Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  215 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze poradzic (bo slyszal w tym samym systemie albo ma info gdzies na necie/od kumpla):

czy koncowka PA-M ma taka sama charakterystyke dzwiekowa jak integra PA-M ?

(jak tak, to nawet dobrze bo recenzje integry sa swietne i bardzo mi odpowiada: bardzo muzykalna z bardzo mocnym basem i nasaczona srednica).

 

Czy przypadkiem koncowka mocy PA-M nie jest "jeszcze lepsza dzwiekowo" od integry PA-M ?

(nie chcialbym 'stracic' potegi basu obecnej w recenzjach dotyczacych integry).

Kolega mi kiedys powiedzial ze 'zawsze przedwzmacniacz pogarsza wiele koncowych parametrow systemu i jak jest taka okazja/mozliwosc to zawsze stosuj sama koncowke mocy bo bedzie lepiej na pewno'. Stad sie ludze ze koncowka PA-M moze jeszcze lepiej grac niz integra, hmm..

 

Wychodze sygnalem z DACa zewnetrznego, ktory ma regulacje glosnosci i mam tylko jedno zrodlo dzwieku (tego DACa) wiec naprawde jest mi obojetny/zbyteczny przedwzmacniacz.

 

Niestety nie moge zakupic obu PA-Mów do domu zeby samemu przetestowac ani nawet nie mam mozliwosci odsluchu obu urzadzen jednoczesnie w jednym salonie.

 

Poprosze o porade wszystkich ktorzy mieli podobny dylemat koncowka PA-M vs integra PA-M i jakos doszli do prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje kupić coś do moich nowo zbudowanych paczek DIY Poor Man's Stradów projektu Gravensena. Brakuje w nich dołu więc chciałem dopasować do nich klocka i padło na Xindaka. Mam pytanie odnośnie hierarchii Xindakowych tranzystorów, czy Xindak XA6900 jest lepszy, gorszy od XA6950V? oba teraz są na Alledrogo za 2,5K i nie wiem który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy Xindak XA6900 jest lepszy, gorszy od XA6950V? oba teraz są na Alledrogo za 2,5K i nie wiem który wybrać.

Zależy od wersji 6900 choć przyznam szczerze że pomimo może mniejsze rozdzielczości mikroinformacji 6950V potrafi złapać za serce. Jeśli słuchasz dużo starego rocka to V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktos moze poradzic (bo slyszal w tym samym systemie albo ma info gdzies na necie/od kumpla):

czy koncowka PA-M ma taka sama charakterystyke dzwiekowa jak integra PA-M ?

(jak tak, to nawet dobrze bo recenzje integry sa swietne i bardzo mi odpowiada: bardzo muzykalna z bardzo mocnym basem i nasaczona srednica).

 

Czy przypadkiem koncowka mocy PA-M nie jest "jeszcze lepsza dzwiekowo" od integry PA-M ?

(nie chcialbym 'stracic' potegi basu obecnej w recenzjach dotyczacych integry).

Kolega mi kiedys powiedzial ze 'zawsze przedwzmacniacz pogarsza wiele koncowych parametrow systemu i jak jest taka okazja/mozliwosc to zawsze stosuj sama koncowke mocy bo bedzie lepiej na pewno'. Stad sie ludze ze koncowka PA-M moze jeszcze lepiej grac niz integra, hmm..

 

Wychodze sygnalem z DACa zewnetrznego, ktory ma regulacje glosnosci i mam tylko jedno zrodlo dzwieku (tego DACa) wiec naprawde jest mi obojetny/zbyteczny przedwzmacniacz.

 

Niestety nie moge zakupic obu PA-Mów do domu zeby samemu przetestowac ani nawet nie mam mozliwosci odsluchu obu urzadzen jednoczesnie w jednym salonie.

 

Poprosze o porade wszystkich ktorzy mieli podobny dylemat koncowka PA-M vs integra PA-M i jakos doszli do prawdy :)

Ja mam końcówkę ale dylematu nie miałem bo posiadam dac z pre. Końcówka daje większe pole manewru, ale ostatecznie wyjdzie drożej. Jakbym miał znowu wybierać brałbym końcówkę. Na logikę zewnętrzny pre da więcej niż zintegrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ Mixy:

-tzw. sygnatura brzmienia to raczej kwestia osobistego gustu i warunków pomieszczenia oraz zgrania z resztą toru

-testów i recenzji porównawczych raczej nikt nie robi (marzyłyby mi się ale jest jak jest )

 

Nie wiem czy aktualne ale skoro masz już regulator głośności to końcówka wystarczy, bo integra jest wyraźnie droższa.

