na temat 6950 ;)

4.problemy z nocnym odsłuchem i ręcznym wysterowaniem głośności wzmaka...

-tu jest "fifty-fifty"...fakt ,na pilocie idzie to skokowo i dla niektórych(przy tym wykopie klocka) nawet 2 na skali może być za głośna...ale prawdą jest,że przy wyczuciu i odrobinie delikatności można ręcznie ustawić poziomy niedostępne z pilota(przynajmniej w moim egzemplarzu)

No to narazie tyle,mam nadzieję,że komuś kiedyś to pomoże...

;)

post-23113-100000046 1278000623_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzmaki Xindaka są bardzo dobre, mam XA-6950V.

Bardzo dobry dynamiczy klocek. Świetnie zgrywa się z Paradigm Studio 60v3:)

Niestety cedeka nie pochwale, nie czyta kilku moich orginalnych płyt, długo wczytuje dane z plyty, głośna praca mechanizmu.

Aczkolwiek to może przypadłość tylko mojego egzemplarza:(

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daras66, 1 Lip 2010, 18:10

 

>3.buczące trafo...

>-to jest jedną z największych bzdur,jakie czytałem na temat 6950 ;)

>4.problemy z nocnym odsłuchem i ręcznym wysterowaniem głośności wzmaka...

 

U mnie buczało jak diabli, dlaczego tak się dzieje napisałem wyżej. Cyrus, którego obecnie używam jest idealnie cichy, nie słychać go nawet po przyłożeniu ucha do obudowy.

 

Potek natomiast (niebieski alps) jest poprostu b.nierówny przy niskich poziomach wysterowania i nie ma tu o czym dyskutować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorn

CD Xindaka Muse 2.0 jeśli już gra, to gra przepięknie i wybaczam mu te przypadłości o których napisałeś. Posiadałem wiele CD różnych firm do 3kzl. i żaden nie podawał Rocka z takim zaangażowaniem jak Muse 2.0

Niestety coś nie do końca udała im się ta konstrukcja.

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo07, 21 Lip 2010, 20:47

 

>Witam

>zatem pomyślę o jakimś wzmacniaczu słuchawkowym.Może to jakaś przypadłość tego egzemplarza,ale to

>nie stanowi aż takiego problemu by wysyłać CD do serwisu.Dziękuję i pozdrawiam Paweł.

 

 

Czyżbyś miał ten sam problem co ja? Tak wywnioskowałem z twojego wpisu.

>Pozdr...pablo07, 21 Lip 2010, 20:47

 

>Sorki tak mialo być;)

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jorn

Witam

efekt przydziwięku zmniejsza się z chwilą zwiększenia głośnośći,jednakże w przerwach pomiędzy utworami jest słyszalny i co gorsza irytujący-tak właśnie mam. Mam wersję 08(regulacja poziomu głośności wyjścia słuchawkowego tylko pilotem, dac 24/192 z możliwośćią przełączenia na 24/96)

Pozdrawiam Paweł

Ps

Jaką lampkę masz w CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo07, 22 Lip 2010, 21:11

 

Cześć

Właśnie sprzedałem Xindaka.

Lampki nie zmieniałem,została taka jaką fabryka dała, uznałem ze nie będe inwestował w coś co od nowośći jest bublem:(

Miałem taki sam model jak ty.

Pozdrawiam.

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 22 Lip 2010, 23:26

 

>WOW mocno powiedziane. Yamaha gra pewnie lepiej ???

 

Na pewno nie gra lepiej i nie będzie grała! To już wiem!

Pewnie i tak wyląduje u mnie jakiś DAC.Prawdopodobnie być moze Xindak DAC-5 i będzie dzielony

Muse-2.0, bez tych przypadłości które posiadał zintegrowany cd:)

Pozdrawiam.

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie buczących traf - to nie zależność, tylko przypadłość egzemplarza. Te same trafo złożone poprawnie buczy mocno, inne wcale. Buczące trafa i przydźwięk sieciowy trafiał mi się średnio w 70% sprzętów.. wszystko jednak w akceptowalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jorn

Witam

wydaje mi się,że zbyt pochopnie postąpiłeś,bo właśnie zmiana lampy fabrycznej(potwierdzam-mocno przeciętna)na inną ( u mnie w tej chwili E88CC Philips Miniwatt Special Quality z 1954r-zjawiskowa, a wiem że są lepsze) wyciąga z tego sprzętu smaczki. Kolejne moje zdziwienie wzbudza Twoja opinia o napędzie, chyba że miałeś na myśli tę rachityczną,plastikową tackę. Nawiasem, bardzo podoba mi się możliwość kształtowania dziwięku zmianą jednej lampy ( swoją kupiłem za 30 zł).Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo07, 23 Lip 2010, 14:02

 

Sluchaj, ja miałem jakiegoś bubla:(

Jak go kupiłem, to pograł moze z tydzień i zdechł, nic nie czytał!

Serwis wymienił napęd, ale zostaly dziwne przypadlośći, zawieszal się, wczytywał płyty niekiedy z minute szalejąc przy tym niemiłośiernie.

Wielu płyt wcale nie widział (no disc).

Więc nie dziw się ze go po roku męczarni sprzedałem.

Pozdr..

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jorn

No jeśli po roku to masz anielską cierpliwość.Podobne pierepałki miał kolega WOY (jest o tym bardzo obszerny wątek jego autorstwa) i dostał nowy egzemplarz.Ale faktycznie po takich przygodach reakcja jak najbardziej zrozumiała.Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Xindakowcy,

a może któryś z Was łączy te zacne klocki kablami tej samej firmy.Przyznam,że "na oko" robią wrażenie,pytam w Klubie, bom ciekaw jak "na ucho" (wiem,że kerikawon skreślił parę słów o kilku, lecz ewentualne doświadczenia innych dadzą pełniejszy obraz wspomnianych)Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz serwer nie przyjmuje już moich postów, a tyle się napisałem......

pablo07 zbadaj watek Lubuskie odsłuchy przy okazji zabawy z Mistralem, Panowie używają tam Kabla Xindak FS-0,5 i bardzo sa zadowoleni z niego. Pytaj też użytkownika Audiozakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woy

 

Miałem to samo tylko ze z cd musicala. Kupilem laser oryginal sony(akurat ja mialem kss-210a)i dupa to samo w tych samych miejscach. Smarowałem prowadnice - troszke pomoglo ale dalej nie bylo jak ma byc. Okazało sie ze walniete były gumowe ''amortyzatorki'' zawieszenia lasera. Po wymianie (znalazlem cale uzywane zawiesznie) wszystko smigało az miło ze starym laserem. Nowy lezy w szufladzie. Zerknij na zawieszneie gumowo/sprężynkowe :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.