P.S.

Na blogu "stereoikolorowo" "violet" recenzuje właśnie końcówkę mocy.

Edytowane przez xetras

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie! Szanowni użytkownicy Xindak P-AM. Aktualnie posiadam wzmacniacz Atoll IN 100 SE i gra to wraz z kolumnami Pylon Sapphire 31. Wzmacniacz gra dość wyraźnie zaznaczonym basem i wyeksponowaną górą ( choć trzeba przyznać, że nie ostrą ) W moim systemie brakuje mi dociążenia w średnicy i minimalnego ocieplenia dźwięku. Myślę o zmianie wzmacniacza ( Atoll wystawiony na sprzedaż ) i poważnie zastanawiam się nad integrą P-AM. Czy miał ktoś możliwość słuchać ww. wzmacniacza wraz z Sapphirami 31 jeśli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami czy kupując ww. wzmacniacz osiągnę to czego szukam czy może iść w kompletnie innym kierunku. Z tego co wyczytałem to Xindak P-AM posiada taką sygnaturę dźwięku jakiej szukam czyli dociążone brzmienie w średnicy lekko ocieplone i podparte dobrym basem. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu i podanie innych typów wzmacniacz, który spełniłby moje założenia dźwiękowe.. Ps. budżet na wzmacniacz ( używany ) 3500 PLN . Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Szanowni użytkownicy Xindak P-AM. Aktualnie posiadam wzmacniacz Atoll IN 100 SE i gra to wraz z kolumnami Pylon Sapphire 31. Wzmacniacz gra dość wyraźnie zaznaczonym basem i wyeksponowaną górą ( choć trzeba przyznać, że nie ostrą ) W moim systemie brakuje mi dociążenia w średnicy i minimalnego ocieplenia dźwięku. Myślę o zmianie wzmacniacza ( Atoll wystawiony na sprzedaż ) i poważnie zastanawiam się nad integrą P-AM. Czy miał ktoś możliwość słuchać ww. wzmacniacza wraz z Sapphirami 31 jeśli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami czy kupując ww. wzmacniacz osiągnę to czego szukam czy może iść w kompletnie innym kierunku. Z tego co wyczytałem to Xindak P-AM posiada taką sygnaturę dźwięku jakiej szukam czyli dociążone brzmienie w średnicy lekko ocieplone i podparte dobrym basem. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu i podanie innych typów wzmacniacz, który spełniłby moje założenia dźwiękowe.. Ps. budżet na wzmacniacz ( używany ) 3500 PLN . Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc.

Witam serdecznie! Szanowni użytkownicy Xindak P-AM. Aktualnie posiadam wzmacniacz Atoll IN 100 SE i gra to wraz z kolumnami Pylon Sapphire 31. Wzmacniacz gra dość wyraźnie zaznaczonym basem i wyeksponowaną górą ( choć trzeba przyznać, że nie ostrą ) W moim systemie brakuje mi dociążenia w średnicy i minimalnego ocieplenia dźwięku. Myślę o zmianie wzmacniacza ( Atoll wystawiony na sprzedaż ) i poważnie zastanawiam się nad integrą P-AM. Czy miał ktoś możliwość słuchać ww. wzmacniacza wraz z Sapphirami 31 jeśli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami czy kupując ww. wzmacniacz osiągnę to czego szukam czy może iść w kompletnie innym kierunku. Z tego co wyczytałem to Xindak P-AM posiada taką sygnaturę dźwięku jakiej szukam czyli dociążone brzmienie w średnicy lekko ocieplone i podparte dobrym basem. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu i podanie innych typów wzmacniacz, który spełniłby moje założenia dźwiękowe.. Ps. budżet na wzmacniacz ( używany ) 3500 PLN . Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc.

Przepraszam a słuchałeś XA-6800II który według mnie jest lepszym wzmacniaczem dla głośników które posiadasz ?

 

Witam. Czy ktoś z klubowiczów słyszał końcówkę PA 1(II)?

Stereo słuchałem, sygnatura dźwięku bardzo zbliżona do A600P aczkolwiek nie tak ciepła i "lampowa". Mm wrażenie że czystsza i szybsza, ale to każdy musi sobie sam ocenić. W dalszym ciągu jednak lepiej posłuchać samemu na własnych warunkach, aby się przekonać o jej walorach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Myślę nad zbudowaniem systemu opartego na dac'u z preampem (Younga mkIII lub czegoś z Audio GD) podpiętego do końcówki mocy (Pa 1 lub AGD Master 3). Póki co szukam ogólnych opinii o tym sprzęcie a na koniec i tak zakończy się to odsłuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Użytkownik bebzun dnia 11.09.2018 - 11:44 napisał

Witam. Czy ktoś z klubowiczów słyszał końcówkę PA 1(II)?

Stereo słuchałem, sygnatura dźwięku bardzo zbliżona do A600P aczkolwiek nie tak ciepła i "lampowa". Mm wrażenie że czystsza i szybsza, ale to każdy musi sobie sam ocenić. W dalszym ciągu jednak lepiej posłuchać samemu na własnych warunkach, aby się przekonać o jej walorach.

A jak ocenisz brzmienie XA-8800MNe? Warto się tymi końcówkami zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ocenisz brzmienie XA-8800MNe? Warto się tymi końcówkami zainteresować?

Zdecydowanie tak Jeśli rozmawiamy o 8800MNE II . Darek z salonu w Regułach sprowadzał je da kilku klientów i maiłem możliwość sprawdzenia co potrafią. Pomimo że to były nie wypracowane urządzenia sprawiały wrażenie najlepszych jakościowo końcówek jakie do tej pory wypuścił Xindak. Na pewno ciepłych ale tez najbardziej szczegółowych i szybkich. Oczywiście to moje subiektywne wrażenia. W odsłuchu w którym uczestniczyłem przedwzmacniaczem i przetwornikiem D/A był Anthem AVM-50 a kolumny to Paradigm Signature S6 oraz kilka ML , Montis oraz ESL 13. I teraz jeśli dawały radę z taką konstrukcja jak ESL 13 to samo mówi o klasie końcówek względem stabilności na nieprzyjemne spadki impedancji w zestawie. Mowa o tych konkretnie końcówkach http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=510 Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak Jeśli rozmawiamy o 8800MNE II . Darek z salonu w Regułach sprowadzał je da kilku klientów i maiłem możliwość sprawdzenia co potrafią. Pomimo że to były nie wypracowane urządzenia sprawiały wrażenie najlepszych jakościowo końcówek jakie do tej pory wypuścił Xindak. Na pewno ciepłych ale tez najbardziej szczegółowych i szybkich. Oczywiście to moje subiektywne wrażenia. W odsłuchu w którym uczestniczyłem przedwzmacniaczem i przetwornikiem D/A był Anthem AVM-50 a kolumny to Paradigm Signature S6 oraz kilka ML , Montis oraz ESL 13. I teraz jeśli dawały radę z taką konstrukcja jak ESL 13 to samo mówi o klasie końcówek względem stabilności na nieprzyjemne spadki impedancji w zestawie. Mowa o tych konkretnie końcówkach http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=510

Wyglądają surowo ale zarazem apetycznie. No i poważnie. Żałuję, że nigdy nie miałem okazji posłuchać u siebie najdroższych urządzeń Xindaka. Jedynie co pozostało to to co można było przez ostatnie lata posłuchać na Aś. Dobrze wspominam czas w którym w moim systemie przed laty dobra robotę robił 6950. Uważam, że to jeden bardziej udanych wzmacniaczy Xindaka. Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój Xindak PA M uległ usterce ,,na 1wejsciu rca lewy kanal ledwo slyszalny, na szescie przelączylem na drugą parę rca(S2) i jest wszystko ok ,co moze byc nie tak zpierwszą parą rca ,czy to coś powaznego. Z gory dzieki za porady

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój Xindak PA M uległ usterce ,,na 1wejsciu rca lewy kanal ledwo slyszalny, na szescie przelączylem na drugą parę rca(S2) i jest wszystko ok ,co moze byc nie tak zpierwszą parą rca ,czy to coś powaznego. Z gory dzieki za porady

Konsultowałeś z serwisem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie tematem , tak dzwonilem do Polpaku ,ale powiedzieli że jedyne usterki jakie mieli z PA-M to tylko podswietlenie okienek i to moze z 7 razy na ostatnie 4 lata , serwisant powiedzial zeby dostarczyć im wzmacniacz do warszawy , a ja kartony już dawno popaliłem i i jestem ze szczecina , boję się wysyłać kurierem wzmak jest cięzki ,do tego gdniazda głośnikowe mocno wystają . Słucham codziennie i zauwazyłem ze czesto dzieje się to zaraz po włączeniu ,lewy kanał tak jak by dochodził do siebie i pełną moc osiaga po kilkunastu sekundach , potem gra np z 2h i scisza się na około 10 sekund lewy kanał , powstają wtedy zniekształcenia (charczenie) , wskaźniki też przestaje prawie reagować , na razie słucham ale nie wiem czy dobrze robie

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Wejście ----USB 16/44,1

Wejście coax (RCA jak i XLR) to tej pory myślałem,że 24/96 ale właśnie w tej chwili sprawdziłem i bez

problemu łyka 24/192 .

Coś tam cicho "pstryknie" na przekażniku jak zmieniam "gęstość" plików ale gra bez problemu .

 

Prawdziwy opad szczeny to przeżyłem wczoraj jak syn kolegi przyniósł takie dwa małe pudełka

m2Tech hiFACE EVO oraz Clock EVO .

Nie używam w moim systemie komputra (samo zło) do odtwarzania muzyki i dlatego niewiele się spodziewałem ale jak podłączyłem to naprawdę bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony .

Słuchałem przez godzinę tylko samych "gęstych" a ,że było już coś ok. północy to chwilowo

wyhamowałem ,dzisiaj wieczorem ciąg dalszy ,( zwykłe flacki i wavy ) ale tym razem na kolumnach.

Opiszę co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

Powiem Ci, że mnie zaskoczyłeś tym 192/24. Jesteś pewny, że plik ma takie parametry?

Pytanie czy jak ja u siebie sprawdzałem było coś nie tak z transportem kablami itp. czy DAC uszkodzony. Nie pamiętam już czy trzaskało czy w ogóle nie grało.

Muszę podjechać do kumpla i sprawdzić bo u siebie nie mam jak.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym "moim" egzemplarzu też czasem były problemu z 24/192 przez wejście coax ale możliwe,

że chodziło o "gęste" pliki zgrane od kolegów lub z netu .

Z plikami z legala jakoś nie mam takich problemów .

Pytanie :co tak naprawdę dostaje wejście w Xindaku ? :-)

Mój transport cyfrowy w tej roli CA 851N pokazuje: flac 24/192 i gra to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie.

Trzeba by sprawdzić dokładnie te pliki 192/24 kilkanaście różnych o takich niby parametrach i potestować. Według testu https://www.hfc.com.pl/test/2005,xindak-dac-20.html powinien obsługiwać taki sygnał.

tadeo jak możesz to przyglądnij się temu zagadnieniu bardziej. Bardzo ułatwiło by mi to dalsze decyzję w sprawie transportu plików.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obadałem temat" i sytuacja nie jest jednoznaczna .

Wejście coaxialne ( RCA/XLR) sygnał 24/96 przyjmuje bez problemu ze wszystkich żródeł a sygnał

24/192 z tym jest różnie :-)

Przykładowo zapodaje plik 24/192 z CA i idzie bez problemów ,daję "pauzę" i zacina się i już nie rusza

dalej (ale jak odpalę i nie ruszam to idzie do końca) Trzeba stopować i zmienić plik ,czasem trzeba wyłączyć wyłączyć streamera ale sam się wyłącza..

Myślałem,ze to wina tego 851N ale kolega przyniósł swojego i to samo .

Myślimy może to wina dysku HD ,zmieniamy ,wszystko znowu chodzi bezbłędnie ale po 2 godzinach

to samo .

Zamieniliśmy się urządzeniami on wziął mojego a ja jego i będziemy obserwować co się będzie działo .

Gdzieś chyba czytałem,że tak miały pierwsze egzemplarze Xindaka a potem coś poprawili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.